'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

2360
'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

Bij KRC Genk gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen woensdag van start. Nieuwe coach Felice Mazzu kan nog geen beroep doen op zijn (jeugd-)internationals en moet het daardoor stellen met een vrij beperkte spelersgroep. Topaankoop Theo Bongonda tekent wel van de partij.


De landskampioen betaalde zo'n 7 miljoen euro voor de flankaanvaller en daarmee is het Bongonda momenteel de duurste Genk-aanwinst ooit. Maar de kans bestaat dat hij die titel snel weer kwijt speelt. Zo komt het Roemeense Telekom Sport met een wel heel straf gerucht. Racing zou willen doordrukken voor Ianis Hagi, momenteel één van de grote sensaties op het EK U21. En om de 20-jarige spelmaker binnen te halen zou KRC maar liefst 10 miljoen euro (!) op tafel willen leggen.

Hagi, zoon van de voormalige topvoetballer Georghe, kan rekenen op heel wat interesse en zou onder meer bij Sevilla, Ajax en enkel andere (Belgische) topclubs op de verlanglijst staan. Maar geen enkele club was tot dusver bereid om zover te gaan als Genk. Bovendien zou hij in de Luminus Arena verzekerd zijn van de nodige speelkansen. Na een mislukt avontuur bij Fiorentina, waar hij amper aan de bak kwam, zou dat voor zijn vader (tevens zijn trainer bij FC Viitorul) zelfs het belangrijkste element zijn.

COMPETITIERECORD
Indien Viirorul het bod van Genk accepteert en bovenstaande som is correct, dan zou Hagi de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League worden. Momenteel staat dat de record nog steeds op naam van Nicolae Stanciu, die toevallig ook uit de Roemeense competitie kwam. Anderlecht betaalde destijds iets meer dan 9 miljoen voor de gefaalde spelmaker. Genk staat er financieel wel erg goed voor dankzij de CL-miljoenen en transferopbrengsten van onder meer Leandro Trossard. Bovendien lijkt Ruslan Malinovskyi, wiens plek kan worden ingenomen door Hagi, ook nog eens voor een pak geld te vertrekken.

Maar zelfs al wordt het bod aanvaard, dan nog lijkt een transfer niet meteen voor morgen. Donderdag staat Hagi immers nog met Roemenië in de halve finales van het EK U21 en wie weet speelt hij er zondag ook nog de finale. De speler zelf zou alvast ook financieel welvaren bij een vertrek naar Genk, zo zou hij er een jaarsalaris van maar liefst één miljoen euro gaan verdienen.

LEES OOK: Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

Tien miljoen euro is te veel voor een speler die zich nog moet bewijzen in Europa ...

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

109
109
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

44
44
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

56
56
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

35
35
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

73
73
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

177
177
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

49
49
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

145
145
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

295
295
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

238
238
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

174
174
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

438
438
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

331
331
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

392
392
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

345
345
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

442
442
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

221
221
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

389
389
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

408
408
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

711
711

Meer sportnieuws