Anderlecht keert terug naar 'Het Park': "Anders geen Nasri of Kompany"

door
Anderlecht keert terug naar 'Het Park':

RSC Anderlecht stelde vandaag zijn nieuwe stadionnaam voor: Lotto Park. Na 36 jaar komt er zo een einde aan de naam ‘Constant Vanden Stock-stadion’. Paars-Wit gaf tekst en uitleg over de naamsverandering.


Operationeel manager Jo Van Biesbroeck startte de persconferentie. De stadionnaam veranderen ligt gevoelig bij de fans, die van traditie houden. "De verandering die we doorvoeren, moeten we met respect behandelen. Sommige zaken moet je echter in vraag stellen, ook al zijn we jaren anders gewend. De laatste maanden kwam het dossier van de stadionnaam op tafel te liggen. Daar moesten we een beslissing over nemen", opende hij met het nodige respect richting de familie Vanden Stock.

Anderlecht evolueert echter en gaat onder meer ploegen als Arsenal, Juventus, Bayern München en anderen achterna. "De sponsoring kent een evolutie in het Europese voetbal en we zagen al dat heel wat ploegen hun stadionnaam aan een merk verbonden. In België deden al vijf clubs dit en ook in Nederland en Duitsland is dit schering en inslag."

De keuze viel dus op Lotto Park en in het logo zit het stamnummer 35. "Lotto is een sterk en Belgisch merk, met de ethische waarden van de club. Bovendien geeft het veel vertrouwen en het staat dicht bij de fans en bij sport in het algemeen."


Na 36 jaar geen Vanden Stock meer in de stadionnaam.
Geld van Lotto is nodig
Dan nam David Steegen, directeur public affairs en al sinds kleine jonge fan van Anderlecht, het woord. "Ik wil vandaag een statement maken. Toen ik klein was zei iedereen: ‘Ga je naar het Park’, Het Astridpark bedoelden we. Het stadion noemde toen Emile Verséstadion. Ook toen werd de naam van het stadion nooit genoemd." Anderlecht keert eigenlijk dus terug naar ‘Het Park’. Het Astridpark werd het Lotto Park.

Het huidige stadion is te klein, maar Steegen vindt het zeker niet versleten. "Ons stadion mag opgefrist worden, al is het zeker niet versleten. Ik heb bovendien nog een leuke uitsmijter. Toen Lazio hier enkele jaren geleden kwam spelen, dachten ze dat het stadion pas was gebouwd. Perceptie is alles en buitenlandse ploegen komen hier graag spelen." Tot slot gaf Steegen ook aan waarom Anderlecht voor een commerciële naam koos. "Zonder partners als Lotto kunnen wij Nasri, Kompany en Vlap niet halen, Verschaeren niet houden en de andere talenten opleiden zoals wij willen. We hebben elkaar nodig."

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Logisch dat Anderlecht voor het commerciële kiest?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

42
42
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

10
10
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

23
23
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

66
66
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

20
20
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

27
27
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

18
18
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

90
90
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

195
195
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

33
33
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

57
57
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

30
30
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

150
150
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

202
202
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

168
168
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

311
311
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

512
512
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

198
198
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

250
250
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

369
369
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

109
109
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

472
472
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

269
269
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

70
70
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

431
431

Meer sportnieuws