Beerschot suggereert strenge sanctie voor KV Mechelen: "Schrapping kan ook"

door
Beerschot suggereert strenge sanctie voor KV Mechelen:

In de soep die de uitspraak over het al dan niet degraderen van KV Mechelen intussen geworden is regent het de laatste dagen de ene juridische term na de andere. Beerschot hoopt nu het tussentijdse vonnis van het BAS, dat oordeelde dat Malinwa omwille van de te volgen procedures niet teruggezet kan worden naar 1B, te laten vernietigen.


Naast de garantie dat de bekerwinnaar volgend jaar in 1A zal spelen sprak het BAS ook uit dat Tubeke, Lokeren en Beerschot, die zich allen burgerlijke partij stelden in het matchfixingsdossier, geen belang meer hebben in de procedure. Hun tussenkomst is volgens het Arbitragehof namelijk gekoppeld aan een eventuele degradatie van KV Mechelen en/of Waasland-Beveren, waar nu dus geen sprake meer van is.

Beerschot gaat per monde van advocaat Thomas Gillis echter niet akkoord met die redenering. "Dat is totaal ten onrechte. Er zijn sancties die hetzelfde resultaat kunnen hebben, zoals een schrapping of een inactiviteit van de eerste ploeg. Voor Beerschot hebben die straffen hetzelfde resultaat, namelijk dat we in 1A zitten. Dat we geen belang meer hebben, is dus fundamenteel onjuist", klinkt het in een felle reactie bij Sporza.

Daarin suggereren de Ratten dus ook nog eens een schrapping van KV Mechelen, een strenge sanctie die in het begin van de hele zaak vaker geopperd werd maar sindsdien niet meer werd aangehaald. Volgens de Antwerpenaren reiken de belangen overigens zelfs verder dan 't Kiel alleen. "Elke sportclub heeft hier een direct belang bij. Het gaat hier om de integriteit van de voetbalsport in België en het raakt de kern van de sport in het algemeen."

LEES OOK: Beerschot wankelt: redding of drama bij overname?

Heeft Beerschot hier gelijk?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

53
53
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

63
63
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

91
91
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

40
40
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

327
327
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

474
474
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

729
729
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

257
257
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

556
556
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

441
441
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

206
206
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

80
80
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

266
266
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

290
290
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

156
156
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

289
289
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

365
365
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

78
78
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

372
372
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

134
134
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

225
225
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

565
565
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

67
67
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

541
541
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

63
63

Meer sportnieuws