TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuwe toptransfer lonkt bij Ajax, verrassende aanwinst Club

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuwe toptransfer lonkt bij Ajax, verrassende aanwinst Club

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zou op het punt staan een verrassende aanwinst binnen te halen. Het voert vergevorderde onderhandelingen met Percy Tau, vorig seizoen verkozen tot beste speler in 1B. De Zuid-Afrikaan kwam toen uit voor Union, maar is eigendom van Brighton & Hove Albion. Hij zou echter niet in aanmerking komen voor een Engelse werkvergunning, waardoor hij op huurbasis naar Club zou trekken.



Er mogen ook nog een aantal spelers Blauw-Zwart verlaten, waaronder ook Ahmed Touba. De flankverdediger komt niet voor in de plannen van Philippe Clement. Hij is momenteel op proef bij de Italiaanse derdeklasser Monza.

Er is alsmaar meer sprake van een terugkeer van Laurent Depoitre naar de Jupiler Pro League. Zijn naam viel al bij Anderlecht en nu wordt hij ook bij Standard genoemd. Dat kan door de blessures van Orlando Sa en Obbi Oulare misschien nog wel een extra spits gebruiken.



Bij Anderlecht lijken er de komende weken vooral spelers te vertrekken. Eén van de namen voor wie interesse zou zijn, is Thomas Didillon. De doelman zou echter niet mogen vertrekken bij Paars-Wit, enkel een megabod zou de club kunnen overtuigen om met een transfer in te stemmen.

Ivan Santini lijkt dan weer wel op weg naar de uitgang. Trabzonspor blijft aandringen voor de Kroaat en zou zijn bod verhoogd hebben. Ook het contractvoorstel voor Santini werd de hoogte ingejaagd. Anderlecht zou de 3 miljoen euro die het voor de spits betaalde liefst zo veel mogelijk willen recupereren.



Bij KRC Genk zijn ze bijna klaar met hun transferhuiswerk. Enkel een spits staat nog op het verlanglijstje en daarvoor duikt de naam van Paul Onuachu opnieuw op. De Nigeriaan van FC Midtjylland moet de opvolger worden van Zinho Gano, die wil en mag vertrekken omdat hij nauwelijks aan spelen toekwam.

BUITENLAND

Ajax schepte deze zomer al zo'n 150 miljoen euro met de verkoop van Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt en dat bedrag kan de komende weken nog oplopen. Atletico Madrid zou zich immers gemeld hebben voor David Neres, al is het bod van 38 miljoen euro nog ontoereikend. Ook Real Madrid en Liverpool zouden aan de Braziliaan denken. In januari kon Ajax nog 45 miljoen vangen en nu zullen ze meer willen.

LEES OOK: Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Zal Tau bij Club Brugge een basisplaats kunnen afdwingen?

Meest recent

'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

24
24
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

71
71
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

111
111
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

42
42
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

69
69
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

36
36
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

177
177
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

24
24
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

145
145
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

207
207
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

43
43
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

116
116
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

213
213
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

99
99
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

70
70
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

148
148
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

325
325
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

309
309
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

202
202
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

549
549
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

246
246
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

184
184
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

262
262

Meer sportnieuws