Nasri: "Ik wil Anderlecht weer naar de Champions League brengen"

door
Nasri:

RSC Anderlecht stelde Samir Nasri voor aan de pers. De 32-jarige Fransman is de derde grote zomeraankoop van Paars-Wit, na Vincent Kompany en Michel Vlap. De speler sprak de pers toe en wil Anderlecht weer naar successen leiden. Voetbalnieuws was aanwezig.


Frank Arnesen opende de persconferentie. "We zijn heel erg blij dat we een speler van zo een kaliber kunnen voorstellen. Iedereen kent onze situatie na het afgelopen seizoen, waarin we geen Europees voetbal haalden. Aanvankelijk stond Nasri niet op de lijst, omdat we dachten dat hij onhaalbaar was. Hij is dankzij Vincent Kompany gekomen en zonder hem was dit nooit gelukt. We hebben een jong elftal en het is voor ons heel erg belangrijk dat we ervaren spelers hebben om hen te begeleiden en nu hebben we naast Kompany nog een speler in de rangen die de wereldtop heeft gehaald. De as moet sterk zijn en met Kompany en Nasri hebben we die nu."


Een ontspannen Nasri bij zijn persvoorstelling.
Dan was het woord aan Nasri. "Hoe Vincent mij overtuigde? Eerst en vooral kende ik een moeilijk seizoen en met Vincent duurde het niet lang. Ik wilde in Europa blijven en het was een zeer interessant project en ook familiaal was het een goede keuze. Voor hen wilde ik in Europa blijven en ik verkies het sportieve project boven het financiële. Het is geen probleem dat Kompany nu mijn coach is, want ik kende hem als aanvoerder. Het is iemand met zeer veel charisma en ik heb altijd zeer veel respect gehad voor hem. Dat hij nu de coach is, maakt geen enkel verschil voor mij."

Nasri weet uiteraard dat Anderlecht een slecht seizoen kende, maar hij wil terug succes behalen met RSCA. "Mijn objectief is om de titel te halen en met Anderlecht weer in de Champions League te spelen. Daar hoort RSCA thuis en we gaan er alles aan doen. Wat ik van de Belgische competitie weet? Een beetje, niet veel. Ploegen als Genk, Club Brugge, Standard en AA Gent zijn heel sterk en het is bekend dat de Belgische competitie een fysiek sterke competitie is."


Anderlecht stelde Nasri voor in het eigen stadion.
De ex-speler van Arsenal en Manchester City moet ook een gids worden voor de vele talenten bij Anderlecht. Kompany gaf hem in City, ondanks het feit dat ze generatiegenoten waren, alvast het goede voorbeeld. "Vincent ving mij goed op bij Manchester City en we spraken dezelfde taal. Dat was toen een meevaller voor mij, want hij speelde er al enkele jaren. Bij Marseille waren er Fabien Barthez en Bixente Lizarazu die zich over mij ontfermden en ik wil de jeugd nu goede raad geven, onder meer door mijn problemen die ik heb meegemaakt. Eric Gerets (zijn coach bij Marseille, nvdr.)? Ik had een zeer goede relatie met hem en het is iemand die mij veel heeft geleerd. Hij is één van de eerlijkste trainers die ik heb meegemaakt in mijn loopbaan."

Nasri is nu nog niet topfit, maar wil dat binnen drie weken wel zijn. "Ik wil fit geraken voor de competitiestart. Ik werkte individueel en we zullen zien hoe het de komende weken gaat verlopen." Tot slot gaf Nasri aan dat hij na zijn loopbaan trainer wil worden. "Ik wil in het voetbal blijven en ik wil aan een trainerscursus beginnen", besloot de ontspannen ex-vedette van Manchester City.

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

Zal Nasri de draaischijf worden van Anderlecht?

Meest recent

A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

8
8
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

56
56
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

12
12
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

18
18
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

27
27
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

41
41
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

28
28
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

538
538
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

112
112
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

87
87
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

111
111
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

70
70
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

84
84
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

170
170
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

51
51
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

98
98
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

93
93
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

106
106
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

121
121
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

159
159
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

20
20
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

403
403
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

108
108
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

313
313

Meer sportnieuws