Lokeren stapt naar rechtbank én UEFA: "Laatste woord is niet gezegd"

door
Lokeren stapt naar rechtbank én UEFA:

Het BAS velde vandaag zijn oordeel in Operatie Propere Handen en besliste dat KV Mechelen en Waasland-Beveren in 1A mogen blijven. Dat betekende slecht nieuws voor onder meer Lokeren, dat gehoopt had één van de vrijgekomen plaatsen in te mogen nemen. De ontgoocheling is dan ook bijzonder groot bij nieuwe eigenaar Louis De Vries.

"Ik ben een beetje in schok. Dit is "absurdistan". Dat is mijn eerste, emotionele reactie. Het gaat op dit moment niet over Lokeren, maar onrechtstreeks zijn we ook slachtoffer", stelt hij bij Sporza. "De essentie is dat er wedstrijden werden verkocht en dat de mensen die zich daar hebben mee beziggehouden ongestraft blijven. Ik dank dat dat uit de dossiers gebleken is. De wereld is aan de matchfixers en daar moeten we even van bekomen. Zelfs een kind begrijpt dat dit niet kan."

De Vries beraadt nog of Lokeren verder actie zal ondernemen. "We moeten verstandig zijn. Maar het heeft geen zin om tegen de bierkaai te vechten. Hier zijn duidelijk andere krachten aan het werk. Ik denk dat niet alleen op, maar ook naast het veld, is "gesjoemeld". Anders kan dit niet. Door wie? Door mensen die daar belang bij hebben, blijkbaar. Dit is tegen alle sportharten in. Tegen alle zin voor rechtvaardigheid."

UPDATE 19u02
Ondertussen heeft Lokeren ook bij monde van advocaat Walter Van Steenbrugge laten weten dat het naar de burgerlijke rechtbank én de UEFA stapt. "Een procedure bij een burgerlijke rechtbank is wel een optie, maar zoiets kan lang aanslepen en zal ons niet in 1A helpen. Een schadeclaim behoort wel tot de mogelijkheden. Bij onze voorzitter is de woede behoorlijk groot en hij hintte al in die richting", verklaart hij aan Het Laatste Nieuws.

"Ook de UEFA zal zich ongetwijfeld vragen stellen bij deze procedure. Ik heb hen alle getapte telefoongesprekken vertaald in het Engels en opgestuurd. Vanavond nog leg ik klacht neer bij de UEFA over deze beslissing. De nieuwe voorzitter heeft me daarvoor een mandaat gegeven."

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Denk je dat dat nog iets zal uithalen voor Lokeren?

Meest recent

Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

12
12
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

40
40
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

80
80
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

72
72
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

113
113
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

168
168
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

21
21
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

132
132
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

274
274
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

152
152
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

75
75
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

39
39
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

306
306
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

75
75
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

191
191
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

320
320
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

104
104
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

154
154
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

76
76
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

114
114
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

216
216
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

189
189

Meer sportnieuws