STVV wint absolute jackpot, Club krabt zich in de haren

door
STVV wint absolute jackpot, Club krabt zich in de haren

Bij Sint-Truiden bleef het tot dusver behoorlijk stil qua transfers, maar daar zal de komende weken wellicht verandering in komen. De Kanaries hebben immers een eerste deal afgerond en die zal wellicht de katalysator worden voor de andere deals die STVV deze zomer wil sluiten.

Vandaag werd het vertrek van Takehiro Tomiyasu immers eindelijk helemaal afgerond. De Japanse verdediger trekt zoals verwacht naar Bologna. Dat hebben beide clubs vandaag bevestigd. Tomiyasu tekende een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse club, dat zo'n 7 miljoen euro op tafel gelegd zou hebben.

Daarmee is de 20-jarige de duurste uitgaande transfer ooit voor STVV, waar hij anderhalf jaar speelde. Bij Bologna zal Tomiyasu achterin wellicht aan de zijde spelen van Stefano Denswil, die enkele dagen geleden de overstap maakte van Club Brugge.

UPDATE 10/07

Dinsdag raakte al bekend dat Takehiro Tomiyasu Sint-Truiden zal verlaten voor een avontuur in de Serie A bij Bologna. De nieuwe kompaan van Stefano Denswil brengt met zijn transfer heel wat miljoenen op voor de Kanaries. Dat zijn er naar verluidt zelfs nog meer dan eerst werd aangenomen. Er was namelijk sprake van een transferbedrag van 7 miljoen euro, maar volgens Het Nieuwsblad werd de Japanner voor minstens 9 miljoen euro verkocht.

Dat bedrag kan zelfs nog oplopen, want mits bonussen en een percentage op de doorverkoop kan STVV straks makkelijk 10 miljoen of meer hebben verdiend aan zijn goudhaantje. Zo brengt Tomiyasu ook drie miljoen meer op dan Stefano Denswil, die voor 6 miljoen werd verkocht aan de Italiaanse club. Dat terwijl beide spelers een marktwaarde hadden van datzelfde bedrag van 6 miljoen. Het is echter niet onlogisch dat er voor Tomiyasu meer wordt betaald, want Denswil had nog maar één jaar contract én de Japanner is 6 jaar jonger dan de ex-Club speler.

LEES OOK: Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Wie is de beste van de twee?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

192
192
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

30
30
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

25
25
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

61
61
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

76
76
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

14
14
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

31
31
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

69
69
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

153
153
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

35
35
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

79
79
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

52
52
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

101
101
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

24
24
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

215
215
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

102
102
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

162
162
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

38
38
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

81
81
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

97
97
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

38
38

Meer sportnieuws