Anderlecht keert terug naar 'Het Park': "Anders geen Nasri of Kompany"

1731 stemmen
Anderlecht keert terug naar 'Het Park':

RSC Anderlecht stelde vandaag zijn nieuwe stadionnaam voor: Lotto Park. Na 36 jaar komt er zo een einde aan de naam ‘Constant Vanden Stock-stadion’. Paars-Wit gaf tekst en uitleg over de naamsverandering.


Operationeel manager Jo Van Biesbroeck startte de persconferentie. De stadionnaam veranderen ligt gevoelig bij de fans, die van traditie houden. "De verandering die we doorvoeren, moeten we met respect behandelen. Sommige zaken moet je echter in vraag stellen, ook al zijn we jaren anders gewend. De laatste maanden kwam het dossier van de stadionnaam op tafel te liggen. Daar moesten we een beslissing over nemen", opende hij met het nodige respect richting de familie Vanden Stock.

Anderlecht evolueert echter en gaat onder meer ploegen als Arsenal, Juventus, Bayern München en anderen achterna. "De sponsoring kent een evolutie in het Europese voetbal en we zagen al dat heel wat ploegen hun stadionnaam aan een merk verbonden. In België deden al vijf clubs dit en ook in Nederland en Duitsland is dit schering en inslag."

De keuze viel dus op Lotto Park en in het logo zit het stamnummer 35. "Lotto is een sterk en Belgisch merk, met de ethische waarden van de club. Bovendien geeft het veel vertrouwen en het staat dicht bij de fans en bij sport in het algemeen."


Na 36 jaar geen Vanden Stock meer in de stadionnaam.
Geld van Lotto is nodig
Dan nam David Steegen, directeur public affairs en al sinds kleine jonge fan van Anderlecht, het woord. "Ik wil vandaag een statement maken. Toen ik klein was zei iedereen: ‘Ga je naar het Park’, Het Astridpark bedoelden we. Het stadion noemde toen Emile Verséstadion. Ook toen werd de naam van het stadion nooit genoemd." Anderlecht keert eigenlijk dus terug naar ‘Het Park’. Het Astridpark werd het Lotto Park.

Het huidige stadion is te klein, maar Steegen vindt het zeker niet versleten. "Ons stadion mag opgefrist worden, al is het zeker niet versleten. Ik heb bovendien nog een leuke uitsmijter. Toen Lazio hier enkele jaren geleden kwam spelen, dachten ze dat het stadion pas was gebouwd. Perceptie is alles en buitenlandse ploegen komen hier graag spelen." Tot slot gaf Steegen ook aan waarom Anderlecht voor een commerciële naam koos. "Zonder partners als Lotto kunnen wij Nasri, Kompany en Vlap niet halen, Verschaeren niet houden en de andere talenten opleiden zoals wij willen. We hebben elkaar nodig."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Logisch dat Anderlecht voor het commerciële kiest?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

35
35
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

35
35
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

111
111
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

357
357
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

501
501
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

465
465
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

78
78
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

398
398
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

537
537
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

248
248
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

234
234
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

463
463
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

725
725
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

394
394
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

750
750
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws