Anderlecht gaat nog stevige mercato tegemoet, spits prioriteit

door
Anderlecht gaat nog stevige mercato tegemoet, spits prioriteit

RSC Anderlecht haalde met Vincent Kompany en Michel Vlap al twee toptransfers binnen. De fans van Paars-Wit moeten mogelijk wat geduld gaan hebben voor een aantal andere transfers. Een diepe spits is nu prioriteit.


De club krijgt dagelijks telefoons voor de overbodige spelers en na de partij tegen Ajax gaan er een aantal spelers naar de B-kern worden gestuurd. Zij zullen dan zeker moeten vertrekken. Eén van de mogelijke vertrekkers is Mohammed Dauda. Anderlecht wil hem verkopen, Vitesse en Willem II toonden al interesse. Ivan Santini is een ander verhaal. Hij mag weg bij Anderlecht (net als Isaac Kiese Thelin), maar zolang er geen nieuwe spits is, lijken Santini en Thelin nog te moeten wachten. Landry Dimata is nog weken out en RSCA heeft een spits nodig en de Kroaat scoorde zonder goede aanvoer toch zestien keer. Arnesen kondigde na de voorstelling van Michel Vlap aan dat een nieuwe spits een prioriteit is, maar voor eind juli moet in dat dossier zeker geen doorbraak verwacht worden.


Santini zal moeten wachten tot er een nieuwe spits komt.
Dan is er nog het middenveld. Anderlecht gaat mogelijk nog op zoek naar een defensieve middenvelder, wat zeer belangrijk is in het systeem van Vincent Kompany. Een type Fernandinho, al kan het zijn dat Anderlecht met Kums voor een 'voetballende' 6 gaat kiezen. Dat zal later nog bekeken worden. Adrien Trebel lijkt het kind van de rekening te worden en hij zal eerst ten gelde moeten gemaakt worden vooraleer er een nieuwe ‘zes’ komt. Paars-Wit rekent op Peter Zulj en Sven Kums, zij blijven zeker. Er is ook nog Sambi Lokonga, dus voor Trebel lijkt het over en out te zijn.

Met Vlap haalde Anderlecht géén concurrent voor Yari Verschaeren, dat werd nog eens duidelijk gemaakt. Zij zullen in het elftal voor de creativiteit gaan zorgen met nog een derde onbekende schakel. Dat kan iemand van de huidige kern zijn, maar een nieuwe speler is zeker niet uitgesloten.

Conclusie: Anderlecht gaat zeker nog een diepe spits halen en een verdedigende middenvelder en aanvallende middenvelder zijn nog opties. Als die spelers binnen zijn, lijkt het huiswerk af. Al zal de club nog een 15-tal spelers van de hand gaan doen.

Claudio Reulens in Venlo

LEES OOK: Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Moet Anderlecht een verdedigende middenvelder aantrekken?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

64
64
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

30
30
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

24
24
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

70
70
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

72
72
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

91
91
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

107
107
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

119
119
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

126
126
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

255
255
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

162
162
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

192
192
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

41
41
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

156
156
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

599
599
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

337
337
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

373
373
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

390
390

Meer sportnieuws