'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

2360
'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

Bij KRC Genk gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen woensdag van start. Nieuwe coach Felice Mazzu kan nog geen beroep doen op zijn (jeugd-)internationals en moet het daardoor stellen met een vrij beperkte spelersgroep. Topaankoop Theo Bongonda tekent wel van de partij.


De landskampioen betaalde zo'n 7 miljoen euro voor de flankaanvaller en daarmee is het Bongonda momenteel de duurste Genk-aanwinst ooit. Maar de kans bestaat dat hij die titel snel weer kwijt speelt. Zo komt het Roemeense Telekom Sport met een wel heel straf gerucht. Racing zou willen doordrukken voor Ianis Hagi, momenteel één van de grote sensaties op het EK U21. En om de 20-jarige spelmaker binnen te halen zou KRC maar liefst 10 miljoen euro (!) op tafel willen leggen.

Hagi, zoon van de voormalige topvoetballer Georghe, kan rekenen op heel wat interesse en zou onder meer bij Sevilla, Ajax en enkel andere (Belgische) topclubs op de verlanglijst staan. Maar geen enkele club was tot dusver bereid om zover te gaan als Genk. Bovendien zou hij in de Luminus Arena verzekerd zijn van de nodige speelkansen. Na een mislukt avontuur bij Fiorentina, waar hij amper aan de bak kwam, zou dat voor zijn vader (tevens zijn trainer bij FC Viitorul) zelfs het belangrijkste element zijn.

COMPETITIERECORD
Indien Viirorul het bod van Genk accepteert en bovenstaande som is correct, dan zou Hagi de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League worden. Momenteel staat dat de record nog steeds op naam van Nicolae Stanciu, die toevallig ook uit de Roemeense competitie kwam. Anderlecht betaalde destijds iets meer dan 9 miljoen voor de gefaalde spelmaker. Genk staat er financieel wel erg goed voor dankzij de CL-miljoenen en transferopbrengsten van onder meer Leandro Trossard. Bovendien lijkt Ruslan Malinovskyi, wiens plek kan worden ingenomen door Hagi, ook nog eens voor een pak geld te vertrekken.

Maar zelfs al wordt het bod aanvaard, dan nog lijkt een transfer niet meteen voor morgen. Donderdag staat Hagi immers nog met Roemenië in de halve finales van het EK U21 en wie weet speelt hij er zondag ook nog de finale. De speler zelf zou alvast ook financieel welvaren bij een vertrek naar Genk, zo zou hij er een jaarsalaris van maar liefst één miljoen euro gaan verdienen.

LEES OOK: Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Tien miljoen euro is te veel voor een speler die zich nog moet bewijzen in Europa ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

18
18
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

157
157
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

31
31
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

36
36
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

67
67
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

67
67
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

109
109
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

134
134
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

50
50
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

58
58
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

304
304
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

701
701
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

84
84
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

163
163
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

167
167
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

194
194
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

369
369
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

691
691
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

255
255
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

604
604
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

107
107

Meer sportnieuws