TRANSFERUURTJE 2/2: RSCA haalt zwaar uit, Alderweireld voor verrassende overstap

door
TRANSFERUURTJE 2/2: RSCA haalt zwaar uit, Alderweireld voor verrassende overstap

Sinds 1 juli is de zomermercato officieel geopend en dus krioelt het momenteel van de transfers en geruchten in binnen- en buitenland. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en 20u.

JUPILER PRO LEAGUE

Beginnen doen we met Anderlecht, die met Meschack Elia en Arsène Zola hun eerste aanwinsten in het tijdperk Kompany hebben binnengehaald. TP Mazembe, de club van de twee Congolezen bevestigde al hun vertrek. Daarnaast mag er heel weldra de bevestiging van de transfer van Michel Vlap worden verwacht. Hij komt over van Heerenveen voor zo’n 8 miljoen euro. 

Bij Club Brugge is het vertrek van Stefano Denswil dan weer aanstaande. De Nederlandse verdediger zou het oefenkamp in Garderen al hebben verlaten, om een contract te tekenen bij het Italiaanse Bologna. Als hij zijn medische proeven goed doorstaat, vangt Blauw-Zwart nog 6,5 miljoen.



Racing Genk blijft erg actief op de transfermarkt. Het heeft intussen al vier versterkingen weten te strikken, en mogelijk is ook nummer vijf op komst. Dimitri De Condé zou namelijk azen op een niet nader genoemde speler uit Polen, zo weet Sport/Voetbalmagazine.

Antwerp heeft zich dan weer voor een derde maal weten te versterken. Dat met de Kameroenen Martin Hongla. De verdedigende middenvelder tekende op de Bosuil een contract voor vier seizoenen. 

Ook Eupen roert zich een derde keer op de mercato. De club liet weten dat het Menno Koch gestrikt heeft. De verdediger, die nog voor PSV speelde en afgelopen seizoen aanvoerder was bij NAC Breda, tekende een contract voor drie jaar bij de Panda's.

BUITENLAND

Yaya Toure komt niet naar Anderlecht, maar hij hangt ook zijn schoenen nog niet aan de wilgen. Hij tekende namelijk een contract in China, bij Qingdao Huanghai.

Toby Alderweireld kan straks mogelijk een verrassende transfer maken. De interesse van AS Roma was al bekend, maar wordt plots toch een tikkeltje realistischer. Tottenham zou namelijk interesse tonen in Nicolas Zaniolo van de Romeinen. Een soort van ruildeal zou eventueel mogelijk zijn.



Manchester City heeft zijn eerst topaanwinst van deze zomer te pakken. Het wist de verdedigende middenvelder Rodrigo weg te plukken bij Atletico Madrid. The Cityzens zouden maar liefst 70 miljoen euro betalen.

LEES OOK: Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Zou AS Roma een goeie club zijn voor Alderweireld?

Meest recent

Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

11
11
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

13
13
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

12
12
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

115
115
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

229
229
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

75
75
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

47
47
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

135
135
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

100
100
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

46
46
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

128
128
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

395
395
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

145
145
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

47
47
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

112
112
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

259
259
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

345
345
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

626
626
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

281
281
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

261
261
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

227
227
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

169
169
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

535
535

Meer sportnieuws