Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

door
Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

Alle ogen zijn gericht op de komst van aanvallende spelers als Samir Nasri, Ianis Hagi, David Okereke, Michel Vlap en Théo Bongonda, maar ook achterin voeren de Belgische topclubs deze zomer de nodige wijzigingen door. Daarbij wordt er opvallend veel ingezet op jong en, vooral, onervaren talent.


Club Brugge zag Stefano Denswil vertrekken en haalde met Simon Deli en Odilon Kossounou twee vervangers in huis. Hoewel hij nog maar 18 jaar oud is gaf die laatste in de recentste oefenpot van Blauw-Zwart de beste indruk, met een prijskaartje van bijna drie miljoen wordt er dan ook iets verwacht van de Ivoriaan. Nochtans betwistte hij tot dusver in zijn carrière amper negen matchen bij het Zweedse Hammarby.

Ook Genk zet in op jong talent om het verlies van Joseph Aidoo op te vangen en gunt de 20-jarige Carlos Cuesta een kans. De Colombiaan is aanvoerder van de U20 van zijn land, maar speelde bij Atlético Nacional wel nog maar 18 matchen op het hoogste niveau. Toch kostte hij de landskampioen bijna vier miljoen en moet hij achterin dus onmiddellijk de concurrentie aangaan met Sébastien Dewaest en Jhon Lucumi.



Anderlecht stelt binnenkort dan weer Philippe Sandler voor als de nieuwe defensiepartner van Vincent Kompany. De Nederlander was bij Manchester City al de poulain van de speler-trainer van Paars-Wit en wordt voor een jaartje gehuurd. Ook Sandler ziet echter nog relatief groen achter de oren, in totaal stond de 22-jarige verdediger nog maar 33 keer tussen de grote jongens op het veld. Waarvan twee keer bij City.

Tot slot zet Standard vol in op Zinho Vanheusden, die vergeleken met de spelers hierboven wel al meer naam maakte voor zichzelf in onze competitie. Toch is 12,6 miljoen – een Belgisch record – enorm veel geld voor iemand met amper 31 optredens bij de A-kern achter de kiezen. Het 19-jarige toptalent krijgt zo meteen enorm veel druk op zijn schouders gelegd, we hopen dat Vanheusden er niet onder bezwijkt.

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Welke jonge verdediger zal volgend jaar het meeste indruk maken?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

0
0
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

18
18
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

19
19
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

16
16
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

55
55
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

80
80
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

149
149
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

50
50
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

364
364
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

106
106
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

129
129
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

258
258
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

119
119
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

123
123
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

65
65
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

103
103
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

291
291
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

225
225
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

156
156
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

125
125
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

162
162
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

247
247
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

166
166
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws