Gent-aanwinst imponeert: "Om het even wie tegenover me staat, al is het Neymar"

stemmen
Gent-aanwinst imponeert:

Terwijl Genk, Club Brugge, Standard en Anderlecht pronken met de ene topaankoop na de andere houden ze in Gent de vinger op de knip. De Buffalo’s beperkten zich in tegenstelling tot de rest van de G5 vooralsnog tot het aantrekken van goedkoper materiaal en transfervrije spelers. Tot die laatste categorie behoort ook Mikael Lustig.


De 32-jarige rechtsachter komt over van Celtic Glasgow, waarmee hij drie jaar geleden Barcelona nog partij gaf. Lustig en co gingen tweemaal de boot in tegen de Catalanen, waarbij vooral Lionel Messi de Schotten helemaal tureluurs speelde. Ook Neymar was toen nog actief bij de Blaugrana en kwam op een gegeven moment neus aan neus te staan met de nieuwe Zweed van AA Gent. "Als ik op het veld sta, maakt het niet uit wie er tegenover me staat. Als iemand je niet bevalt, dan bevalt hij je niet, ook al heet hij Neymar", doet de 75-voudige international nog eens zijn verhaal bij Het Laatste Nieuws.

"Hij is een fantastische speler, maar je moet in het hoofd van je tegenstander proberen te geraken. Tegen hem werkte dat, want hij kreeg een gele kaart en werd kort daarna gewisseld", vervolgt Lustig, die duidelijk over een hevige winnaarsmentaliteit beschikt. "Ik speel voetbal om te winnen, het mentale maakt daar deel van uit. Overal waar ik speelde, voetbalde ik voor een winnaarsteam. Dat wil ik ook in België doen en dat begint bij mij al op training", klinkt het verder. De Gentenaars kunnen er na een eerder teleurstellende vorige campagne het komende seizoen maar wel bij varen.

LEES OOK: KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

Met Lustig beschikt Gent nu over de beste rechtsback in België

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

103
103
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

125
125
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

504
504
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

130
130
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

452
452
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

243
243
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

236
236
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

132
132
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1246
1246
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

105
105
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

322
322
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

248
248
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

198
198
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

511
511
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

906
906
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

709
709
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

275
275
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

152
152
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws