Club Brugge blijft gaan en stelt derde aanwinst in drie dagen voor

door
Club Brugge blijft gaan en stelt derde aanwinst in drie dagen voor

Na een ietwat aarzelend begin, heeft Club Brugge de voorbije dagen de gaspedaal ingedrukt op de transfermarkt. De vice-kampioen versterkte zijn flanken met de jonge Senegalees Amadou Sagna, daarnaast werd met David Okereke een nieuwe (top)spits vastgelegd. Eerder werden Odilon Kossounou en Eudard Sobol al aangetrokken voor de defensie.

En ook de vijfde aanwinst lijkt alweer op komst. Tsjechische media onthulden dinsdag de interesse van Blauw-Zwart in Simon Deli, een centrale verdediger van Slavia Praag. En die interesse bleek zelfs behoorlijk concreet. Later op de dag geraakte immers bekend dat de 27-jarige Ivoriaan al naar België was afgereisd om de laatste details van zijn transfer te bespreken en eventueel al met oog op medische proeven.

Indien Blauw-Zwart een persoonlijk akkoord vindt, lijkt het vrij spel te hebben om de verdediger in te lijven. Er heerste immers concurrentie van Glasgow Rangers, maar volgens Schotse bronnen focust het team van coach Steven Gerrard zich inmiddels op andere pistes. En ook Slavia zal op zich weinig in de weg kunnen leggen. Deli heeft immers een contractueel bepaalde afkoopsom waardoor hij voor een vast bedrag van zo'n 2.5 miljoen euro kan vertrekken.

UPDATE 10u20

Club Brugge lijkt een gouden zaak te gaan doen met de aanwerving Simon Deli. De Ivoriaan moet de vervanger worden van Stefano Denswil. Die werd verkocht aan Bologna voor zo’n 6 miljoen euro. De Ivoriaan zou amper 2,5 miljoen euro moeten kosten, waardoor Blauw-Zwart dus al 3,5 miljoen euro ‘winst’ boekt. Daarnaast profiteert het optimaal van de clausule in het contract van Deli. De boomlange verdediger heeft volgens transfermarkt.com namelijk een marktwaarde van 4,5 miljoen euro. Club zou hem dus aanwerven voor bijna de helft van die prijs. De transfer zou overigens vandaag nog worden afgerond, zo weet Tomas Taecke van HLN.

UPDATE 18u46
De transfer van Deli is helemaal rond, al bevestigt Club Brugge dat wel op zeer cryptische wijze. Met een olifant en de boodschap "there's more" kon het bijna niet anders dan over de komst van Deli gaan, wat in een volgend filmpje ook bevestigd werd. De verdediger komt, net als Kossounou uit Ivoorkust en de bijnaam van de Ivoriaanse nationale ploeg is 'De Olifanten'. Deli zal na Sagna en Okereke dus al de derde aanwinst op drie dagen tijd worden voor Club.


LEES OOK: Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Goede transfer van Club Brugge?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

43
43
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

93
93
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

44
44
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

11
11
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

146
146
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

159
159
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

355
355
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

21
21
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

660
660
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

43
43
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

74
74
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

168
168
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

184
184
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

102
102
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

335
335
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

76
76
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

197
197
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

298
298
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

717
717
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1037
1037
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

330
330
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

368
368
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

70
70
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

781
781
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws