Nummer 10 zorgde bijna voor commotie bij Anderlecht, maar: "Wou sereen toekomen"

1174 stemmen
Nummer 10 zorgde bijna voor commotie bij Anderlecht, maar:

Met Yari Verschaeren, Samir Nasri en Michel Vlap huisvest het Astridpark volgend seizoen drie spelmakers, maar uiteraard kan slechts eentje het rugnummer 10 dragen. De honneurs zullen worden waargenomen door de nieuwe Nederlander, die het nummer kort na zijn aankomst in Anderlecht kreeg aangeboden. Al kon hij het blijkbaar al even snel terug kwijt zijn.


Toen Nasri op de clubwebsite van Paars-Wit namelijk werd gevraagd waarom hij voor het nummer 14 had gekozen liet die zich immers een opvallend verhaal ontvallen. "Wanneer ik met Vincent Kompany belde zei hij me dat er twee nummers beschikbaar waren: 10 en 14. Vlap had echter net de dag voordien getekend, en dus ging het nummer 10 naar hem", vertelt de Fransman. Al lijkt het erop dat die verdeling toen toch nog niet in steen gebeiteld stond. 

Nasri suggereert immers dat hij het nummer nog af had kunnen snoepen van de topaankoop. "Ik wou niet het nummer nemen van iemand die al op de club was. Ik wou hier zeer sereen toekomen en het nummer 14 was vrij", aldus Nasri, die wel kan leven met die keuze. "Het is een nummer dat me bevalt. Al tal van grote spelers speelden ermee, zoals Johan Cruijff en Thierry Henry. Maar eigenlijk is het getal achterop mijn shirt niet belangrijk voor mij. Wat telt is wat op het veld gebeurt."

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

De echt nummer 10 van Anderlecht is in mijn ogen ...

Meest recent

De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

6
6
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

33
33
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

24
24
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

29
29
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

123
123
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

143
143
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

107
107
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

58
58
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

549
549
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

410
410
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

187
187
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

263
263
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

79
79
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

64
64
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

67
67
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

320
320
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

730
730
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

170
170
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

512
512
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

361
361
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

249
249
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

194
194
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

119
119
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

287
287

Meer sportnieuws