Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

1141 stemmen
Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

Alle ogen zijn gericht op de komst van aanvallende spelers als Samir Nasri, Ianis Hagi, David Okereke, Michel Vlap en Théo Bongonda, maar ook achterin voeren de Belgische topclubs deze zomer de nodige wijzigingen door. Daarbij wordt er opvallend veel ingezet op jong en, vooral, onervaren talent.


Club Brugge zag Stefano Denswil vertrekken en haalde met Simon Deli en Odilon Kossounou twee vervangers in huis. Hoewel hij nog maar 18 jaar oud is gaf die laatste in de recentste oefenpot van Blauw-Zwart de beste indruk, met een prijskaartje van bijna drie miljoen wordt er dan ook iets verwacht van de Ivoriaan. Nochtans betwistte hij tot dusver in zijn carrière amper negen matchen bij het Zweedse Hammarby.

Ook Genk zet in op jong talent om het verlies van Joseph Aidoo op te vangen en gunt de 20-jarige Carlos Cuesta een kans. De Colombiaan is aanvoerder van de U20 van zijn land, maar speelde bij Atlético Nacional wel nog maar 18 matchen op het hoogste niveau. Toch kostte hij de landskampioen bijna vier miljoen en moet hij achterin dus onmiddellijk de concurrentie aangaan met Sébastien Dewaest en Jhon Lucumi.



Anderlecht stelt binnenkort dan weer Philippe Sandler voor als de nieuwe defensiepartner van Vincent Kompany. De Nederlander was bij Manchester City al de poulain van de speler-trainer van Paars-Wit en wordt voor een jaartje gehuurd. Ook Sandler ziet echter nog relatief groen achter de oren, in totaal stond de 22-jarige verdediger nog maar 33 keer tussen de grote jongens op het veld. Waarvan twee keer bij City.

Tot slot zet Standard vol in op Zinho Vanheusden, die vergeleken met de spelers hierboven wel al meer naam maakte voor zichzelf in onze competitie. Toch is 12,6 miljoen – een Belgisch record – enorm veel geld voor iemand met amper 31 optredens bij de A-kern achter de kiezen. Het 19-jarige toptalent krijgt zo meteen enorm veel druk op zijn schouders gelegd, we hopen dat Vanheusden er niet onder bezwijkt.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Welke jonge verdediger zal volgend jaar het meeste indruk maken?

Meest recent

Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

27
27
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

16
16
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

171
171
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

434
434
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

583
583
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

80
80
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

496
496
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

47
47
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

82
82
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

118
118
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

82
82
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

131
131
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

334
334
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

654
654
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

258
258
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

454
454
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

384
384
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

214
214
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

98
98
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

96
96
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

158
158
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

183
183
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

370
370
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

379
379
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

307
307

Meer sportnieuws