Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

door
Opvallend: topclubs zetten massaal in op verdedigers zonder ervaring

Alle ogen zijn gericht op de komst van aanvallende spelers als Samir Nasri, Ianis Hagi, David Okereke, Michel Vlap en Théo Bongonda, maar ook achterin voeren de Belgische topclubs deze zomer de nodige wijzigingen door. Daarbij wordt er opvallend veel ingezet op jong en, vooral, onervaren talent.


Club Brugge zag Stefano Denswil vertrekken en haalde met Simon Deli en Odilon Kossounou twee vervangers in huis. Hoewel hij nog maar 18 jaar oud is gaf die laatste in de recentste oefenpot van Blauw-Zwart de beste indruk, met een prijskaartje van bijna drie miljoen wordt er dan ook iets verwacht van de Ivoriaan. Nochtans betwistte hij tot dusver in zijn carrière amper negen matchen bij het Zweedse Hammarby.

Ook Genk zet in op jong talent om het verlies van Joseph Aidoo op te vangen en gunt de 20-jarige Carlos Cuesta een kans. De Colombiaan is aanvoerder van de U20 van zijn land, maar speelde bij Atlético Nacional wel nog maar 18 matchen op het hoogste niveau. Toch kostte hij de landskampioen bijna vier miljoen en moet hij achterin dus onmiddellijk de concurrentie aangaan met Sébastien Dewaest en Jhon Lucumi.



Anderlecht stelt binnenkort dan weer Philippe Sandler voor als de nieuwe defensiepartner van Vincent Kompany. De Nederlander was bij Manchester City al de poulain van de speler-trainer van Paars-Wit en wordt voor een jaartje gehuurd. Ook Sandler ziet echter nog relatief groen achter de oren, in totaal stond de 22-jarige verdediger nog maar 33 keer tussen de grote jongens op het veld. Waarvan twee keer bij City.

Tot slot zet Standard vol in op Zinho Vanheusden, die vergeleken met de spelers hierboven wel al meer naam maakte voor zichzelf in onze competitie. Toch is 12,6 miljoen – een Belgisch record – enorm veel geld voor iemand met amper 31 optredens bij de A-kern achter de kiezen. Het 19-jarige toptalent krijgt zo meteen enorm veel druk op zijn schouders gelegd, we hopen dat Vanheusden er niet onder bezwijkt.

LEES OOK: Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

Welke jonge verdediger zal volgend jaar het meeste indruk maken?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

92
92
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

129
129
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

119
119
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

206
206
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

228
228
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

157
157
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

72
72
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

506
506
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

366
366
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

602
602
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

367
367
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

270
270
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

593
593

Meer sportnieuws