Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

1470
Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

Als het grote uithangbord van het Mansour-regime was Vincent Kompany van onschatbare waarde bij Manchester City, zowel op als naast het veld werd hij op handen gedragen. Zijn vertrek naar Anderlecht werd hem dan ook niet kwalijk genomen. Sterker nog, bij City droomt men al luidop over een terugkeer van hun clubicoon. Een win-win-situatie tussen Kompany, Anderlecht en Manchester City lijkt in de maak.

Voorzitter Khaldoon Al Mubarak was vlak na het vertrek van de Skipper al duidelijk over een eventuele terugkeer. "Ik ben er zeker van dat het verhaal tussen Manchester City en Vincent Kompany ver van afgelopen is. Dit is zeker geen vaarwel. Ik ben er zeker van dat we Vincent hier ooit zullen terugzien." Het zou dan ook geen verrassing zijn als we Kompany op termijn zien terugkeren in een functie binnen de bestuurskamer of sportieve staf in het Etihad Stadium. Wie weet zelfs als hoofdtrainer.

Maar dan moet hij eerst de kneepjes van het vak leren en daarvoor keerde hij terug naar zijn stad. Bij RSC Anderlecht werd hem een project aangeboden als speler-trainer. Op die manier blijft hij goed in conditie met het oog op het EK 2020, zonder te veel wedstrijden aan een te hoge intensiteit. En terwijl kan hij de eerste stappen zetten met oog op zijn trainerscarrière. Maar ook RSCA profiteert. Door de terugkeer van de Prince lijkt het historisch slechte seizoen alweer bijna vergeten. En dan hebben we het nog niet over de sportieve voordelen.

TENTAKELS VAN CITY



Kompany blijft immers nauw verbonden met City. Zo haalde hij er Simon Davies uit het jeugddepartement weg om aan te stellen als nieuwe T1 bij Paars-Wit. Ook had hij graag een physical coach weggeplukt bij de Engelse kampioen en wordt oud-speler Craig Bellamy trainer van de beloften. Maar daar stopt het niet bij, ook een sportieve samenwerking op clubniveau lijkt in de maak. City Football Group, de overkoepelende holding, heeft zes officiële partnerships met clubs uit alle uithoeken van de wereld. Maar die zijn voornamelijk marketinggerelateerd. Voor sportieve collaboraties richt CEO Ferran Soriano zich op Europa. 

Momenteel heeft de Engelse landskampioen enkel met NAC Breda en Girona een sportief gefundeerde samenwerking, waar het meerdere spelers per seizoen stalt. Vooral jonge spelers die bij City het A-elftal niet halen en niet-EU-spelers zonder werkvergunning komen daarvoor in aanmerking, maar die zijn daarom niet minder getalenteerd. Door de komst van Kompany kan Anderlecht een opportuniteit betekenen voor een nieuw sportief partnership. Het contact kan alvast zeer snel gelegd worden. 

ZELFGEMAAKTE LEERSCHOOL



Dat Kompany de Belgische recordkampioen aan het ombouwen is tot het 'kleine Manchester City' is geen toeval. Bij de Citizens is de filosofie en werkwijze van Pep Guardiola de leidraad voor de komende jaren en net dat wil de Rode Duivel ook bij Anderlecht implementeren. Als hij daarin slaagt, lijkt een terugkeer van Vince The Prince naar City op termijn zeker geen vergezocht scenario. Hij wordt er als voetballer én als persoonlijkheid alom gerespecteerd door de spelers, het bestuur en de fans. Bovendien is hij van nature een leidersfiguur, pikte hij tijdens zijn spelerscarrière heel wat op van verschillende coaches en heeft hij het nodige charisma om binnen een aantal jaar in de voetsporen te treden van zijn voorbeeld Guardiola.

Enkel aan ervaring als hoofdtrainer ontbreekt het Kompany momenteel nog en mede daarom keerde hij dus terug naar zijn stad. Wat dat betreft wordt Paars-Wit dus een leerschool, maar wel eentje die hij zelf vorm heeft gegeven. Een geslaagd trainersdebuut bij Anderlecht zal een terugkeer als trainer bij City alleen maar dichterbij brengen. Guardiola verklaarde na het vertrek van zijn aanvoerder ook al dat Kompany ooit bij City zal terugkeren, een idee dat de achterban ook genegen is. Meerdere (ex-)collega's lieten al verstaan dat hij alles in zich heeft om het te maken als topcoach.

