TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

922 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club denkt aan miljoenenslag, sterkhouder weg bij Genk'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens A Bola zou het bestuur navraag hebben gedaan naar de voorwaarden voor André Carrillo. De Peruviaanse aanvaller mag in principe beschikken bij SL Benfica. Aan uitgaande zijde zou Ivan Santini dan weer naar Turkije kunnen, maar de Kroaat legt het bod van Trabzonspor voorlopig naast zich neer.

Club Brugge wist een talentvolle verdediger weg te halen bij rivaal Standard. Makelaarskantoor Cherry Sports deelt mee dat Wout De Buyser Luik inruilt voor Brugge. Hij is wel geen aanwinst voor de A-kern, al speurt de vice-kampioen ook daarvoor nog naar extra defensieve versterking. Volgens Argentijnse bronnen zou Marcos Senesi andermaal in beeld zijn. Zijn club San Lorenzo zou wel zo'n 10 miljoen euro vragen voor de 22-jarige.

KRC Genk pakte vrijdag uit met de transfer van Ianis Hagi, die de nieuwe draaischijf op het middenveld moet worden. Hierdoor lijkt de poort voor het vertrek van Ruslan Malinovskyi wel open te staan. "Of Hagi samen in de ploeg kan met Malinovskyi? Ja. Maar ik denk dat 'Mali' nog zal vertrekken", bevestigde TD Dimitri De Condé in Het Laatste Nieuws.

Arnaud Souquet speelt nog maar één jaar bij AA Gent, maar zou daar opnieuw mogen vertrekken. De rechtsback kan volgens RMC alvast bij Strasbourg terecht. "Het bestuur, tevreden over mijn prestaties, heeft aangegeven dat ik weg mag. Dat wil niet zeggen dat ik tegen elke prijs zal vertrekken. Iedereen moet er beter van worden", vertelt de Fransman zelf.

KSC Lokeren heeft momenteel grof wild in handen. Volgens Het Laatste Nieuws kan de zeventienjarige Dylan Mbayo, die nog twee jaar onder contract ligt, rekenen op de interesse van tal van Belgische clubs. Zij krijgen echter zware concurrentie van Wolverhampton, Norwich City en het Duitse Hannover.

Het heeft er alle schijn van dat Hendrik Van Crombrugge deze zomer vertrek bij KAS Eupen en de Rode Duivel zou nu een bijzondere aanbieding op zak hebben. HLN weet dat Luton Town Van Crombrugge graag naar Engeland wil halen. De club promoveerde naar The Championship.

BUITENLAND
Thomas Vermaelen zit na het verlopen van zijn contract bij FC Barcelona nog steeds zonder nieuwe club. Mogelijk gaat de Rode Duivel nog een laatste financiële slag slaan. Volgens La Dernière Heure heeft hij immers een mondeling akkoord met Al-Arabi. De Rode Duivel zou wel nog enkele dagen bedenktijd hebben gevraagd aan de Qatarese club.

FC Barcelona mikt na de komst van Antoine Griezmann nog steeds op een terugkeer van Neymar, maar dan moeten er eerst extra middelen voorzien worden. De club had gehoopt om onder meer Ousmane Dembélé van de hand te doen. Dat is echter buiten de Fransman zelf gerekend. Volgens BILD wil hij immers absoluut bij Barça blijven en daar vechten voor zijn kans.

Volgens Het Laatste Nieuws is de deal tussen Björn Engels en Aston Villa zo goed als rond. De club van Wesley zou zo'n 10 miljoen euro neertellen voor de gewezen verdediger van Club Brugge. Zo zal Stade Reims een mooie winst boeken, want het betaalde in maart 4 miljoen euro om de aankoopoptie in het huurcontract te lichten.

Juventus heeft opnieuw toegeslagen op de mercato. Via zijn website maakte de Italiaanse landskampioen bekend dat de club de Argentijnse verdediger Romero heeft weggehaald bij Genoa. Ook Matthijs de Ligt zou eerstdaags tekenen. Mario Mandzukic zou dan weer vertrekken, Bayern München wordt verrassend genoemd.

LEES OOK: Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Anderlecht moet Santini gewoon houden ...

Meest recent

'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

48
48
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

14
14
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

23
23
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

62
62
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

65
65
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

52
52
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

33
33
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

215
215
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

140
140
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

265
265
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

190
190
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

322
322
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

458
458
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

209
209
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

75
75
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

76
76
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

89
89
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

160
160
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

211
211
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

307
307
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

596
596
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

140
140
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1114
1114
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

373
373
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

122
122

Meer sportnieuws