TRANSFERUURTJE 2/2: RSCA haalt zwaar uit, Alderweireld voor verrassende overstap

2267 stemmen
TRANSFERUURTJE 2/2: RSCA haalt zwaar uit, Alderweireld voor verrassende overstap

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het momenteel van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en 20u.

JUPILER PRO LEAGUE

Beginnen doen we met Anderlecht, die met Meschack Elia en Arsène Zola hun eerste aanwinsten in het tijdperk Kompany hebben binnengehaald. TP Mazembe, de club van de twee Congolezen bevestigde al hun vertrek. Daarnaast mag er heel weldra de bevestiging van de transfer van Michel Vlap worden verwacht. Hij komt over van Heerenveen voor zo’n 8 miljoen euro. 

Bij Club Brugge is het vertrek van Stefano Denswil dan weer aanstaande. De Nederlandse verdediger zou het oefenkamp in Garderen al hebben verlaten, om een contract te tekenen bij het Italiaanse Bologna. Als hij zijn medische proeven goed doorstaat, vangt Blauw-Zwart nog 6,5 miljoen.



Racing Genk blijft erg actief op de transfermarkt. Het heeft intussen al vier versterkingen weten te strikken, en mogelijk is ook nummer vijf op komst. Dimitri De Condé zou namelijk azen op een niet nader genoemde speler uit Polen, zo weet Sport/Voetbalmagazine.

Antwerp heeft zich dan weer voor een derde maal weten te versterken. Dat met de Kameroenen Martin Hongla. De verdedigende middenvelder tekende op de Bosuil een contract voor vier seizoenen. 

Ook Eupen roert zich een derde keer op de mercato. De club liet weten dat het Menno Koch gestrikt heeft. De verdediger, die nog voor PSV speelde en afgelopen seizoen aanvoerder was bij NAC Breda, tekende een contract voor drie jaar bij de Panda's.

BUITENLAND

Yaya Toure komt niet naar Anderlecht, maar hij hangt ook zijn schoenen nog niet aan de wilgen. Hij tekende namelijk een contract in China, bij Qingdao Huanghai.

Toby Alderweireld kan straks mogelijk een verrassende transfer maken. De interesse van AS Roma was al bekend, maar wordt plots toch een tikkeltje realistischer. Tottenham zou namelijk interesse tonen in Nicolas Zaniolo van de Romeinen. Een soort van ruildeal zou eventueel mogelijk zijn.



Manchester City heeft zijn eerst topaanwinst van deze zomer te pakken. Het wist de verdedigende middenvelder Rodrigo weg te plukken bij Atletico Madrid. The Cityzens zouden maar liefst 70 miljoen euro betalen.

LEES OOK: Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Zou AS Roma een goeie club zijn voor Alderweireld?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

40
40
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

78
78
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

132
132
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

128
128
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

119
119
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

185
185
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

268
268
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

414
414
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

312
312
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

587
587
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws