TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuwe toptransfer lonkt bij Ajax, verrassende aanwinst Club

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Nieuwe toptransfer lonkt bij Ajax, verrassende aanwinst Club

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge zou op het punt staan een verrassende aanwinst binnen te halen. Het voert vergevorderde onderhandelingen met Percy Tau, vorig seizoen verkozen tot beste speler in 1B. De Zuid-Afrikaan kwam toen uit voor Union, maar is eigendom van Brighton & Hove Albion. Hij zou echter niet in aanmerking komen voor een Engelse werkvergunning, waardoor hij op huurbasis naar Club zou trekken.



Er mogen ook nog een aantal spelers Blauw-Zwart verlaten, waaronder ook Ahmed Touba. De flankverdediger komt niet voor in de plannen van Philippe Clement. Hij is momenteel op proef bij de Italiaanse derdeklasser Monza.

Er is alsmaar meer sprake van een terugkeer van Laurent Depoitre naar de Jupiler Pro League. Zijn naam viel al bij Anderlecht en nu wordt hij ook bij Standard genoemd. Dat kan door de blessures van Orlando Sa en Obbi Oulare misschien nog wel een extra spits gebruiken.



Bij Anderlecht lijken er de komende weken vooral spelers te vertrekken. Eén van de namen voor wie interesse zou zijn, is Thomas Didillon. De doelman zou echter niet mogen vertrekken bij Paars-Wit, enkel een megabod zou de club kunnen overtuigen om met een transfer in te stemmen.

Ivan Santini lijkt dan weer wel op weg naar de uitgang. Trabzonspor blijft aandringen voor de Kroaat en zou zijn bod verhoogd hebben. Ook het contractvoorstel voor Santini werd de hoogte ingejaagd. Anderlecht zou de 3 miljoen euro die het voor de spits betaalde liefst zo veel mogelijk willen recupereren.



Bij KRC Genk zijn ze bijna klaar met hun transferhuiswerk. Enkel een spits staat nog op het verlanglijstje en daarvoor duikt de naam van Paul Onuachu opnieuw op. De Nigeriaan van FC Midtjylland moet de opvolger worden van Zinho Gano, die wil en mag vertrekken omdat hij nauwelijks aan spelen toekwam.

BUITENLAND

Ajax schepte deze zomer al zo'n 150 miljoen euro met de verkoop van Frenkie de Jong en Matthijs de Ligt en dat bedrag kan de komende weken nog oplopen. Atletico Madrid zou zich immers gemeld hebben voor David Neres, al is het bod van 38 miljoen euro nog ontoereikend. Ook Real Madrid en Liverpool zouden aan de Braziliaan denken. In januari kon Ajax nog 45 miljoen vangen en nu zullen ze meer willen.

LEES OOK: 'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Zal Tau bij Club Brugge een basisplaats kunnen afdwingen?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

29
29
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

24
24
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

102
102
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

45
45
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

123
123
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

142
142
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

79
79
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

303
303
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

456
456
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

87
87
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

27
27
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

485
485
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

120
120
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

172
172
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

276
276
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2506
2506
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

201
201
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

585
585
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

280
280
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

222
222
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

717
717

Meer sportnieuws