Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

door
Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

Alle ogen zijn gericht op de komst van aanvallende spelers als Samir Nasri, Ianis Hagi, David Okereke, Michel Vlap en Théo Bongonda, maar ook achterin voeren de Belgische topclubs deze zomer de nodige wijzigingen door. Daarbij wordt er opvallend veel ingezet op jong en, vooral, onervaren talent.


Club Brugge zag Stefano Denswil vertrekken en haalde met Simon Deli en Odilon Kossounou twee vervangers in huis. Hoewel hij nog maar 18 jaar oud is gaf die laatste in de recentste oefenpot van Blauw-Zwart de beste indruk, met een prijskaartje van bijna drie miljoen wordt er dan ook iets verwacht van de Ivoriaan. Nochtans betwistte hij tot dusver in zijn carrière amper negen matchen bij het Zweedse Hammarby.

Ook Genk zet in op jong talent om het verlies van Joseph Aidoo op te vangen en gunt de 20-jarige Carlos Cuesta een kans. De Colombiaan is aanvoerder van de U20 van zijn land, maar speelde bij Atlético Nacional wel nog maar 18 matchen op het hoogste niveau. Toch kostte hij de landskampioen bijna vier miljoen en moet hij achterin dus onmiddellijk de concurrentie aangaan met Sébastien Dewaest en Jhon Lucumi.



Anderlecht stelt binnenkort dan weer Philippe Sandler voor als de nieuwe defensiepartner van Vincent Kompany. De Nederlander was bij Manchester City al de poulain van de speler-trainer van Paars-Wit en wordt voor een jaartje gehuurd. Ook Sandler ziet echter nog relatief groen achter de oren, in totaal stond de 22-jarige verdediger nog maar 33 keer tussen de grote jongens op het veld. Waarvan twee keer bij City.

Tot slot zet Standard vol in op Zinho Vanheusden, die vergeleken met de spelers hierboven wel al meer naam maakte voor zichzelf in onze competitie. Toch is 12,6 miljoen – een Belgisch record – enorm veel geld voor iemand met amper 31 optredens bij de A-kern achter de kiezen. Het 19-jarige toptalent krijgt zo meteen enorm veel druk op zijn schouders gelegd, we hopen dat Vanheusden er niet onder bezwijkt.

LEES OOK: Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

Welke jonge verdediger zal volgend jaar het meeste indruk maken?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

19
19
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

11
11
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

29
29
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

313
313
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

487
487
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

201
201
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

78
78
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

83
83
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

342
342
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

146
146
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

234
234
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

252
252
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

437
437
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

185
185
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

66
66
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

539
539
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

109
109
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

278
278
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

157
157
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

120
120
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws