Pro League reageert op uitspraak BAS, licentie KV Mechelen wordt herbekeken

door
Pro League reageert op uitspraak BAS, licentie KV Mechelen wordt herbekeken

Het doek over de matchfixingszaak tussen KV Mechelen is gevallen. Malinwa blijft in eerste klasse en mag het seizoen beginnen zonder puntenaftrek, maar wordt wel uitgesloten van de beker en Europees voetbal. Een verdict dat door Peter Croonen, voorzitter van de Pro League, met gemengde gevoelens wordt ontvangen.


De voorzitter van KRC Genk reageert bij Sporza op het vonnis dat het BAS eerder op de dag had uitgesproken. "Ik ben tevreden dat er eindelijk een finale uitspraak is. Dat heeft langer geduurd dan we hadden gehoopt", aldus Croonen. "Anderzijds zijn de straffen die zijn uitgesproken op het eerste gezicht niet zwaar. Dat zal waarschijnlijk ook het algemene gevoel zijn. Maar de realiteit is natuurlijk dat KVM deelname aan de Europa League aan zich ziet voorbijgaan, wat financieel toch een streep door de rekening is."

Beerschot neemt echter geen genoegen met die uitleg en vraagt zowel de Pro League als de KBVB om "haar verantwoordelijkheid op te nemen en de licentie van KV Mechelen in te trekken". Croonen laat uitschijnen dat dit wel degelijk een optie kan zijn. "Om je licentie te behouden, zijn er voorwaarden. We moeten de sancties eens rustig bekijken. Ik ken het reglement nog onvoldoende, maar het zal bekeken worden. Ook de voetbalbond moet zijn reglement trouwens stevig onder het licht houden. Die oefening is gestart."

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
56

Moet de licentie van KV Mechelen ingetrokken worden?

Meest recent

'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

1
1
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

82
82
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

73
73
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

129
129
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

48
48
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

204
204
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

358
358
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

159
159
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

51
51
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

462
462
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

102
102
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

102
102
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

54
54
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

212
212
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

133
133
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

105
105
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

168
168
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

80
80
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

184
184
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

147
147

Meer sportnieuws