De droom van Lukaku: Waarom Batshuayi wél zal slagen bij Chelsea

1740
De droom van Lukaku: Waarom Batshuayi wél zal slagen bij Chelsea

Romelu Lukaku verlangde van kinds af aan naar een grootste carrière bij Chelsea FC, iets waarin hij uiteindelijk niet in slaagde. Maar terwijl Big Rom goed op weg lijkt naar de Serie A, is er een andere Rode Duivel die zijn droom momenteel beleeft. Michy Batshuayi bevindt zich immers in een ideale en unieke situatie in Londen. Bij Chelsea is momenteel alles aanwezig om de carrière van Batsman eindelijk te laten ontploffen. En dat is niets te vroeg.

CHELSEA EN LUKAKU: DE MISLUKTE DROOM

Even terug naar augustus 2011 toen Lukaku RSC Anderlecht verliet voor Chelsea. De spits had maar één doel voor ogen: op Stamford Bridge moest en zou hij de gedoodverfde opvolger worden van zijn grote idool Didier Drogba. Hij werd zelfs even ploegmaat van de Ivoriaanse legende en werd door hem een hand boven het hoofd gehouden, maar helaas brak de Rode Duivel nooit door bij Chelsea. Na enkele geslaagde uitleenbeurten haalde Everton hem definitief in huis.



Die transfer werd wel een groot succes en twee jaar geleden diende zich een nieuwe kans aan voor Lukaku. De Blues waren op zoek naar een nieuwe eerste spits en kwamen opnieuw bij hem uit. Makelaar Mino Raiola duwde deze transfer echter nooit volledig door en verkoos ervoor zijn cliënt naar Manchester United te brengen, waar de voormalige pizzabakker een riante commissie kon vangen.

Geen revanche meer voor Lukaku bij Chelsea, die inmiddels brak met Raiola, en geen herkansing om definitief in de voetsporen te treden van Drogba. Dit seizoen krijgt collega-Duivel Michy Batshuayi bij Chelsea de kans waar Lukaku altijd op hoopte. Want door allerlei omstandigheden ligt de weg voor hem open om eerste spits te worden op Stamford Bridge.

HET GELUK VAN DE TRANSFERBAN



Dat heeft wel vooral met toeval te maken. Door een sanctie wegens het onreglementair aantrekken van minderjarige spelers, mag Chelsea door de UEFA de komende mercato's geen transfers doen. Er kan dus geen extra concurrentie aangekocht worden. Bovendien liet Chelsea Alvaro Morata definitief naar Atlético Madrid vertrekken en werd de huurovereenkomst met Gonzalo Higuain niet verlengd. Hierdoor blijven nog slechts twee noemenswaardige concurrenten over voor Batshuayi. 

De 21-jarige Tammy Abraham is een erg beloftevolle spits, die de doelpunten aan elkaar reeg in The Championship. Bij Bristol legde hij er 23 in het mandje tijdens 41 competitiewedstrijden. Vorig seizoen op huurbasis bij Aston Villa was hij goed voor 25 stuks. Maar in de Premier League wil het voorlopig niet lukken, een huurbeurt aan Swansea werd een flop. Volledig zijn kaart trekken is dan ook geen optie voor de club.

Een totaal ander profiel bezit Olivier Giroud. De 32-jarige krijger is een spits van vele oorlogen, maar vorig seizoen was hij geen onbetwiste basisspeler. Veel invalbeurten waren zijn deel waardoor zijn statistieken in de competitie erg mager oogden, al scoorde hij in de Europa League met de ogen dicht. Chelsea verlengde inmiddels zijn contract, maar een volledig seizoen op meerdere fronten presteren zit er voor de Fransman niet meer in.

UNIEK PROFIEL TUSSEN ABRAHAM EN GIROUD

En zo belanden wij bij optie drie: Michy Batshuayi. Een nonchalante en zelfzekere speelvogel naast het veld, maar op de mat heeft hij vertrouwen nodig. Veel vertrouwen, zoals dat het geval was bij Standard (44 doelpunten in 120 wedstrijden), Olympique Marseille (33 doelpunten in 78 wedstrijden) en Borussia Dortmund (9 doelpunten in 14 wedstrijden). In Valencia en bij Crystal Palace was dat veel minder het geval, met mislukte huurbeurten tot gevolg.



Op 25-jarige leeftijd bezit Batshuayi alvast voldoende talent voor de Europese (sub)top, naast zijn neus voor doelpunten kan de geboren Brusselaar goed zijn gewicht in de schaal leggen en kan hij technisch meer dan voldoende uit de voeten. Maar tot dusver kreeg hij amper kansen om dat een volledig seizoen te bewijzen. Deels door zijn eigen falen, deels door tegenslag zoals zijn blessure bij Dortmund of zijn slechte relatie met trainer Marcelino bij Valencia. 

Een heel seizoen als titularis bij Chelsea kan hem én de club alleen maar voordelen bieden. Batshuayi kan zich eindelijk integraal tonen aan zijn werkgever, waar hij al sinds 2016 onder contract staat. De club kan haar spits dan weer van dichtbij zien ontwikkelen en ook beoordelen hoe hij naast het veld functioneert. Bovendien zou het ook voor zijn marktwaarde geen kwaad kunnen, de mislukte uitleenbeurten aan Palace en Valencia hadden daar geen positieve invloed op. 

LAMPARD ONDER DE INDRUK



Batshuayi heeft zijn nieuwe start bij Chelsea alvast niet gemist. Tijdens het debuut van Lampard tegen het Ierse Bohemians speelde de club weliswaar gelijk. Maar het enige doelpunt - en tevens het eerste doelpunt onder het bewind van Lampard - kwam er door Batshuayi. En zoals gezegd toonde de Belg zich op training al gretig.

Over het algemeen heersen er bij de Chelsea-fans nog twijfels over hem, logisch door zijn turbulent carrièreverloop. Maar mede door zijn gevatte reacties op de sociale media blijft hij wel razend populair en kan hij dus rekenen op voldoende krediet van de achterban. Bovendien weet Batshuayi als geen ander dat de speeltijd voorbij is. Batsman lijkt klaar om te knallen, op 14 augustus in de Europese Supercup tegen Liverpool zullen we weten of Lampard daar ook nog steeds zo over denkt.

LEES OOK: 'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Zal Batshuayi slagen bij Chelsea?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

63
63
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

14
14
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

43
43
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

10
10
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

96
96
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

19
19
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

44
44
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

166
166
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

265
265
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

71
71
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

649
649
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

241
241
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

77
77
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

72
72
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

303
303
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

522
522
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

358
358
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

324
324
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

832
832
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

742
742
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

16
16
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

325
325

Meer sportnieuws