'City laat flop van 45 miljoen gratis vertrekken, drie Belgische gegadigden?'

door
'City laat flop van 45 miljoen gratis vertrekken, drie Belgische gegadigden?'

Vincent Kompany en Philippe Sandler trokken al van Manchester City naar Anderlecht, net als coach Simon Davies. Wie weet maakt binnenkort nog een vierde naam rechtstreeks de overstap van de Engelse landskampioen naar de Jupiler Pro League


Eliaquim Mangala ligt nog een jaar onder contract in Manchester en Pep Guardiola rekent niet meer op de Franse centrale verdediger,dat weet The Daily Mail. Hij is dus een koopje voor andere clubs.

De carrière van de 28-jarige verdediger zit wel serieus in het slop. Zijn laatste optreden op het hoogte niveau dateert al van februari 2018, toen hij op huurbasis voor Everton speelde. De afgelopen twee seizoenen kwam de ex-speler van Standard, Valencia en FC Porto aan amper 11 competitiewedstrijden. Misschien kan Standard hem eens polsen voor een terugkeer, of kan Kompany een goed woordje doen om nog een 'Citizen' naar Anderlecht te halen?

UPDATE 22/07
Een terugkeer van Mangala naar de Belgische competitie zou wel eens snel een realistische optie kunnen worden, want La Dernière Heure bericht nu dat Manchester City niets meer van de 45 miljoen euro die het ooit zelf voor de verdediger betaalde hoeft te recupereren. Mangala mag dus gratis weg en zou volgens Engelse media aan zijn zaakwaarnemer al de opdracht hebben gegeven uit te kijken naar een nieuwe club.

Daar zouden wel eens drie Belgische kandidaten tussen kunnen zitten, want behalve de link met Standard en Anderlecht heeft de achtvoudige international ook een connectie met Antwerp. Daar loopt met Laszlo Bölöni immers de coach rond onder wie hij in Luik zijn beste niveau haalde. Indien Mangala bereid is in te leveren op zijn forse salaris zien we hem wie weet volgend jaar dus terug in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Moet een Belgische topclub vol gaan voor Mangala?

Meest recent

Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

57
57
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

77
77
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

175
175
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

38
38
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

103
103
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

48
48
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

126
126
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

123
123
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

181
181
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

171
171
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

324
324
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

162
162
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

159
159
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

217
217
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

318
318
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

167
167
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

111
111
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

408
408
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

239
239
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

504
504
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

88
88
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

92
92
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

58
58
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

248
248
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

71
71

Meer sportnieuws