TRANSFERUURTJE 2/2: Alderweireld en Carrasco gewild, Barça doet bod op Neymar

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Alderweireld en Carrasco gewild, Barça doet bod op Neymar

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk
heeft Ruslan Malinovskyi officieel verkocht aan Atalanta. Bij Club Brugge staat er aan in- en uitgaande zijde ook nog wat te bewegen en de Bruggelingen hebben met Mamadou Diatta een jonge middenvelder op proef. Aan uitgaande zijde zullen Ahmed Touba (op proef bij Monza) en Cyril Ngonge (uitleenbeurt aan Belgische club) de club nog gaan verlaten.

Anderlecht heeft Sidney Sam dan weer vastgelegd voor één jaar, al is het wachten op de officiële bevestiging. Paars-Wit wil ook nog een pak spelers van de hand doen en voor Adrien Trebel (Frankrijk), Alexandru Chipciu (Turkije) en Mohammed Dauda (Vitesse en Willem II) is er interesse.

Blijft Taiwo Awoniyi dan toch in België? De spits kan naar een aantal Belgische clubs en ook CSKA Moskou, Schalke 04, Mainz hebben interesse. Liverpool is alvast bereid om hem nog een jaar uit te lenen. In Eerste Klasse B zitten ze ook niet stil, want Westerlo wist Christoffer Remmer weg te halen bij Molde. Joeri Dequevy, transfervrij, kan naar Roesalere, MVV, Cambuur, Volendam en een club uit Cyprus.



BUITENLAND
FC Barcelona wil Neymar terughalen, maar PSG is niet onder de indruk van het aanbod: 40 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Philippe Coutinho. Twee spelers die Barça boven de 300 miljoen euro hebben gekost... De Catalanen haalden wel een andere speler al naar Camp Nou. Marc Cucurella werd voor vier miljoen euro weggehaald bij Eibar. Rivaal Atlético Madrid wil zich ook gaan versterken en heeft zijn zinnen gezet op Kieran Trippier van Tottenham, dat droomt van een terugkeer van Gareth Bale (Real Madrid).

Toby Alderweireld werd in het verleden ook gelinkt aan Barça, maar dat is geen optie. AS Roma is dat wel en de Romeinen maakten bekend dat ze hem er zeer graag bijwillen. Yannick Carrasco is een andere Belg die een transfer kan versieren, want Bayern München zou hem steeds meer als de ideale vervanger voor Franck Ribery zien. Een andere oude bekende van het Belgische voetbal heeft wel een transfer afgerond: Abdou Diallo (ex-Zulte Waregem) tekende bij PSG, dat 31 miljoen euro betaalde aan Dortmund.

Bij Ajax waren niet alle aankopen de afgelopen jaren een succes. Rasmus Kristensen en Zakaria Labyad mogen de club verlaten, nadat Ajax ze in totaal voor 11,5 miljoen euro had aangetrokken. Matthijs de Ligt wordt wellicht woensdag voorgesteld bij Juventus.

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Zal Bayern een bod doen op Carrasco?

Meest recent

'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

10
10
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

30
30
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

49
49
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

230
230
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

30
30
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

184
184
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

146
146
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

768
768
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

144
144
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

677
677
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

404
404
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

503
503
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

466
466
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

116
116
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

126
126
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

565
565
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

256
256
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

271
271
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

157
157
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

128
128
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

409
409

Meer sportnieuws