De droom van Lukaku: Waarom Batshuayi wél zal slagen bij Chelsea

door
De droom van Lukaku: Waarom Batshuayi wél zal slagen bij Chelsea

Romelu Lukaku verlangde van kinds af aan naar een grootste carrière bij Chelsea FC, iets waarin hij uiteindelijk niet in slaagde. Maar terwijl Big Rom goed op weg lijkt naar de Serie A, is er een andere Rode Duivel die zijn droom momenteel beleeft. Michy Batshuayi bevindt zich immers in een ideale en unieke situatie in Londen. Bij Chelsea is momenteel alles aanwezig om de carrière van Batsman eindelijk te laten ontploffen. En dat is niets te vroeg.

CHELSEA EN LUKAKU: DE MISLUKTE DROOM

Even terug naar augustus 2011 toen Lukaku RSC Anderlecht verliet voor Chelsea. De spits had maar één doel voor ogen: op Stamford Bridge moest en zou hij de gedoodverfde opvolger worden van zijn grote idool Didier Drogba. Hij werd zelfs even ploegmaat van de Ivoriaanse legende en werd door hem een hand boven het hoofd gehouden, maar helaas brak de Rode Duivel nooit door bij Chelsea. Na enkele geslaagde uitleenbeurten haalde Everton hem definitief in huis.



Die transfer werd wel een groot succes en twee jaar geleden diende zich een nieuwe kans aan voor Lukaku. De Blues waren op zoek naar een nieuwe eerste spits en kwamen opnieuw bij hem uit. Makelaar Mino Raiola duwde deze transfer echter nooit volledig door en verkoos ervoor zijn cliënt naar Manchester United te brengen, waar de voormalige pizzabakker een riante commissie kon vangen.

Geen revanche meer voor Lukaku bij Chelsea, die inmiddels brak met Raiola, en geen herkansing om definitief in de voetsporen te treden van Drogba. Dit seizoen krijgt collega-Duivel Michy Batshuayi bij Chelsea de kans waar Lukaku altijd op hoopte. Want door allerlei omstandigheden ligt de weg voor hem open om eerste spits te worden op Stamford Bridge.

HET GELUK VAN DE TRANSFERBAN



Dat heeft wel vooral met toeval te maken. Door een sanctie wegens het onreglementair aantrekken van minderjarige spelers, mag Chelsea door de UEFA de komende mercato's geen transfers doen. Er kan dus geen extra concurrentie aangekocht worden. Bovendien liet Chelsea Alvaro Morata definitief naar Atlético Madrid vertrekken en werd de huurovereenkomst met Gonzalo Higuain niet verlengd. Hierdoor blijven nog slechts twee noemenswaardige concurrenten over voor Batshuayi. 

De 21-jarige Tammy Abraham is een erg beloftevolle spits, die de doelpunten aan elkaar reeg in The Championship. Bij Bristol legde hij er 23 in het mandje tijdens 41 competitiewedstrijden. Vorig seizoen op huurbasis bij Aston Villa was hij goed voor 25 stuks. Maar in de Premier League wil het voorlopig niet lukken, een huurbeurt aan Swansea werd een flop. Volledig zijn kaart trekken is dan ook geen optie voor de club.

Een totaal ander profiel bezit Olivier Giroud. De 32-jarige krijger is een spits van vele oorlogen, maar vorig seizoen was hij geen onbetwiste basisspeler. Veel invalbeurten waren zijn deel waardoor zijn statistieken in de competitie erg mager oogden, al scoorde hij in de Europa League met de ogen dicht. Chelsea verlengde inmiddels zijn contract, maar een volledig seizoen op meerdere fronten presteren zit er voor de Fransman niet meer in.

UNIEK PROFIEL TUSSEN ABRAHAM EN GIROUD

En zo belanden wij bij optie drie: Michy Batshuayi. Een nonchalante en zelfzekere speelvogel naast het veld, maar op de mat heeft hij vertrouwen nodig. Veel vertrouwen, zoals dat het geval was bij Standard (44 doelpunten in 120 wedstrijden), Olympique Marseille (33 doelpunten in 78 wedstrijden) en Borussia Dortmund (9 doelpunten in 14 wedstrijden). In Valencia en bij Crystal Palace was dat veel minder het geval, met mislukte huurbeurten tot gevolg.



Op 25-jarige leeftijd bezit Batshuayi alvast voldoende talent voor de Europese (sub)top, naast zijn neus voor doelpunten kan de geboren Brusselaar goed zijn gewicht in de schaal leggen en kan hij technisch meer dan voldoende uit de voeten. Maar tot dusver kreeg hij amper kansen om dat een volledig seizoen te bewijzen. Deels door zijn eigen falen, deels door tegenslag zoals zijn blessure bij Dortmund of zijn slechte relatie met trainer Marcelino bij Valencia. 

Een heel seizoen als titularis bij Chelsea kan hem én de club alleen maar voordelen bieden. Batshuayi kan zich eindelijk integraal tonen aan zijn werkgever, waar hij al sinds 2016 onder contract staat. De club kan haar spits dan weer van dichtbij zien ontwikkelen en ook beoordelen hoe hij naast het veld functioneert. Bovendien zou het ook voor zijn marktwaarde geen kwaad kunnen, de mislukte uitleenbeurten aan Palace en Valencia hadden daar geen positieve invloed op. 

LAMPARD ONDER DE INDRUK



Batshuayi heeft zijn nieuwe start bij Chelsea alvast niet gemist. Tijdens het debuut van Lampard tegen het Ierse Bohemians speelde de club weliswaar gelijk. Maar het enige doelpunt - en tevens het eerste doelpunt onder het bewind van Lampard - kwam er door Batshuayi. En zoals gezegd toonde de Belg zich op training al gretig.

Over het algemeen heersen er bij de Chelsea-fans nog twijfels over hem, logisch door zijn turbulent carrièreverloop. Maar mede door zijn gevatte reacties op de sociale media blijft hij wel razend populair en kan hij dus rekenen op voldoende krediet van de achterban. Bovendien weet Batshuayi als geen ander dat de speeltijd voorbij is. Batsman lijkt klaar om te knallen, op 14 augustus in de Europese Supercup tegen Liverpool zullen we weten of Lampard daar ook nog steeds zo over denkt.

LEES OOK: Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Zal Batshuayi slagen bij Chelsea?

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

39
39
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

33
33
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

192
192
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

26
26
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

99
99
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

105
105
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

174
174
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

353
353
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

42
42
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

404
404
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

250
250
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

74
74
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

96
96
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

191
191
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

180
180
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

130
130
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

507
507
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

37
37
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

200
200
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

348
348
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

36
36
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

323
323
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

342
342

Meer sportnieuws