TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens A Bola zou het bestuur navraag hebben gedaan naar de voorwaarden voor André Carrillo. De Peruviaanse aanvaller mag in principe beschikken bij SL Benfica. Aan uitgaande zijde zou Ivan Santini dan weer naar Turkije kunnen, maar de Kroaat legt het bod van Trabzonspor voorlopig naast zich neer.

Club Brugge wist een talentvolle verdediger weg te halen bij rivaal Standard. Makelaarskantoor Cherry Sports deelt mee dat Wout De Buyser Luik inruilt voor Brugge. Hij is wel geen aanwinst voor de A-kern, al speurt de vice-kampioen ook daarvoor nog naar extra defensieve versterking. Volgens Argentijnse bronnen zou Marcos Senesi andermaal in beeld zijn. Zijn club San Lorenzo zou wel zo'n 10 miljoen euro vragen voor de 22-jarige.

KRC Genk pakte vrijdag uit met de transfer van Ianis Hagi, die de nieuwe draaischijf op het middenveld moet worden. Hierdoor lijkt de poort voor het vertrek van Ruslan Malinovskyi wel open te staan. "Of Hagi samen in de ploeg kan met Malinovskyi? Ja. Maar ik denk dat 'Mali' nog zal vertrekken", bevestigde TD Dimitri De Condé in Het Laatste Nieuws.

Arnaud Souquet speelt nog maar één jaar bij AA Gent, maar zou daar opnieuw mogen vertrekken. De rechtsback kan volgens RMC alvast bij Strasbourg terecht. "Het bestuur, tevreden over mijn prestaties, heeft aangegeven dat ik weg mag. Dat wil niet zeggen dat ik tegen elke prijs zal vertrekken. Iedereen moet er beter van worden", vertelt de Fransman zelf.

KSC Lokeren heeft momenteel grof wild in handen. Volgens Het Laatste Nieuws kan de zeventienjarige Dylan Mbayo, die nog twee jaar onder contract ligt, rekenen op de interesse van tal van Belgische clubs. Zij krijgen echter zware concurrentie van Wolverhampton, Norwich City en het Duitse Hannover.

Het heeft er alle schijn van dat Hendrik Van Crombrugge deze zomer vertrek bij KAS Eupen en de Rode Duivel zou nu een bijzondere aanbieding op zak hebben. HLN weet dat Luton Town Van Crombrugge graag naar Engeland wil halen. De club promoveerde naar The Championship.

BUITENLAND
Thomas Vermaelen zit na het verlopen van zijn contract bij FC Barcelona nog steeds zonder nieuwe club. Mogelijk gaat de Rode Duivel nog een laatste financiële slag slaan. Volgens La Dernière Heure heeft hij immers een mondeling akkoord met Al-Arabi. De Rode Duivel zou wel nog enkele dagen bedenktijd hebben gevraagd aan de Qatarese club.

FC Barcelona mikt na de komst van Antoine Griezmann nog steeds op een terugkeer van Neymar, maar dan moeten er eerst extra middelen voorzien worden. De club had gehoopt om onder meer Ousmane Dembélé van de hand te doen. Dat is echter buiten de Fransman zelf gerekend. Volgens BILD wil hij immers absoluut bij Barça blijven en daar vechten voor zijn kans.

Volgens Het Laatste Nieuws is de deal tussen Björn Engels en Aston Villa zo goed als rond. De club van Wesley zou zo'n 10 miljoen euro neertellen voor de gewezen verdediger van Club Brugge. Zo zal Stade Reims een mooie winst boeken, want het betaalde in maart 4 miljoen euro om de aankoopoptie in het huurcontract te lichten.

Juventus heeft opnieuw toegeslagen op de mercato. Via zijn website maakte de Italiaanse landskampioen bekend dat de club de Argentijnse verdediger Romero heeft weggehaald bij Genoa. Ook Matthijs de Ligt zou eerstdaags tekenen. Mario Mandzukic zou dan weer vertrekken, Bayern München wordt verrassend genoemd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

Anderlecht moet Santini gewoon houden ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

94
94
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

68
68
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

79
79
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

75
75
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

310
310
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

62
62
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

100
100
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

67
67
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

44
44
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

126
126
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

388
388
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

218
218
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

662
662
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

92
92
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

431
431
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

631
631
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

257
257
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

862
862
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

173
173
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

268
268
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

303
303
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

216
216
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

647
647
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

262
262
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

157
157

Meer sportnieuws