TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club Brugge wil Genk dwarszitten, megawinst lonkt'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club Brugge wil Genk dwarszitten, megawinst lonkt'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge haalde de voorbije weken al verschillende versterkingen binnen, maar lijkt nog niet klaar. Nu zou het ook een toptransfer van KRC Genk willen kapen, want Club zou zijn pijlen gaan richten op Paul Onuachu. De boomlange spits van FC Midtjylland staat al geruime tijd in de belangstelling van de landskampioen, maar ook Club meldt zich nu dus. Onuachu moet wel 5 miljoen euro kosten.



Daarnaast staat Club op het punt om na Wesley Moraes en Stefano Denswil opnieuw een fraaie uitgaande transfer te realiseren. De onderhandelingen met Aston Villa over Marvelous Nakamba zouden immers nog steeds lopen en er zou een akkoord in de maak zijn. Club zou 12 miljoen euro willen vangen voor de middenvelder, terwijl die twee jaar geleden amper 3 miljoen kostte.

Club zou daarnaast ook werk maken van de toekomst, want het zou twee Roemeense talenten gaan binnenhalen. Cristian Mindirigiu en Octavian Gava, beiden bijna 17, zouden binnenkort de overstap naar Club maken van opleidingscentrum ASF Kyds Bacau. De jongelingen zouden wel eerst ondergebracht worden in de U18 van Maarten Martens.



Bij KRC Genk nemen ze straks wellicht nog afscheid van Dante Vanzeir, die in Limburg nog geen uitzicht heeft op een basisplaats. De jonge aanvaller zou op het punt staan om aan de slag te gaan bij KV Mechelen. Zaterdag in de Supercup scoorde Vanzeir nog tegen de bekerwinnaar. De 20-jarige zou verhuurd worden, wellicht zonder aankoopoptie.

Belofteninternational Stephane Omeonga lijkt in de Jupiler Pro League aan de slag te gaan. De middenvelder zou door Genoa voor een seizoen verhuurd worden aan Cercle Brugge, dat ook een aankoopoptie bedongen heeft. De Bruggelingen zouden daarnaast ook nog azen op Franck Boya (Moeskroen).



BUITENLAND

Ajax betaalt deze zomer de prijs van de successen van vorig seizoen en zag met Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt al twee sterkhouders vertrekken. En ook Hakim Ziyech lijkt nu op weg naar de uitgang. Het bleef lange tijd stil rond de Marokkaan, maar nu zouden AS Roma en Napoli stilaan in actie schieten. Ajax is bereid om mee te werken aan een transfer bij een bod van 30 miljoen euro.

Verrassende wending in de soap rond Neymar, want Real Madrid zou nu plots een officieel bod uitgebracht hebben op de Braziliaanse ster. Het zou 90 miljoen euro plus Gareth Bale veil hebben om de aanvaller weg te plukken bij Paris Saint-Germain. Dat aanbod zal wellicht niet voldoende zijn, want PSG mikt op minstens 150 miljoen. Bovendien lijkt Bale op weg naar China, waar Jiangsu Suning en Beijing Guoan zich al gemeld hebben. Zij zijn bereid het salaris van Bale volledig over te nemen, maar willen hem wel transfervrij overnemen.



Ook de soap rond Romelu Lukaku gaat onverminderd voort. De Rode Duivel zou op ramkoers liggen met Manchester United. De club zou zich ergeren aan het feit dat de spits omwille van lichte kwaaltjes amper nog met de groep traint, terwijl Lukaku zeer verveeld zit met het feit dat United blijft vasthouden aan een vraagprijs van 85 miljoen euro. 

LEES OOK: Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Heeft Club Brugge nog een spits nodig?

Meest recent

Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

0
0
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

14
14
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

45
45
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

303
303
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

98
98
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

336
336
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

250
250
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

93
93
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

198
198
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

148
148
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

426
426
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

383
383
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

165
165
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

316
316
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

786
786
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

270
270
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

454
454
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

341
341
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

387
387
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

242
242
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

96
96
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

901
901
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

190
190
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

575
575
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

185
185

Meer sportnieuws