Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

1323 stemmen
Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

Nog meer dan Aly Samatta, Leandro Trossard en Ruslan Malinovskyi wachtte Sander Berge een grootse uitgaande supertransfer in de zomermercato. Technisch directeur Dimitri de Condé heeft ongetwijfeld al een shortlist klaar om het vertrek van Berge op te vangen. Maar tot dusver bleef het opvallend windstil rond de Noor. En hoe meer dagen er verstrijken, hoe minder tijd er rest voor KRC Genk om de ideale opvolger effectief vast te leggen. Terwijl andere smaakmakers de Jupiler Pro League ontgroeiden zoals Trossard, Wesley en Denswil hun transfer reeds beet hebben blijft het voor Berge nog afwachten.

Voorlopig zijn er voor Berge nog geen concrete aanbiedingen binnen gekomen in Limburg, wel is er een handvol clubs dat interesse toont in hem, zoals onlangs het geval was met Sheffield United en Brighton Hove & Albion. De 21-jarige metronoom van KRC Genk is een unieke voetballer, hij beschikt over een pak fysieke capaciteiten en koppelt die aan de nodige techniek en vista. Vooral de combinatie tussen zijn lengte en goede voeten maakt van hem een erg interessant profiel. Europese topclubs zouden voor hem in de rij moeten staan, voorlopig toonden enkel subtoppers zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla voorzichtige belangstelling. 

Het zijn echter net die Europese subtoppers waar de speler zelf naartoe wil gaan. Berge, afkomstig uit de welvarende Noorse gemeente Baerum, is een verstandige kerel en wil zijn carrière zorgvuldig inplannen. Op zijn leeftijd is het vooral belangrijk om voldoende speelminuten te vergaren en verdere stappen te zetten in een grotere competitie. Op die manier volgt de interesse van de allergrootsten wel vanzelf. Maar hij heeft ook geen zin om in de kelder van het klassement te gaan spelen, vandaar dat hij Sheffield ook meteen wandelen stuurde.

IN HET SPOOR VAN MILINKOVIC EN NDIDI

In de planning zijn clubs zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla dus een ideale bestemming alvorens het te wagen bij de Europese top. Want vergis u niet, de middenvelder heeft het potentieel om daar mee te draaien. Hij kan een voorbeeld nemen aan pakweg Sergeij Milinkovic-Savic. De Serviër ruilde Genk destijds in voor SS Lazio. Daar werkte hij verder aan zijn ontwikkeling en momenteel wordt hij gelinkt aan de grootste clubs in Europa.



Ook Berge moet in staat zijn dat parcours te evenaren. In tweeënhalf jaar tijd slaagde Berge erin om de onmisbaar genoemde Wilfred Ndidi te doen vergeten. Sinds de komst van de Noor werd in Genk nooit meer gesproken over de Nigeriaan, die voor bijna 18 miljoen euro verkocht werd aan Leicester City en over Het Kanaal een grootse indruk naliet. Ook hij kan op termijn de stap naar de Premier League-top zetten.

GENK WIL DE JACKPOT

Maar ook Genk heeft geleerd uit de twee bovengenoemde gevallen en wil boter bij de vis. Berge zou zelfs veel meer moeten opleveren. Zijn marktwaarde wordt geschat op 22 miljoen euro, maar Genk zou liefst nog meer willen incasseren. Een bedrag van om en bij de 25 miljoen is volgens de landskampioen niet overdreven. Het is alleen maar de vraag welke van de geïnteresseerde clubs dat bedrag wil en kan neerleggen. 



Benfica betaalde bijvoorbeeld nooit meer dan 22 miljoen euro voor één speler. Dat transferrecord dateert ook al van in 2015, toen Benfica Raul Jimenez overnam van Atlético Madrid. Ongeveer hetzelfde verhaal bij FC Sevilla, dat nog maar pas Jules Koundé overnam van Girondins Bordeaux voor 25 miljoen euro, een nieuw record voor de Andalusiërs.

AS Roma betaalt wel vaker bedragen boven de 20 miljoen euro, maar de Romeinen gaven deze zomer gezamenlijk al 72 miljoen euro uit aan Leonarde Spinazzola (Juventus), Bryan Cristante (Atalanta Bergamo) en Amadou Diawara (SSC Napoli). Die laatste twee spelers spelen bovendien op een vergelijkbare positie als Berge, het lijkt dus onwaarschijnlijk dat ze ook nog eens de geldbuidel opentrekken voor de Noor.

BLESSUREZORGEN
De vraagprijs is een reden waarom nog niemand concrete stappen ondernam, maar er spelen nog meer zaken een rol. Zijn blessuregevoeligheid bijvoorbeeld. Benfica, Sevilla en Roma zijn doorgaans op meerdere fronten actief, waardoor de wedstrijden zich op een sneltempo opvolgen. En Berge moet nog altijd bewijzen dat hij dit fysiek wel een heel seizoen aan kan. 

