Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

1323
Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

Nog meer dan Aly Samatta, Leandro Trossard en Ruslan Malinovskyi wachtte Sander Berge een grootse uitgaande supertransfer in de zomermercato. Technisch directeur Dimitri de Condé heeft ongetwijfeld al een shortlist klaar om het vertrek van Berge op te vangen. Maar tot dusver bleef het opvallend windstil rond de Noor. En hoe meer dagen er verstrijken, hoe minder tijd er rest voor KRC Genk om de ideale opvolger effectief vast te leggen. Terwijl andere smaakmakers de Jupiler Pro League ontgroeiden zoals Trossard, Wesley en Denswil hun transfer reeds beet hebben blijft het voor Berge nog afwachten.

Voorlopig zijn er voor Berge nog geen concrete aanbiedingen binnen gekomen in Limburg, wel is er een handvol clubs dat interesse toont in hem, zoals onlangs het geval was met Sheffield United en Brighton Hove & Albion. De 21-jarige metronoom van KRC Genk is een unieke voetballer, hij beschikt over een pak fysieke capaciteiten en koppelt die aan de nodige techniek en vista. Vooral de combinatie tussen zijn lengte en goede voeten maakt van hem een erg interessant profiel. Europese topclubs zouden voor hem in de rij moeten staan, voorlopig toonden enkel subtoppers zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla voorzichtige belangstelling. 

Het zijn echter net die Europese subtoppers waar de speler zelf naartoe wil gaan. Berge, afkomstig uit de welvarende Noorse gemeente Baerum, is een verstandige kerel en wil zijn carrière zorgvuldig inplannen. Op zijn leeftijd is het vooral belangrijk om voldoende speelminuten te vergaren en verdere stappen te zetten in een grotere competitie. Op die manier volgt de interesse van de allergrootsten wel vanzelf. Maar hij heeft ook geen zin om in de kelder van het klassement te gaan spelen, vandaar dat hij Sheffield ook meteen wandelen stuurde.

IN HET SPOOR VAN MILINKOVIC EN NDIDI

In de planning zijn clubs zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla dus een ideale bestemming alvorens het te wagen bij de Europese top. Want vergis u niet, de middenvelder heeft het potentieel om daar mee te draaien. Hij kan een voorbeeld nemen aan pakweg Sergeij Milinkovic-Savic. De Serviër ruilde Genk destijds in voor SS Lazio. Daar werkte hij verder aan zijn ontwikkeling en momenteel wordt hij gelinkt aan de grootste clubs in Europa.



Ook Berge moet in staat zijn dat parcours te evenaren. In tweeënhalf jaar tijd slaagde Berge erin om de onmisbaar genoemde Wilfred Ndidi te doen vergeten. Sinds de komst van de Noor werd in Genk nooit meer gesproken over de Nigeriaan, die voor bijna 18 miljoen euro verkocht werd aan Leicester City en over Het Kanaal een grootse indruk naliet. Ook hij kan op termijn de stap naar de Premier League-top zetten.

GENK WIL DE JACKPOT

Maar ook Genk heeft geleerd uit de twee bovengenoemde gevallen en wil boter bij de vis. Berge zou zelfs veel meer moeten opleveren. Zijn marktwaarde wordt geschat op 22 miljoen euro, maar Genk zou liefst nog meer willen incasseren. Een bedrag van om en bij de 25 miljoen is volgens de landskampioen niet overdreven. Het is alleen maar de vraag welke van de geïnteresseerde clubs dat bedrag wil en kan neerleggen. 



Benfica betaalde bijvoorbeeld nooit meer dan 22 miljoen euro voor één speler. Dat transferrecord dateert ook al van in 2015, toen Benfica Raul Jimenez overnam van Atlético Madrid. Ongeveer hetzelfde verhaal bij FC Sevilla, dat nog maar pas Jules Koundé overnam van Girondins Bordeaux voor 25 miljoen euro, een nieuw record voor de Andalusiërs.

AS Roma betaalt wel vaker bedragen boven de 20 miljoen euro, maar de Romeinen gaven deze zomer gezamenlijk al 72 miljoen euro uit aan Leonarde Spinazzola (Juventus), Bryan Cristante (Atalanta Bergamo) en Amadou Diawara (SSC Napoli). Die laatste twee spelers spelen bovendien op een vergelijkbare positie als Berge, het lijkt dus onwaarschijnlijk dat ze ook nog eens de geldbuidel opentrekken voor de Noor.

BLESSUREZORGEN
De vraagprijs is een reden waarom nog niemand concrete stappen ondernam, maar er spelen nog meer zaken een rol. Zijn blessuregevoeligheid bijvoorbeeld. Benfica, Sevilla en Roma zijn doorgaans op meerdere fronten actief, waardoor de wedstrijden zich op een sneltempo opvolgen. En Berge moet nog altijd bewijzen dat hij dit fysiek wel een heel seizoen aan kan. 

De middenvelder miste het voorbije seizoen bij Genk zo'n 12 wedstrijden door blessures, een kwetsuur aan de kuit kostte hem het einde van de reguliere competitie. Het jaar daarvoor was het nog erger. Toen telde hij slechts 15 officiële wedstrijden voor de club door een spierscheur. Het moet gezegd dat Berge er telkens meteen stond bij zijn comeback, maar dat nemen zijn vele afwezigheden niet af. 

ONE MORE YEAR

En dus is het afwachten wat er in de komende weken en maanden nog zal gebeuren in de Luminus Arena. Om hem vorige zomer aan boord te kunnen houden, kregen de middenvelder en zijn entourage van het bestuur bepaalde garanties. Zo werd hem medewerking beloofd aan een transfer. Bij een goed bod kan de club dus niet anders dan hem te verkopen.


Maar tot voorlopig bleef zo'n bod uit en de kans is erg groot dat Berge bij de competitiestart gewoon nog een speler van Genk is. En waarom zou hij niet gewoon nog een jaartje blijven? In de Champions League tonen dat hij ook op Europees niveau zijn plaats heeft, terwijl hij zijn statistieken kan opkrikken in de Jupiler Pro League.

Bovendien kan hij de geïnteresseerde clubs dan ook bewijzen dat hij wél een volledig seizoen zonder zware blessures kan afwerken. Dan zullen de concrete voorstellen met zekerheid volgen en Genk is ongetwijfeld bereid om nog een jaartje te wachten op de miljoenen.

LEES OOK: Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

Zal Berge deze zomer KRC Genk verlaten?

Meest recent

Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

27
27
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

210
210
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

51
51
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

52
52
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

345
345
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

63
63
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

216
216
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

636
636
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

61
61
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

162
162
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

975
975
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

239
239
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

205
205
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

101
101
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

407
407
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

747
747
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

166
166
Witte rook in Anderlecht: zesde zomeraanwinst voorgesteld

Tot dusvers haalde RSC Anderlecht al vijf nieuwkomers in huis, maar daarmee blijkt de honger van ...

310
310
Vanhaezebrouck vs Van Gucht: Harde boodschap zindert na

Ruben Van Gucht krijgt vanuit een wel heel onverwachte hoek een duidelijke boodschap. De populaire ...

110
110
'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

815
815
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

782
782
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

649
649
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

121
121
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

124
124
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

484
484

Meer sportnieuws