Anderlecht gaat nog stevige mercato tegemoet, spits prioriteit

door
Anderlecht gaat nog stevige mercato tegemoet, spits prioriteit

RSC Anderlecht haalde met Vincent Kompany en Michel Vlap al twee toptransfers binnen. De fans van Paars-Wit moeten mogelijk wat geduld gaan hebben voor een aantal andere transfers. Een diepe spits is nu prioriteit.


De club krijgt dagelijks telefoons voor de overbodige spelers en na de partij tegen Ajax gaan er een aantal spelers naar de B-kern worden gestuurd. Zij zullen dan zeker moeten vertrekken. Eén van de mogelijke vertrekkers is Mohammed Dauda. Anderlecht wil hem verkopen, Vitesse en Willem II toonden al interesse. Ivan Santini is een ander verhaal. Hij mag weg bij Anderlecht (net als Isaac Kiese Thelin), maar zolang er geen nieuwe spits is, lijken Santini en Thelin nog te moeten wachten. Landry Dimata is nog weken out en RSCA heeft een spits nodig en de Kroaat scoorde zonder goede aanvoer toch zestien keer. Arnesen kondigde na de voorstelling van Michel Vlap aan dat een nieuwe spits een prioriteit is, maar voor eind juli moet in dat dossier zeker geen doorbraak verwacht worden.


Santini zal moeten wachten tot er een nieuwe spits komt.
Dan is er nog het middenveld. Anderlecht gaat mogelijk nog op zoek naar een defensieve middenvelder, wat zeer belangrijk is in het systeem van Vincent Kompany. Een type Fernandinho, al kan het zijn dat Anderlecht met Kums voor een 'voetballende' 6 gaat kiezen. Dat zal later nog bekeken worden. Adrien Trebel lijkt het kind van de rekening te worden en hij zal eerst ten gelde moeten gemaakt worden vooraleer er een nieuwe ‘zes’ komt. Paars-Wit rekent op Peter Zulj en Sven Kums, zij blijven zeker. Er is ook nog Sambi Lokonga, dus voor Trebel lijkt het over en out te zijn.

Met Vlap haalde Anderlecht géén concurrent voor Yari Verschaeren, dat werd nog eens duidelijk gemaakt. Zij zullen in het elftal voor de creativiteit gaan zorgen met nog een derde onbekende schakel. Dat kan iemand van de huidige kern zijn, maar een nieuwe speler is zeker niet uitgesloten.

Conclusie: Anderlecht gaat zeker nog een diepe spits halen en een verdedigende middenvelder en aanvallende middenvelder zijn nog opties. Als die spelers binnen zijn, lijkt het huiswerk af. Al zal de club nog een 15-tal spelers van de hand gaan doen.

Claudio Reulens in Venlo

LEES OOK: Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Moet Anderlecht een verdedigende middenvelder aantrekken?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

233
233
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

196
196
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

110
110
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

54
54
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

162
162
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

306
306
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

273
273
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

111
111
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

41
41
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

114
114
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

231
231
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

279
279
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

560
560
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

365
365
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

452
452
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

139
139
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

651
651
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

651
651
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

441
441
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

304
304
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2287
2287
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

155
155

Meer sportnieuws