Assistent leert twee gezichten van MPH kennen: "Tijdens match helemaal anders"

door
Assistent leert twee gezichten van MPH kennen:

Na een rijkgevulde carrière met passages langs onder meer Zulte Waregem, AA Gent en Standard vond Mbaye Leye het na vorig seizoen wel welletjes geweest. De topschutter aller tijden in Play-Off I hing zijn schoenen aan de haak en ruilde zijn plaats op het veld in voor een plekje op de bank. Bij Standard maakt hij kennis met het vak onder Michel Preud'homme.


De voormalige spits van ook nog Lokeren, Eupen en Moeskroen klinkt bij Sportweekend uitermate tevreden met die kans. "Ik ben fier om samen met Preud'homme te mogen werken, toch dé naam in België. Ik doe alles voor deze job", aldus Leye, die geen problemen heeft met MPH zijn beruchte karakter. "Of Michel een moeilijke mens is? Neen, neen, neen, hij is een leuke mens. Ik denk dat de Michel van tijdens de wedstrijd en de alledaagse Michel helemaal anders is. De dag van de wedstrijd draait alles om winnen. Zo ben ik ook."

De ex-coach van ook nog Club Brugge en AA Gent is wel enorm veeleisend, al denkt Leye dat hij aan de verwachtingen moet kunnen voldoen. "Dat is niet zo moeilijk. Ik moet alles doen voor Michel en daar heb ik de competenties voor. Ik heb geen twijfels voor deze job. Standard is nog altijd de beste ploeg hier in België en werken met Michel is werken met de top. Dan kan je zoveel leren", vertelt de Senegalees fier. Heeft hij dan geen spijt dat hij zelf niet langer tussen de lijnen loop? "Neen, het was tijd voor mij om te stoppen. Nu heb ik een nieuwe kans in een nieuwe carrière."

LEES OOK: 'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

Wie is volgens u de beste coach in België?

Meest recent

Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

4
4
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

43
43
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

10
10
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

101
101
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

89
89
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

105
105
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

34
34
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

48
48
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

563
563
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

262
262
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

522
522
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

424
424
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

289
289
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

129
129
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

110
110
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

346
346
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

185
185
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

285
285
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

345
345
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

49
49
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

194
194
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

643
643
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

180
180
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

235
235

Meer sportnieuws