Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

1470
Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

Als het grote uithangbord van het Mansour-regime was Vincent Kompany van onschatbare waarde bij Manchester City, zowel op als naast het veld werd hij op handen gedragen. Zijn vertrek naar Anderlecht werd hem dan ook niet kwalijk genomen. Sterker nog, bij City droomt men al luidop over een terugkeer van hun clubicoon. Een win-win-situatie tussen Kompany, Anderlecht en Manchester City lijkt in de maak.

Voorzitter Khaldoon Al Mubarak was vlak na het vertrek van de Skipper al duidelijk over een eventuele terugkeer. "Ik ben er zeker van dat het verhaal tussen Manchester City en Vincent Kompany ver van afgelopen is. Dit is zeker geen vaarwel. Ik ben er zeker van dat we Vincent hier ooit zullen terugzien." Het zou dan ook geen verrassing zijn als we Kompany op termijn zien terugkeren in een functie binnen de bestuurskamer of sportieve staf in het Etihad Stadium. Wie weet zelfs als hoofdtrainer.

Maar dan moet hij eerst de kneepjes van het vak leren en daarvoor keerde hij terug naar zijn stad. Bij RSC Anderlecht werd hem een project aangeboden als speler-trainer. Op die manier blijft hij goed in conditie met het oog op het EK 2020, zonder te veel wedstrijden aan een te hoge intensiteit. En terwijl kan hij de eerste stappen zetten met oog op zijn trainerscarrière. Maar ook RSCA profiteert. Door de terugkeer van de Prince lijkt het historisch slechte seizoen alweer bijna vergeten. En dan hebben we het nog niet over de sportieve voordelen.

TENTAKELS VAN CITY



Kompany blijft immers nauw verbonden met City. Zo haalde hij er Simon Davies uit het jeugddepartement weg om aan te stellen als nieuwe T1 bij Paars-Wit. Ook had hij graag een physical coach weggeplukt bij de Engelse kampioen en wordt oud-speler Craig Bellamy trainer van de beloften. Maar daar stopt het niet bij, ook een sportieve samenwerking op clubniveau lijkt in de maak. City Football Group, de overkoepelende holding, heeft zes officiële partnerships met clubs uit alle uithoeken van de wereld. Maar die zijn voornamelijk marketinggerelateerd. Voor sportieve collaboraties richt CEO Ferran Soriano zich op Europa. 

Momenteel heeft de Engelse landskampioen enkel met NAC Breda en Girona een sportief gefundeerde samenwerking, waar het meerdere spelers per seizoen stalt. Vooral jonge spelers die bij City het A-elftal niet halen en niet-EU-spelers zonder werkvergunning komen daarvoor in aanmerking, maar die zijn daarom niet minder getalenteerd. Door de komst van Kompany kan Anderlecht een opportuniteit betekenen voor een nieuw sportief partnership. Het contact kan alvast zeer snel gelegd worden. 

ZELFGEMAAKTE LEERSCHOOL



Dat Kompany de Belgische recordkampioen aan het ombouwen is tot het 'kleine Manchester City' is geen toeval. Bij de Citizens is de filosofie en werkwijze van Pep Guardiola de leidraad voor de komende jaren en net dat wil de Rode Duivel ook bij Anderlecht implementeren. Als hij daarin slaagt, lijkt een terugkeer van Vince The Prince naar City op termijn zeker geen vergezocht scenario. Hij wordt er als voetballer én als persoonlijkheid alom gerespecteerd door de spelers, het bestuur en de fans. Bovendien is hij van nature een leidersfiguur, pikte hij tijdens zijn spelerscarrière heel wat op van verschillende coaches en heeft hij het nodige charisma om binnen een aantal jaar in de voetsporen te treden van zijn voorbeeld Guardiola.

Enkel aan ervaring als hoofdtrainer ontbreekt het Kompany momenteel nog en mede daarom keerde hij dus terug naar zijn stad. Wat dat betreft wordt Paars-Wit dus een leerschool, maar wel eentje die hij zelf vorm heeft gegeven. Een geslaagd trainersdebuut bij Anderlecht zal een terugkeer als trainer bij City alleen maar dichterbij brengen. Guardiola verklaarde na het vertrek van zijn aanvoerder ook al dat Kompany ooit bij City zal terugkeren, een idee dat de achterban ook genegen is. Meerdere (ex-)collega's lieten al verstaan dat hij alles in zich heeft om het te maken als topcoach.

DE PERFECTIE VERBETEREN



City was het voorbije seizoen ongenaakbaar in Engeland en het geleverde spel benaderde op bepaalde momenten zelfs de perfectie, toch zijn er bepaalde zaken die nog beter kunnen. De jeugdopleiding heeft alles om een belangrijke pijler van de club te worden, maar de doorstroming is al jaren bijzonder beperkt en verloopt doorgaans via verschillende omwegen. En laat dat nu net de grote uitdaging worden van Kompany bij Anderlecht: het vlot laten doorstromen van eigen opgeleide spelers en terwijl toch winnen met aantrekkelijk voetbal.

Een moeilijke taak, maar als hij er straks in slaagt om Verschaeren en andere Doku's te kneden tot volwaardige profs en te lanceren naar de Europese top, zal men zelfs in Manchester met bewondering toekijken. Het lijkt er dus op dat Kompany zich in zijn Brussel gaat voorbereiden op een terugkeer door de grote poort in het Etihad Stadium. Maar dan zal er wel gewonnen moeten worden. Want hoe je het ook draait of keer: de sportieve resultaten staan altijd voorop. De opdracht van de Rode Duivel mag daarom zeker niet onderschat worden, want ook voor Kompany staat er veel op het spel. Niet alleen bij Anderlecht, maar ook bij Manchester City.

LEES OOK: Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Keert Kompany ooit terug als hoofdtrainer bij Manchester City?

Meest recent

RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

66
66
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

69
69
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

92
92
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

319
319
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

132
132
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

78
78
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

227
227
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

164
164
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

158
158
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

79
79
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

152
152
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

88
88
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

210
210
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

252
252
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

80
80
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

32
32
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

130
130
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

148
148
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

450
450
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

423
423
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

325
325
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

279
279
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

72
72
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

40
40
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

31
31

Meer sportnieuws