Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

door
Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

Alle ogen zijn gericht op de komst van aanvallende spelers als Samir Nasri, Ianis Hagi, David Okereke, Michel Vlap en Théo Bongonda, maar ook achterin voeren de Belgische topclubs deze zomer de nodige wijzigingen door. Daarbij wordt er opvallend veel ingezet op jong en, vooral, onervaren talent.


Club Brugge zag Stefano Denswil vertrekken en haalde met Simon Deli en Odilon Kossounou twee vervangers in huis. Hoewel hij nog maar 18 jaar oud is gaf die laatste in de recentste oefenpot van Blauw-Zwart de beste indruk, met een prijskaartje van bijna drie miljoen wordt er dan ook iets verwacht van de Ivoriaan. Nochtans betwistte hij tot dusver in zijn carrière amper negen matchen bij het Zweedse Hammarby.

Ook Genk zet in op jong talent om het verlies van Joseph Aidoo op te vangen en gunt de 20-jarige Carlos Cuesta een kans. De Colombiaan is aanvoerder van de U20 van zijn land, maar speelde bij Atlético Nacional wel nog maar 18 matchen op het hoogste niveau. Toch kostte hij de landskampioen bijna vier miljoen en moet hij achterin dus onmiddellijk de concurrentie aangaan met Sébastien Dewaest en Jhon Lucumi.



Anderlecht stelt binnenkort dan weer Philippe Sandler voor als de nieuwe defensiepartner van Vincent Kompany. De Nederlander was bij Manchester City al de poulain van de speler-trainer van Paars-Wit en wordt voor een jaartje gehuurd. Ook Sandler ziet echter nog relatief groen achter de oren, in totaal stond de 22-jarige verdediger nog maar 33 keer tussen de grote jongens op het veld. Waarvan twee keer bij City.

Tot slot zet Standard vol in op Zinho Vanheusden, die vergeleken met de spelers hierboven wel al meer naam maakte voor zichzelf in onze competitie. Toch is 12,6 miljoen – een Belgisch record – enorm veel geld voor iemand met amper 31 optredens bij de A-kern achter de kiezen. Het 19-jarige toptalent krijgt zo meteen enorm veel druk op zijn schouders gelegd, we hopen dat Vanheusden er niet onder bezwijkt.

LEES OOK: Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Welke jonge verdediger zal volgend jaar het meeste indruk maken?

Meest recent

'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

14
14
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

113
113
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

69
69
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

12
12
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

306
306
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

95
95
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

303
303
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

26
26
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

50
50
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

252
252
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

59
59
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

253
253
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

248
248
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

113
113
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

523
523
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

334
334
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

418
418
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

302
302
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

160
160
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

327
327
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

255
255
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1397
1397
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

298
298
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

206
206

Meer sportnieuws