Anderlecht maakt nieuwe slipper, ook Standard kan niet winnen

door
Anderlecht maakt nieuwe slipper, ook Standard kan niet winnen

De Jupiler Pro League gaat binnen anderhalve week opnieuw van start. De eersteklassers leggen momenteel dan ook de laatste hand aan hun voorbereidingen en dus stonden ook woensdag weer een aantal oefenduels op het programma. Standard speelde daarin gelijk, RSC Anderlecht ging net als STVV en Waasland-Beveren onderuit.


De ploeg van Vincent Kompany speelde zonder dat de speler-manager en de andere topaanwinsten in actie kwamen. Een mix van youngsters, overbodige spelers en vaste waarden van vorig seizoen ging onderuit tegen OFI Kreta. Middenvelder Vajeba Sacor opende vlak voor de pauze de score voor de bezoekers en daar bleef het uiteindelijk bij. Op enkele kansjes voor rust na, kwam Paars-Wit amper in het stuk voor. Zaterdag volgt nog een test tegen Hamburg SV.

In tegenstelling tot de rivaal uit Brussel, wist Standard wel te scoren. Drie keer zelfs tegen Maastricht VV, maar dat was niet voldoende voor de overwinning: 3-3. Limbombe en Amallah wisten een dubbele achterstand uit te wissen, waarna Miangue zijn ploeg op voorsprong zette. Toch wisten de Nederlanders alsnog gelijk te maken. De voorbereiding van de Luikenaars blijft zo erg wisselvallig verlopen.

Verder ging STVV onderuit in de Limburgse derby tegen Lommel SK. De ploeg uit 1B begon sterk en kon op een dubbele voorsprong gaan rusten. Na de pauze tekenden de Kanaries weliswaar voor de gelijkmaker, maar verder kwamen ze niet. Waasland-Beveren tot slot, ging stevig onderuit tegen RC Lens. De Franse werkgever van Guillaume Gillet haalde het met duidelijke 3-0-cijfers.

Overige uitslagen:
Roeselare - Moeskroen: 1-1
Beerschot - Panachaiki: 2-0

LEES OOK: Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Welke ploeg denkt u dat komend seizoen het hoogste zal eindigen?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

86
86
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

33
33
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

20
20
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

90
90
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

245
245
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

149
149
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

298
298
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

154
154
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

198
198
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

34
34
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

46
46
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

615
615
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

736
736
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

125
125
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

303
303
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

373
373
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

396
396
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

377
377
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

585
585
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

406
406
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

235
235
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws