TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuwe toptransfer lonkt bij Ajax, verrassende aanwinst Club

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuwe toptransfer lonkt bij Ajax, verrassende aanwinst Club

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zou op het punt staan een verrassende aanwinst binnen te halen. Het voert vergevorderde onderhandelingen met Percy Tau, vorig seizoen verkozen tot beste speler in 1B. De Zuid-Afrikaan kwam toen uit voor Union, maar is eigendom van Brighton & Hove Albion. Hij zou echter niet in aanmerking komen voor een Engelse werkvergunning, waardoor hij op huurbasis naar Club zou trekken.



Er mogen ook nog een aantal spelers Blauw-Zwart verlaten, waaronder ook Ahmed Touba. De flankverdediger komt niet voor in de plannen van Philippe Clement. Hij is momenteel op proef bij de Italiaanse derdeklasser Monza.

Er is alsmaar meer sprake van een terugkeer van Laurent Depoitre naar de Jupiler Pro League. Zijn naam viel al bij Anderlecht en nu wordt hij ook bij Standard genoemd. Dat kan door de blessures van Orlando Sa en Obbi Oulare misschien nog wel een extra spits gebruiken.



Bij Anderlecht lijken er de komende weken vooral spelers te vertrekken. Eén van de namen voor wie interesse zou zijn, is Thomas Didillon. De doelman zou echter niet mogen vertrekken bij Paars-Wit, enkel een megabod zou de club kunnen overtuigen om met een transfer in te stemmen.

Ivan Santini lijkt dan weer wel op weg naar de uitgang. Trabzonspor blijft aandringen voor de Kroaat en zou zijn bod verhoogd hebben. Ook het contractvoorstel voor Santini werd de hoogte ingejaagd. Anderlecht zou de 3 miljoen euro die het voor de spits betaalde liefst zo veel mogelijk willen recupereren.



Bij KRC Genk zijn ze bijna klaar met hun transferhuiswerk. Enkel een spits staat nog op het verlanglijstje en daarvoor duikt de naam van Paul Onuachu opnieuw op. De Nigeriaan van FC Midtjylland moet de opvolger worden van Zinho Gano, die wil en mag vertrekken omdat hij nauwelijks aan spelen toekwam.

BUITENLAND

Ajax schepte deze zomer al zo'n 150 miljoen euro met de verkoop van Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt en dat bedrag kan de komende weken nog oplopen. Atletico Madrid zou zich immers gemeld hebben voor David Neres, al is het bod van 38 miljoen euro nog ontoereikend. Ook Real Madrid en Liverpool zouden aan de Braziliaan denken. In januari kon Ajax nog 45 miljoen vangen en nu zullen ze meer willen.

LEES OOK: Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Zal Tau bij Club Brugge een basisplaats kunnen afdwingen?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

30
30
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

122
122
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

229
229
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

28
28
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

184
184
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

210
210
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

349
349
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

92
92
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

246
246
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

277
277
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

162
162
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

289
289
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

637
637
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

211
211
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

242
242
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

458
458
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

303
303
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

293
293

Meer sportnieuws