Anderlecht gaat nog stevige mercato tegemoet, spits prioriteit

door
Anderlecht gaat nog stevige mercato tegemoet, spits prioriteit

RSC Anderlecht haalde met Vincent Kompany en Michel Vlap al twee toptransfers binnen. De fans van Paars-Wit moeten mogelijk wat geduld gaan hebben voor een aantal andere transfers. Een diepe spits is nu prioriteit.


De club krijgt dagelijks telefoons voor de overbodige spelers en na de partij tegen Ajax gaan er een aantal spelers naar de B-kern worden gestuurd. Zij zullen dan zeker moeten vertrekken. Eén van de mogelijke vertrekkers is Mohammed Dauda. Anderlecht wil hem verkopen, Vitesse en Willem II toonden al interesse. Ivan Santini is een ander verhaal. Hij mag weg bij Anderlecht (net als Isaac Kiese Thelin), maar zolang er geen nieuwe spits is, lijken Santini en Thelin nog te moeten wachten. Landry Dimata is nog weken out en RSCA heeft een spits nodig en de Kroaat scoorde zonder goede aanvoer toch zestien keer. Arnesen kondigde na de voorstelling van Michel Vlap aan dat een nieuwe spits een prioriteit is, maar voor eind juli moet in dat dossier zeker geen doorbraak verwacht worden.


Santini zal moeten wachten tot er een nieuwe spits komt.
Dan is er nog het middenveld. Anderlecht gaat mogelijk nog op zoek naar een defensieve middenvelder, wat zeer belangrijk is in het systeem van Vincent Kompany. Een type Fernandinho, al kan het zijn dat Anderlecht met Kums voor een 'voetballende' 6 gaat kiezen. Dat zal later nog bekeken worden. Adrien Trebel lijkt het kind van de rekening te worden en hij zal eerst ten gelde moeten gemaakt worden vooraleer er een nieuwe ‘zes’ komt. Paars-Wit rekent op Peter Zulj en Sven Kums, zij blijven zeker. Er is ook nog Sambi Lokonga, dus voor Trebel lijkt het over en out te zijn.

Met Vlap haalde Anderlecht géén concurrent voor Yari Verschaeren, dat werd nog eens duidelijk gemaakt. Zij zullen in het elftal voor de creativiteit gaan zorgen met nog een derde onbekende schakel. Dat kan iemand van de huidige kern zijn, maar een nieuwe speler is zeker niet uitgesloten.

Conclusie: Anderlecht gaat zeker nog een diepe spits halen en een verdedigende middenvelder en aanvallende middenvelder zijn nog opties. Als die spelers binnen zijn, lijkt het huiswerk af. Al zal de club nog een 15-tal spelers van de hand gaan doen.

Claudio Reulens in Venlo

LEES OOK: Anderlecht likt zijn wonden: "Zou 5,7 miljoen vragen voor hem"

Moet Anderlecht een verdedigende middenvelder aantrekken?

Meest recent

Pocognoli geeft meteen plannen met Pogba prijs

Sebastien Pocognoli werd officieel voorgesteld bij AS Monaco. De Belgische coach moet de ploeg weer ...

9
9
PSV dacht aan stunt met zomertransfer Gouden Schoen

PSV kende een heel drukke zomermercato. Er vertrokken heel wat basisspelers en er kwamen een resem ...

31
31
'Dennis (ex-Club Brugge) baalt: ex-club stuurt hem wandelen'

De carrière van Emmanuel Dennis zit de afgelopen jaren toch wel in een flinke neerwaartse ...

42
42
'Belgische topclubs, opgelet: Rode Duivel moet weg'

De wintermercato loert om de hoek. Voor een aantal spelers is dat de laatste kans om nog een ...

106
106
Anderlecht likt zijn wonden: "Zou 5,7 miljoen vragen voor hem"

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer de nodige jonge talenten de club verlaten. Eén speler ...

216
216
Kane doet boekje open: dit denkt Bayern-ster écht over Kompany

Bayern München is op fenomenale wijze aan het huidige seizoen begonnen. De club won tot dusver ...

209
209
'FC Barcelona en AC Milan lonken naar ex-JPL-toppers'

De wintermercato loert alweer in de verte. Alweer een maand transfergeruchten, maar ondertussen ...

43
43
'Garcia broedt op verrassende naam in WK-selectie'

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

184
184
'Anfield in rep en roer: Real slaat wéér genadeloos toe'

Liverpool FC moest eind vorig seizoen machteloos toekijken hoe sterspeler Trent Alexander-Arnold op ...

55
55
Paul Gascoigne breekt volledig: "Hij stierf in mijn armen"

De Engelse voetballegende Paul Gascoigne (58) was ooit een van de grootste sterren op het veld, maar ...

38
38
'De Bruyne niet tevreden: Garcia maakt kemel met Vanaken'

Rudi Garcia staat op punt om de Rode Duivels te verzekeren van hun plek op het WK 2026. Desondanks ...

544
544
Anderlecht in de wolken: enorme opsteker uit ziekenboeg

RSC Anderlecht staat na één derde van de reguliere competitie op de derde plaats in de ...

264
264
Atalanta in shock: De Ketelaere-bommetje slaat keihard in

Tijdens de interlandbreak gaf Charles De Ketelaere een onverwacht signaal van ...

222
222
'Club Brugge zet zich schrap: monstertransfer in januari'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een waslijst aan sterkhouders. ...

306
306
WK 2026: Deze Duivels nu al zeker van plaats in selectie

Behoudens een enorme schok tegen Liechtenstein en Kazachstan, treden de Rode Duivels straks voor de ...

314
314
Verschueren voorzitter? 'Vandenhaute beslist over veto'

Bij RSC Anderlecht staat woensdag een uiterst belangrijke afspraak op het programma. Op een speciale ...

199
199
Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

105
105
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

98
98
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

175
175
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

163
163
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

105
105
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

249
249
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

153
153
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

402
402
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

192
192

Meer sportnieuws