Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

door
Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

KRC Genk heeft de beste scouting in België en dat is duidelijk te zien aan de 'onbekende' spelers die het de afgelopen jaren haalde en voor vele miljoenen euro's wist door te verkopen. Daarin is Genk Europese top. Er is echter ook een minpunt aan de transferpolitiek: de eigen jeugd verdwijnt steeds meer op het achterplan.


Leandro Trossard en Timothy Castagne werden de afgelopen jaren wel verkocht en leverden 26 miljoen euro op, maar de eigen talenten krijgen het steeds moeilijker en moeilijker bij Genk. Het niveau is gestegen bij de eerste ploeg, maar toch is het een opvallend verschijnsel.

Schrijvers
Siebe Schrijvers is daar het pijnlijkste voorbeeld van. Een uitblinker bij Club Brugge, nadat hij onder Philippe Clement amper kansen kreeg in Limburg. Genk haalt veel buitenlandse talenten en Dante Vanzeir lijkt hetzelfde verhaal te worden. Dat KV Mechelen een aankoopoptie zou bedongen hebben, is pijnlijk. Een groot talent dat de weg wordt versperd door de aankopen. Eerder koos Rubin Seigers al voor een transfer (uitleenbeurt aan Beerschot) en Nordin Jackers wil ook weg.



Dries Wouters is het volgende twijfelgeval. Hij wordt nergens aanzien als een eerste keuze, maar enkel als back-up. Als Sander Berge vertrekt, zal ook daar een speler worden aangekocht en Wouters denkt dan ook aan vertrekken. Royal Antwerp FC toonde al interesse, maar Genk wil voorlopig niet meewerken. Het jonge toptalent Adriano Bertaccini staat ook in de wachtkamer en nog een jaar beloften zou geen deugd doen voor hem. Daar heeft hij geen progressie meer te boeken, net als Gaetan Coucke. Die was vorig jaar outstanding bij Lommel SK. De 17-jarige Maarten Vandervoordt klopt ook al stevig aan de deur. Genk gaf al heel wat jonge talenten de afgelopen maanden een contract, het moet nu een manier zien te vinden om ze te integreren in het eerste elftal.

Heynen

Bij Genk hebben ze nog altijd een zéér goede jeugdopleiding, maar de eigen jeugd lijkt het slachtoffer van het transfersucces te worden. De club moet een goede balans vinden tussen jonge buitenlandse talenten en de eigen jeugd. Momenteel is enkel Bryan Heynen zeker van veel speelminuten en dat is te weinig voor een club als Genk, dat jarenlang een voorloper was inzake doorstroming van de eigen jeugd.

CR

Moet Genk meer plaats maken voor de eigen jeugd?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

215
215
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

64
64
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

176
176
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

68
68
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

627
627
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

781
781
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

291
291
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

176
176
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

62
62
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

208
208
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

138
138
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

403
403
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

213
213
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

120
120
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

301
301
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

209
209
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

137
137
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

528
528
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

125
125
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

763
763

Meer sportnieuws