Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

1323 stemmen
Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

Nog meer dan Aly Samatta, Leandro Trossard en Ruslan Malinovskyi wachtte Sander Berge een grootse uitgaande supertransfer in de zomermercato. Technisch directeur Dimitri de Condé heeft ongetwijfeld al een shortlist klaar om het vertrek van Berge op te vangen. Maar tot dusver bleef het opvallend windstil rond de Noor. En hoe meer dagen er verstrijken, hoe minder tijd er rest voor KRC Genk om de ideale opvolger effectief vast te leggen. Terwijl andere smaakmakers de Jupiler Pro League ontgroeiden zoals Trossard, Wesley en Denswil hun transfer reeds beet hebben blijft het voor Berge nog afwachten.

Voorlopig zijn er voor Berge nog geen concrete aanbiedingen binnen gekomen in Limburg, wel is er een handvol clubs dat interesse toont in hem, zoals onlangs het geval was met Sheffield United en Brighton Hove & Albion. De 21-jarige metronoom van KRC Genk is een unieke voetballer, hij beschikt over een pak fysieke capaciteiten en koppelt die aan de nodige techniek en vista. Vooral de combinatie tussen zijn lengte en goede voeten maakt van hem een erg interessant profiel. Europese topclubs zouden voor hem in de rij moeten staan, voorlopig toonden enkel subtoppers zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla voorzichtige belangstelling. 

Het zijn echter net die Europese subtoppers waar de speler zelf naartoe wil gaan. Berge, afkomstig uit de welvarende Noorse gemeente Baerum, is een verstandige kerel en wil zijn carrière zorgvuldig inplannen. Op zijn leeftijd is het vooral belangrijk om voldoende speelminuten te vergaren en verdere stappen te zetten in een grotere competitie. Op die manier volgt de interesse van de allergrootsten wel vanzelf. Maar hij heeft ook geen zin om in de kelder van het klassement te gaan spelen, vandaar dat hij Sheffield ook meteen wandelen stuurde.

IN HET SPOOR VAN MILINKOVIC EN NDIDI

In de planning zijn clubs zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla dus een ideale bestemming alvorens het te wagen bij de Europese top. Want vergis u niet, de middenvelder heeft het potentieel om daar mee te draaien. Hij kan een voorbeeld nemen aan pakweg Sergeij Milinkovic-Savic. De Serviër ruilde Genk destijds in voor SS Lazio. Daar werkte hij verder aan zijn ontwikkeling en momenteel wordt hij gelinkt aan de grootste clubs in Europa.



Ook Berge moet in staat zijn dat parcours te evenaren. In tweeënhalf jaar tijd slaagde Berge erin om de onmisbaar genoemde Wilfred Ndidi te doen vergeten. Sinds de komst van de Noor werd in Genk nooit meer gesproken over de Nigeriaan, die voor bijna 18 miljoen euro verkocht werd aan Leicester City en over Het Kanaal een grootse indruk naliet. Ook hij kan op termijn de stap naar de Premier League-top zetten.

GENK WIL DE JACKPOT

Maar ook Genk heeft geleerd uit de twee bovengenoemde gevallen en wil boter bij de vis. Berge zou zelfs veel meer moeten opleveren. Zijn marktwaarde wordt geschat op 22 miljoen euro, maar Genk zou liefst nog meer willen incasseren. Een bedrag van om en bij de 25 miljoen is volgens de landskampioen niet overdreven. Het is alleen maar de vraag welke van de geïnteresseerde clubs dat bedrag wil en kan neerleggen. 



Benfica betaalde bijvoorbeeld nooit meer dan 22 miljoen euro voor één speler. Dat transferrecord dateert ook al van in 2015, toen Benfica Raul Jimenez overnam van Atlético Madrid. Ongeveer hetzelfde verhaal bij FC Sevilla, dat nog maar pas Jules Koundé overnam van Girondins Bordeaux voor 25 miljoen euro, een nieuw record voor de Andalusiërs.

AS Roma betaalt wel vaker bedragen boven de 20 miljoen euro, maar de Romeinen gaven deze zomer gezamenlijk al 72 miljoen euro uit aan Leonarde Spinazzola (Juventus), Bryan Cristante (Atalanta Bergamo) en Amadou Diawara (SSC Napoli). Die laatste twee spelers spelen bovendien op een vergelijkbare positie als Berge, het lijkt dus onwaarschijnlijk dat ze ook nog eens de geldbuidel opentrekken voor de Noor.

BLESSUREZORGEN
De vraagprijs is een reden waarom nog niemand concrete stappen ondernam, maar er spelen nog meer zaken een rol. Zijn blessuregevoeligheid bijvoorbeeld. Benfica, Sevilla en Roma zijn doorgaans op meerdere fronten actief, waardoor de wedstrijden zich op een sneltempo opvolgen. En Berge moet nog altijd bewijzen dat hij dit fysiek wel een heel seizoen aan kan. 

De middenvelder miste het voorbije seizoen bij Genk zo'n 12 wedstrijden door blessures, een kwetsuur aan de kuit kostte hem het einde van de reguliere competitie. Het jaar daarvoor was het nog erger. Toen telde hij slechts 15 officiële wedstrijden voor de club door een spierscheur. Het moet gezegd dat Berge er telkens meteen stond bij zijn comeback, maar dat nemen zijn vele afwezigheden niet af. 

ONE MORE YEAR

En dus is het afwachten wat er in de komende weken en maanden nog zal gebeuren in de Luminus Arena. Om hem vorige zomer aan boord te kunnen houden, kregen de middenvelder en zijn entourage van het bestuur bepaalde garanties. Zo werd hem medewerking beloofd aan een transfer. Bij een goed bod kan de club dus niet anders dan hem te verkopen.


Maar tot voorlopig bleef zo'n bod uit en de kans is erg groot dat Berge bij de competitiestart gewoon nog een speler van Genk is. En waarom zou hij niet gewoon nog een jaartje blijven? In de Champions League tonen dat hij ook op Europees niveau zijn plaats heeft, terwijl hij zijn statistieken kan opkrikken in de Jupiler Pro League.

Bovendien kan hij de geïnteresseerde clubs dan ook bewijzen dat hij wél een volledig seizoen zonder zware blessures kan afwerken. Dan zullen de concrete voorstellen met zekerheid volgen en Genk is ongetwijfeld bereid om nog een jaartje te wachten op de miljoenen.

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

Zal Berge deze zomer KRC Genk verlaten?

Meest recent

'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

4
4
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

31
31
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

177
177
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

107
107
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

250
250
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

161
161
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

136
136
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

70
70
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

71
71
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

128
128
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

159
159
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

296
296
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

303
303
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

223
223
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

406
406
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

134
134
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

633
633
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

96
96
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

62
62
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

355
355
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

157
157
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

104
104
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

160
160

Meer sportnieuws