Nasri: "Ik wil Anderlecht weer naar de Champions League brengen"

door
Nasri:

RSC Anderlecht stelde Samir Nasri voor aan de pers. De 32-jarige Fransman is de derde grote zomeraankoop van Paars-Wit, na Vincent Kompany en Michel Vlap. De speler sprak de pers toe en wil Anderlecht weer naar successen leiden. Voetbalnieuws was aanwezig.


Frank Arnesen opende de persconferentie. "We zijn heel erg blij dat we een speler van zo een kaliber kunnen voorstellen. Iedereen kent onze situatie na het afgelopen seizoen, waarin we geen Europees voetbal haalden. Aanvankelijk stond Nasri niet op de lijst, omdat we dachten dat hij onhaalbaar was. Hij is dankzij Vincent Kompany gekomen en zonder hem was dit nooit gelukt. We hebben een jong elftal en het is voor ons heel erg belangrijk dat we ervaren spelers hebben om hen te begeleiden en nu hebben we naast Kompany nog een speler in de rangen die de wereldtop heeft gehaald. De as moet sterk zijn en met Kompany en Nasri hebben we die nu."


Een ontspannen Nasri bij zijn persvoorstelling.
Dan was het woord aan Nasri. "Hoe Vincent mij overtuigde? Eerst en vooral kende ik een moeilijk seizoen en met Vincent duurde het niet lang. Ik wilde in Europa blijven en het was een zeer interessant project en ook familiaal was het een goede keuze. Voor hen wilde ik in Europa blijven en ik verkies het sportieve project boven het financiële. Het is geen probleem dat Kompany nu mijn coach is, want ik kende hem als aanvoerder. Het is iemand met zeer veel charisma en ik heb altijd zeer veel respect gehad voor hem. Dat hij nu de coach is, maakt geen enkel verschil voor mij."

Nasri weet uiteraard dat Anderlecht een slecht seizoen kende, maar hij wil terug succes behalen met RSCA. "Mijn objectief is om de titel te halen en met Anderlecht weer in de Champions League te spelen. Daar hoort RSCA thuis en we gaan er alles aan doen. Wat ik van de Belgische competitie weet? Een beetje, niet veel. Ploegen als Genk, Club Brugge, Standard en AA Gent zijn heel sterk en het is bekend dat de Belgische competitie een fysiek sterke competitie is."


Anderlecht stelde Nasri voor in het eigen stadion.
De ex-speler van Arsenal en Manchester City moet ook een gids worden voor de vele talenten bij Anderlecht. Kompany gaf hem in City, ondanks het feit dat ze generatiegenoten waren, alvast het goede voorbeeld. "Vincent ving mij goed op bij Manchester City en we spraken dezelfde taal. Dat was toen een meevaller voor mij, want hij speelde er al enkele jaren. Bij Marseille waren er Fabien Barthez en Bixente Lizarazu die zich over mij ontfermden en ik wil de jeugd nu goede raad geven, onder meer door mijn problemen die ik heb meegemaakt. Eric Gerets (zijn coach bij Marseille, nvdr.)? Ik had een zeer goede relatie met hem en het is iemand die mij veel heeft geleerd. Hij is één van de eerlijkste trainers die ik heb meegemaakt in mijn loopbaan."

Nasri is nu nog niet topfit, maar wil dat binnen drie weken wel zijn. "Ik wil fit geraken voor de competitiestart. Ik werkte individueel en we zullen zien hoe het de komende weken gaat verlopen." Tot slot gaf Nasri aan dat hij na zijn loopbaan trainer wil worden. "Ik wil in het voetbal blijven en ik wil aan een trainerscursus beginnen", besloot de ontspannen ex-vedette van Manchester City.

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Zal Nasri de draaischijf worden van Anderlecht?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

26
26
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

41
41
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

120
120
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

136
136
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

247
247
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

329
329
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

127
127
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

493
493
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

287
287
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

262
262
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

168
168
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

275
275
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

419
419
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

133
133
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

207
207
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

70
70
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

149
149
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws