TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

540 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Ivan Santini moet beschikken bij RSC Anderlecht, maar liet eerder al een aanbod van Trabzonspor naast zich liggen. De Turkse topclub geeft echter niet zomaar op en zou al een nieuw voorstel hebben gedaan. Zo zou Trabzon niet alleen de geboden transfersom omhoog hebben getrokken, ook de contractvoorwaarden werden flink verbeterd. Afwachten of ze de Kroaat over de streep krijgen getrokken.

De onderhandelingen tussen Galatasaray en KRC Genk over de transfer van Ally Samatta draaien op volle toeren en volgens Fanatik is er zelfs bijna sprake van een akkoord tussen de clubs. De Turkse kampioen zou zo'n 7 miljoen euro betalen, aangevuld met de nodige bonussen. De Limburgers vroegen in eerste instantie 10 miljoen, maar hadden Samatta al medewerking beloofd.

KV Kortrijk hield zich tot dusver redelijk stil op de mercato, maar sloeg donderdag wel een fraaie slag. Zo pakten de Kerels uit met de komst van Eric Ocansey. De winger heeft een minder seizoen bij Eupen achter de rug, maar in zijn beste dagen is hij een potentiële smaakmaker van de competitie. De Ghanees tekende tot 2023 in het Guldensporenstadion.

Eupen kondigde meteen ook een vervanger aan voor Ocansey. Zo gaat Carlos Embalo aan de slag in het Oostkantons. De aanvaller komt over van Palermo en tekende tot 2022. Er werden echter nog meer zaken gedaan over de taalgrens. Moeskroen versterkte zich bijvoorbeeld met Rafal Pietrzak, de Poolse linksachter wordt overgenomen van Wisla Krakau.

Charleroi brak dan weer het contract van Nicolas Penneteau open. De doelman is inmiddels alweer 38 jaar, maar doet er toch nog een jaartje bij. Verder haalden de Carolo's ook een nieuwe back in huis. Zo tekende Modou Diagne voor twee seizoenen met optie tot een derde.

BUITENLAND
Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku bij Internazionale aan de slag zal gaan. De onderhandelingen met Manchester United lopen nog steeds, maar de spits zou persoonlijk wel al bijna rond zijn. De Nerazzurri hebben volgens Sky Sports namelijk een vijfjarig contract klaarliggen dat de Belgische topschutter aller tijden maar liefst 46 miljoen euro zou opbrengen.

Atletico Madrid blijft zich deze zomer maar versterken. Donderdag werd ook Mario Hermoso voorgesteld, alweer de vierde nieuwkomer in de defensie. De 24-jarige Madrileen komt uit de opleiding van rivaal Real Madrid. Daar kreeg hij geen kans in het eerste, waardoor hij in de zomer van 2017 naar Espanyol verhuisde. Hij kostte zo'n 30 miljoen euro.

Jan Vertonghen is bij Tottenham zijn laatste contractjaar ingegaan. Voorlopig werd er nog niet gesproken over een nieuwe overeenkomst, maar een vertrek lijkt deze zomer niet aan de orde. "Ik ben hier graag, ik heb alles wat ik wil. Op dit moment is Tottenham de beste club waarvoor ik kan spelen", is de Rode Duivel duidelijk. De Spurs zouden verder overwegen om Fernando Llorente terug te halen.

LEES OOK: Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Denkt u dat Vertonghen ooit nog voor een andere Europese topclub zal spelen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

17
17
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

585
585
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

31
31
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

412
412
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

76
76
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

454
454
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

330
330
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

234
234
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

211
211
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

43
43
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

157
157
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

328
328
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

591
591
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

437
437
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

402
402
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

187
187
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

116
116
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

123
123
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

639
639
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

143
143
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

144
144
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

97
97
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

93
93
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194

Meer sportnieuws