Beerschot suggereert strenge sanctie voor KV Mechelen: "Schrapping kan ook"

1285 stemmen
Beerschot suggereert strenge sanctie voor KV Mechelen:

In de soep die de uitspraak over het al dan niet degraderen van KV Mechelen intussen geworden is regent het de laatste dagen de ene juridische term na de andere. Beerschot hoopt nu het tussentijdse vonnis van het BAS, dat oordeelde dat Malinwa omwille van de te volgen procedures niet teruggezet kan worden naar 1B, te laten vernietigen.


Naast de garantie dat de bekerwinnaar volgend jaar in 1A zal spelen sprak het BAS ook uit dat Tubeke, Lokeren en Beerschot, die zich allen burgerlijke partij stelden in het matchfixingsdossier, geen belang meer hebben in de procedure. Hun tussenkomst is volgens het Arbitragehof namelijk gekoppeld aan een eventuele degradatie van KV Mechelen en/of Waasland-Beveren, waar nu dus geen sprake meer van is.

Beerschot gaat per monde van advocaat Thomas Gillis echter niet akkoord met die redenering. "Dat is totaal ten onrechte. Er zijn sancties die hetzelfde resultaat kunnen hebben, zoals een schrapping of een inactiviteit van de eerste ploeg. Voor Beerschot hebben die straffen hetzelfde resultaat, namelijk dat we in 1A zitten. Dat we geen belang meer hebben, is dus fundamenteel onjuist", klinkt het in een felle reactie bij Sporza.

Daarin suggereren de Ratten dus ook nog eens een schrapping van KV Mechelen, een strenge sanctie die in het begin van de hele zaak vaker geopperd werd maar sindsdien niet meer werd aangehaald. Volgens de Antwerpenaren reiken de belangen overigens zelfs verder dan 't Kiel alleen. "Elke sportclub heeft hier een direct belang bij. Het gaat hier om de integriteit van de voetbalsport in België en het raakt de kern van de sport in het algemeen."

LEES OOK: Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

🚀

Heeft Beerschot hier gelijk?

Meest recent

'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

3
3
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

2
2
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

33
33
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

59
59
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

45
45
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

77
77
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

50
50
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

464
464
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

126
126
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

67
67
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

298
298
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

55
55
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

93
93
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

151
151
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

189
189
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

125
125
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

442
442
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

396
396
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

143
143
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

184
184
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

127
127
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

592
592
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

241
241
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

59
59

Meer sportnieuws