Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

1470
Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

Als het grote uithangbord van het Mansour-regime was Vincent Kompany van onschatbare waarde bij Manchester City, zowel op als naast het veld werd hij op handen gedragen. Zijn vertrek naar Anderlecht werd hem dan ook niet kwalijk genomen. Sterker nog, bij City droomt men al luidop over een terugkeer van hun clubicoon. Een win-win-situatie tussen Kompany, Anderlecht en Manchester City lijkt in de maak.

Voorzitter Khaldoon Al Mubarak was vlak na het vertrek van de Skipper al duidelijk over een eventuele terugkeer. "Ik ben er zeker van dat het verhaal tussen Manchester City en Vincent Kompany ver van afgelopen is. Dit is zeker geen vaarwel. Ik ben er zeker van dat we Vincent hier ooit zullen terugzien." Het zou dan ook geen verrassing zijn als we Kompany op termijn zien terugkeren in een functie binnen de bestuurskamer of sportieve staf in het Etihad Stadium. Wie weet zelfs als hoofdtrainer.

Maar dan moet hij eerst de kneepjes van het vak leren en daarvoor keerde hij terug naar zijn stad. Bij RSC Anderlecht werd hem een project aangeboden als speler-trainer. Op die manier blijft hij goed in conditie met het oog op het EK 2020, zonder te veel wedstrijden aan een te hoge intensiteit. En terwijl kan hij de eerste stappen zetten met oog op zijn trainerscarrière. Maar ook RSCA profiteert. Door de terugkeer van de Prince lijkt het historisch slechte seizoen alweer bijna vergeten. En dan hebben we het nog niet over de sportieve voordelen.

TENTAKELS VAN CITY



Kompany blijft immers nauw verbonden met City. Zo haalde hij er Simon Davies uit het jeugddepartement weg om aan te stellen als nieuwe T1 bij Paars-Wit. Ook had hij graag een physical coach weggeplukt bij de Engelse kampioen en wordt oud-speler Craig Bellamy trainer van de beloften. Maar daar stopt het niet bij, ook een sportieve samenwerking op clubniveau lijkt in de maak. City Football Group, de overkoepelende holding, heeft zes officiële partnerships met clubs uit alle uithoeken van de wereld. Maar die zijn voornamelijk marketinggerelateerd. Voor sportieve collaboraties richt CEO Ferran Soriano zich op Europa. 

Momenteel heeft de Engelse landskampioen enkel met NAC Breda en Girona een sportief gefundeerde samenwerking, waar het meerdere spelers per seizoen stalt. Vooral jonge spelers die bij City het A-elftal niet halen en niet-EU-spelers zonder werkvergunning komen daarvoor in aanmerking, maar die zijn daarom niet minder getalenteerd. Door de komst van Kompany kan Anderlecht een opportuniteit betekenen voor een nieuw sportief partnership. Het contact kan alvast zeer snel gelegd worden. 

ZELFGEMAAKTE LEERSCHOOL



Dat Kompany de Belgische recordkampioen aan het ombouwen is tot het 'kleine Manchester City' is geen toeval. Bij de Citizens is de filosofie en werkwijze van Pep Guardiola de leidraad voor de komende jaren en net dat wil de Rode Duivel ook bij Anderlecht implementeren. Als hij daarin slaagt, lijkt een terugkeer van Vince The Prince naar City op termijn zeker geen vergezocht scenario. Hij wordt er als voetballer én als persoonlijkheid alom gerespecteerd door de spelers, het bestuur en de fans. Bovendien is hij van nature een leidersfiguur, pikte hij tijdens zijn spelerscarrière heel wat op van verschillende coaches en heeft hij het nodige charisma om binnen een aantal jaar in de voetsporen te treden van zijn voorbeeld Guardiola.

Enkel aan ervaring als hoofdtrainer ontbreekt het Kompany momenteel nog en mede daarom keerde hij dus terug naar zijn stad. Wat dat betreft wordt Paars-Wit dus een leerschool, maar wel eentje die hij zelf vorm heeft gegeven. Een geslaagd trainersdebuut bij Anderlecht zal een terugkeer als trainer bij City alleen maar dichterbij brengen. Guardiola verklaarde na het vertrek van zijn aanvoerder ook al dat Kompany ooit bij City zal terugkeren, een idee dat de achterban ook genegen is. Meerdere (ex-)collega's lieten al verstaan dat hij alles in zich heeft om het te maken als topcoach.

DE PERFECTIE VERBETEREN



City was het voorbije seizoen ongenaakbaar in Engeland en het geleverde spel benaderde op bepaalde momenten zelfs de perfectie, toch zijn er bepaalde zaken die nog beter kunnen. De jeugdopleiding heeft alles om een belangrijke pijler van de club te worden, maar de doorstroming is al jaren bijzonder beperkt en verloopt doorgaans via verschillende omwegen. En laat dat nu net de grote uitdaging worden van Kompany bij Anderlecht: het vlot laten doorstromen van eigen opgeleide spelers en terwijl toch winnen met aantrekkelijk voetbal.

Een moeilijke taak, maar als hij er straks in slaagt om Verschaeren en andere Doku's te kneden tot volwaardige profs en te lanceren naar de Europese top, zal men zelfs in Manchester met bewondering toekijken. Het lijkt er dus op dat Kompany zich in zijn Brussel gaat voorbereiden op een terugkeer door de grote poort in het Etihad Stadium. Maar dan zal er wel gewonnen moeten worden. Want hoe je het ook draait of keer: de sportieve resultaten staan altijd voorop. De opdracht van de Rode Duivel mag daarom zeker niet onderschat worden, want ook voor Kompany staat er veel op het spel. Niet alleen bij Anderlecht, maar ook bij Manchester City.

LEES OOK: Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Keert Kompany ooit terug als hoofdtrainer bij Manchester City?

Meest recent

Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

22
22
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

14
14
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

10
10
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

20
20
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

76
76
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

36
36
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

24
24
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

70
70
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

54
54
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

48
48
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

63
63
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

115
115
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

44
44
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

144
144
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

49
49
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

334
334
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

42
42
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

83
83
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

38
38
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

290
290
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

155
155
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

69
69
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

94
94
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

243
243

Meer sportnieuws