De droom van Lukaku: Waarom Batshuayi wél zal slagen bij Chelsea

door
De droom van Lukaku: Waarom Batshuayi wél zal slagen bij Chelsea

Romelu Lukaku verlangde van kinds af aan naar een grootste carrière bij Chelsea FC, iets waarin hij uiteindelijk niet in slaagde. Maar terwijl Big Rom goed op weg lijkt naar de Serie A, is er een andere Rode Duivel die zijn droom momenteel beleeft. Michy Batshuayi bevindt zich immers in een ideale en unieke situatie in Londen. Bij Chelsea is momenteel alles aanwezig om de carrière van Batsman eindelijk te laten ontploffen. En dat is niets te vroeg.

CHELSEA EN LUKAKU: DE MISLUKTE DROOM

Even terug naar augustus 2011 toen Lukaku RSC Anderlecht verliet voor Chelsea. De spits had maar één doel voor ogen: op Stamford Bridge moest en zou hij de gedoodverfde opvolger worden van zijn grote idool Didier Drogba. Hij werd zelfs even ploegmaat van de Ivoriaanse legende en werd door hem een hand boven het hoofd gehouden, maar helaas brak de Rode Duivel nooit door bij Chelsea. Na enkele geslaagde uitleenbeurten haalde Everton hem definitief in huis.



Die transfer werd wel een groot succes en twee jaar geleden diende zich een nieuwe kans aan voor Lukaku. De Blues waren op zoek naar een nieuwe eerste spits en kwamen opnieuw bij hem uit. Makelaar Mino Raiola duwde deze transfer echter nooit volledig door en verkoos ervoor zijn cliënt naar Manchester United te brengen, waar de voormalige pizzabakker een riante commissie kon vangen.

Geen revanche meer voor Lukaku bij Chelsea, die inmiddels brak met Raiola, en geen herkansing om definitief in de voetsporen te treden van Drogba. Dit seizoen krijgt collega-Duivel Michy Batshuayi bij Chelsea de kans waar Lukaku altijd op hoopte. Want door allerlei omstandigheden ligt de weg voor hem open om eerste spits te worden op Stamford Bridge.

HET GELUK VAN DE TRANSFERBAN



Dat heeft wel vooral met toeval te maken. Door een sanctie wegens het onreglementair aantrekken van minderjarige spelers, mag Chelsea door de UEFA de komende mercato's geen transfers doen. Er kan dus geen extra concurrentie aangekocht worden. Bovendien liet Chelsea Alvaro Morata definitief naar Atlético Madrid vertrekken en werd de huurovereenkomst met Gonzalo Higuain niet verlengd. Hierdoor blijven nog slechts twee noemenswaardige concurrenten over voor Batshuayi. 

De 21-jarige Tammy Abraham is een erg beloftevolle spits, die de doelpunten aan elkaar reeg in The Championship. Bij Bristol legde hij er 23 in het mandje tijdens 41 competitiewedstrijden. Vorig seizoen op huurbasis bij Aston Villa was hij goed voor 25 stuks. Maar in de Premier League wil het voorlopig niet lukken, een huurbeurt aan Swansea werd een flop. Volledig zijn kaart trekken is dan ook geen optie voor de club.

Een totaal ander profiel bezit Olivier Giroud. De 32-jarige krijger is een spits van vele oorlogen, maar vorig seizoen was hij geen onbetwiste basisspeler. Veel invalbeurten waren zijn deel waardoor zijn statistieken in de competitie erg mager oogden, al scoorde hij in de Europa League met de ogen dicht. Chelsea verlengde inmiddels zijn contract, maar een volledig seizoen op meerdere fronten presteren zit er voor de Fransman niet meer in.

UNIEK PROFIEL TUSSEN ABRAHAM EN GIROUD

En zo belanden wij bij optie drie: Michy Batshuayi. Een nonchalante en zelfzekere speelvogel naast het veld, maar op de mat heeft hij vertrouwen nodig. Veel vertrouwen, zoals dat het geval was bij Standard (44 doelpunten in 120 wedstrijden), Olympique Marseille (33 doelpunten in 78 wedstrijden) en Borussia Dortmund (9 doelpunten in 14 wedstrijden). In Valencia en bij Crystal Palace was dat veel minder het geval, met mislukte huurbeurten tot gevolg.



Op 25-jarige leeftijd bezit Batshuayi alvast voldoende talent voor de Europese (sub)top, naast zijn neus voor doelpunten kan de geboren Brusselaar goed zijn gewicht in de schaal leggen en kan hij technisch meer dan voldoende uit de voeten. Maar tot dusver kreeg hij amper kansen om dat een volledig seizoen te bewijzen. Deels door zijn eigen falen, deels door tegenslag zoals zijn blessure bij Dortmund of zijn slechte relatie met trainer Marcelino bij Valencia. 

Een heel seizoen als titularis bij Chelsea kan hem én de club alleen maar voordelen bieden. Batshuayi kan zich eindelijk integraal tonen aan zijn werkgever, waar hij al sinds 2016 onder contract staat. De club kan haar spits dan weer van dichtbij zien ontwikkelen en ook beoordelen hoe hij naast het veld functioneert. Bovendien zou het ook voor zijn marktwaarde geen kwaad kunnen, de mislukte uitleenbeurten aan Palace en Valencia hadden daar geen positieve invloed op. 

LAMPARD ONDER DE INDRUK



Batshuayi heeft zijn nieuwe start bij Chelsea alvast niet gemist. Tijdens het debuut van Lampard tegen het Ierse Bohemians speelde de club weliswaar gelijk. Maar het enige doelpunt - en tevens het eerste doelpunt onder het bewind van Lampard - kwam er door Batshuayi. En zoals gezegd toonde de Belg zich op training al gretig.

Over het algemeen heersen er bij de Chelsea-fans nog twijfels over hem, logisch door zijn turbulent carrièreverloop. Maar mede door zijn gevatte reacties op de sociale media blijft hij wel razend populair en kan hij dus rekenen op voldoende krediet van de achterban. Bovendien weet Batshuayi als geen ander dat de speeltijd voorbij is. Batsman lijkt klaar om te knallen, op 14 augustus in de Europese Supercup tegen Liverpool zullen we weten of Lampard daar ook nog steeds zo over denkt.

LEES OOK: ‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Zal Batshuayi slagen bij Chelsea?

Meest recent

Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

2
2
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

24
24
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

35
35
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

21
21
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

75
75
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

135
135
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

336
336
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

255
255
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

243
243
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

200
200
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

166
166
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

142
142
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

91
91
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

279
279
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

443
443
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

179
179
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

218
218
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

296
296
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

482
482
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

278
278
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

93
93
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

906
906
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

252
252
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

278
278
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

247
247

Meer sportnieuws