KVM: "Storm nu niet verder aanwakkeren, maar aanvaarden uitspraak BAS niet"

635 stemmen
KVM:

Morgen speelt KV Mechelen tegen KRC Genk om de Supercup, waarmee het een derde trofee op enkele maanden tijd kan pakken. Op zich interessant genoeg, ware het niet dat Malinwa donderdag nog maar pas definitief een streep getrokken zag worden door het verhoopte avontuur in Europa. Tijdens de persbabbel in aanloop naar het duel tegen de landskampioen moest het dan ook toch even gaan over de uitspraak van het BAS.


Sterke man Dieter Penninckx schoof mee aan naast trainer Wouter Vrancken om wat meer uitleg te verschaffen bij de bijzondere situatie. "Na ontvangst van de conclusies van het BAS hebben we de UEFA laten weten dat AA Gent onze plaats mag innemen. We wensen hen alle succes toe in Europa", bevestigt de hoofdaandeelhouder dat KV Mechelen berust in het feit dat het geen Europa League zal spelen. Dat de Mechelaars er daarom zomaar mee akkoord gaan dat ze schuldig werden bevonden aan poging tot matchfixing is echter nog heel andere koek.

"We willen niet de partij zijn die de storm nog verder aanwakkert. Moesten we nu ingaan tegen de UEFA, waar we voor onze zaak hadden kunnen pleiten, dan had de storm zich verder verspreid over het Belgische voetbal. Daarom besloten we dat niet te doen. Wat niet wil zeggen dat we de uitspraak van het BAS, dat we schuldig zijn aan matchfixing, zullen aanvaarden", aldus Penninckx. Mogelijk volgen er dus ook aan Mechelse kant nog verdere acties, al lijkt Malinwa de hele zaak vooral graag achter zich te willen laten. "We slaan de pagina om en beginnen aan een nieuw hoofdstuk. We willen dit verhaal afsluiten."

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Knap van KV Mechelen om de zaak niet aan te vechten bij de UEFA?

Meest recent

Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

15
15
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

82
82
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

238
238
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

43
43
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

434
434
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

244
244
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

189
189
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

156
156
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

52
52
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

346
346
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

19
19
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

165
165
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

80
80
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

939
939
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

752
752
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

261
261
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

39
39
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

406
406
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

395
395
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

546
546
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

391
391
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

442
442
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

56
56
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

188
188
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

592
592

Meer sportnieuws