De middenvelder miste het voorbije seizoen bij Genk zo'n 12 wedstrijden door blessures, een kwetsuur aan de kuit kostte hem het einde van de reguliere competitie. Het jaar daarvoor was het nog erger. Toen telde hij slechts 15 officiële wedstrijden voor de club door een spierscheur. Het moet gezegd dat Berge er telkens meteen stond bij zijn comeback, maar dat nemen zijn vele afwezigheden niet af. 

ONE MORE YEAR

En dus is het afwachten wat er in de komende weken en maanden nog zal gebeuren in de Luminus Arena. Om hem vorige zomer aan boord te kunnen houden, kregen de middenvelder en zijn entourage van het bestuur bepaalde garanties. Zo werd hem medewerking beloofd aan een transfer. Bij een goed bod kan de club dus niet anders dan hem te verkopen.


Maar tot voorlopig bleef zo'n bod uit en de kans is erg groot dat Berge bij de competitiestart gewoon nog een speler van Genk is. En waarom zou hij niet gewoon nog een jaartje blijven? In de Champions League tonen dat hij ook op Europees niveau zijn plaats heeft, terwijl hij zijn statistieken kan opkrikken in de Jupiler Pro League.

Bovendien kan hij de geïnteresseerde clubs dan ook bewijzen dat hij wél een volledig seizoen zonder zware blessures kan afwerken. Dan zullen de concrete voorstellen met zekerheid volgen en Genk is ongetwijfeld bereid om nog een jaartje te wachten op de miljoenen.

LEES OOK: Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

Zal Berge deze zomer KRC Genk verlaten?

Meest recent

'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

9
9
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

105
105
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

81
81
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

60
60
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

66
66
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

253
253
'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Na de uitschakeling op het WK werken verschillende Rode Duivels aan een transfer. Youri Tielemans, ...

229
229
'Anderlecht kan nog fraai bedrag vangen voor jeugdproduct'

Bij Anderlecht mogen we in de komende weken nog de nodige transferactiviteit verwachten, want op ...

116
116
'Genk staat op zucht van megatransfer'

Het is bij KRC Genk al een bewogen zomer geweest, met onder meer een plotse gedwongen trainerswissel ...

148
148
KV Kortrijk shopt bij Standard en haalt oude bekende terug

KV Kortrijk opent zijn seizoen op 7 augustus meteen met een pittige affiche, want het moet in de ...

53
53
Argentijnen gooien olie op het vuur na zege tegen Engeland

Regerend wereldkampioen Argentinië kan zijn titel nog altijd gaan verlengen, want het plaatste ...

119
119
'Preud'homme drukt meteen stempel bij Club met straffe deal'

De zomermercato van Club Brugge lijkt in de laatste week helemaal op gang gekomen te zijn. Na het ...

902
902
'AZ zet alles op alles op voor Jupiler Pro League-talent'

AZ Alkmaar heeft zijn zinnen gezet op een talent uit de Jupiler Pro League. De Nederlandse subtopper ...

50
50
Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Romelu Lukaku heeft er een mooi WK opzitten. De aanvaller kwam met heel wat twijfels (en fysieke ...

213
213
Tuchel krijgt volle laag, Engelse coach slaat terug

Thomas Tuchel en Engeland liggen uit het WK. De Duitse trainer krijgt de nodige kritiek na de zeer ...

280
280
'Tzolis vindt akkoord: monsterdeal voor Club Brugge'

Christos Tzolis gaat Club Brugge deze mercato verlaten. Dat staat in principe voor 99,99% vast. De ...

659
659
Nieuwe Courtois-eis schiet Rode Duivels in verkeerde keelgat

Thibaut Courtois wil tijdens de Nations League rust nemen en daarna opnieuw zijn plaats opeisen. Dat ...

464
464
De Condé spreekt zich uit over ingaande megatransfer van Genk

KRC Genk is van plan nog stevig toe te slaan op de transfermarkt. De Limburgers willen nog een spits ...

409
409
Messi reageert en zet criticasters stevig op hun plaats

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat eigenlijk geen twijfel meer over. In de halve ...

104
104
Manchester United krijgt rijpe Tielemans: nu kan hij écht schitteren

Youri Tielemans versierde knap een transfer naar Manchester United. Het is een noodzakelijke stap in ...

58
58
Anderlecht aan de bak: start deze ploeg tegen Hammarby?

RSC Anderlecht speelt binnen een week tegen Hammarby. Zijn de Brusselaars klaar? Neen, allerminst. ...

354
354
Club Brugge blijft DNA trouw: Zwitserse geluiden over Vasovic

Club Brugge investeerde alweer fors in een nieuwe speler. Ze betaalden bijna zeven miljoen euro om ...

178
178
'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

475
475
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

510
510

Meer sportnieuws