'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

door
'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

Op 25 juni buigt het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) zich een eerste keer over Operatie Propere Handen. De Geschillencommissie besliste dat KV Mechelen terug naar 1B moet en Waasland-Beveren vrijuit gaat, maar tegen die beslissing werd beroep aangetekend door KV Mechelen, Lokeren en Tubeke. De voorbereiding op het proces verloopt echter allesbehalve vlot.

Zo moest voorzitter Herman Huygens al van het dossier gehaald worden, nadat hij met succes gewraakt werd door de supporters van KV Mechelen. Het Laatste Nieuws weet dat nu echter ook zijn vervanger een stap opzij moet zetten. Philippe Verbiest werd gewraakt door makelaar Walter Mortelmans omdat hij lid is van de antidopingcommissie van de UEFA. De Europese voetbalbond is ook een belanghebbende partij in het dossier, omdat KV Mechelen zich kwalificeerde voor de Europa League.

Het BAS heeft nu nog vier dagen om een voorzitter te vinden die het dossier wil en kan behandelen. Dat wordt niet evident, waardoor het nog maar de vraag is of de eerste zitting op de vooropgestelde datum van 25 juni wel zal kunnen plaatsvinden. 

UPDATE 22/06
Een dag later heeft het BAS een nieuwe voorzitter gevonden, maar het is nog maar de vraag of de derde keer de goede keer zal blijken te zijn. Deze keer werd Marc Boes aangesteld, maar die heeft volgens Het Laatste Nieuws twee kantoorgenoten die aangesloten zijn bij de Geschillencommissie Hoger Beroep van de KBVB. 

Een nieuw wrakingsverzoek zou dus om de hoek kunnen loeren. Door de moeilijkheden om een voorzitter te vinden, zouden de zittingen van het BAS al uitgesteld zijn van 25 en 26 juni naar 27 juni en 1 juli. Ten laatste op 15 juli moet er een uitspraak zijn.

UPDATE 24/06
Het gevreesde wrakingsverzoek voor Boes is er effectief gekomen. Het Laatste Nieuws weet dat de supporters voor KV Mechelen de nieuwe voorzitter gewraakt hebben. Het wordt nu afwachten of Boes zal opstappen of opzijgeschoven zal worden door het BAS. Hoe dan ook komt dat de afhandeling van het dossier opnieuw niet ten goede.

LEES OOK: 'Genk hakt knoop door: middenvelder kan beschikken'

Logisch dat ze hem willen wraken?

Meest recent

‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

11
11
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

82
82
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

91
91
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

128
128
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

113
113
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

79
79
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

29
29
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

506
506
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

291
291
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

120
120
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1112
1112
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

665
665
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

56
56
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

588
588
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1295
1295
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

544
544
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

569
569
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

263
263
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

477
477
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1081
1081
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

402
402
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

331
331
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

843
843
Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Binnen minder dan drie weken gaat de bal alweer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Onze ...

104
104
'Financiële meevaller voor AA Gent: opbod in de maak'

In een poging om meer middelen vrij te maken staan tal van spelers in de etalage bij AA Gent. Een ...

344
344

Meer sportnieuws