'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

2360
'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

Bij KRC Genk gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen woensdag van start. Nieuwe coach Felice Mazzu kan nog geen beroep doen op zijn (jeugd-)internationals en moet het daardoor stellen met een vrij beperkte spelersgroep. Topaankoop Theo Bongonda tekent wel van de partij.


De landskampioen betaalde zo'n 7 miljoen euro voor de flankaanvaller en daarmee is het Bongonda momenteel de duurste Genk-aanwinst ooit. Maar de kans bestaat dat hij die titel snel weer kwijt speelt. Zo komt het Roemeense Telekom Sport met een wel heel straf gerucht. Racing zou willen doordrukken voor Ianis Hagi, momenteel één van de grote sensaties op het EK U21. En om de 20-jarige spelmaker binnen te halen zou KRC maar liefst 10 miljoen euro (!) op tafel willen leggen.

Hagi, zoon van de voormalige topvoetballer Georghe, kan rekenen op heel wat interesse en zou onder meer bij Sevilla, Ajax en enkel andere (Belgische) topclubs op de verlanglijst staan. Maar geen enkele club was tot dusver bereid om zover te gaan als Genk. Bovendien zou hij in de Luminus Arena verzekerd zijn van de nodige speelkansen. Na een mislukt avontuur bij Fiorentina, waar hij amper aan de bak kwam, zou dat voor zijn vader (tevens zijn trainer bij FC Viitorul) zelfs het belangrijkste element zijn.

COMPETITIERECORD
Indien Viirorul het bod van Genk accepteert en bovenstaande som is correct, dan zou Hagi de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League worden. Momenteel staat dat de record nog steeds op naam van Nicolae Stanciu, die toevallig ook uit de Roemeense competitie kwam. Anderlecht betaalde destijds iets meer dan 9 miljoen voor de gefaalde spelmaker. Genk staat er financieel wel erg goed voor dankzij de CL-miljoenen en transferopbrengsten van onder meer Leandro Trossard. Bovendien lijkt Ruslan Malinovskyi, wiens plek kan worden ingenomen door Hagi, ook nog eens voor een pak geld te vertrekken.

Maar zelfs al wordt het bod aanvaard, dan nog lijkt een transfer niet meteen voor morgen. Donderdag staat Hagi immers nog met Roemenië in de halve finales van het EK U21 en wie weet speelt hij er zondag ook nog de finale. De speler zelf zou alvast ook financieel welvaren bij een vertrek naar Genk, zo zou hij er een jaarsalaris van maar liefst één miljoen euro gaan verdienen.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Tien miljoen euro is te veel voor een speler die zich nog moet bewijzen in Europa ...

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

14
14
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

20
20
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

59
59
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

29
29
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

44
44
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

38
38
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

48
48
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

58
58
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

149
149
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

67
67
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

144
144
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

71
71
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

94
94
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

74
74
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

170
170
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

69
69
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

104
104
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

197
197
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

290
290
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

248
248
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

358
358
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

136
136
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

101
101

Meer sportnieuws