'Overbodige Anderlecht-verdediger op weg naar lucratieve transfer'

1088 stemmen
'Overbodige Anderlecht-verdediger op weg naar lucratieve transfer'

Op de fandag van Anderlecht blonk hij uit in afwezigheid, achteraf bevestigde Michael Verschueren dat Kara Mbodj het Astridpark – of Lotto Park, zo u wil – weldra zal verlaten. De sportief directeur gaf zelfs aan dat de verdediger momenteel aan het onderhandelen is met zijn nieuwe werkgever, al wou hij nog niet uitweiden over welke club het precies gaat.


La Dernière Heure denkt echter meer te weten en schrijft dat Kara op dit moment de laatste details aan het uitwerken is met een ploeg uit Qatar. Welk team dat dan zou zijn is niet meteen duidelijk, wel dat het een definitieve overgang betreft. Nadat de Senegalees eerder al eens een half seizoen werd uitgeleend aan het Franse Nantes zit het tijdperk van King Kara, die na de komst van Vince 'The Prince' Kompany overbodig was geworden en vorig jaar sowieso al geen te beste indruk maakte, er zo dus op. Met Philippe Sandler staat zijn vervanger ook al klaar in de wachtkamer.

Of Paars-Wit nog een transfersom vangt voor de 29-jarige verdediger, die de voorbije jaren sukkelde met zijn knie, is niet geweten. Kara zelf lijkt met de keuze voor een exotische bestemming als Qatar alleszins een lucratieve transfer te verkiezen boven een laatste poging om zijn carrière opnieuw te lanceren. Gezien zijn wankele fysieke toestand misschien geen slechte keuze voor de voormalige defensieleider, die in 2015 overkwam van Genk en 114 matchen betwistte in het shirt van Anderlecht. Daar vierde hij in 2017 de landstitel en vergaarde hij een heldenstatus bij de Paars-Witte aanhang, nu vertrekt Kara dus een beetje via de achterpoort.

LEES OOK: Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

Kara is voor altijd een legende in Anderlecht

Meest recent

Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

245
245
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

28
28
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

440
440
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

103
103
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

68
68
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

572
572
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

614
614
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

126
126
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

253
253
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

119
119
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

495
495
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

183
183
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

132
132
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

769
769
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

349
349
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

677
677
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

599
599
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

838
838
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

71
71
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

217
217
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

165
165
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

765
765
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

366
366
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

246
246
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

183
183

Meer sportnieuws