Anderlecht keert terug naar 'Het Park': "Anders geen Nasri of Kompany"

door
Anderlecht keert terug naar 'Het Park':

RSC Anderlecht stelde vandaag zijn nieuwe stadionnaam voor: Lotto Park. Na 36 jaar komt er zo een einde aan de naam ‘Constant Vanden Stock-stadion’. Paars-Wit gaf tekst en uitleg over de naamsverandering.


Operationeel manager Jo Van Biesbroeck startte de persconferentie. De stadionnaam veranderen ligt gevoelig bij de fans, die van traditie houden. "De verandering die we doorvoeren, moeten we met respect behandelen. Sommige zaken moet je echter in vraag stellen, ook al zijn we jaren anders gewend. De laatste maanden kwam het dossier van de stadionnaam op tafel te liggen. Daar moesten we een beslissing over nemen", opende hij met het nodige respect richting de familie Vanden Stock.

Anderlecht evolueert echter en gaat onder meer ploegen als Arsenal, Juventus, Bayern München en anderen achterna. "De sponsoring kent een evolutie in het Europese voetbal en we zagen al dat heel wat ploegen hun stadionnaam aan een merk verbonden. In België deden al vijf clubs dit en ook in Nederland en Duitsland is dit schering en inslag."

De keuze viel dus op Lotto Park en in het logo zit het stamnummer 35. "Lotto is een sterk en Belgisch merk, met de ethische waarden van de club. Bovendien geeft het veel vertrouwen en het staat dicht bij de fans en bij sport in het algemeen."


Na 36 jaar geen Vanden Stock meer in de stadionnaam.
Geld van Lotto is nodig
Dan nam David Steegen, directeur public affairs en al sinds kleine jonge fan van Anderlecht, het woord. "Ik wil vandaag een statement maken. Toen ik klein was zei iedereen: ‘Ga je naar het Park’, Het Astridpark bedoelden we. Het stadion noemde toen Emile Verséstadion. Ook toen werd de naam van het stadion nooit genoemd." Anderlecht keert eigenlijk dus terug naar ‘Het Park’. Het Astridpark werd het Lotto Park.

Het huidige stadion is te klein, maar Steegen vindt het zeker niet versleten. "Ons stadion mag opgefrist worden, al is het zeker niet versleten. Ik heb bovendien nog een leuke uitsmijter. Toen Lazio hier enkele jaren geleden kwam spelen, dachten ze dat het stadion pas was gebouwd. Perceptie is alles en buitenlandse ploegen komen hier graag spelen." Tot slot gaf Steegen ook aan waarom Anderlecht voor een commerciële naam koos. "Zonder partners als Lotto kunnen wij Nasri, Kompany en Vlap niet halen, Verschaeren niet houden en de andere talenten opleiden zoals wij willen. We hebben elkaar nodig."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Logisch dat Anderlecht voor het commerciële kiest?

Meest recent

Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

36
36
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

185
185
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

474
474
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

336
336
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

56
56
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

70
70
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

241
241
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

296
296
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

269
269
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

80
80
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

213
213
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

212
212
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

196
196
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

656
656
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

192
192
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

92
92
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

137
137
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

465
465
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

378
378
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

187
187
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

218
218
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

218
218
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

167
167
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

126
126
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

628
628

Meer sportnieuws