Nasri: "Ik wil Anderlecht weer naar de Champions League brengen"

door
Nasri:

RSC Anderlecht stelde Samir Nasri voor aan de pers. De 32-jarige Fransman is de derde grote zomeraankoop van Paars-Wit, na Vincent Kompany en Michel Vlap. De speler sprak de pers toe en wil Anderlecht weer naar successen leiden. Voetbalnieuws was aanwezig.


Frank Arnesen opende de persconferentie. "We zijn heel erg blij dat we een speler van zo een kaliber kunnen voorstellen. Iedereen kent onze situatie na het afgelopen seizoen, waarin we geen Europees voetbal haalden. Aanvankelijk stond Nasri niet op de lijst, omdat we dachten dat hij onhaalbaar was. Hij is dankzij Vincent Kompany gekomen en zonder hem was dit nooit gelukt. We hebben een jong elftal en het is voor ons heel erg belangrijk dat we ervaren spelers hebben om hen te begeleiden en nu hebben we naast Kompany nog een speler in de rangen die de wereldtop heeft gehaald. De as moet sterk zijn en met Kompany en Nasri hebben we die nu."


Een ontspannen Nasri bij zijn persvoorstelling.
Dan was het woord aan Nasri. "Hoe Vincent mij overtuigde? Eerst en vooral kende ik een moeilijk seizoen en met Vincent duurde het niet lang. Ik wilde in Europa blijven en het was een zeer interessant project en ook familiaal was het een goede keuze. Voor hen wilde ik in Europa blijven en ik verkies het sportieve project boven het financiële. Het is geen probleem dat Kompany nu mijn coach is, want ik kende hem als aanvoerder. Het is iemand met zeer veel charisma en ik heb altijd zeer veel respect gehad voor hem. Dat hij nu de coach is, maakt geen enkel verschil voor mij."

Nasri weet uiteraard dat Anderlecht een slecht seizoen kende, maar hij wil terug succes behalen met RSCA. "Mijn objectief is om de titel te halen en met Anderlecht weer in de Champions League te spelen. Daar hoort RSCA thuis en we gaan er alles aan doen. Wat ik van de Belgische competitie weet? Een beetje, niet veel. Ploegen als Genk, Club Brugge, Standard en AA Gent zijn heel sterk en het is bekend dat de Belgische competitie een fysiek sterke competitie is."


Anderlecht stelde Nasri voor in het eigen stadion.
De ex-speler van Arsenal en Manchester City moet ook een gids worden voor de vele talenten bij Anderlecht. Kompany gaf hem in City, ondanks het feit dat ze generatiegenoten waren, alvast het goede voorbeeld. "Vincent ving mij goed op bij Manchester City en we spraken dezelfde taal. Dat was toen een meevaller voor mij, want hij speelde er al enkele jaren. Bij Marseille waren er Fabien Barthez en Bixente Lizarazu die zich over mij ontfermden en ik wil de jeugd nu goede raad geven, onder meer door mijn problemen die ik heb meegemaakt. Eric Gerets (zijn coach bij Marseille, nvdr.)? Ik had een zeer goede relatie met hem en het is iemand die mij veel heeft geleerd. Hij is één van de eerlijkste trainers die ik heb meegemaakt in mijn loopbaan."

Nasri is nu nog niet topfit, maar wil dat binnen drie weken wel zijn. "Ik wil fit geraken voor de competitiestart. Ik werkte individueel en we zullen zien hoe het de komende weken gaat verlopen." Tot slot gaf Nasri aan dat hij na zijn loopbaan trainer wil worden. "Ik wil in het voetbal blijven en ik wil aan een trainerscursus beginnen", besloot de ontspannen ex-vedette van Manchester City.

Claudio Reulens in Anderlecht

LEES OOK: 'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Zal Nasri de draaischijf worden van Anderlecht?

Meest recent

De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

109
109
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

31
31
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

107
107
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

76
76
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

158
158
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

34
34
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

159
159
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

276
276
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

81
81
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

161
161
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

157
157
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

221
221
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

149
149
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

328
328
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

244
244
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

157
157
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

66
66
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

40
40
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

143
143
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

160
160
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

278
278
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

133
133
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

172
172
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

182
182

Meer sportnieuws