Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

995 stemmen
Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

KRC Genk heeft de beste scouting in België en dat is duidelijk te zien aan de 'onbekende' spelers die het de afgelopen jaren haalde en voor vele miljoenen euro's wist door te verkopen. Daarin is Genk Europese top. Er is echter ook een minpunt aan de transferpolitiek: de eigen jeugd verdwijnt steeds meer op het achterplan.


Leandro Trossard en Timothy Castagne werden de afgelopen jaren wel verkocht en leverden 26 miljoen euro op, maar de eigen talenten krijgen het steeds moeilijker en moeilijker bij Genk. Het niveau is gestegen bij de eerste ploeg, maar toch is het een opvallend verschijnsel.

Schrijvers
Siebe Schrijvers is daar het pijnlijkste voorbeeld van. Een uitblinker bij Club Brugge, nadat hij onder Philippe Clement amper kansen kreeg in Limburg. Genk haalt veel buitenlandse talenten en Dante Vanzeir lijkt hetzelfde verhaal te worden. Dat KV Mechelen een aankoopoptie zou bedongen hebben, is pijnlijk. Een groot talent dat de weg wordt versperd door de aankopen. Eerder koos Rubin Seigers al voor een transfer (uitleenbeurt aan Beerschot) en Nordin Jackers wil ook weg.



Dries Wouters is het volgende twijfelgeval. Hij wordt nergens aanzien als een eerste keuze, maar enkel als back-up. Als Sander Berge vertrekt, zal ook daar een speler worden aangekocht en Wouters denkt dan ook aan vertrekken. Royal Antwerp FC toonde al interesse, maar Genk wil voorlopig niet meewerken. Het jonge toptalent Adriano Bertaccini staat ook in de wachtkamer en nog een jaar beloften zou geen deugd doen voor hem. Daar heeft hij geen progressie meer te boeken, net als Gaetan Coucke. Die was vorig jaar outstanding bij Lommel SK. De 17-jarige Maarten Vandervoordt klopt ook al stevig aan de deur. Genk gaf al heel wat jonge talenten de afgelopen maanden een contract, het moet nu een manier zien te vinden om ze te integreren in het eerste elftal.

Heynen

Bij Genk hebben ze nog altijd een zéér goede jeugdopleiding, maar de eigen jeugd lijkt het slachtoffer van het transfersucces te worden. De club moet een goede balans vinden tussen jonge buitenlandse talenten en de eigen jeugd. Momenteel is enkel Bryan Heynen zeker van veel speelminuten en dat is te weinig voor een club als Genk, dat jarenlang een voorloper was inzake doorstroming van de eigen jeugd.

CR

Moet Genk meer plaats maken voor de eigen jeugd?

Meest recent

'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

13
13
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

81
81
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

34
34
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

48
48
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

61
61
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

329
329
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

131
131
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

182
182
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

255
255
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

452
452
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

76
76
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

150
150
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1237
1237
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1085
1085
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

165
165
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

524
524
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

1019
1019
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

567
567
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

989
989
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

741
741
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

590
590
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

133
133
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

35
35
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

311
311

Meer sportnieuws