TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Boost voor Anderlecht, Lukaku kan steenrijk worden'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
Ivan Santini moet beschikken bij RSC Anderlecht, maar liet eerder al een aanbod van Trabzonspor naast zich liggen. De Turkse topclub geeft echter niet zomaar op en zou al een nieuw voorstel hebben gedaan. Zo zou Trabzon niet alleen de geboden transfersom omhoog hebben getrokken, ook de contractvoorwaarden werden flink verbeterd. Afwachten of ze de Kroaat over de streep krijgen getrokken.

De onderhandelingen tussen Galatasaray en KRC Genk over de transfer van Ally Samatta draaien op volle toeren en volgens Fanatik is er zelfs bijna sprake van een akkoord tussen de clubs. De Turkse kampioen zou zo'n 7 miljoen euro betalen, aangevuld met de nodige bonussen. De Limburgers vroegen in eerste instantie 10 miljoen, maar hadden Samatta al medewerking beloofd.

KV Kortrijk hield zich tot dusver redelijk stil op de mercato, maar sloeg donderdag wel een fraaie slag. Zo pakten de Kerels uit met de komst van Eric Ocansey. De winger heeft een minder seizoen bij Eupen achter de rug, maar in zijn beste dagen is hij een potentiële smaakmaker van de competitie. De Ghanees tekende tot 2023 in het Guldensporenstadion.

Eupen kondigde meteen ook een vervanger aan voor Ocansey. Zo gaat Carlos Embalo aan de slag in het Oostkantons. De aanvaller komt over van Palermo en tekende tot 2022. Er werden echter nog meer zaken gedaan over de taalgrens. Moeskroen versterkte zich bijvoorbeeld met Rafal Pietrzak, de Poolse linksachter wordt overgenomen van Wisla Krakau.

Charleroi brak dan weer het contract van Nicolas Penneteau open. De doelman is inmiddels alweer 38 jaar, maar doet er toch nog een jaartje bij. Verder haalden de Carolo's ook een nieuwe back in huis. Zo tekende Modou Diagne voor twee seizoenen met optie tot een derde.

BUITENLAND
Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku bij Internazionale aan de slag zal gaan. De onderhandelingen met Manchester United lopen nog steeds, maar de spits zou persoonlijk wel al bijna rond zijn. De Nerazzurri hebben volgens Sky Sports namelijk een vijfjarig contract klaarliggen dat de Belgische topschutter aller tijden maar liefst 46 miljoen euro zou opbrengen.

Atletico Madrid blijft zich deze zomer maar versterken. Donderdag werd ook Mario Hermoso voorgesteld, alweer de vierde nieuwkomer in de defensie. De 24-jarige Madrileen komt uit de opleiding van rivaal Real Madrid. Daar kreeg hij geen kans in het eerste, waardoor hij in de zomer van 2017 naar Espanyol verhuisde. Hij kostte zo'n 30 miljoen euro.

Jan Vertonghen is bij Tottenham zijn laatste contractjaar ingegaan. Voorlopig werd er nog niet gesproken over een nieuwe overeenkomst, maar een vertrek lijkt deze zomer niet aan de orde. "Ik ben hier graag, ik heb alles wat ik wil. Op dit moment is Tottenham de beste club waarvoor ik kan spelen", is de Rode Duivel duidelijk. De Spurs zouden verder overwegen om Fernando Llorente terug te halen.

LEES OOK: Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Denkt u dat Vertonghen ooit nog voor een andere Europese topclub zal spelen?

Meest recent

'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

15
15
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

51
51
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

47
47
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

95
95
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

115
115
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

133
133
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

143
143
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

126
126
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

433
433
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

299
299
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

27
27
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

85
85
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

238
238
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

165
165
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

141
141
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

97
97
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

542
542
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

379
379
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

97
97
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1012
1012
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

136
136
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

198
198
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

362
362
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

201
201

Meer sportnieuws