'City laat flop van 45 miljoen gratis vertrekken, drie Belgische gegadigden?'

1961 stemmen
'City laat flop van 45 miljoen gratis vertrekken, drie Belgische gegadigden?'

Vincent Kompany en Philippe Sandler trokken al van Manchester City naar Anderlecht, net als coach Simon Davies. Wie weet maakt binnenkort nog een vierde naam rechtstreeks de overstap van de Engelse landskampioen naar de Jupiler Pro League


Eliaquim Mangala ligt nog een jaar onder contract in Manchester en Pep Guardiola rekent niet meer op de Franse centrale verdediger,dat weet The Daily Mail. Hij is dus een koopje voor andere clubs.

De carrière van de 28-jarige verdediger zit wel serieus in het slop. Zijn laatste optreden op het hoogte niveau dateert al van februari 2018, toen hij op huurbasis voor Everton speelde. De afgelopen twee seizoenen kwam de ex-speler van Standard, Valencia en FC Porto aan amper 11 competitiewedstrijden. Misschien kan Standard hem eens polsen voor een terugkeer, of kan Kompany een goed woordje doen om nog een 'Citizen' naar Anderlecht te halen?

UPDATE 22/07
Een terugkeer van Mangala naar de Belgische competitie zou wel eens snel een realistische optie kunnen worden, want La Dernière Heure bericht nu dat Manchester City niets meer van de 45 miljoen euro die het ooit zelf voor de verdediger betaalde hoeft te recupereren. Mangala mag dus gratis weg en zou volgens Engelse media aan zijn zaakwaarnemer al de opdracht hebben gegeven uit te kijken naar een nieuwe club.

Daar zouden wel eens drie Belgische kandidaten tussen kunnen zitten, want behalve de link met Standard en Anderlecht heeft de achtvoudige international ook een connectie met Antwerp. Daar loopt met Laszlo Bölöni immers de coach rond onder wie hij in Luik zijn beste niveau haalde. Indien Mangala bereid is in te leveren op zijn forse salaris zien we hem wie weet volgend jaar dus terug in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Moet een Belgische topclub vol gaan voor Mangala?

Meest recent

Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

8
8
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

116
116
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

364
364
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

73
73
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

67
67
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

211
211
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

78
78
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

30
30
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

66
66
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

155
155
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

307
307
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

197
197
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

40
40
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

373
373
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

188
188
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

502
502
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

401
401
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

745
745
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

269
269
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

379
379
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

184
184
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

618
618
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

678
678
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

476
476

Meer sportnieuws