'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

1549 stemmen
'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

Op 25 juni buigt het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) zich een eerste keer over Operatie Propere Handen. De Geschillencommissie besliste dat KV Mechelen terug naar 1B moet en Waasland-Beveren vrijuit gaat, maar tegen die beslissing werd beroep aangetekend door KV Mechelen, Lokeren en Tubeke. De voorbereiding op het proces verloopt echter allesbehalve vlot.

Zo moest voorzitter Herman Huygens al van het dossier gehaald worden, nadat hij met succes gewraakt werd door de supporters van KV Mechelen. Het Laatste Nieuws weet dat nu echter ook zijn vervanger een stap opzij moet zetten. Philippe Verbiest werd gewraakt door makelaar Walter Mortelmans omdat hij lid is van de antidopingcommissie van de UEFA. De Europese voetbalbond is ook een belanghebbende partij in het dossier, omdat KV Mechelen zich kwalificeerde voor de Europa League.

Het BAS heeft nu nog vier dagen om een voorzitter te vinden die het dossier wil en kan behandelen. Dat wordt niet evident, waardoor het nog maar de vraag is of de eerste zitting op de vooropgestelde datum van 25 juni wel zal kunnen plaatsvinden. 

UPDATE 22/06
Een dag later heeft het BAS een nieuwe voorzitter gevonden, maar het is nog maar de vraag of de derde keer de goede keer zal blijken te zijn. Deze keer werd Marc Boes aangesteld, maar die heeft volgens Het Laatste Nieuws twee kantoorgenoten die aangesloten zijn bij de Geschillencommissie Hoger Beroep van de KBVB. 

Een nieuw wrakingsverzoek zou dus om de hoek kunnen loeren. Door de moeilijkheden om een voorzitter te vinden, zouden de zittingen van het BAS al uitgesteld zijn van 25 en 26 juni naar 27 juni en 1 juli. Ten laatste op 15 juli moet er een uitspraak zijn.

UPDATE 24/06
Het gevreesde wrakingsverzoek voor Boes is er effectief gekomen. Het Laatste Nieuws weet dat de supporters voor KV Mechelen de nieuwe voorzitter gewraakt hebben. Het wordt nu afwachten of Boes zal opstappen of opzijgeschoven zal worden door het BAS. Hoe dan ook komt dat de afhandeling van het dossier opnieuw niet ten goede.

LEES OOK: Ivan Leko maakt definitief korte metten met ‘Propere Handen’

🚀

Logisch dat ze hem willen wraken?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

92
92
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

36
36
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

102
102
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

151
151
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

138
138
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

368
368
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

117
117
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

164
164
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

159
159
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

223
223
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

315
315
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

178
178
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

114
114
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

540
540
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

245
245
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

352
352
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws