'Overbodige Anderlecht-verdediger op weg naar lucratieve transfer'

1088 stemmen
'Overbodige Anderlecht-verdediger op weg naar lucratieve transfer'

Op de fandag van Anderlecht blonk hij uit in afwezigheid, achteraf bevestigde Michael Verschueren dat Kara Mbodj het Astridpark – of Lotto Park, zo u wil – weldra zal verlaten. De sportief directeur gaf zelfs aan dat de verdediger momenteel aan het onderhandelen is met zijn nieuwe werkgever, al wou hij nog niet uitweiden over welke club het precies gaat.


La Dernière Heure denkt echter meer te weten en schrijft dat Kara op dit moment de laatste details aan het uitwerken is met een ploeg uit Qatar. Welk team dat dan zou zijn is niet meteen duidelijk, wel dat het een definitieve overgang betreft. Nadat de Senegalees eerder al eens een half seizoen werd uitgeleend aan het Franse Nantes zit het tijdperk van King Kara, die na de komst van Vince 'The Prince' Kompany overbodig was geworden en vorig jaar sowieso al geen te beste indruk maakte, er zo dus op. Met Philippe Sandler staat zijn vervanger ook al klaar in de wachtkamer.

Of Paars-Wit nog een transfersom vangt voor de 29-jarige verdediger, die de voorbije jaren sukkelde met zijn knie, is niet geweten. Kara zelf lijkt met de keuze voor een exotische bestemming als Qatar alleszins een lucratieve transfer te verkiezen boven een laatste poging om zijn carrière opnieuw te lanceren. Gezien zijn wankele fysieke toestand misschien geen slechte keuze voor de voormalige defensieleider, die in 2015 overkwam van Genk en 114 matchen betwistte in het shirt van Anderlecht. Daar vierde hij in 2017 de landstitel en vergaarde hij een heldenstatus bij de Paars-Witte aanhang, nu vertrekt Kara dus een beetje via de achterpoort.

LEES OOK: Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

Kara is voor altijd een legende in Anderlecht

Meest recent

Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

3
3
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

30
30
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

49
49
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

37
37
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

225
225
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

271
271
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

304
304
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

208
208
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

344
344
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

578
578
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

429
429
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

38
38
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

256
256
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

739
739
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

310
310
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

390
390
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

262
262
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

229
229
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

271
271
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

660
660
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

296
296
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

346
346
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

386
386

Meer sportnieuws