Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

door
Het probleem-Berge: de verwachte topdeal die maar uitblijft

Nog meer dan Aly Samatta, Leandro Trossard en Ruslan Malinovskyi wachtte Sander Berge een grootse uitgaande supertransfer in de zomermercato. Technisch directeur Dimitri de Condé heeft ongetwijfeld al een shortlist klaar om het vertrek van Berge op te vangen. Maar tot dusver bleef het opvallend windstil rond de Noor. En hoe meer dagen er verstrijken, hoe minder tijd er rest voor KRC Genk om de ideale opvolger effectief vast te leggen. Terwijl andere smaakmakers de Jupiler Pro League ontgroeiden zoals Trossard, Wesley en Denswil hun transfer reeds beet hebben blijft het voor Berge nog afwachten.

Voorlopig zijn er voor Berge nog geen concrete aanbiedingen binnen gekomen in Limburg, wel is er een handvol clubs dat interesse toont in hem, zoals onlangs het geval was met Sheffield United en Brighton Hove & Albion. De 21-jarige metronoom van KRC Genk is een unieke voetballer, hij beschikt over een pak fysieke capaciteiten en koppelt die aan de nodige techniek en vista. Vooral de combinatie tussen zijn lengte en goede voeten maakt van hem een erg interessant profiel. Europese topclubs zouden voor hem in de rij moeten staan, voorlopig toonden enkel subtoppers zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla voorzichtige belangstelling. 

Het zijn echter net die Europese subtoppers waar de speler zelf naartoe wil gaan. Berge, afkomstig uit de welvarende Noorse gemeente Baerum, is een verstandige kerel en wil zijn carrière zorgvuldig inplannen. Op zijn leeftijd is het vooral belangrijk om voldoende speelminuten te vergaren en verdere stappen te zetten in een grotere competitie. Op die manier volgt de interesse van de allergrootsten wel vanzelf. Maar hij heeft ook geen zin om in de kelder van het klassement te gaan spelen, vandaar dat hij Sheffield ook meteen wandelen stuurde.

IN HET SPOOR VAN MILINKOVIC EN NDIDI

In de planning zijn clubs zoals Benfica, AS Roma en FC Sevilla dus een ideale bestemming alvorens het te wagen bij de Europese top. Want vergis u niet, de middenvelder heeft het potentieel om daar mee te draaien. Hij kan een voorbeeld nemen aan pakweg Sergeij Milinkovic-Savic. De Serviër ruilde Genk destijds in voor SS Lazio. Daar werkte hij verder aan zijn ontwikkeling en momenteel wordt hij gelinkt aan de grootste clubs in Europa.



Ook Berge moet in staat zijn dat parcours te evenaren. In tweeënhalf jaar tijd slaagde Berge erin om de onmisbaar genoemde Wilfred Ndidi te doen vergeten. Sinds de komst van de Noor werd in Genk nooit meer gesproken over de Nigeriaan, die voor bijna 18 miljoen euro verkocht werd aan Leicester City en over Het Kanaal een grootse indruk naliet. Ook hij kan op termijn de stap naar de Premier League-top zetten.

GENK WIL DE JACKPOT

Maar ook Genk heeft geleerd uit de twee bovengenoemde gevallen en wil boter bij de vis. Berge zou zelfs veel meer moeten opleveren. Zijn marktwaarde wordt geschat op 22 miljoen euro, maar Genk zou liefst nog meer willen incasseren. Een bedrag van om en bij de 25 miljoen is volgens de landskampioen niet overdreven. Het is alleen maar de vraag welke van de geïnteresseerde clubs dat bedrag wil en kan neerleggen. 



Benfica betaalde bijvoorbeeld nooit meer dan 22 miljoen euro voor één speler. Dat transferrecord dateert ook al van in 2015, toen Benfica Raul Jimenez overnam van Atlético Madrid. Ongeveer hetzelfde verhaal bij FC Sevilla, dat nog maar pas Jules Koundé overnam van Girondins Bordeaux voor 25 miljoen euro, een nieuw record voor de Andalusiërs.

AS Roma betaalt wel vaker bedragen boven de 20 miljoen euro, maar de Romeinen gaven deze zomer gezamenlijk al 72 miljoen euro uit aan Leonarde Spinazzola (Juventus), Bryan Cristante (Atalanta Bergamo) en Amadou Diawara (SSC Napoli). Die laatste twee spelers spelen bovendien op een vergelijkbare positie als Berge, het lijkt dus onwaarschijnlijk dat ze ook nog eens de geldbuidel opentrekken voor de Noor.

BLESSUREZORGEN
De vraagprijs is een reden waarom nog niemand concrete stappen ondernam, maar er spelen nog meer zaken een rol. Zijn blessuregevoeligheid bijvoorbeeld. Benfica, Sevilla en Roma zijn doorgaans op meerdere fronten actief, waardoor de wedstrijden zich op een sneltempo opvolgen. En Berge moet nog altijd bewijzen dat hij dit fysiek wel een heel seizoen aan kan. 

De middenvelder miste het voorbije seizoen bij Genk zo'n 12 wedstrijden door blessures, een kwetsuur aan de kuit kostte hem het einde van de reguliere competitie. Het jaar daarvoor was het nog erger. Toen telde hij slechts 15 officiële wedstrijden voor de club door een spierscheur. Het moet gezegd dat Berge er telkens meteen stond bij zijn comeback, maar dat nemen zijn vele afwezigheden niet af. 

ONE MORE YEAR

En dus is het afwachten wat er in de komende weken en maanden nog zal gebeuren in de Luminus Arena. Om hem vorige zomer aan boord te kunnen houden, kregen de middenvelder en zijn entourage van het bestuur bepaalde garanties. Zo werd hem medewerking beloofd aan een transfer. Bij een goed bod kan de club dus niet anders dan hem te verkopen.


Maar tot voorlopig bleef zo'n bod uit en de kans is erg groot dat Berge bij de competitiestart gewoon nog een speler van Genk is. En waarom zou hij niet gewoon nog een jaartje blijven? In de Champions League tonen dat hij ook op Europees niveau zijn plaats heeft, terwijl hij zijn statistieken kan opkrikken in de Jupiler Pro League.

Bovendien kan hij de geïnteresseerde clubs dan ook bewijzen dat hij wél een volledig seizoen zonder zware blessures kan afwerken. Dan zullen de concrete voorstellen met zekerheid volgen en Genk is ongetwijfeld bereid om nog een jaartje te wachten op de miljoenen.

LEES OOK: Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

Zal Berge deze zomer KRC Genk verlaten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

16
16
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

109
109
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

10
10
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

201
201
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

104
104
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

434
434
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

110
110
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

93
93
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

215
215
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

322
322
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

99
99
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

607
607
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

427
427
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

131
131
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

253
253
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

76
76
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

286
286
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

38
38
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

228
228
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

181
181
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

121
121
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

187
187

Meer sportnieuws