TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Ivan Santini moet beschikken bij RSC Anderlecht, maar liet eerder al een aanbod van Trabzonspor naast zich liggen. De Turkse topclub geeft echter niet zomaar op en zou al een nieuw voorstel hebben gedaan. Zo zou Trabzon niet alleen de geboden transfersom omhoog hebben getrokken, ook de contractvoorwaarden werden flink verbeterd. Afwachten of ze de Kroaat over de streep krijgen getrokken.

De onderhandelingen tussen Galatasaray en KRC Genk over de transfer van Ally Samatta draaien op volle toeren en volgens Fanatik is er zelfs bijna sprake van een akkoord tussen de clubs. De Turkse kampioen zou zo'n 7 miljoen euro betalen, aangevuld met de nodige bonussen. De Limburgers vroegen in eerste instantie 10 miljoen, maar hadden Samatta al medewerking beloofd.

KV Kortrijk hield zich tot dusver redelijk stil op de mercato, maar sloeg donderdag wel een fraaie slag. Zo pakten de Kerels uit met de komst van Eric Ocansey. De winger heeft een minder seizoen bij Eupen achter de rug, maar in zijn beste dagen is hij een potentiële smaakmaker van de competitie. De Ghanees tekende tot 2023 in het Guldensporenstadion.

Eupen kondigde meteen ook een vervanger aan voor Ocansey. Zo gaat Carlos Embalo aan de slag in het Oostkantons. De aanvaller komt over van Palermo en tekende tot 2022. Er werden echter nog meer zaken gedaan over de taalgrens. Moeskroen versterkte zich bijvoorbeeld met Rafal Pietrzak, de Poolse linksachter wordt overgenomen van Wisla Krakau.

Charleroi brak dan weer het contract van Nicolas Penneteau open. De doelman is inmiddels alweer 38 jaar, maar doet er toch nog een jaartje bij. Verder haalden de Carolo's ook een nieuwe back in huis. Zo tekende Modou Diagne voor twee seizoenen met optie tot een derde.

BUITENLAND
Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku bij Internazionale aan de slag zal gaan. De onderhandelingen met Manchester United lopen nog steeds, maar de spits zou persoonlijk wel al bijna rond zijn. De Nerazzurri hebben volgens Sky Sports namelijk een vijfjarig contract klaarliggen dat de Belgische topschutter aller tijden maar liefst 46 miljoen euro zou opbrengen.

Atletico Madrid blijft zich deze zomer maar versterken. Donderdag werd ook Mario Hermoso voorgesteld, alweer de vierde nieuwkomer in de defensie. De 24-jarige Madrileen komt uit de opleiding van rivaal Real Madrid. Daar kreeg hij geen kans in het eerste, waardoor hij in de zomer van 2017 naar Espanyol verhuisde. Hij kostte zo'n 30 miljoen euro.

Jan Vertonghen is bij Tottenham zijn laatste contractjaar ingegaan. Voorlopig werd er nog niet gesproken over een nieuwe overeenkomst, maar een vertrek lijkt deze zomer niet aan de orde. "Ik ben hier graag, ik heb alles wat ik wil. Op dit moment is Tottenham de beste club waarvoor ik kan spelen", is de Rode Duivel duidelijk. De Spurs zouden verder overwegen om Fernando Llorente terug te halen.

LEES OOK: Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Denkt u dat Vertonghen ooit nog voor een andere Europese topclub zal spelen?

Meest recent

STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

0
0
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

6
6
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

104
104
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

94
94
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

89
89
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

89
89
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

74
74
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

133
133
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

39
39
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

80
80
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

233
233
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

114
114
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

376
376
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

144
144
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

360
360
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

120
120
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

229
229
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

125
125
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

546
546
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

173
173
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

262
262
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

197
197
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

392
392
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

354
354

Meer sportnieuws