'City laat flop van 45 miljoen gratis vertrekken, drie Belgische gegadigden?'

door
'City laat flop van 45 miljoen gratis vertrekken, drie Belgische gegadigden?'

Vincent Kompany en Philippe Sandler trokken al van Manchester City naar Anderlecht, net als coach Simon Davies. Wie weet maakt binnenkort nog een vierde naam rechtstreeks de overstap van de Engelse landskampioen naar de Jupiler Pro League


Eliaquim Mangala ligt nog een jaar onder contract in Manchester en Pep Guardiola rekent niet meer op de Franse centrale verdediger,dat weet The Daily Mail. Hij is dus een koopje voor andere clubs.

De carrière van de 28-jarige verdediger zit wel serieus in het slop. Zijn laatste optreden op het hoogte niveau dateert al van februari 2018, toen hij op huurbasis voor Everton speelde. De afgelopen twee seizoenen kwam de ex-speler van Standard, Valencia en FC Porto aan amper 11 competitiewedstrijden. Misschien kan Standard hem eens polsen voor een terugkeer, of kan Kompany een goed woordje doen om nog een 'Citizen' naar Anderlecht te halen?

UPDATE 22/07
Een terugkeer van Mangala naar de Belgische competitie zou wel eens snel een realistische optie kunnen worden, want La Dernière Heure bericht nu dat Manchester City niets meer van de 45 miljoen euro die het ooit zelf voor de verdediger betaalde hoeft te recupereren. Mangala mag dus gratis weg en zou volgens Engelse media aan zijn zaakwaarnemer al de opdracht hebben gegeven uit te kijken naar een nieuwe club.

Daar zouden wel eens drie Belgische kandidaten tussen kunnen zitten, want behalve de link met Standard en Anderlecht heeft de achtvoudige international ook een connectie met Antwerp. Daar loopt met Laszlo Bölöni immers de coach rond onder wie hij in Luik zijn beste niveau haalde. Indien Mangala bereid is in te leveren op zijn forse salaris zien we hem wie weet volgend jaar dus terug in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

Moet een Belgische topclub vol gaan voor Mangala?

Meest recent

Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

20
20
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

349
349
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

96
96
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

133
133
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

114
114
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

159
159
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

346
346
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

38
38
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

222
222
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

151
151
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

212
212
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

309
309
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

624
624
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

192
192
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

320
320
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1909
1909
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

243
243
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

351
351
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

619
619
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

177
177
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

319
319
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

380
380
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

83
83
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

637
637
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

573
573

Meer sportnieuws