DE PERFECTIE VERBETEREN



City was het voorbije seizoen ongenaakbaar in Engeland en het geleverde spel benaderde op bepaalde momenten zelfs de perfectie, toch zijn er bepaalde zaken die nog beter kunnen. De jeugdopleiding heeft alles om een belangrijke pijler van de club te worden, maar de doorstroming is al jaren bijzonder beperkt en verloopt doorgaans via verschillende omwegen. En laat dat nu net de grote uitdaging worden van Kompany bij Anderlecht: het vlot laten doorstromen van eigen opgeleide spelers en terwijl toch winnen met aantrekkelijk voetbal.

Een moeilijke taak, maar als hij er straks in slaagt om Verschaeren en andere Doku's te kneden tot volwaardige profs en te lanceren naar de Europese top, zal men zelfs in Manchester met bewondering toekijken. Het lijkt er dus op dat Kompany zich in zijn Brussel gaat voorbereiden op een terugkeer door de grote poort in het Etihad Stadium. Maar dan zal er wel gewonnen moeten worden. Want hoe je het ook draait of keer: de sportieve resultaten staan altijd voorop. De opdracht van de Rode Duivel mag daarom zeker niet onderschat worden, want ook voor Kompany staat er veel op het spel. Niet alleen bij Anderlecht, maar ook bij Manchester City.

LEES OOK: Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”

Keert Kompany ooit terug als hoofdtrainer bij Manchester City?

Meest recent

Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

26
26
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

136
136
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

71
71
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

25
25
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

75
75
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

292
292
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

62
62
'STVV weigert miljoenenbod op sterspeler'

STVV heeft opnieuw een stevig bod op Ilias Sebaoui van tafel geveegd. Nadat eerder Amed SK 2,5 ...

151
151
Goudklomp voor Antwerp: "Zoals Vermeeren en Keita"

Royal Antwerp FC won afgelopen weekend van KV Kortrijk. Daardoor begon de Great Old met een zes op ...

440
440
'Anderlecht plots gelinkt aan JPL-smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft heel erg nood aan aanvallende versterking, dat bleek nog maar eens tegen SK ...

485
485
'De Ketelaere grijpt naast absolute droomtransfer'

Een transfer naar Paris Saint-Germain zit er voor Charles De Ketelaere wellicht niet meer in. PSG ...

213
213
KRC Genk passeert weer langs de kassa door Juventus

KRC Genk kent een héél lucratieve zomer. Ze verkochten al voor 33 miljoen euro, maar ...

228
228
Nieuwe smaakmaker voor AA Gent? "Dit is zalig"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

219
219
Vraagtekens bij ingreep Bruno: "Is een transfer hangende?"

De eerste nederlaag van het seizoen is een feit bij RSC Anderlecht. De recordkampioen ging ...

400
400
'Club Brugge doet duizelen: transfersom van 45 miljoen'

Nadat het deze zomer al verschillende steunpilaren zag vertrekken, wil Club Brugge de rest van zijn ...

1074
1074
'Rodri naar Barça: City dokt monstersom voor opvolger'

Verschillende vooraanstaande bronnen bevestigen inmiddels het nieuws: Manchester City en FC ...

117
117
Tzolis verbaast bij debuut: Engelse pers trekt straffe conclusie

In Engeland is de eerste grote prijs van het seizoen uitgereikt. Kampioen Arsenal FC legde ...

329
329
‘Anderlecht plundert de kassa voor topschutter van 6M’

Anderlecht wil nog een echte doelpuntenmaker aan zijn aanval toevoegen. Paars-wit heeft daarvoor een ...

583
583
Standard bestolen op Mechelen? "Dit maakt voetbal kapot"

Standard heeft voor de tweede week op rij twee kostbare punten verspeeld. Op het veld van KV ...

416
416
Drama bij KRC Genk: "Hele club leeft intens met hem mee"

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

300
300
'Anderlecht tot uiterste: Sibierski vol voor topaanwinst'

RSC Anderlecht staat weer met de voeten op de grond. De Brusselaars liepen zondagmiddag op Beveren ...

605
605
KVM wacht bang af: debuut aanwinst wordt nachtmerrie

KV Mechelen heeft zondagavond zijn eerste punt van het seizoen gepakt na een zeer bewogen avond. ...

274
274
Euvrard kijkt niet naar ref: "Dat mag echt niet gebeuren"

Bij Standard kunnen ze niet tevreden zijn over hun seizoensbegin. Ze blijven achter met een twee op ...

136
136
'Transfertwist: Lazio trekt na njet Standard naar Genk'

Voor Lazio is het seizoen donderdagavond rampzalig begonnen. Het werd in de Coppa Italia meteen ...

599
599

Meer sportnieuws