Kogel is door de kerk: Genk ziet Malinovskyi naar Serie A vertrekken

474 stemmen
Kogel is door de kerk: Genk ziet Malinovskyi naar Serie A vertrekken

Eerder dit weekend meldden we al dat Ruslan Malinovskyi zijn langverwachte transfer naar de Serie A eindelijk in de pijplijn zat. Vandaag zag Het Laatste Nieuws hoe de Oekraïner landde in Bergamo, waar hij na zijn medische testen een contract zal ondertekenen bij Atalanta. 

De club van Timothy Castagne kwalificeerde zich afgelopen seizoen als verrassende derde in de stand voor de Champions League en willen hun kern dus voldoende stofferen voor die Europese campagne. Daarbij lieten de Italianen hun oog dus vallen op Malinovskyi, die eerder vanuit de Serie A al de interesse genoot van Sampdoria. Zij wouden echter niet tegemoet komen aan de vraagprijs van minstens 13 miljoen, een bedrag dat Atalanta nu wel op tafel legt en via bonussen zelfs nog verder kan oplopen. 

Dimitri de Condé bevestigde aan de krant dat de deal zo goed als rond is. "De speler had zijn zinnen op deze transfer gezet en dan is het goed dat je die zaak kan afhandelen", liet de sportief directeur van de landskampioen weten. Malinovskyi speelde in totaal 135 wedstrijden voor KRC Genk, daarin lukte hem 30 doelpunten en 32 assists. Na Leandro Trossard en Joseph Aidoo is hij de derde sleutelfiguur van het voorbije succesjaar die de deuren van de Luminus Arena achter zich toe trekt. Verwacht wordt dat Sander Berge en Ally Samatta hun voorbeeld nog volgen. 

UPDATE 21u 
Na zijn landing in Italië wist Sky Sport Italia Malinovskyi te strikken voor een korte reactie. De Oekraïner was kort van stof, maar liet er weinig twijfel over bestaan dat de deal rond is. "Ik ben gelukkig, maar ik kan nu nog niet praten. Ik ga eerst mijn contract tekenen voor ik nog iets zeg", klonk het bij de middenvelder, die meteen wel al een boodschap voor zijn toekomstige fans in huis had. "Forza Atalanta!"

UPDATE 16/07
De laatste twijfels zijn nu ook weg, want Atalanta heeft de komst van Malinovskyi nu ook officieel aangekondigd. KRC Genk is zo na Leandro Trossard een tweede sleutelspeler van het voorbije seizoen kwijt, al staat daar dus wellicht wel een mooie transfersom tegenover.


LEES OOK: Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Zal KRC Genk zijn vertrek kunnen opvangen?

Meest recent

Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

2
2
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

33
33
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

88
88
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

292
292
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

86
86
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

65
65
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

39
39
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

263
263
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

252
252
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

640
640
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

20
20
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

428
428
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

129
129
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

148
148
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

668
668
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

778
778
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

346
346
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

402
402
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

101
101
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

175
175
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

244
244
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

93
93

Meer sportnieuws