Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

995 stemmen
Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

KRC Genk heeft de beste scouting in België en dat is duidelijk te zien aan de 'onbekende' spelers die het de afgelopen jaren haalde en voor vele miljoenen euro's wist door te verkopen. Daarin is Genk Europese top. Er is echter ook een minpunt aan de transferpolitiek: de eigen jeugd verdwijnt steeds meer op het achterplan.


Leandro Trossard en Timothy Castagne werden de afgelopen jaren wel verkocht en leverden 26 miljoen euro op, maar de eigen talenten krijgen het steeds moeilijker en moeilijker bij Genk. Het niveau is gestegen bij de eerste ploeg, maar toch is het een opvallend verschijnsel.

Schrijvers
Siebe Schrijvers is daar het pijnlijkste voorbeeld van. Een uitblinker bij Club Brugge, nadat hij onder Philippe Clement amper kansen kreeg in Limburg. Genk haalt veel buitenlandse talenten en Dante Vanzeir lijkt hetzelfde verhaal te worden. Dat KV Mechelen een aankoopoptie zou bedongen hebben, is pijnlijk. Een groot talent dat de weg wordt versperd door de aankopen. Eerder koos Rubin Seigers al voor een transfer (uitleenbeurt aan Beerschot) en Nordin Jackers wil ook weg.



Dries Wouters is het volgende twijfelgeval. Hij wordt nergens aanzien als een eerste keuze, maar enkel als back-up. Als Sander Berge vertrekt, zal ook daar een speler worden aangekocht en Wouters denkt dan ook aan vertrekken. Royal Antwerp FC toonde al interesse, maar Genk wil voorlopig niet meewerken. Het jonge toptalent Adriano Bertaccini staat ook in de wachtkamer en nog een jaar beloften zou geen deugd doen voor hem. Daar heeft hij geen progressie meer te boeken, net als Gaetan Coucke. Die was vorig jaar outstanding bij Lommel SK. De 17-jarige Maarten Vandervoordt klopt ook al stevig aan de deur. Genk gaf al heel wat jonge talenten de afgelopen maanden een contract, het moet nu een manier zien te vinden om ze te integreren in het eerste elftal.

Heynen

Bij Genk hebben ze nog altijd een zéér goede jeugdopleiding, maar de eigen jeugd lijkt het slachtoffer van het transfersucces te worden. De club moet een goede balans vinden tussen jonge buitenlandse talenten en de eigen jeugd. Momenteel is enkel Bryan Heynen zeker van veel speelminuten en dat is te weinig voor een club als Genk, dat jarenlang een voorloper was inzake doorstroming van de eigen jeugd.

CR

Moet Genk meer plaats maken voor de eigen jeugd?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

132
132
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

149
149
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

555
555
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

360
360
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

199
199
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1058
1058
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws