TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Ivan Santini moet beschikken bij RSC Anderlecht, maar liet eerder al een aanbod van Trabzonspor naast zich liggen. De Turkse topclub geeft echter niet zomaar op en zou al een nieuw voorstel hebben gedaan. Zo zou Trabzon niet alleen de geboden transfersom omhoog hebben getrokken, ook de contractvoorwaarden werden flink verbeterd. Afwachten of ze de Kroaat over de streep krijgen getrokken.

De onderhandelingen tussen Galatasaray en KRC Genk over de transfer van Ally Samatta draaien op volle toeren en volgens Fanatik is er zelfs bijna sprake van een akkoord tussen de clubs. De Turkse kampioen zou zo'n 7 miljoen euro betalen, aangevuld met de nodige bonussen. De Limburgers vroegen in eerste instantie 10 miljoen, maar hadden Samatta al medewerking beloofd.

KV Kortrijk hield zich tot dusver redelijk stil op de mercato, maar sloeg donderdag wel een fraaie slag. Zo pakten de Kerels uit met de komst van Eric Ocansey. De winger heeft een minder seizoen bij Eupen achter de rug, maar in zijn beste dagen is hij een potentiële smaakmaker van de competitie. De Ghanees tekende tot 2023 in het Guldensporenstadion.

Eupen kondigde meteen ook een vervanger aan voor Ocansey. Zo gaat Carlos Embalo aan de slag in het Oostkantons. De aanvaller komt over van Palermo en tekende tot 2022. Er werden echter nog meer zaken gedaan over de taalgrens. Moeskroen versterkte zich bijvoorbeeld met Rafal Pietrzak, de Poolse linksachter wordt overgenomen van Wisla Krakau.

Charleroi brak dan weer het contract van Nicolas Penneteau open. De doelman is inmiddels alweer 38 jaar, maar doet er toch nog een jaartje bij. Verder haalden de Carolo's ook een nieuwe back in huis. Zo tekende Modou Diagne voor twee seizoenen met optie tot een derde.

BUITENLAND
Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku bij Internazionale aan de slag zal gaan. De onderhandelingen met Manchester United lopen nog steeds, maar de spits zou persoonlijk wel al bijna rond zijn. De Nerazzurri hebben volgens Sky Sports namelijk een vijfjarig contract klaarliggen dat de Belgische topschutter aller tijden maar liefst 46 miljoen euro zou opbrengen.

Atletico Madrid blijft zich deze zomer maar versterken. Donderdag werd ook Mario Hermoso voorgesteld, alweer de vierde nieuwkomer in de defensie. De 24-jarige Madrileen komt uit de opleiding van rivaal Real Madrid. Daar kreeg hij geen kans in het eerste, waardoor hij in de zomer van 2017 naar Espanyol verhuisde. Hij kostte zo'n 30 miljoen euro.

Jan Vertonghen is bij Tottenham zijn laatste contractjaar ingegaan. Voorlopig werd er nog niet gesproken over een nieuwe overeenkomst, maar een vertrek lijkt deze zomer niet aan de orde. "Ik ben hier graag, ik heb alles wat ik wil. Op dit moment is Tottenham de beste club waarvoor ik kan spelen", is de Rode Duivel duidelijk. De Spurs zouden verder overwegen om Fernando Llorente terug te halen.

LEES OOK: De Bruyne zet Lang meteen voor schut op training Napoli

🔥 Populair bij onze lezers

Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt
Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt

Denkt u dat Vertonghen ooit nog voor een andere Europese topclub zal spelen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

167
167
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

92
92
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

265
265
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

288
288
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

721
721
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

128
128
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

519
519
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

61
61
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1729
1729
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

234
234
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

523
523
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1198
1198
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

782
782
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

296
296
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1193
1193
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

451
451
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

463
463
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

525
525
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

131
131
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

166
166
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws