Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

1470
Het project Kompany: via zijn stad terug naar zijn City

Als het grote uithangbord van het Mansour-regime was Vincent Kompany van onschatbare waarde bij Manchester City, zowel op als naast het veld werd hij op handen gedragen. Zijn vertrek naar Anderlecht werd hem dan ook niet kwalijk genomen. Sterker nog, bij City droomt men al luidop over een terugkeer van hun clubicoon. Een win-win-situatie tussen Kompany, Anderlecht en Manchester City lijkt in de maak.

Voorzitter Khaldoon Al Mubarak was vlak na het vertrek van de Skipper al duidelijk over een eventuele terugkeer. "Ik ben er zeker van dat het verhaal tussen Manchester City en Vincent Kompany ver van afgelopen is. Dit is zeker geen vaarwel. Ik ben er zeker van dat we Vincent hier ooit zullen terugzien." Het zou dan ook geen verrassing zijn als we Kompany op termijn zien terugkeren in een functie binnen de bestuurskamer of sportieve staf in het Etihad Stadium. Wie weet zelfs als hoofdtrainer.

Maar dan moet hij eerst de kneepjes van het vak leren en daarvoor keerde hij terug naar zijn stad. Bij RSC Anderlecht werd hem een project aangeboden als speler-trainer. Op die manier blijft hij goed in conditie met het oog op het EK 2020, zonder te veel wedstrijden aan een te hoge intensiteit. En terwijl kan hij de eerste stappen zetten met oog op zijn trainerscarrière. Maar ook RSCA profiteert. Door de terugkeer van de Prince lijkt het historisch slechte seizoen alweer bijna vergeten. En dan hebben we het nog niet over de sportieve voordelen.

TENTAKELS VAN CITY



Kompany blijft immers nauw verbonden met City. Zo haalde hij er Simon Davies uit het jeugddepartement weg om aan te stellen als nieuwe T1 bij Paars-Wit. Ook had hij graag een physical coach weggeplukt bij de Engelse kampioen en wordt oud-speler Craig Bellamy trainer van de beloften. Maar daar stopt het niet bij, ook een sportieve samenwerking op clubniveau lijkt in de maak. City Football Group, de overkoepelende holding, heeft zes officiële partnerships met clubs uit alle uithoeken van de wereld. Maar die zijn voornamelijk marketinggerelateerd. Voor sportieve collaboraties richt CEO Ferran Soriano zich op Europa. 

Momenteel heeft de Engelse landskampioen enkel met NAC Breda en Girona een sportief gefundeerde samenwerking, waar het meerdere spelers per seizoen stalt. Vooral jonge spelers die bij City het A-elftal niet halen en niet-EU-spelers zonder werkvergunning komen daarvoor in aanmerking, maar die zijn daarom niet minder getalenteerd. Door de komst van Kompany kan Anderlecht een opportuniteit betekenen voor een nieuw sportief partnership. Het contact kan alvast zeer snel gelegd worden. 

ZELFGEMAAKTE LEERSCHOOL



Dat Kompany de Belgische recordkampioen aan het ombouwen is tot het 'kleine Manchester City' is geen toeval. Bij de Citizens is de filosofie en werkwijze van Pep Guardiola de leidraad voor de komende jaren en net dat wil de Rode Duivel ook bij Anderlecht implementeren. Als hij daarin slaagt, lijkt een terugkeer van Vince The Prince naar City op termijn zeker geen vergezocht scenario. Hij wordt er als voetballer én als persoonlijkheid alom gerespecteerd door de spelers, het bestuur en de fans. Bovendien is hij van nature een leidersfiguur, pikte hij tijdens zijn spelerscarrière heel wat op van verschillende coaches en heeft hij het nodige charisma om binnen een aantal jaar in de voetsporen te treden van zijn voorbeeld Guardiola.

Enkel aan ervaring als hoofdtrainer ontbreekt het Kompany momenteel nog en mede daarom keerde hij dus terug naar zijn stad. Wat dat betreft wordt Paars-Wit dus een leerschool, maar wel eentje die hij zelf vorm heeft gegeven. Een geslaagd trainersdebuut bij Anderlecht zal een terugkeer als trainer bij City alleen maar dichterbij brengen. Guardiola verklaarde na het vertrek van zijn aanvoerder ook al dat Kompany ooit bij City zal terugkeren, een idee dat de achterban ook genegen is. Meerdere (ex-)collega's lieten al verstaan dat hij alles in zich heeft om het te maken als topcoach.

DE PERFECTIE VERBETEREN



City was het voorbije seizoen ongenaakbaar in Engeland en het geleverde spel benaderde op bepaalde momenten zelfs de perfectie, toch zijn er bepaalde zaken die nog beter kunnen. De jeugdopleiding heeft alles om een belangrijke pijler van de club te worden, maar de doorstroming is al jaren bijzonder beperkt en verloopt doorgaans via verschillende omwegen. En laat dat nu net de grote uitdaging worden van Kompany bij Anderlecht: het vlot laten doorstromen van eigen opgeleide spelers en terwijl toch winnen met aantrekkelijk voetbal.

Een moeilijke taak, maar als hij er straks in slaagt om Verschaeren en andere Doku's te kneden tot volwaardige profs en te lanceren naar de Europese top, zal men zelfs in Manchester met bewondering toekijken. Het lijkt er dus op dat Kompany zich in zijn Brussel gaat voorbereiden op een terugkeer door de grote poort in het Etihad Stadium. Maar dan zal er wel gewonnen moeten worden. Want hoe je het ook draait of keer: de sportieve resultaten staan altijd voorop. De opdracht van de Rode Duivel mag daarom zeker niet onderschat worden, want ook voor Kompany staat er veel op het spel. Niet alleen bij Anderlecht, maar ook bij Manchester City.

LEES OOK: Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

Keert Kompany ooit terug als hoofdtrainer bij Manchester City?

Meest recent

'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

0
0
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

16
16
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

6
6
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

82
82
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

29
29
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

36
36
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

131
131
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

45
45
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

33
33
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

51
51
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

84
84
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

254
254
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

100
100
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

313
313
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

600
600
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

102
102
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

162
162
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

396
396
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

173
173
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

436
436
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

101
101
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

472
472
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

388
388
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

681
681

Meer sportnieuws