UEFA reageert op uitspraak BAS en situatie KV Mechelen

door
UEFA reageert op uitspraak BAS en situatie KV Mechelen

KV Mechelen kreeg woensdag van het BAS te horen dat het volgend seizoen in 1A mag spelen, maar daarmee is de kous nog lang nief af in de matchfixingzaak. Het BAS sprak zich immers enkel uit over de procedure en een uitspraak ten gronde moet nog volgen. Daardoor is er bijvoorbeeld ook nog geen duidelijkheid over mogelijk Europees voetbal.


De finale beslissing daarover ligt bij de UEFA, maar ook die houdt zich voorlopig op de vlakte. "We willen geen commentaar leveren op de beslissing van het BAS in de zaak rond KV Mechelen", tekende Belga op. "Het klopt dat de wedstrijden tegen Viitorul Constanta er snel aankomen en dus mogen jullie snel een beslissing van ons verwachten. De UEFA heeft niet de gewoonte een zaak te laten aanslepen. Of de beslissing dan vandaag zal vallen? Dat weten we nog niet."

Op 25 juli staat de heenwedstrijd van de tweede voorronde van de Europa League op het programma. Daarin neemt Viitorul het in principe op tegen Antwerp, maar dat kan nog veranderen. Als KV Mechelen uitgesloten zou worden van Europees voetbal, mag de Great Old een ronde later aan de bak en neemt AA Gent het wellicht op tegen de Roemenen.

LEES OOK: UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

Zal KV Mechelen volgend seizoen Europees spelen?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

55
55
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

16
16
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

120
120
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

198
198
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

571
571
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

110
110
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

343
343
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

92
92
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

549
549
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

531
531
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

408
408
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

55
55
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1047
1047
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

298
298
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

447
447
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1223
1223
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

228
228
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

359
359
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

486
486
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

372
372
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws