TRANSFERUURTJE 2/2: RSCA haalt zwaar uit, Alderweireld voor verrassende overstap

door
TRANSFERUURTJE 2/2: RSCA haalt zwaar uit, Alderweireld voor verrassende overstap

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het momenteel van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en 20u.

JUPILER PRO LEAGUE

Beginnen doen we met Anderlecht, die met Meschack Elia en Arsène Zola hun eerste aanwinsten in het tijdperk Kompany hebben binnengehaald. TP Mazembe, de club van de twee Congolezen bevestigde al hun vertrek. Daarnaast mag er heel weldra de bevestiging van de transfer van Michel Vlap worden verwacht. Hij komt over van Heerenveen voor zo’n 8 miljoen euro. 

Bij Club Brugge is het vertrek van Stefano Denswil dan weer aanstaande. De Nederlandse verdediger zou het oefenkamp in Garderen al hebben verlaten, om een contract te tekenen bij het Italiaanse Bologna. Als hij zijn medische proeven goed doorstaat, vangt Blauw-Zwart nog 6,5 miljoen.



Racing Genk blijft erg actief op de transfermarkt. Het heeft intussen al vier versterkingen weten te strikken, en mogelijk is ook nummer vijf op komst. Dimitri De Condé zou namelijk azen op een niet nader genoemde speler uit Polen, zo weet Sport/Voetbalmagazine.

Antwerp heeft zich dan weer voor een derde maal weten te versterken. Dat met de Kameroenen Martin Hongla. De verdedigende middenvelder tekende op de Bosuil een contract voor vier seizoenen. 

Ook Eupen roert zich een derde keer op de mercato. De club liet weten dat het Menno Koch gestrikt heeft. De verdediger, die nog voor PSV speelde en afgelopen seizoen aanvoerder was bij NAC Breda, tekende een contract voor drie jaar bij de Panda's.

BUITENLAND

Yaya Toure komt niet naar Anderlecht, maar hij hangt ook zijn schoenen nog niet aan de wilgen. Hij tekende namelijk een contract in China, bij Qingdao Huanghai.

Toby Alderweireld kan straks mogelijk een verrassende transfer maken. De interesse van AS Roma was al bekend, maar wordt plots toch een tikkeltje realistischer. Tottenham zou namelijk interesse tonen in Nicolas Zaniolo van de Romeinen. Een soort van ruildeal zou eventueel mogelijk zijn.



Manchester City heeft zijn eerst topaanwinst van deze zomer te pakken. Het wist de verdedigende middenvelder Rodrigo weg te plukken bij Atletico Madrid. The Cityzens zouden maar liefst 70 miljoen euro betalen.

LEES OOK: Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

Zou AS Roma een goeie club zijn voor Alderweireld?

Meest recent

KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

20
20
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

171
171
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

111
111
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

27
27
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

78
78
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

207
207
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

42
42
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

24
24
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

136
136
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

157
157
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

122
122
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

775
775
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

149
149
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

115
115
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

343
343
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

243
243
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

37
37
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

589
589
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

592
592
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

183
183
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

377
377
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

788
788
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

104
104

Meer sportnieuws