Nasri: "Ik wil Anderlecht weer naar de Champions League brengen"

door
Nasri:

RSC Anderlecht stelde Samir Nasri voor aan de pers. De 32-jarige Fransman is de derde grote zomeraankoop van Paars-Wit, na Vincent Kompany en Michel Vlap. De speler sprak de pers toe en wil Anderlecht weer naar successen leiden. Voetbalnieuws was aanwezig.


Frank Arnesen opende de persconferentie. "We zijn heel erg blij dat we een speler van zo een kaliber kunnen voorstellen. Iedereen kent onze situatie na het afgelopen seizoen, waarin we geen Europees voetbal haalden. Aanvankelijk stond Nasri niet op de lijst, omdat we dachten dat hij onhaalbaar was. Hij is dankzij Vincent Kompany gekomen en zonder hem was dit nooit gelukt. We hebben een jong elftal en het is voor ons heel erg belangrijk dat we ervaren spelers hebben om hen te begeleiden en nu hebben we naast Kompany nog een speler in de rangen die de wereldtop heeft gehaald. De as moet sterk zijn en met Kompany en Nasri hebben we die nu."


Een ontspannen Nasri bij zijn persvoorstelling.
Dan was het woord aan Nasri. "Hoe Vincent mij overtuigde? Eerst en vooral kende ik een moeilijk seizoen en met Vincent duurde het niet lang. Ik wilde in Europa blijven en het was een zeer interessant project en ook familiaal was het een goede keuze. Voor hen wilde ik in Europa blijven en ik verkies het sportieve project boven het financiële. Het is geen probleem dat Kompany nu mijn coach is, want ik kende hem als aanvoerder. Het is iemand met zeer veel charisma en ik heb altijd zeer veel respect gehad voor hem. Dat hij nu de coach is, maakt geen enkel verschil voor mij."

Nasri weet uiteraard dat Anderlecht een slecht seizoen kende, maar hij wil terug succes behalen met RSCA. "Mijn objectief is om de titel te halen en met Anderlecht weer in de Champions League te spelen. Daar hoort RSCA thuis en we gaan er alles aan doen. Wat ik van de Belgische competitie weet? Een beetje, niet veel. Ploegen als Genk, Club Brugge, Standard en AA Gent zijn heel sterk en het is bekend dat de Belgische competitie een fysiek sterke competitie is."


Anderlecht stelde Nasri voor in het eigen stadion.
De ex-speler van Arsenal en Manchester City moet ook een gids worden voor de vele talenten bij Anderlecht. Kompany gaf hem in City, ondanks het feit dat ze generatiegenoten waren, alvast het goede voorbeeld. "Vincent ving mij goed op bij Manchester City en we spraken dezelfde taal. Dat was toen een meevaller voor mij, want hij speelde er al enkele jaren. Bij Marseille waren er Fabien Barthez en Bixente Lizarazu die zich over mij ontfermden en ik wil de jeugd nu goede raad geven, onder meer door mijn problemen die ik heb meegemaakt. Eric Gerets (zijn coach bij Marseille, nvdr.)? Ik had een zeer goede relatie met hem en het is iemand die mij veel heeft geleerd. Hij is één van de eerlijkste trainers die ik heb meegemaakt in mijn loopbaan."

Nasri is nu nog niet topfit, maar wil dat binnen drie weken wel zijn. "Ik wil fit geraken voor de competitiestart. Ik werkte individueel en we zullen zien hoe het de komende weken gaat verlopen." Tot slot gaf Nasri aan dat hij na zijn loopbaan trainer wil worden. "Ik wil in het voetbal blijven en ik wil aan een trainerscursus beginnen", besloot de ontspannen ex-vedette van Manchester City.

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Zal Nasri de draaischijf worden van Anderlecht?

Meest recent

Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

20
20
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

60
60
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

39
39
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

213
213
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

109
109
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

49
49
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

259
259
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

111
111
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

494
494
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

58
58
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

80
80
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

251
251
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

172
172
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

144
144
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

200
200
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

301
301
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

292
292
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

85
85
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

52
52
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

198
198
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

484
484
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

372
372

Meer sportnieuws