STVV wint absolute jackpot, Club krabt zich in de haren

1368 stemmen
STVV wint absolute jackpot, Club krabt zich in de haren

Bij Sint-Truiden bleef het tot dusver behoorlijk stil qua transfers, maar daar zal de komende weken wellicht verandering in komen. De Kanaries hebben immers een eerste deal afgerond en die zal wellicht de katalysator worden voor de andere deals die STVV deze zomer wil sluiten.

Vandaag werd het vertrek van Takehiro Tomiyasu immers eindelijk helemaal afgerond. De Japanse verdediger trekt zoals verwacht naar Bologna. Dat hebben beide clubs vandaag bevestigd. Tomiyasu tekende een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse club, dat zo'n 7 miljoen euro op tafel gelegd zou hebben.

Daarmee is de 20-jarige de duurste uitgaande transfer ooit voor STVV, waar hij anderhalf jaar speelde. Bij Bologna zal Tomiyasu achterin wellicht aan de zijde spelen van Stefano Denswil, die enkele dagen geleden de overstap maakte van Club Brugge.

UPDATE 10/07

Dinsdag raakte al bekend dat Takehiro Tomiyasu Sint-Truiden zal verlaten voor een avontuur in de Serie A bij Bologna. De nieuwe kompaan van Stefano Denswil brengt met zijn transfer heel wat miljoenen op voor de Kanaries. Dat zijn er naar verluidt zelfs nog meer dan eerst werd aangenomen. Er was namelijk sprake van een transferbedrag van 7 miljoen euro, maar volgens Het Nieuwsblad werd de Japanner voor minstens 9 miljoen euro verkocht.

Dat bedrag kan zelfs nog oplopen, want mits bonussen en een percentage op de doorverkoop kan STVV straks makkelijk 10 miljoen of meer hebben verdiend aan zijn goudhaantje. Zo brengt Tomiyasu ook drie miljoen meer op dan Stefano Denswil, die voor 6 miljoen werd verkocht aan de Italiaanse club. Dat terwijl beide spelers een marktwaarde hadden van datzelfde bedrag van 6 miljoen. Het is echter niet onlogisch dat er voor Tomiyasu meer wordt betaald, want Denswil had nog maar één jaar contract én de Japanner is 6 jaar jonger dan de ex-Club speler.

LEES OOK: Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Wie is de beste van de twee?

Meest recent

Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

2
2
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

175
175
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

178
178
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

452
452
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

121
121
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

113
113
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

471
471
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

633
633
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

316
316
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

72
72
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

356
356
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

855
855
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

193
193
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

313
313
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

669
669
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

424
424
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

324
324
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

137
137
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

802
802
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

89
89
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

946
946
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

321
321
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

345
345

Meer sportnieuws