Nasri: "Ik wil Anderlecht weer naar de Champions League brengen"

door
Nasri:

RSC Anderlecht stelde Samir Nasri voor aan de pers. De 32-jarige Fransman is de derde grote zomeraankoop van Paars-Wit, na Vincent Kompany en Michel Vlap. De speler sprak de pers toe en wil Anderlecht weer naar successen leiden. Voetbalnieuws was aanwezig.


Frank Arnesen opende de persconferentie. "We zijn heel erg blij dat we een speler van zo een kaliber kunnen voorstellen. Iedereen kent onze situatie na het afgelopen seizoen, waarin we geen Europees voetbal haalden. Aanvankelijk stond Nasri niet op de lijst, omdat we dachten dat hij onhaalbaar was. Hij is dankzij Vincent Kompany gekomen en zonder hem was dit nooit gelukt. We hebben een jong elftal en het is voor ons heel erg belangrijk dat we ervaren spelers hebben om hen te begeleiden en nu hebben we naast Kompany nog een speler in de rangen die de wereldtop heeft gehaald. De as moet sterk zijn en met Kompany en Nasri hebben we die nu."


Een ontspannen Nasri bij zijn persvoorstelling.
Dan was het woord aan Nasri. "Hoe Vincent mij overtuigde? Eerst en vooral kende ik een moeilijk seizoen en met Vincent duurde het niet lang. Ik wilde in Europa blijven en het was een zeer interessant project en ook familiaal was het een goede keuze. Voor hen wilde ik in Europa blijven en ik verkies het sportieve project boven het financiële. Het is geen probleem dat Kompany nu mijn coach is, want ik kende hem als aanvoerder. Het is iemand met zeer veel charisma en ik heb altijd zeer veel respect gehad voor hem. Dat hij nu de coach is, maakt geen enkel verschil voor mij."

Nasri weet uiteraard dat Anderlecht een slecht seizoen kende, maar hij wil terug succes behalen met RSCA. "Mijn objectief is om de titel te halen en met Anderlecht weer in de Champions League te spelen. Daar hoort RSCA thuis en we gaan er alles aan doen. Wat ik van de Belgische competitie weet? Een beetje, niet veel. Ploegen als Genk, Club Brugge, Standard en AA Gent zijn heel sterk en het is bekend dat de Belgische competitie een fysiek sterke competitie is."


Anderlecht stelde Nasri voor in het eigen stadion.
De ex-speler van Arsenal en Manchester City moet ook een gids worden voor de vele talenten bij Anderlecht. Kompany gaf hem in City, ondanks het feit dat ze generatiegenoten waren, alvast het goede voorbeeld. "Vincent ving mij goed op bij Manchester City en we spraken dezelfde taal. Dat was toen een meevaller voor mij, want hij speelde er al enkele jaren. Bij Marseille waren er Fabien Barthez en Bixente Lizarazu die zich over mij ontfermden en ik wil de jeugd nu goede raad geven, onder meer door mijn problemen die ik heb meegemaakt. Eric Gerets (zijn coach bij Marseille, nvdr.)? Ik had een zeer goede relatie met hem en het is iemand die mij veel heeft geleerd. Hij is één van de eerlijkste trainers die ik heb meegemaakt in mijn loopbaan."

Nasri is nu nog niet topfit, maar wil dat binnen drie weken wel zijn. "Ik wil fit geraken voor de competitiestart. Ik werkte individueel en we zullen zien hoe het de komende weken gaat verlopen." Tot slot gaf Nasri aan dat hij na zijn loopbaan trainer wil worden. "Ik wil in het voetbal blijven en ik wil aan een trainerscursus beginnen", besloot de ontspannen ex-vedette van Manchester City.

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Zal Nasri de draaischijf worden van Anderlecht?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

45
45
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

163
163
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

25
25
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

17
17
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

41
41
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

73
73
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

52
52
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

39
39
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

171
171
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

120
120
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

690
690
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

112
112
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws