Laat, ’t is nooit te laat: 5 verrassende namen die nog Rode Duivel kunnen worden

2442 stemmen
Laat, ’t is nooit te laat: 5 verrassende namen die nog Rode Duivel kunnen worden

Met een knappe derde plaats schreven de Rode Duivels vorig jaar nog geschiedenis op het WK in Brazilië, maar na de teleurstellende prestatie van de volgende generatie op het recente EK U21 oogt de toekomst heel wat minder rooskleurig. Toch wordt verwacht dat jongens als Yari Verschaeren, Siebe Schrijvers, Dodi Lukebakio en Bryan Heynen binnenkort de stap naar de A-kern zetten. Ook enkele minder vanzelfsprekende namen mogen echter misschien wel dromen van een telefoontje van de bondscoach.


Net als Standard-verdediger Zinho Vanheusden lijkt het krop van de Jonge Duivels voorbestemd om ooit ook op het hoogste niveau de Belgische kleuren te verdedigen. Samen met een aantal anderen die nu al opgeroepen werden – denk aan Brandon Mechele, Hans Vanaken, Leandro Trossard en Birger Verstraete – zijn de ogen zo vooral op hen gericht om de leegte die de Gouden Generatie zal achterlaten op te vullen. Toch is niets in het voetbal zeker, en dus stellen wij graag vijf mogelijke witte konijnen voor die Roberto Martinez, of diens opvolger, wel eens als debutant uit zijn hoed zou kunnen toveren. Zonder spelers die al een cap vergaarden of jongeren die deel uitmaakten van Johan Walem zijn selectie voor Italië, dus.

Benito Raman (24) – Schalke 04
Na heel wat ups en downs in eigen land, met passages langs AA Gent, Beerschot, KV Kortrijk, Sint-Truiden en Standard, lijkt de vinnige pocktetspits/flankaanvaller in Duitsland eindelijk zijn draai gevonden te hebben. Raman speelde in zijn eerste jaar bij Fortuna Düsseldorf een instrumentele rol in de promotie naar de Bundesliga, waar hij aan de zijde van Lukebakio het afgelopen seizoen vervolgens toch ook weer goed was voor tien doelpunten en vier assists. Het leverde de geboren Gentenaar, tevens een van de drijvende krachten achter de landstitel van de Buffalo’s in 2015, meteen een transfer naar Schalke 04 op.



Raman lijkt zo stilaan de stempel van probleemgeval van zich af te schudden en verlost te raken van het juk dat hij na zijn befaamde ‘Alle boeren zijn homo’-gezangen met zich meedroeg. Hoewel de voormalige jeugdinternational mede daardoor vooralsnog wat bleef steken in zijn ontwikkeling stonden zijn intrinsieke kwaliteiten nooit ter discussie. Op 24-jarige leeftijd is Raman nu goed op weg zijn carrière nieuw leven in te blazen en misschien dus zelfs uit te groeien tot Rode Duivel, een droom die hij zelf nog steeds koestert. Binnen de huidige kern benadert hij alvast het profiel van Dries Mertens, een van de anciens in de selectie.

Obbi Oulare (23) – Standard Luik
Vandaag lijkt het idioot om te stellen dat Oulare het nog tot international kan schoppen, maar wat een indruk maakte hij tijdens zijn eerste stappen in het profvoetbal bij Club Brugge. De rijzige spits sloot vijf jaar geleden op 18-jarige leeftijd aan bij de A-kern van Blauw-Zwart en werd na één seizoen al voor acht miljoen verkast aan Watford. Hoewel de zoon van voormalige Genk-goalgetter Souleymane alles had om het te maken bestonden er toen echter al twijfels over zijn fysieke paraatheid. Helaas gaf Oulare de sceptici gelijk, zijn vele blessures brachten hem sindsdien langs Zulte Waregem, Willem II, Antwerp en Standard.



Anderzijds geeft het rijtje toch ook aan hoe er, ondanks de vraagtekens over zijn fitheid, telkens wel weer iemand bereid is om de imposante targetman een kans te gunnen. Standard telt nu zelfs drie miljoen neer om hem definitief over te nemen, vorig seizoen kon Michel Preud’homme al niet wachten om Oulare ten koste van Renaud Emond in de ploeg te droppen. Johan Walem liet hem nog net links liggen voor het EK U21, een keuze die hij zich nu al beklaagt. Als Christian Benteke zich niet herpakt en Romelu Lukaku echt een internationaal pensioen overweegt kunnen ook de Rode Duivels het profiel alleszins wel gebruiken.

