TRANSFERUURTJE 2/2: 'Genk zorgt voor enorme stunt, doorbraak rond Lukaku'

845 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: 'Genk zorgt voor enorme stunt, doorbraak rond Lukaku'

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk lijkt voor een straffe stunt te gaan zorgen op de transfermarkt. Volgens verschillende bronnen heeft de landskampioen een akkoord gevonden omtrent de komst van Ianis Hagi. Het Roemeense toptalent werd gegeerd over heel Europa, maar zou nu toch voor de Luminus Arena hebben gekozen. Vrijdag zou de transfer afgerond kunnen worden, hoeveel Genk aan Viitorul betaald is voorlopig niet bekend.

Het was in eerste instantie niet de bedoeling van RSC Anderlecht om tester Sydney Sam onder contract te leggen. Maar de voormalige international van Duitsland maakte al dusdanig indruk dat de kaarten inmiddels zijn gekeerd. Volgens RTBF kan Sam het bestuur dan ook overtuigen om hem alsnog een contract aan te bieden. De winger zou daar zelf alvast voor openstaan en als hij blijft bevestigen is de kans reëel dat de clubleiding overstag gaat.

Club Brugge liet de voorbije dagen de miljoenen rollen voor onder meer David Okereke en Simon Deli, maar ook Lionel Carole bleek nog een optie voor de vice-kampioen. Volgens Footmercato bracht Blauw-Zwart inmiddels een verbeterd bod uit van 3.5 miljoen euro. Maar andermaal bleek dit onvoldoende voor de Franse back. Strasbourg zou geweigerd hebben en liet naar verluidt verstaan dat Carole níét transfereerbaar is.

KSC Lokeren heeft zijn nieuwe spits vast. Zoals verwacht gaat Fran Navarro aan de slag op Daknam. Via Twitter lieten de Waaslanders weten dat ze de voormalige jeugd-international van Spanje onder contract hebben gelegd.

Donderdag maakte Eupen zijn vierde zomeraanwinst bekend. Die is het gaan zoeken bij Real Sociedad. Van de club van Adnan Januzaj komt spits Jon Bautista op huurbasis over. De 24-jarige maakte er in 2016 zijn debuut in het eerste elftal, maar kon er tot dusver geen basisplaats afdwingen.

BUITENLAND
Romelu Lukaku paste donderdag uit voorzorg voor de training bij Manchester United, ondertussen lijkt zijn transfer naar Inter steeds dichter te komen. In Londen zou een meeting plaatsvinden tussen Ed Woodward, algemeen directeur van United, en Piero Ausilio, de sportief directeur van Inter. De Italianen zouden er hun eerste formele bod presenteren, al is het nog maar de vraag of dat meteen United zal kunnen overtuigen.

Bjorn Engels kende een uitstekend seizoen bij Stade Reims en dat kan hij mogelijk verzilveren met een fraaie transfer. L'Equipe meldt immers dat er al vergevorderde onderhandelingen met Aston Villa lopen over een transfer van Engels. De deal zou snel afgerond kunnen worden, hoeveel de Engelse promovendus op tafel zou leggen, is nog niet duidelijk.

De toekomst van Neymar blijft de gemoederen bedaren. Ook Real Madrid, dat altijd al flirtte met de 27-jarige dribbelkont, werd de voorbije dagen genoemd als mogelijke bestemming. Die optie lijkt nu alvast doorkruist te kunnen worden, want AS stelt dat De Koninklijke niet langer geïnteresseerd zou zijn in de diensten van Neymar.

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Welke club kende tot dusver de strafste mercato?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

17
17
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

28
28
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

11
11
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

31
31
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

84
84
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

266
266
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

290
290
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

372
372
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

30
30
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1029
1029
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

107
107
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

405
405
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

152
152
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

169
169
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

69
69
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

48
48

Meer sportnieuws