'Verrassende ontwikkeling: geen contract voor Sam bij Anderlecht'

1022 stemmen
'Verrassende ontwikkeling: geen contract voor Sam bij Anderlecht'

Anderlecht vertrok vrijdag richting Hamburg, waar een oefenmatch tegen de ex-ploeg van Vincent Kompany op het programma staat. Op zich niets bijzonders, ware het niet dat de selectie die naar Duitsland afreist een duidelijk signaal lijkt in te houden over wie niet meer tot diens plannen behoort. Adrien Trebel stapte namelijk niet op het vliegtuig, samen met nog zes anderen mocht hij thuisblijven.


De zes overige namen die ontbreken in de kern zijn Bubacarr Sanneh, Ivan Santini, Isaac Kiese Thelin, James Lawrence, Frank Boeckx en Sidney Sam. Voor die eerste drie legde Anderlecht ooit opgeteld nog bijna 15 miljoen op tafel, samen met grootverdiener Trebel vertegenwoordigen zij zo een stevig kapitaalverlies. Het ziet er namelijk steeds meer naar uit dat er op hen niet meer wordt gerekend en er een oplossing gezocht moet worden.

Dat geldt ook voor de goedkopere Lawrence en Boeckx, voor wie het er eveneens op lijkt dat ze de club mogen verlaten. Tot slot nam Paars-Wit ook aanvaller Sam niet mee op in de selectie voor de oefenpot in zijn thuisland, de laatste details in zijn contract zijn dus nog steeds niet afgehandeld. Samir Nasri en Philippe Sandler zijn wel van de partij.

UPDATE 15u45
Verrassende ontwikkeling in de situatie van Sindey Sam. De Duitse flankaanvaller trainde al een hele poos mee bij Paars-Wit en leek een dezer dagen voorgesteld te zullen worden als nieuwste aanwinst, maar nu zou de deal toch plots afgesprongen zijn. Het Nieuwsblad meldt dat de Anderlecht-directie uiteindelijk unaniem heeft beslist om de vijfvoudige international geen contract aan te bieden. Anderlecht zou zich namelijk willen focussen op andere prioriteiten in de zoektocht naar versterking voor komend seizoen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Verrassende beslissing van Anderlecht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

28
28
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

28
28
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

25
25
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

25
25
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

40
40
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

86
86
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

134
134
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

174
174
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

377
377
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

94
94
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

815
815
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

287
287
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

97
97
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

458
458
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

277
277
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

233
233
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

334
334
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

444
444
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

603
603
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1058
1058
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

243
243
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

490
490
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

58
58

Meer sportnieuws