'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

door
'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

Op 25 juni buigt het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) zich een eerste keer over Operatie Propere Handen. De Geschillencommissie besliste dat KV Mechelen terug naar 1B moet en Waasland-Beveren vrijuit gaat, maar tegen die beslissing werd beroep aangetekend door KV Mechelen, Lokeren en Tubeke. De voorbereiding op het proces verloopt echter allesbehalve vlot.

Zo moest voorzitter Herman Huygens al van het dossier gehaald worden, nadat hij met succes gewraakt werd door de supporters van KV Mechelen. Het Laatste Nieuws weet dat nu echter ook zijn vervanger een stap opzij moet zetten. Philippe Verbiest werd gewraakt door makelaar Walter Mortelmans omdat hij lid is van de antidopingcommissie van de UEFA. De Europese voetbalbond is ook een belanghebbende partij in het dossier, omdat KV Mechelen zich kwalificeerde voor de Europa League.

Het BAS heeft nu nog vier dagen om een voorzitter te vinden die het dossier wil en kan behandelen. Dat wordt niet evident, waardoor het nog maar de vraag is of de eerste zitting op de vooropgestelde datum van 25 juni wel zal kunnen plaatsvinden. 

UPDATE 22/06
Een dag later heeft het BAS een nieuwe voorzitter gevonden, maar het is nog maar de vraag of de derde keer de goede keer zal blijken te zijn. Deze keer werd Marc Boes aangesteld, maar die heeft volgens Het Laatste Nieuws twee kantoorgenoten die aangesloten zijn bij de Geschillencommissie Hoger Beroep van de KBVB. 

Een nieuw wrakingsverzoek zou dus om de hoek kunnen loeren. Door de moeilijkheden om een voorzitter te vinden, zouden de zittingen van het BAS al uitgesteld zijn van 25 en 26 juni naar 27 juni en 1 juli. Ten laatste op 15 juli moet er een uitspraak zijn.

UPDATE 24/06
Het gevreesde wrakingsverzoek voor Boes is er effectief gekomen. Het Laatste Nieuws weet dat de supporters voor KV Mechelen de nieuwe voorzitter gewraakt hebben. Het wordt nu afwachten of Boes zal opstappen of opzijgeschoven zal worden door het BAS. Hoe dan ook komt dat de afhandeling van het dossier opnieuw niet ten goede.

LEES OOK: 'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

🚀

Logisch dat ze hem willen wraken?

Meest recent

Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

6
6
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

3
3
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

189
189
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

37
37
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

169
169
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

60
60
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

56
56
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

51
51
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

93
93
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

75
75
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

142
142
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

126
126
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

74
74
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

244
244
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

66
66
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

84
84
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

528
528
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

181
181
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

101
101
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

528
528
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

756
756
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

52
52
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

70
70

Meer sportnieuws