Aanwinst toont zich, maar kopzorgen voor Clement: "Een risicopatiënt"

1250 stemmen
Aanwinst toont zich, maar kopzorgen voor Clement:

Club Brugge boekte vrijdagavond een opsteker en haalde het in de Brugse Metten na penalty's van Sporting Lissabon. Er waren een aantal veelbelovende elementen in het spel van Blauw-Zwart, maar echt overtuigen deed de vice-kampioen wederom niet. Het is duidelijk dat coach Philippe Clement nog werk heeft in aanloop naar de Champions League-voorrondes.


Van de aanwinsten was het vooral David Okereke die een goede indruk achter liet. De recordaankoop profiteerde al snel van defensief geblunder en toonde zich daarna ook erg gretig. De Nigeriaan toonde alvast dat hij op voldoende technische bagage beschikt. Alleen zal zijn vizier nog wat bijgesteld moeten worden. In de afwerking toonde hij zich meermaals redelijk onstuimig, een echte killer lijkt hij (nog) niet.

Achterin maakten de nieuwkomers dan weer een mindere beurt. Simon Deli speelde zijn match, maar heeft uitvoetballend toch nog werk om Stefano Denswil te kunnen evenaren. Eduard Sobol toonde zich dan weer in aanvallend opzicht, maar defensief liet hij een belabberde indruk achter. Het was hij ook een die strafschop veroorzaakt. "Een risicopatiënt", zo benoemt Het Laatste Nieuws hem.

Voor Clement is het in ieder geval te hopen dat zijn verdedigende leider Brandon Mechele snel terugkeert, want de achterlinie laat voorlopig geen zekere indruk achter. Matej Mitrovic is zeker geen slechte speler, maar de defensie naar zijn hand zetten is te veel gevraagd. En op de backposities lijkt extra versterking geen overbodige luxe, zeker als Clement blijft vasthouden aan een 4-3-3-systeem.

LEES OOK: 'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Club moet nog een extra centrale verdediger halen ...

Meest recent

Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

1
1
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

26
26
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

46
46
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

324
324
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

89
89
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

30
30
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

37
37
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

317
317
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

418
418
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

39
39
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

381
381
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

116
116
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

49
49
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

232
232
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

39
39
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

48
48
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

214
214
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

624
624
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

195
195
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

77
77
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

452
452
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

237
237
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

561
561
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

568
568

Meer sportnieuws