TRANSFERUURTJE 2/2: Alderweireld en Carrasco gewild, Barça doet bod op Neymar

door
TRANSFERUURTJE 2/2: Alderweireld en Carrasco gewild, Barça doet bod op Neymar

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk
heeft Ruslan Malinovskyi officieel verkocht aan Atalanta. Bij Club Brugge staat er aan in- en uitgaande zijde ook nog wat te bewegen en de Bruggelingen hebben met Mamadou Diatta een jonge middenvelder op proef. Aan uitgaande zijde zullen Ahmed Touba (op proef bij Monza) en Cyril Ngonge (uitleenbeurt aan Belgische club) de club nog gaan verlaten.

Anderlecht heeft Sidney Sam dan weer vastgelegd voor één jaar, al is het wachten op de officiële bevestiging. Paars-Wit wil ook nog een pak spelers van de hand doen en voor Adrien Trebel (Frankrijk), Alexandru Chipciu (Turkije) en Mohammed Dauda (Vitesse en Willem II) is er interesse.

Blijft Taiwo Awoniyi dan toch in België? De spits kan naar een aantal Belgische clubs en ook CSKA Moskou, Schalke 04, Mainz hebben interesse. Liverpool is alvast bereid om hem nog een jaar uit te lenen. In Eerste Klasse B zitten ze ook niet stil, want Westerlo wist Christoffer Remmer weg te halen bij Molde. Joeri Dequevy, transfervrij, kan naar Roesalere, MVV, Cambuur, Volendam en een club uit Cyprus.



BUITENLAND
FC Barcelona wil Neymar terughalen, maar PSG is niet onder de indruk van het aanbod: 40 miljoen euro plus Ousmane Dembélé en Philippe Coutinho. Twee spelers die Barça boven de 300 miljoen euro hebben gekost... De Catalanen haalden wel een andere speler al naar Camp Nou. Marc Cucurella werd voor vier miljoen euro weggehaald bij Eibar. Rivaal Atlético Madrid wil zich ook gaan versterken en heeft zijn zinnen gezet op Kieran Trippier van Tottenham, dat droomt van een terugkeer van Gareth Bale (Real Madrid).

Toby Alderweireld werd in het verleden ook gelinkt aan Barça, maar dat is geen optie. AS Roma is dat wel en de Romeinen maakten bekend dat ze hem er zeer graag bijwillen. Yannick Carrasco is een andere Belg die een transfer kan versieren, want Bayern München zou hem steeds meer als de ideale vervanger voor Franck Ribery zien. Een andere oude bekende van het Belgische voetbal heeft wel een transfer afgerond: Abdou Diallo (ex-Zulte Waregem) tekende bij PSG, dat 31 miljoen euro betaalde aan Dortmund.

Bij Ajax waren niet alle aankopen de afgelopen jaren een succes. Rasmus Kristensen en Zakaria Labyad mogen de club verlaten, nadat Ajax ze in totaal voor 11,5 miljoen euro had aangetrokken. Matthijs de Ligt wordt wellicht woensdag voorgesteld bij Juventus.

LEES OOK: KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Zal Bayern een bod doen op Carrasco?

Meest recent

‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

177
177
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

81
81
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

85
85
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

240
240
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

437
437
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

206
206
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

270
270
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

307
307
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

148
148
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

127
127
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

76
76
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

243
243
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

273
273
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

53
53
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

441
441
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

330
330
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

537
537
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

49
49
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

466
466
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

508
508
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

158
158
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

377
377
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

267
267

Meer sportnieuws