Anderlecht keert terug naar 'Het Park': "Anders geen Nasri of Kompany"

1731
Anderlecht keert terug naar 'Het Park':

RSC Anderlecht stelde vandaag zijn nieuwe stadionnaam voor: Lotto Park. Na 36 jaar komt er zo een einde aan de naam ‘Constant Vanden Stock-stadion’. Paars-Wit gaf tekst en uitleg over de naamsverandering.


Operationeel manager Jo Van Biesbroeck startte de persconferentie. De stadionnaam veranderen ligt gevoelig bij de fans, die van traditie houden. "De verandering die we doorvoeren, moeten we met respect behandelen. Sommige zaken moet je echter in vraag stellen, ook al zijn we jaren anders gewend. De laatste maanden kwam het dossier van de stadionnaam op tafel te liggen. Daar moesten we een beslissing over nemen", opende hij met het nodige respect richting de familie Vanden Stock.

Anderlecht evolueert echter en gaat onder meer ploegen als Arsenal, Juventus, Bayern München en anderen achterna. "De sponsoring kent een evolutie in het Europese voetbal en we zagen al dat heel wat ploegen hun stadionnaam aan een merk verbonden. In België deden al vijf clubs dit en ook in Nederland en Duitsland is dit schering en inslag."

De keuze viel dus op Lotto Park en in het logo zit het stamnummer 35. "Lotto is een sterk en Belgisch merk, met de ethische waarden van de club. Bovendien geeft het veel vertrouwen en het staat dicht bij de fans en bij sport in het algemeen."


Na 36 jaar geen Vanden Stock meer in de stadionnaam.
Geld van Lotto is nodig
Dan nam David Steegen, directeur public affairs en al sinds kleine jonge fan van Anderlecht, het woord. "Ik wil vandaag een statement maken. Toen ik klein was zei iedereen: ‘Ga je naar het Park’, Het Astridpark bedoelden we. Het stadion noemde toen Emile Verséstadion. Ook toen werd de naam van het stadion nooit genoemd." Anderlecht keert eigenlijk dus terug naar ‘Het Park’. Het Astridpark werd het Lotto Park.

Het huidige stadion is te klein, maar Steegen vindt het zeker niet versleten. "Ons stadion mag opgefrist worden, al is het zeker niet versleten. Ik heb bovendien nog een leuke uitsmijter. Toen Lazio hier enkele jaren geleden kwam spelen, dachten ze dat het stadion pas was gebouwd. Perceptie is alles en buitenlandse ploegen komen hier graag spelen." Tot slot gaf Steegen ook aan waarom Anderlecht voor een commerciële naam koos. "Zonder partners als Lotto kunnen wij Nasri, Kompany en Vlap niet halen, Verschaeren niet houden en de andere talenten opleiden zoals wij willen. We hebben elkaar nodig."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Logisch dat Anderlecht voor het commerciële kiest?

Meest recent

Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

17
17
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

22
22
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

43
43
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

16
16
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

105
105
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

103
103
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

46
46
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

139
139
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

181
181
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

76
76
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

42
42
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

190
190
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

96
96
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

172
172
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

191
191
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

77
77
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

401
401
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

270
270
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

232
232
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1010
1010
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

412
412
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

171
171
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

207
207

Meer sportnieuws