Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

door
Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

KRC Genk heeft de beste scouting in België en dat is duidelijk te zien aan de 'onbekende' spelers die het de afgelopen jaren haalde en voor vele miljoenen euro's wist door te verkopen. Daarin is Genk Europese top. Er is echter ook een minpunt aan de transferpolitiek: de eigen jeugd verdwijnt steeds meer op het achterplan.


Leandro Trossard en Timothy Castagne werden de afgelopen jaren wel verkocht en leverden 26 miljoen euro op, maar de eigen talenten krijgen het steeds moeilijker en moeilijker bij Genk. Het niveau is gestegen bij de eerste ploeg, maar toch is het een opvallend verschijnsel.

Schrijvers
Siebe Schrijvers is daar het pijnlijkste voorbeeld van. Een uitblinker bij Club Brugge, nadat hij onder Philippe Clement amper kansen kreeg in Limburg. Genk haalt veel buitenlandse talenten en Dante Vanzeir lijkt hetzelfde verhaal te worden. Dat KV Mechelen een aankoopoptie zou bedongen hebben, is pijnlijk. Een groot talent dat de weg wordt versperd door de aankopen. Eerder koos Rubin Seigers al voor een transfer (uitleenbeurt aan Beerschot) en Nordin Jackers wil ook weg.



Dries Wouters is het volgende twijfelgeval. Hij wordt nergens aanzien als een eerste keuze, maar enkel als back-up. Als Sander Berge vertrekt, zal ook daar een speler worden aangekocht en Wouters denkt dan ook aan vertrekken. Royal Antwerp FC toonde al interesse, maar Genk wil voorlopig niet meewerken. Het jonge toptalent Adriano Bertaccini staat ook in de wachtkamer en nog een jaar beloften zou geen deugd doen voor hem. Daar heeft hij geen progressie meer te boeken, net als Gaetan Coucke. Die was vorig jaar outstanding bij Lommel SK. De 17-jarige Maarten Vandervoordt klopt ook al stevig aan de deur. Genk gaf al heel wat jonge talenten de afgelopen maanden een contract, het moet nu een manier zien te vinden om ze te integreren in het eerste elftal.

Heynen

Bij Genk hebben ze nog altijd een zéér goede jeugdopleiding, maar de eigen jeugd lijkt het slachtoffer van het transfersucces te worden. De club moet een goede balans vinden tussen jonge buitenlandse talenten en de eigen jeugd. Momenteel is enkel Bryan Heynen zeker van veel speelminuten en dat is te weinig voor een club als Genk, dat jarenlang een voorloper was inzake doorstroming van de eigen jeugd.

CR

Moet Genk meer plaats maken voor de eigen jeugd?

Meest recent

'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

3
3
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

37
37
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

98
98
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

241
241
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

35
35
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

52
52
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

764
764
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

221
221
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

553
553
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

157
157
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

366
366
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

127
127
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

50
50
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

53
53
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

72
72
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

339
339
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

448
448
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

221
221
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

161
161
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

624
624
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1006
1006
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

79
79
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

321
321
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

35
35

Meer sportnieuws