Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

door
Het transfersucces van KRC Genk: een mes dat aan twee kanten snijdt

KRC Genk heeft de beste scouting in België en dat is duidelijk te zien aan de 'onbekende' spelers die het de afgelopen jaren haalde en voor vele miljoenen euro's wist door te verkopen. Daarin is Genk Europese top. Er is echter ook een minpunt aan de transferpolitiek: de eigen jeugd verdwijnt steeds meer op het achterplan.


Leandro Trossard en Timothy Castagne werden de afgelopen jaren wel verkocht en leverden 26 miljoen euro op, maar de eigen talenten krijgen het steeds moeilijker en moeilijker bij Genk. Het niveau is gestegen bij de eerste ploeg, maar toch is het een opvallend verschijnsel.

Schrijvers
Siebe Schrijvers is daar het pijnlijkste voorbeeld van. Een uitblinker bij Club Brugge, nadat hij onder Philippe Clement amper kansen kreeg in Limburg. Genk haalt veel buitenlandse talenten en Dante Vanzeir lijkt hetzelfde verhaal te worden. Dat KV Mechelen een aankoopoptie zou bedongen hebben, is pijnlijk. Een groot talent dat de weg wordt versperd door de aankopen. Eerder koos Rubin Seigers al voor een transfer (uitleenbeurt aan Beerschot) en Nordin Jackers wil ook weg.



Dries Wouters is het volgende twijfelgeval. Hij wordt nergens aanzien als een eerste keuze, maar enkel als back-up. Als Sander Berge vertrekt, zal ook daar een speler worden aangekocht en Wouters denkt dan ook aan vertrekken. Royal Antwerp FC toonde al interesse, maar Genk wil voorlopig niet meewerken. Het jonge toptalent Adriano Bertaccini staat ook in de wachtkamer en nog een jaar beloften zou geen deugd doen voor hem. Daar heeft hij geen progressie meer te boeken, net als Gaetan Coucke. Die was vorig jaar outstanding bij Lommel SK. De 17-jarige Maarten Vandervoordt klopt ook al stevig aan de deur. Genk gaf al heel wat jonge talenten de afgelopen maanden een contract, het moet nu een manier zien te vinden om ze te integreren in het eerste elftal.

Heynen

Bij Genk hebben ze nog altijd een zéér goede jeugdopleiding, maar de eigen jeugd lijkt het slachtoffer van het transfersucces te worden. De club moet een goede balans vinden tussen jonge buitenlandse talenten en de eigen jeugd. Momenteel is enkel Bryan Heynen zeker van veel speelminuten en dat is te weinig voor een club als Genk, dat jarenlang een voorloper was inzake doorstroming van de eigen jeugd.

CR

LEES OOK: Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Moet Genk meer plaats maken voor de eigen jeugd?

Meest recent

'Zulte Waregem hakt knoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

1
1
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

13
13
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

98
98
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

185
185
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

141
141
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

216
216
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

69
69
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

159
159
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

157
157
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

890
890
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

76
76
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

106
106
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

325
325
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

138
138
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

458
458
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

45
45
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

194
194
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

171
171
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

230
230
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

264
264
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

170
170
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

205
205
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

401
401
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

686
686
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

399
399

Meer sportnieuws