TRANSFERUURTJE 2/2: Alderweireld en Carrasco gewild, Barça doet bod op Neymar

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Alderweireld en Carrasco gewild, Barça doet bod op Neymar

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk
heeft Ruslan Malinovskyi officieel verkocht aan Atalanta. Bij Club Brugge staat er aan in- en uitgaande zijde ook nog wat te bewegen en de Bruggelingen hebben met Mamadou Diatta een jonge middenvelder op proef. Aan uitgaande zijde zullen Ahmed Touba (op proef bij Monza) en Cyril Ngonge (uitleenbeurt aan Belgische club) de club nog gaan verlaten.

Anderlecht heeft Sidney Sam dan weer vastgelegd voor één jaar, al is het wachten op de officiële bevestiging. Paars-Wit wil ook nog een pak spelers van de hand doen en voor Adrien Trebel (Frankrijk), Alexandru Chipciu (Turkije) en Mohammed Dauda (Vitesse en Willem II) is er interesse.

Blijft Taiwo Awoniyi dan toch in België? De spits kan naar een aantal Belgische clubs en ook CSKA Moskou, Schalke 04, Mainz hebben interesse. Liverpool is alvast bereid om hem nog een jaar uit te lenen. In Eerste Klasse B zitten ze ook niet stil, want Westerlo wist Christoffer Remmer weg te halen bij Molde. Joeri Dequevy, transfervrij, kan naar Roesalere, MVV, Cambuur, Volendam en een club uit Cyprus.



BUITENLAND
FC Barcelona wil Neymar terughalen, maar PSG is niet onder de indruk van het aanbod: 40 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Philippe Coutinho. Twee spelers die Barça boven de 300 miljoen euro hebben gekost... De Catalanen haalden wel een andere speler al naar Camp Nou. Marc Cucurella werd voor vier miljoen euro weggehaald bij Eibar. Rivaal Atlético Madrid wil zich ook gaan versterken en heeft zijn zinnen gezet op Kieran Trippier van Tottenham, dat droomt van een terugkeer van Gareth Bale (Real Madrid).

Toby Alderweireld werd in het verleden ook gelinkt aan Barça, maar dat is geen optie. AS Roma is dat wel en de Romeinen maakten bekend dat ze hem er zeer graag bijwillen. Yannick Carrasco is een andere Belg die een transfer kan versieren, want Bayern München zou hem steeds meer als de ideale vervanger voor Franck Ribery zien. Een andere oude bekende van het Belgische voetbal heeft wel een transfer afgerond: Abdou Diallo (ex-Zulte Waregem) tekende bij PSG, dat 31 miljoen euro betaalde aan Dortmund.

Bij Ajax waren niet alle aankopen de afgelopen jaren een succes. Rasmus Kristensen en Zakaria Labyad mogen de club verlaten, nadat Ajax ze in totaal voor 11,5 miljoen euro had aangetrokken. Matthijs de Ligt wordt wellicht woensdag voorgesteld bij Juventus.

LEES OOK: Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Zal Bayern een bod doen op Carrasco?

Meest recent

'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

13
13
'Antwerp scheurt zijn broek: 10 miljoen in prullenmand'

Bij Antwerp staan ze voor belangrijke maanden. Er zou weleens een heuse leegloop kunnen aankomen op ...

41
41
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

3
3
'Transferplannen Union tijdens wintermercato bekend'

De wintermercato is officieel van start gegaan en ongetwijfeld zullen we snel de eerste deals ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer bij Club, Neymar beslist'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

226
226
Bounida doet opvallend masterplan Ajax uit de doeken

Rayane Bounida maakte de overstap van de jeugdopleiding van RSC Anderlecht naar Ajax. De Belgische ...

54
54
‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

74
74
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

552
552
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

223
223
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

32
32
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

104
104
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

138
138
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

93
93
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

1137
1137
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

279
279
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

741
741
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

214
214
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

66
66
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

200
200
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

393
393
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

144
144
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

375
375
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

121
121
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

305
305
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

126
126

Meer sportnieuws