'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

2360
'Genk gaat voor gigantische stunt: recordbod van 10 miljoen euro'

Bij KRC Genk gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen woensdag van start. Nieuwe coach Felice Mazzu kan nog geen beroep doen op zijn (jeugd-)internationals en moet het daardoor stellen met een vrij beperkte spelersgroep. Topaankoop Theo Bongonda tekent wel van de partij.


De landskampioen betaalde zo'n 7 miljoen euro voor de flankaanvaller en daarmee is het Bongonda momenteel de duurste Genk-aanwinst ooit. Maar de kans bestaat dat hij die titel snel weer kwijt speelt. Zo komt het Roemeense Telekom Sport met een wel heel straf gerucht. Racing zou willen doordrukken voor Ianis Hagi, momenteel één van de grote sensaties op het EK U21. En om de 20-jarige spelmaker binnen te halen zou KRC maar liefst 10 miljoen euro (!) op tafel willen leggen.

Hagi, zoon van de voormalige topvoetballer Georghe, kan rekenen op heel wat interesse en zou onder meer bij Sevilla, Ajax en enkel andere (Belgische) topclubs op de verlanglijst staan. Maar geen enkele club was tot dusver bereid om zover te gaan als Genk. Bovendien zou hij in de Luminus Arena verzekerd zijn van de nodige speelkansen. Na een mislukt avontuur bij Fiorentina, waar hij amper aan de bak kwam, zou dat voor zijn vader (tevens zijn trainer bij FC Viitorul) zelfs het belangrijkste element zijn.

COMPETITIERECORD
Indien Viirorul het bod van Genk accepteert en bovenstaande som is correct, dan zou Hagi de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League worden. Momenteel staat dat de record nog steeds op naam van Nicolae Stanciu, die toevallig ook uit de Roemeense competitie kwam. Anderlecht betaalde destijds iets meer dan 9 miljoen voor de gefaalde spelmaker. Genk staat er financieel wel erg goed voor dankzij de CL-miljoenen en transferopbrengsten van onder meer Leandro Trossard. Bovendien lijkt Ruslan Malinovskyi, wiens plek kan worden ingenomen door Hagi, ook nog eens voor een pak geld te vertrekken.

Maar zelfs al wordt het bod aanvaard, dan nog lijkt een transfer niet meteen voor morgen. Donderdag staat Hagi immers nog met Roemenië in de halve finales van het EK U21 en wie weet speelt hij er zondag ook nog de finale. De speler zelf zou alvast ook financieel welvaren bij een vertrek naar Genk, zo zou hij er een jaarsalaris van maar liefst één miljoen euro gaan verdienen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

Tien miljoen euro is te veel voor een speler die zich nog moet bewijzen in Europa ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

16
16
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

28
28
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

12
12
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

53
53
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

106
106
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

76
76
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

189
189
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

149
149
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

54
54
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

59
59
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

351
351
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

1622
1622
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

605
605
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

556
556
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

540
540
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

54
54
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

133
133
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

155
155
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

495
495
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

212
212
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

211
211
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

153
153
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

184
184
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

131
131
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

291
291

Meer sportnieuws