TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Ivan Santini moet beschikken bij RSC Anderlecht, maar liet eerder al een aanbod van Trabzonspor naast zich liggen. De Turkse topclub geeft echter niet zomaar op en zou al een nieuw voorstel hebben gedaan. Zo zou Trabzon niet alleen de geboden transfersom omhoog hebben getrokken, ook de contractvoorwaarden werden flink verbeterd. Afwachten of ze de Kroaat over de streep krijgen getrokken.

De onderhandelingen tussen Galatasaray en KRC Genk over de transfer van Ally Samatta draaien op volle toeren en volgens Fanatik is er zelfs bijna sprake van een akkoord tussen de clubs. De Turkse kampioen zou zo'n 7 miljoen euro betalen, aangevuld met de nodige bonussen. De Limburgers vroegen in eerste instantie 10 miljoen, maar hadden Samatta al medewerking beloofd.

KV Kortrijk hield zich tot dusver redelijk stil op de mercato, maar sloeg donderdag wel een fraaie slag. Zo pakten de Kerels uit met de komst van Eric Ocansey. De winger heeft een minder seizoen bij Eupen achter de rug, maar in zijn beste dagen is hij een potentiële smaakmaker van de competitie. De Ghanees tekende tot 2023 in het Guldensporenstadion.

Eupen kondigde meteen ook een vervanger aan voor Ocansey. Zo gaat Carlos Embalo aan de slag in het Oostkantons. De aanvaller komt over van Palermo en tekende tot 2022. Er werden echter nog meer zaken gedaan over de taalgrens. Moeskroen versterkte zich bijvoorbeeld met Rafal Pietrzak, de Poolse linksachter wordt overgenomen van Wisla Krakau.

Charleroi brak dan weer het contract van Nicolas Penneteau open. De doelman is inmiddels alweer 38 jaar, maar doet er toch nog een jaartje bij. Verder haalden de Carolo's ook een nieuwe back in huis. Zo tekende Modou Diagne voor twee seizoenen met optie tot een derde.

BUITENLAND
Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku bij Internazionale aan de slag zal gaan. De onderhandelingen met Manchester United lopen nog steeds, maar de spits zou persoonlijk wel al bijna rond zijn. De Nerazzurri hebben volgens Sky Sports namelijk een vijfjarig contract klaarliggen dat de Belgische topschutter aller tijden maar liefst 46 miljoen euro zou opbrengen.

Atletico Madrid blijft zich deze zomer maar versterken. Donderdag werd ook Mario Hermoso voorgesteld, alweer de vierde nieuwkomer in de defensie. De 24-jarige Madrileen komt uit de opleiding van rivaal Real Madrid. Daar kreeg hij geen kans in het eerste, waardoor hij in de zomer van 2017 naar Espanyol verhuisde. Hij kostte zo'n 30 miljoen euro.

Jan Vertonghen is bij Tottenham zijn laatste contractjaar ingegaan. Voorlopig werd er nog niet gesproken over een nieuwe overeenkomst, maar een vertrek lijkt deze zomer niet aan de orde. "Ik ben hier graag, ik heb alles wat ik wil. Op dit moment is Tottenham de beste club waarvoor ik kan spelen", is de Rode Duivel duidelijk. De Spurs zouden verder overwegen om Fernando Llorente terug te halen.

LEES OOK: Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Denkt u dat Vertonghen ooit nog voor een andere Europese topclub zal spelen?

Meest recent

Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

0
0
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

70
70
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

105
105
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

163
163
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

167
167
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

303
303
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

34
34
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

278
278
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

91
91
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

63
63
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

254
254
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

162
162
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

239
239
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

139
139
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

390
390
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

273
273
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

425
425
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

141
141
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

32
32
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

314
314
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

411
411
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

305
305
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

124
124
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

820
820

Meer sportnieuws