KVM: "Storm nu niet verder aanwakkeren, maar aanvaarden uitspraak BAS niet"

door
KVM:

Morgen speelt KV Mechelen tegen KRC Genk om de Supercup, waarmee het een derde trofee op enkele maanden tijd kan pakken. Op zich interessant genoeg, ware het niet dat Malinwa donderdag nog maar pas definitief een streep getrokken zag worden door het verhoopte avontuur in Europa. Tijdens de persbabbel in aanloop naar het duel tegen de landskampioen moest het dan ook toch even gaan over de uitspraak van het BAS.


Sterke man Dieter Penninckx schoof mee aan naast trainer Wouter Vrancken om wat meer uitleg te verschaffen bij de bijzondere situatie. "Na ontvangst van de conclusies van het BAS hebben we de UEFA laten weten dat AA Gent onze plaats mag innemen. We wensen hen alle succes toe in Europa", bevestigt de hoofdaandeelhouder dat KV Mechelen berust in het feit dat het geen Europa League zal spelen. Dat de Mechelaars er daarom zomaar mee akkoord gaan dat ze schuldig werden bevonden aan poging tot matchfixing is echter nog heel andere koek.

"We willen niet de partij zijn die de storm nog verder aanwakkert. Moesten we nu ingaan tegen de UEFA, waar we voor onze zaak hadden kunnen pleiten, dan had de storm zich verder verspreid over het Belgische voetbal. Daarom besloten we dat niet te doen. Wat niet wil zeggen dat we de uitspraak van het BAS, dat we schuldig zijn aan matchfixing, zullen aanvaarden", aldus Penninckx. Mogelijk volgen er dus ook aan Mechelse kant nog verdere acties, al lijkt Malinwa de hele zaak vooral graag achter zich te willen laten. "We slaan de pagina om en beginnen aan een nieuw hoofdstuk. We willen dit verhaal afsluiten."

LEES OOK: Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Knap van KV Mechelen om de zaak niet aan te vechten bij de UEFA?

Meest recent

Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

4
4
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

31
31
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

10
10
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

133
133
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

105
105
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

127
127
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

37
37
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

479
479
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

129
129
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

261
261
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

46
46
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

192
192
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

363
363
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

127
127
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

359
359
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

60
60
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

248
248
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

588
588
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1398
1398
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

149
149
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

558
558
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

521
521
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

376
376
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

313
313

Meer sportnieuws