Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

door
Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

Als het grote uithangbord van het Mansour-regime was Vincent Kompany van onschatbare waarde bij Manchester City, zowel op als naast het veld werd hij op handen gedragen. Zijn vertrek naar Anderlecht werd hem dan ook niet kwalijk genomen. Sterker nog, bij City droomt men al luidop over een terugkeer van hun clubicoon. Een win-win-situatie tussen Kompany, Anderlecht en Manchester City lijkt in de maak.

Voorzitter Khaldoon Al Mubarak was vlak na het vertrek van de Skipper al duidelijk over een eventuele terugkeer. "Ik ben er zeker van dat het verhaal tussen Manchester City en Vincent Kompany ver van afgelopen is. Dit is zeker geen vaarwel. Ik ben er zeker van dat we Vincent hier ooit zullen terugzien." Het zou dan ook geen verrassing zijn als we Kompany op termijn zien terugkeren in een functie binnen de bestuurskamer of sportieve staf in het Etihad Stadium. Wie weet zelfs als hoofdtrainer.

Maar dan moet hij eerst de kneepjes van het vak leren en daarvoor keerde hij terug naar zijn stad. Bij RSC Anderlecht werd hem een project aangeboden als speler-trainer. Op die manier blijft hij goed in conditie met het oog op het EK 2020, zonder te veel wedstrijden aan een te hoge intensiteit. En terwijl kan hij de eerste stappen zetten met oog op zijn trainerscarrière. Maar ook RSCA profiteert. Door de terugkeer van de Prince lijkt het historisch slechte seizoen alweer bijna vergeten. En dan hebben we het nog niet over de sportieve voordelen.

TENTAKELS VAN CITY



Kompany blijft immers nauw verbonden met City. Zo haalde hij er Simon Davies uit het jeugddepartement weg om aan te stellen als nieuwe T1 bij Paars-Wit. Ook had hij graag een physical coach weggeplukt bij de Engelse kampioen en wordt oud-speler Craig Bellamy trainer van de beloften. Maar daar stopt het niet bij, ook een sportieve samenwerking op clubniveau lijkt in de maak. City Football Group, de overkoepelende holding, heeft zes officiële partnerships met clubs uit alle uithoeken van de wereld. Maar die zijn voornamelijk marketinggerelateerd. Voor sportieve collaboraties richt CEO Ferran Soriano zich op Europa. 

Momenteel heeft de Engelse landskampioen enkel met NAC Breda en Girona een sportief gefundeerde samenwerking, waar het meerdere spelers per seizoen stalt. Vooral jonge spelers die bij City het A-elftal niet halen en niet-EU-spelers zonder werkvergunning komen daarvoor in aanmerking, maar die zijn daarom niet minder getalenteerd. Door de komst van Kompany kan Anderlecht een opportuniteit betekenen voor een nieuw sportief partnership. Het contact kan alvast zeer snel gelegd worden. 

ZELFGEMAAKTE LEERSCHOOL



Dat Kompany de Belgische recordkampioen aan het ombouwen is tot het 'kleine Manchester City' is geen toeval. Bij de Citizens is de filosofie en werkwijze van Pep Guardiola de leidraad voor de komende jaren en net dat wil de Rode Duivel ook bij Anderlecht implementeren. Als hij daarin slaagt, lijkt een terugkeer van Vince The Prince naar City op termijn zeker geen vergezocht scenario. Hij wordt er als voetballer én als persoonlijkheid alom gerespecteerd door de spelers, het bestuur en de fans. Bovendien is hij van nature een leidersfiguur, pikte hij tijdens zijn spelerscarrière heel wat op van verschillende coaches en heeft hij het nodige charisma om binnen een aantal jaar in de voetsporen te treden van zijn voorbeeld Guardiola.

Enkel aan ervaring als hoofdtrainer ontbreekt het Kompany momenteel nog en mede daarom keerde hij dus terug naar zijn stad. Wat dat betreft wordt Paars-Wit dus een leerschool, maar wel eentje die hij zelf vorm heeft gegeven. Een geslaagd trainersdebuut bij Anderlecht zal een terugkeer als trainer bij City alleen maar dichterbij brengen. Guardiola verklaarde na het vertrek van zijn aanvoerder ook al dat Kompany ooit bij City zal terugkeren, een idee dat de achterban ook genegen is. Meerdere (ex-)collega's lieten al verstaan dat hij alles in zich heeft om het te maken als topcoach.

DE PERFECTIE VERBETEREN



City was het voorbije seizoen ongenaakbaar in Engeland en het geleverde spel benaderde op bepaalde momenten zelfs de perfectie, toch zijn er bepaalde zaken die nog beter kunnen. De jeugdopleiding heeft alles om een belangrijke pijler van de club te worden, maar de doorstroming is al jaren bijzonder beperkt en verloopt doorgaans via verschillende omwegen. En laat dat nu net de grote uitdaging worden van Kompany bij Anderlecht: het vlot laten doorstromen van eigen opgeleide spelers en terwijl toch winnen met aantrekkelijk voetbal.

Een moeilijke taak, maar als hij er straks in slaagt om Verschaeren en andere Doku's te kneden tot volwaardige profs en te lanceren naar de Europese top, zal men zelfs in Manchester met bewondering toekijken. Het lijkt er dus op dat Kompany zich in zijn Brussel gaat voorbereiden op een terugkeer door de grote poort in het Etihad Stadium. Maar dan zal er wel gewonnen moeten worden. Want hoe je het ook draait of keer: de sportieve resultaten staan altijd voorop. De opdracht van de Rode Duivel mag daarom zeker niet onderschat worden, want ook voor Kompany staat er veel op het spel. Niet alleen bij Anderlecht, maar ook bij Manchester City.

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Keert Kompany ooit terug als hoofdtrainer bij Manchester City?

Meest recent

Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

6
6
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

55
55
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

37
37
'Saudische megaplannen: twee Duivels op straffe lijst'

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

29
29
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

13
13
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

50
50
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

112
112
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

269
269
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

171
171
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

204
204
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

314
314
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

48
48
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

437
437
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

309
309
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

620
620
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

439
439
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

341
341
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

72
72
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

131
131
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

778
778
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

608
608
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

293
293
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

354
354
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

894
894
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

419
419

Meer sportnieuws