'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

door
'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

Op 25 juni buigt het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) zich een eerste keer over Operatie Propere Handen. De Geschillencommissie besliste dat KV Mechelen terug naar 1B moet en Waasland-Beveren vrijuit gaat, maar tegen die beslissing werd beroep aangetekend door KV Mechelen, Lokeren en Tubeke. De voorbereiding op het proces verloopt echter allesbehalve vlot.

Zo moest voorzitter Herman Huygens al van het dossier gehaald worden, nadat hij met succes gewraakt werd door de supporters van KV Mechelen. Het Laatste Nieuws weet dat nu echter ook zijn vervanger een stap opzij moet zetten. Philippe Verbiest werd gewraakt door makelaar Walter Mortelmans omdat hij lid is van de antidopingcommissie van de UEFA. De Europese voetbalbond is ook een belanghebbende partij in het dossier, omdat KV Mechelen zich kwalificeerde voor de Europa League.

Het BAS heeft nu nog vier dagen om een voorzitter te vinden die het dossier wil en kan behandelen. Dat wordt niet evident, waardoor het nog maar de vraag is of de eerste zitting op de vooropgestelde datum van 25 juni wel zal kunnen plaatsvinden. 

UPDATE 22/06
Een dag later heeft het BAS een nieuwe voorzitter gevonden, maar het is nog maar de vraag of de derde keer de goede keer zal blijken te zijn. Deze keer werd Marc Boes aangesteld, maar die heeft volgens Het Laatste Nieuws twee kantoorgenoten die aangesloten zijn bij de Geschillencommissie Hoger Beroep van de KBVB. 

Een nieuw wrakingsverzoek zou dus om de hoek kunnen loeren. Door de moeilijkheden om een voorzitter te vinden, zouden de zittingen van het BAS al uitgesteld zijn van 25 en 26 juni naar 27 juni en 1 juli. Ten laatste op 15 juli moet er een uitspraak zijn.

UPDATE 24/06
Het gevreesde wrakingsverzoek voor Boes is er effectief gekomen. Het Laatste Nieuws weet dat de supporters voor KV Mechelen de nieuwe voorzitter gewraakt hebben. Het wordt nu afwachten of Boes zal opstappen of opzijgeschoven zal worden door het BAS. Hoe dan ook komt dat de afhandeling van het dossier opnieuw niet ten goede.

LEES OOK: Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Logisch dat ze hem willen wraken?

Meest recent

'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

2
2
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

33
33
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

256
256
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

301
301
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

215
215
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

85
85
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

181
181
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

850
850
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

193
193
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

48
48
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

40
40
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

326
326
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

284
284
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

168
168
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

396
396
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

351
351
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

232
232
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

68
68
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

389
389
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

133
133
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

75
75
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

252
252
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

436
436
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

428
428

Meer sportnieuws