Pro League reageert op uitspraak BAS, licentie KV Mechelen wordt herbekeken

1555 stemmen
Pro League reageert op uitspraak BAS, licentie KV Mechelen wordt herbekeken

Het doek over de matchfixingszaak tussen KV Mechelen is gevallen. Malinwa blijft in eerste klasse en mag het seizoen beginnen zonder puntenaftrek, maar wordt wel uitgesloten van de beker en Europees voetbal. Een verdict dat door Peter Croonen, voorzitter van de Pro League, met gemengde gevoelens wordt ontvangen.


De voorzitter van KRC Genk reageert bij Sporza op het vonnis dat het BAS eerder op de dag had uitgesproken. "Ik ben tevreden dat er eindelijk een finale uitspraak is. Dat heeft langer geduurd dan we hadden gehoopt", aldus Croonen. "Anderzijds zijn de straffen die zijn uitgesproken op het eerste gezicht niet zwaar. Dat zal waarschijnlijk ook het algemene gevoel zijn. Maar de realiteit is natuurlijk dat KVM deelname aan de Europa League aan zich ziet voorbijgaan, wat financieel toch een streep door de rekening is."

Beerschot neemt echter geen genoegen met die uitleg en vraagt zowel de Pro League als de KBVB om "haar verantwoordelijkheid op te nemen en de licentie van KV Mechelen in te trekken". Croonen laat uitschijnen dat dit wel degelijk een optie kan zijn. "Om je licentie te behouden, zijn er voorwaarden. We moeten de sancties eens rustig bekijken. Ik ken het reglement nog onvoldoende, maar het zal bekeken worden. Ook de voetbalbond moet zijn reglement trouwens stevig onder het licht houden. Die oefening is gestart."

LEES OOK: 'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

🚀

Moet de licentie van KV Mechelen ingetrokken worden?

Meest recent

Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

27
27
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

61
61
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

53
53
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

82
82
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

39
39
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

73
73
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

88
88
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

85
85
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

131
131
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

89
89
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

113
113
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

320
320
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

149
149
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

142
142
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

87
87
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

158
158
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

256
256
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

55
55
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

222
222
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

583
583
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1337
1337
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

184
184
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

284
284
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

165
165

Meer sportnieuws