'Overbodige Anderlecht-verdediger op weg naar lucratieve transfer'

door
'Overbodige Anderlecht-verdediger op weg naar lucratieve transfer'

Op de fandag van Anderlecht blonk hij uit in afwezigheid, achteraf bevestigde Michael Verschueren dat Kara Mbodj het Astridpark – of Lotto Park, zo u wil – weldra zal verlaten. De sportief directeur gaf zelfs aan dat de verdediger momenteel aan het onderhandelen is met zijn nieuwe werkgever, al wou hij nog niet uitweiden over welke club het precies gaat.


La Dernière Heure denkt echter meer te weten en schrijft dat Kara op dit moment de laatste details aan het uitwerken is met een ploeg uit Qatar. Welk team dat dan zou zijn is niet meteen duidelijk, wel dat het een definitieve overgang betreft. Nadat de Senegalees eerder al eens een half seizoen werd uitgeleend aan het Franse Nantes zit het tijdperk van King Kara, die na de komst van Vince 'The Prince' Kompany overbodig was geworden en vorig jaar sowieso al geen te beste indruk maakte, er zo dus op. Met Philippe Sandler staat zijn vervanger ook al klaar in de wachtkamer.

Of Paars-Wit nog een transfersom vangt voor de 29-jarige verdediger, die de voorbije jaren sukkelde met zijn knie, is niet geweten. Kara zelf lijkt met de keuze voor een exotische bestemming als Qatar alleszins een lucratieve transfer te verkiezen boven een laatste poging om zijn carrière opnieuw te lanceren. Gezien zijn wankele fysieke toestand misschien geen slechte keuze voor de voormalige defensieleider, die in 2015 overkwam van Genk en 114 matchen betwistte in het shirt van Anderlecht. Daar vierde hij in 2017 de landstitel en vergaarde hij een heldenstatus bij de Paars-Witte aanhang, nu vertrekt Kara dus een beetje via de achterpoort.

LEES OOK: 'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Kara is voor altijd een legende in Anderlecht

Meest recent

Geen Westerlo, wel toptransfer naar Major League Soccer

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

6
6
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

97
97
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

48
48
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

240
240
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

70
70
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

142
142
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

117
117
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

299
299
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

244
244
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

132
132
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

346
346
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

154
154
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1112
1112
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

191
191
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

129
129
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

30
30
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

616
616
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

801
801
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

423
423
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

449
449
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

156
156
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

252
252
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

414
414
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

343
343

Meer sportnieuws