Sébastien Dewaest (28) – KRC Genk
Met zijn 28 lentes is Dewaest de oudste speler in dit lijstje en dus een beetje de vreemde eend in de bijt, al staat hij vandaag waarschijnlijk wel het dichtst bij een effectieve selectie. De centrale verdediger van landskampioen Genk verdient het na zijn beresterke seizoen alleszins om overwogen te worden door de bondscoach. Nu al een straffe comeback, want anderhalf jaar geleden had Philippe Clement geen plaats voor hem in de Luminus Arena. Dewaest herpakte zich echter en verloor maar liefst acht kilo aan overtollig gewicht, het afgelopen seizoen groeide hij zo uit tot de steunpilaar van de beste defensie van het land.



Nadat hij in 2015 overkwam van Charleroi en meteen een onwrikbaar duo vormde met Christian Kabasele stond de man met de vele tatoeages eerder al eens dicht bij een plaatsje in de kern, tot een vervelende knieblessure hem uit het beeld deed verdwijnen. Even dreigde Dewaest zelfs echt in de anonimiteit te verzeilen, maar het voorbije jaar speelde hij zichzelf dus weer helemaal in de kijker. Zijn sterke prestaties worden binnenkort misschien wel beloond door Martinez, die eerder al liet blijken oog te hebben voor de Jupiler Pro League. Met zijn ervaring zou Dewaest zo een brug kunnen vormen naar de volgende generatie.

Mats Rits (25) – Club Brugge
Nog een speler met schijnbaar iets meer ervaring, al viert Rits op 18 juli nog steeds pas zijn 26ste verjaardag. De middenvelder kreeg echter tien jaar geleden bij de jeugd van Beerschot het etiket van supertalent opgeplakt, twee jaar later trok hij al naar Ajax. Daar bleef de beloofde doorbraak jammer genoeg uit, waarna de krullenbol met de staart tussen de benen terugkeerde naar KV Mechelen. Achter de Kazerne verloor Rits op vijf jaar tijd zijn wilde haren en groeide hij uit tot de spelbepalende figuur die iedereen al op jonge leeftijd in hem zag, een status die hij vorige zomer verzilverde met een transfer naar Club Brugge.



Niet dat ze in Jan Breydel warm liepen voor de komst van het voormalige wonderkind, die eerder aanzien werd als een versterking in de breedte. Als vervanger van de gekwetste Marvelous Nakamba liet Rits echter zien zelfs in een meer defensieve rol dan hij daarvoor gewend was zijn mannetje te staan. Na het herstel van de Zimbabwaan bleef hij dan ook het vertrouwen krijgen van Ivan Leko, Rits bedankte door steeds meer uit te blinken in zijn positie als controleur achter Vormer en Vanaken. Bij de jeugd van Lierse deelde hij ooit nog de kleedkamer met Lukaku. Een reünie op het hoogste niveau lijkt plots niet meer ondenkbaar.

Björn Engels (24) – Stade de Reims
Vincent Kompany zwaait vermoedelijk weldra af en ook Jan Vertonghen en Toby Alderweireld worden stilaan een jaartje ouder. Als er één linie snel vers bloed nodig heeft is het dus wel de defensie, zeker indien het systeem met drie achterin blijft staan. Behalve de eerder vermelde Dewaest, Vanheusden en Mechele zou zo ook Engels wel eens opnieuw in beeld kunnen komen als Rode Duivel. Opnieuw, want de ex-speler van Club Brugge dwong eerder al eens een selectie af. In een oefenpartij tegen Portugal drie jaar geleden kwam hij echter niet van de bank, het EK 2016 moest hij dan weer geblesseerd aan zich voorbij laten gaan.



Van alle spelers in deze lijst kwam Engels zo wel al het dichtst in de buurt van het echte werk, al werd zijn opmars sindsdien dus gestuit door blessures. Bij Olympiakos belandde de lange verdediger zelfs even op een zijspoor, maar gelukkig bood Stade de Reims een uitweg. Na een seizoen waarin hij zowat alles speelde wenkt nu de Premier League, de deal met Aston Villa is zo goed als rond. Hoewel het allemaal wat langer duurde dan verwacht lijkt Engels zo zijn reputatie als toptalent – in Brugge werd hem een grotere toekomst toegedicht dan Mechele – alsnog waar te zullen maken. Martinez en zijn staf kijken ongetwijfeld mee.

LEES OOK: Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Wie van dit vijftal maakt volgens u het meeste kans om het nog tot Rode Duivel te schoppen?

Meest recent

Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

45
45
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

119
119
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

43
43
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

354
354
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

192
192
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

165
165
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

212
212
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

51
51
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

365
365
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

74
74
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

248
248
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

201
201
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

263
263
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1033
1033
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

509
509
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

174
174
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

91
91
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

241
241
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

219
219
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

606
606
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

754
754
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

336
336
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

652
652
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

493
493
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

720
720

Meer sportnieuws