'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

1549
'KV Mechelen gooit opnieuw roet in het eten bij BAS'

Op 25 juni buigt het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) zich een eerste keer over Operatie Propere Handen. De Geschillencommissie besliste dat KV Mechelen terug naar 1B moet en Waasland-Beveren vrijuit gaat, maar tegen die beslissing werd beroep aangetekend door KV Mechelen, Lokeren en Tubeke. De voorbereiding op het proces verloopt echter allesbehalve vlot.

Zo moest voorzitter Herman Huygens al van het dossier gehaald worden, nadat hij met succes gewraakt werd door de supporters van KV Mechelen. Het Laatste Nieuws weet dat nu echter ook zijn vervanger een stap opzij moet zetten. Philippe Verbiest werd gewraakt door makelaar Walter Mortelmans omdat hij lid is van de antidopingcommissie van de UEFA. De Europese voetbalbond is ook een belanghebbende partij in het dossier, omdat KV Mechelen zich kwalificeerde voor de Europa League.

Het BAS heeft nu nog vier dagen om een voorzitter te vinden die het dossier wil en kan behandelen. Dat wordt niet evident, waardoor het nog maar de vraag is of de eerste zitting op de vooropgestelde datum van 25 juni wel zal kunnen plaatsvinden. 

UPDATE 22/06
Een dag later heeft het BAS een nieuwe voorzitter gevonden, maar het is nog maar de vraag of de derde keer de goede keer zal blijken te zijn. Deze keer werd Marc Boes aangesteld, maar die heeft volgens Het Laatste Nieuws twee kantoorgenoten die aangesloten zijn bij de Geschillencommissie Hoger Beroep van de KBVB. 

Een nieuw wrakingsverzoek zou dus om de hoek kunnen loeren. Door de moeilijkheden om een voorzitter te vinden, zouden de zittingen van het BAS al uitgesteld zijn van 25 en 26 juni naar 27 juni en 1 juli. Ten laatste op 15 juli moet er een uitspraak zijn.

UPDATE 24/06
Het gevreesde wrakingsverzoek voor Boes is er effectief gekomen. Het Laatste Nieuws weet dat de supporters voor KV Mechelen de nieuwe voorzitter gewraakt hebben. Het wordt nu afwachten of Boes zal opstappen of opzijgeschoven zal worden door het BAS. Hoe dan ook komt dat de afhandeling van het dossier opnieuw niet ten goede.

LEES OOK: Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

Logisch dat ze hem willen wraken?

Meest recent

Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

1
1
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

17
17
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

25
25
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

33
33
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

157
157
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

60
60
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

61
61
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

57
57
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

22
22
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

61
61
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

226
226
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

36
36
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

108
108
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

57
57
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

207
207
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

70
70
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

195
195
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

30
30
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

87
87
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

992
992
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

174
174
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

1006
1006

Meer sportnieuws