Vormer is tevreden met Clement: "Meer vrijheid in het middenveld"

586 stemmen
Vormer is tevreden met Clement:

Dat Ruud Vormer niet meteen het type is om het rustig aan te doen in een wedstrijd zonder inzet wisten we al langer. De aanvoerder van Club Brugge heeft het dan ook stilaan gehad met de vele oefenpotjes in de voorbereiding en is klaar voor het echte werk. Mét het nodige vertrouwen in de nieuwe veldbezetting van Blauw-Zwart.


Op de clubwebsite gaf de Nederlander na de Brugse Metten beide zaken alvast zelf aan. "Met alle respect maar die oefenwedstrijden vind ik maar niks. Tegen een degelijke tegenstander als Sporting Lissabon konden we eens serieus testen waar we nu eigenlijk staan in onze voorbereiding. Ik ben in elk geval blij dat de kop eraf is, van mij mag het nu echt beginnen", klonk het enthousiast bij de middenvelder, die best wel kon leven met de prestatie van zijn team. "Ik vond dat we bij vlagen een goed Club zagen, zelfs met nogal wat nieuwkomers in de ploeg."

Ook coach Philippe Clement is uiteraard nieuw, hij brengt na twee seizoenen in de 3-5-2 van Ivan Leko zelfs een volledig andere veldbezetting met zich mee. "Ook het nieuwe systeem bevalt me wel. Ik krijg iets meer vrijheid in ons middenveld, waardoor ik met meer overzicht kan passen", toont Vormer zich tevreden over de nieuwe regie. Niet zo verwonderlijk, aangezien de Gouden Schoen van 2017 toch geregeld botste met Clement zijn Kroatische voorganger. Benieuwd of er deze keer geen sleet komt op de relatie tussen aanvoerder en trainer in Jan Breydel.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Het beste systeem vind ik persoonlijk ...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

31
31
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

155
155
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

122
122
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

36
36
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

332
332
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

422
422
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

319
319
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

672
672
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

504
504
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

146
146
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1086
1086
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

175
175
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

656
656
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

246
246
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

507
507
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1254
1254
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

635
635

Meer sportnieuws