Beerschot en Lokeren komen met opmerkelijk voorstel na beslissing BAS

door
Beerschot en Lokeren komen met opmerkelijk voorstel na beslissing BAS

Hoewel er nog altijd straffen kunnen volgen in de vorm van een boete, puntenaftrek of uitsluiting van bekervoetbal staat na het vonnis dat het BAS woensdag velde één ding vast: KV Mechelen en Waasland-Beveren spelen volgend seizoen op het hoogste niveau. Volgens Beerschot en Lokeren hoeft dat echter nog steeds niet te betekenen dat zij in 1B zullen moeten aantreden.


De twee clubs, die er op sportieve basis het voorbije seizoen dus niet in slaagden een plekje in 1A af te dwingen, eisen namelijk volgend jaar alsnog toegelaten te worden tot de hoogste voetbalklasse. "Een competitie met 17 ploegen is mogelijk voor ons, maar het is aan de bond om daar over na te denken. Als men wil kan men dit onmiddellijk oplossen, maar ik ben heel benieuwd naar het standpunt van de bond. Het is nu nog dat de scheve situatie rechtgezet kan worden", liet Beerschot-advocaat Walter Damen woensdag al in een persconferentie weten.

Ook bij de raadsman van Lokeren, Walter Van Steenbrugge, noteerde Het Nieuwsblad een gelijkaardig geluid. "We gaan vragen dat de voetbalbond een formule uitwerkt zodat we niet moeten zakken, anders zullen wij een schadeclaim eisen tegen de KBVB", suggereert ook hij dat de competitieformule aangepast moet worden om de Waaslanders een plaats in 1A te gunnen. Indien de beide benadeelde partijen hun zin doordrukken zou dat dus echter geen eerste klasse met zeventien, maar wel met achttien clubs betekenen. Of hoe het laatste woord over de zaak nog lang niet gezegd is.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

De competitie in 1A moet komend seizoen doorgaan met ...

Meest recent

Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

7
7
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

165
165
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

186
186
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

108
108
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

214
214
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

61
61
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

79
79
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

211
211
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

281
281
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

95
95
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

97
97
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

121
121
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

230
230
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

168
168
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

162
162
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

143
143
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

412
412
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

388
388
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

520
520
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

401
401
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

126
126
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

172
172
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

310
310
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

93
93

Meer sportnieuws