STVV wint absolute jackpot, Club krabt zich in de haren

door
STVV wint absolute jackpot, Club krabt zich in de haren

Bij Sint-Truiden bleef het tot dusver behoorlijk stil qua transfers, maar daar zal de komende weken wellicht verandering in komen. De Kanaries hebben immers een eerste deal afgerond en die zal wellicht de katalysator worden voor de andere deals die STVV deze zomer wil sluiten.

Vandaag werd het vertrek van Takehiro Tomiyasu immers eindelijk helemaal afgerond. De Japanse verdediger trekt zoals verwacht naar Bologna. Dat hebben beide clubs vandaag bevestigd. Tomiyasu tekende een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse club, dat zo'n 7 miljoen euro op tafel gelegd zou hebben.

Daarmee is de 20-jarige de duurste uitgaande transfer ooit voor STVV, waar hij anderhalf jaar speelde. Bij Bologna zal Tomiyasu achterin wellicht aan de zijde spelen van Stefano Denswil, die enkele dagen geleden de overstap maakte van Club Brugge.

UPDATE 10/07

Dinsdag raakte al bekend dat Takehiro Tomiyasu Sint-Truiden zal verlaten voor een avontuur in de Serie A bij Bologna. De nieuwe kompaan van Stefano Denswil brengt met zijn transfer heel wat miljoenen op voor de Kanaries. Dat zijn er naar verluidt zelfs nog meer dan eerst werd aangenomen. Er was namelijk sprake van een transferbedrag van 7 miljoen euro, maar volgens Het Nieuwsblad werd de Japanner voor minstens 9 miljoen euro verkocht.

Dat bedrag kan zelfs nog oplopen, want mits bonussen en een percentage op de doorverkoop kan STVV straks makkelijk 10 miljoen of meer hebben verdiend aan zijn goudhaantje. Zo brengt Tomiyasu ook drie miljoen meer op dan Stefano Denswil, die voor 6 miljoen werd verkocht aan de Italiaanse club. Dat terwijl beide spelers een marktwaarde hadden van datzelfde bedrag van 6 miljoen. Het is echter niet onlogisch dat er voor Tomiyasu meer wordt betaald, want Denswil had nog maar één jaar contract én de Japanner is 6 jaar jonger dan de ex-Club speler.

LEES OOK: STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

Wie is de beste van de twee?

Meest recent

Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

160
160
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

206
206
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

195
195
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

34
34
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

114
114
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

182
182
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

253
253
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

222
222
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

65
65
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

299
299
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

150
150
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

401
401
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

253
253
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

475
475
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

189
189
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

397
397
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

97
97
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

564
564
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

893
893
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

114
114
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

93
93
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

181
181

Meer sportnieuws