Anderlecht keert terug naar 'Het Park': "Anders geen Nasri of Kompany"

1731 stemmen
Anderlecht keert terug naar 'Het Park':

RSC Anderlecht stelde vandaag zijn nieuwe stadionnaam voor: Lotto Park. Na 36 jaar komt er zo een einde aan de naam ‘Constant Vanden Stock-stadion’. Paars-Wit gaf tekst en uitleg over de naamsverandering.


Operationeel manager Jo Van Biesbroeck startte de persconferentie. De stadionnaam veranderen ligt gevoelig bij de fans, die van traditie houden. "De verandering die we doorvoeren, moeten we met respect behandelen. Sommige zaken moet je echter in vraag stellen, ook al zijn we jaren anders gewend. De laatste maanden kwam het dossier van de stadionnaam op tafel te liggen. Daar moesten we een beslissing over nemen", opende hij met het nodige respect richting de familie Vanden Stock.

Anderlecht evolueert echter en gaat onder meer ploegen als Arsenal, Juventus, Bayern München en anderen achterna. "De sponsoring kent een evolutie in het Europese voetbal en we zagen al dat heel wat ploegen hun stadionnaam aan een merk verbonden. In België deden al vijf clubs dit en ook in Nederland en Duitsland is dit schering en inslag."

De keuze viel dus op Lotto Park en in het logo zit het stamnummer 35. "Lotto is een sterk en Belgisch merk, met de ethische waarden van de club. Bovendien geeft het veel vertrouwen en het staat dicht bij de fans en bij sport in het algemeen."


Na 36 jaar geen Vanden Stock meer in de stadionnaam.
Geld van Lotto is nodig
Dan nam David Steegen, directeur public affairs en al sinds kleine jonge fan van Anderlecht, het woord. "Ik wil vandaag een statement maken. Toen ik klein was zei iedereen: ‘Ga je naar het Park’, Het Astridpark bedoelden we. Het stadion noemde toen Emile Verséstadion. Ook toen werd de naam van het stadion nooit genoemd." Anderlecht keert eigenlijk dus terug naar ‘Het Park’. Het Astridpark werd het Lotto Park.

Het huidige stadion is te klein, maar Steegen vindt het zeker niet versleten. "Ons stadion mag opgefrist worden, al is het zeker niet versleten. Ik heb bovendien nog een leuke uitsmijter. Toen Lazio hier enkele jaren geleden kwam spelen, dachten ze dat het stadion pas was gebouwd. Perceptie is alles en buitenlandse ploegen komen hier graag spelen." Tot slot gaf Steegen ook aan waarom Anderlecht voor een commerciële naam koos. "Zonder partners als Lotto kunnen wij Nasri, Kompany en Vlap niet halen, Verschaeren niet houden en de andere talenten opleiden zoals wij willen. We hebben elkaar nodig."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Logisch dat Anderlecht voor het commerciële kiest?

Meest recent

‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

81
81
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

50
50
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

110
110
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

90
90
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

664
664
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

107
107
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

72
72
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

35
35
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

131
131
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

129
129
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

804
804
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

273
273
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

899
899
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

235
235
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

796
796
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

630
630
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

290
290
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

866
866
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

139
139
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

359
359
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

859
859
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

859
859
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

636
636
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

215
215
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

552
552

Meer sportnieuws