TRANSFERUURTJE 2/2: 'Genk zorgt voor enorme stunt, doorbraak rond Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Genk zorgt voor enorme stunt, doorbraak rond Lukaku'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk lijkt voor een straffe stunt te gaan zorgen op de transfermarkt. Volgens verschillende bronnen heeft de landskampioen een akkoord gevonden omtrent de komst van Ianis Hagi. Het Roemeense toptalent werd gegeerd over heel Europa, maar zou nu toch voor de Luminus Arena hebben gekozen. Vrijdag zou de transfer afgerond kunnen worden, hoeveel Genk aan Viitorul betaald is voorlopig niet bekend.

Het was in eerste instantie niet de bedoeling van RSC Anderlecht om tester Sydney Sam onder contract te leggen. Maar de voormalige international van Duitsland maakte al dusdanig indruk dat de kaarten inmiddels zijn gekeerd. Volgens RTBF kan Sam het bestuur dan ook overtuigen om hem alsnog een contract aan te bieden. De winger zou daar zelf alvast voor openstaan en als hij blijft bevestigen is de kans reëel dat de clubleiding overstag gaat.

Club Brugge liet de voorbije dagen de miljoenen rollen voor onder meer David Okereke en Simon Deli, maar ook Lionel Carole bleek nog een optie voor de vice-kampioen. Volgens Footmercato bracht Blauw-Zwart inmiddels een verbeterd bod uit van 3.5 miljoen euro. Maar andermaal bleek dit onvoldoende voor de Franse back. Strasbourg zou geweigerd hebben en liet naar verluidt verstaan dat Carole níét transfereerbaar is.

KSC Lokeren heeft zijn nieuwe spits vast. Zoals verwacht gaat Fran Navarro aan de slag op Daknam. Via Twitter lieten de Waaslanders weten dat ze de voormalige jeugd-international van Spanje onder contract hebben gelegd.

Donderdag maakte Eupen zijn vierde zomeraanwinst bekend. Die is het gaan zoeken bij Real Sociedad. Van de club van Adnan Januzaj komt spits Jon Bautista op huurbasis over. De 24-jarige maakte er in 2016 zijn debuut in het eerste elftal, maar kon er tot dusver geen basisplaats afdwingen.

BUITENLAND
Romelu Lukaku paste donderdag uit voorzorg voor de training bij Manchester United, ondertussen lijkt zijn transfer naar Inter steeds dichter te komen. In Londen zou een meeting plaatsvinden tussen Ed Woodward, algemeen directeur van United, en Piero Ausilio, de sportief directeur van Inter. De Italianen zouden er hun eerste formele bod presenteren, al is het nog maar de vraag of dat meteen United zal kunnen overtuigen.

Bjorn Engels kende een uitstekend seizoen bij Stade Reims en dat kan hij mogelijk verzilveren met een fraaie transfer. L'Equipe meldt immers dat er al vergevorderde onderhandelingen met Aston Villa lopen over een transfer van Engels. De deal zou snel afgerond kunnen worden, hoeveel de Engelse promovendus op tafel zou leggen, is nog niet duidelijk.

De toekomst van Neymar blijft de gemoederen bedaren. Ook Real Madrid, dat altijd al flirtte met de 27-jarige dribbelkont, werd de voorbije dagen genoemd als mogelijke bestemming. Die optie lijkt nu alvast doorkruist te kunnen worden, want AS stelt dat De Koninklijke niet langer geïnteresseerd zou zijn in de diensten van Neymar.

LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Welke club kende tot dusver de strafste mercato?

Meest recent

Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

6
6
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

144
144
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

19
19
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

14
14
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

26
26
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

137
137
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

163
163
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

233
233
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

355
355
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

194
194
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

290
290
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

169
169
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

85
85
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

141
141
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

152
152
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

140
140
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

29
29
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

169
169
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

148
148
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

308
308
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

309
309
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

210
210
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

226
226
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

307
307
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

48
48

Meer sportnieuws