TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens A Bola zou het bestuur navraag hebben gedaan naar de voorwaarden voor André Carrillo. De Peruviaanse aanvaller mag in principe beschikken bij SL Benfica. Aan uitgaande zijde zou Ivan Santini dan weer naar Turkije kunnen, maar de Kroaat legt het bod van Trabzonspor voorlopig naast zich neer.

Club Brugge wist een talentvolle verdediger weg te halen bij rivaal Standard. Makelaarskantoor Cherry Sports deelt mee dat Wout De Buyser Luik inruilt voor Brugge. Hij is wel geen aanwinst voor de A-kern, al speurt de vice-kampioen ook daarvoor nog naar extra defensieve versterking. Volgens Argentijnse bronnen zou Marcos Senesi andermaal in beeld zijn. Zijn club San Lorenzo zou wel zo'n 10 miljoen euro vragen voor de 22-jarige.

KRC Genk pakte vrijdag uit met de transfer van Ianis Hagi, die de nieuwe draaischijf op het middenveld moet worden. Hierdoor lijkt de poort voor het vertrek van Ruslan Malinovskyi wel open te staan. "Of Hagi samen in de ploeg kan met Malinovskyi? Ja. Maar ik denk dat 'Mali' nog zal vertrekken", bevestigde TD Dimitri De Condé in Het Laatste Nieuws.

Arnaud Souquet speelt nog maar één jaar bij AA Gent, maar zou daar opnieuw mogen vertrekken. De rechtsback kan volgens RMC alvast bij Strasbourg terecht. "Het bestuur, tevreden over mijn prestaties, heeft aangegeven dat ik weg mag. Dat wil niet zeggen dat ik tegen elke prijs zal vertrekken. Iedereen moet er beter van worden", vertelt de Fransman zelf.

KSC Lokeren heeft momenteel grof wild in handen. Volgens Het Laatste Nieuws kan de zeventienjarige Dylan Mbayo, die nog twee jaar onder contract ligt, rekenen op de interesse van tal van Belgische clubs. Zij krijgen echter zware concurrentie van Wolverhampton, Norwich City en het Duitse Hannover.

Het heeft er alle schijn van dat Hendrik Van Crombrugge deze zomer vertrek bij KAS Eupen en de Rode Duivel zou nu een bijzondere aanbieding op zak hebben. HLN weet dat Luton Town Van Crombrugge graag naar Engeland wil halen. De club promoveerde naar The Championship.

BUITENLAND
Thomas Vermaelen zit na het verlopen van zijn contract bij FC Barcelona nog steeds zonder nieuwe club. Mogelijk gaat de Rode Duivel nog een laatste financiële slag slaan. Volgens La Dernière Heure heeft hij immers een mondeling akkoord met Al-Arabi. De Rode Duivel zou wel nog enkele dagen bedenktijd hebben gevraagd aan de Qatarese club.

FC Barcelona mikt na de komst van Antoine Griezmann nog steeds op een terugkeer van Neymar, maar dan moeten er eerst extra middelen voorzien worden. De club had gehoopt om onder meer Ousmane Dembélé van de hand te doen. Dat is echter buiten de Fransman zelf gerekend. Volgens BILD wil hij immers absoluut bij Barça blijven en daar vechten voor zijn kans.

Volgens Het Laatste Nieuws is de deal tussen Björn Engels en Aston Villa zo goed als rond. De club van Wesley zou zo'n 10 miljoen euro neertellen voor de gewezen verdediger van Club Brugge. Zo zal Stade Reims een mooie winst boeken, want het betaalde in maart 4 miljoen euro om de aankoopoptie in het huurcontract te lichten.

Juventus heeft opnieuw toegeslagen op de mercato. Via zijn website maakte de Italiaanse landskampioen bekend dat de club de Argentijnse verdediger Romero heeft weggehaald bij Genoa. Ook Matthijs de Ligt zou eerstdaags tekenen. Mario Mandzukic zou dan weer vertrekken, Bayern München wordt verrassend genoemd.

LEES OOK: Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Anderlecht moet Santini gewoon houden ...

Meest recent

Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

14
14
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

86
86
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

99
99
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

129
129
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

141
141
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

55
55
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

129
129
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

224
224
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

280
280
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

77
77
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

111
111
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

291
291
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

615
615
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

108
108
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

133
133
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

451
451
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

26
26
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

454
454
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

290
290
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

323
323
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

63
63
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

228
228
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

138
138
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

48
48
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

93
93

Meer sportnieuws