Lokeren stapt naar rechtbank én UEFA: "Laatste woord is niet gezegd"

643 stemmen
Lokeren stapt naar rechtbank én UEFA:

Het BAS velde vandaag zijn oordeel in Operatie Propere Handen en besliste dat KV Mechelen en Waasland-Beveren in 1A mogen blijven. Dat betekende slecht nieuws voor onder meer Lokeren, dat gehoopt had één van de vrijgekomen plaatsen in te mogen nemen. De ontgoocheling is dan ook bijzonder groot bij nieuwe eigenaar Louis De Vries.

"Ik ben een beetje in schok. Dit is "absurdistan". Dat is mijn eerste, emotionele reactie. Het gaat op dit moment niet over Lokeren, maar onrechtstreeks zijn we ook slachtoffer", stelt hij bij Sporza. "De essentie is dat er wedstrijden werden verkocht en dat de mensen die zich daar hebben mee beziggehouden ongestraft blijven. Ik dank dat dat uit de dossiers gebleken is. De wereld is aan de matchfixers en daar moeten we even van bekomen. Zelfs een kind begrijpt dat dit niet kan."

De Vries beraadt nog of Lokeren verder actie zal ondernemen. "We moeten verstandig zijn. Maar het heeft geen zin om tegen de bierkaai te vechten. Hier zijn duidelijk andere krachten aan het werk. Ik denk dat niet alleen op, maar ook naast het veld, is "gesjoemeld". Anders kan dit niet. Door wie? Door mensen die daar belang bij hebben, blijkbaar. Dit is tegen alle sportharten in. Tegen alle zin voor rechtvaardigheid."

UPDATE 19u02
Ondertussen heeft Lokeren ook bij monde van advocaat Walter Van Steenbrugge laten weten dat het naar de burgerlijke rechtbank én de UEFA stapt. "Een procedure bij een burgerlijke rechtbank is wel een optie, maar zoiets kan lang aanslepen en zal ons niet in 1A helpen. Een schadeclaim behoort wel tot de mogelijkheden. Bij onze voorzitter is de woede behoorlijk groot en hij hintte al in die richting", verklaart hij aan Het Laatste Nieuws.

"Ook de UEFA zal zich ongetwijfeld vragen stellen bij deze procedure. Ik heb hen alle getapte telefoongesprekken vertaald in het Engels en opgestuurd. Vanavond nog leg ik klacht neer bij de UEFA over deze beslissing. De nieuwe voorzitter heeft me daarvoor een mandaat gegeven."

Denk je dat dat nog iets zal uithalen voor Lokeren?

Meest recent

'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

810
810
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

77
77
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

199
199
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

300
300
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

190
190
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

730
730
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

303
303
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

206
206
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

268
268
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

272
272
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

64
64
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

52
52
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

491
491
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

189
189
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

39
39
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

140
140
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

365
365
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

267
267
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

77
77
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

126
126
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

268
268
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

110
110
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

671
671
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

484
484
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

226
226

Meer sportnieuws