TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht klaar om toe te slaan, De Ligt heeft gekozen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht klaar om toe te slaan, De Ligt heeft gekozen'

Het seizoen 2018-2019 zit erop en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het lijkt er steeds meer op dat Marvelous Nakamba deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge. De interesse in de middenvelder neemt alvast toe. Naast verschillende Engelse en Italiaanse clubs, zou nu ook Galatasaray in de markt zijn voor de Zimbabwaan. Door deze toenemende belangstelling mag Club rekenen op de nodige miljoenen. Belofte Rik De Kuyffer trok overigens naar Lommel SK. 

RSC Anderlecht werkt hard aan de nodige versterking. Volgens Fussballtransfers zou Anderlecht immers alsnog Michel Vlap binnenhalen. De offensieve middenvelder zou zelfs al zondag voorgesteld kunnen worden. De Nederlander laat alvast verstaan dat hij openstaat voor een verhuis naar Brussel. Sterke man Michael Verschueren bevestigde overigens dat de club bijna klaar is om toe te slaan op de mercato.

KRC Genk blijft werk maken van versterking voor het middenveld. Media in Tsjechië melden dat de Limburgers een bod van zes miljoen euro hebben neergelegd voor Patrik Hrosovsky en Viktoria Plzen wil dat op één voorwaarde aanvaarden. Het wil de middenvelder houden voor één wedstrijd in de voorronde van de Champions League. Dat zou dan weer een struikelblok zijn voor Racing. Joseph Aidoo blijft dan weer in beeld bij het Spaanse Celta de Vigo.

Royal Antwerp FC heeft één van zijn winteraanwinsten alweer laten vertrekken. Middenveld David Simao werd zoals verwacht verpatst aan het Griekse AEK Athene. Ook Sambou Yatabaré zou deze zomer nog kunnen vertrekken, hij zou een interessante aanbieding op zak hebben.

Zulte Waregem heeft zich versterkt met Cameron Humphreys. De 20-jarige verdediger komt immers over van het grote Manchester City, waar hij in de jeugdploegen toch aardige dingen liet zien. Nu tekent hij voor drie seizoenen in het Regenboogstadion.

BUITENLAND
Matthijs de Ligt vertrekt deze zomer bij Ajax en kan bij zowat elke Europese topclub terecht. Maar volgens Sky Italia lijkt zijn toekomst nu in Italië te liggen. De voorbije dagen nam De Ligt een welverdiende rustperiode waarin hij alles op een rijtje kon zetten. Uiteindelijk zou hij beslist hebben dat Juventus zijn nieuwe club moet worden. De Oude Dame zou minstens zo'n 70 miljoen euro voor hem betalen aan Ajax, al moet er wel nog een persoonlijk akkoord gevonden worden.

Momenteel ligt hij in conflict met zijn Chinese club Dalian Yifang, maar Yannick Carrasco zou dan kunnen terugkeren naar Europa. Ook een terugkeer naar La Liga zou immers tot de mogelijkheden behoren voor Carrasco. De Rode Duivel was er al actief van 2015 tot januari 2018 bij Atletico Madrid en nu wil FC Sevilla hem naar Spanje terughalen. Dat schrijft Estadio Deportivo.

LEES OOK: Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

Sevilla zou een ideale club zijn voor Carrasco ...

Meest recent

"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

28
28
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

40
40
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

80
80
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

342
342
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

83
83
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

276
276
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

113
113
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

86
86
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

275
275
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

342
342
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

60
60
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

394
394
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

288
288
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

300
300
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

385
385
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

166
166
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

519
519
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

699
699
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

695
695
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

359
359
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

106
106
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

185
185
Broos weer in Zuid-Afrika onder vuur: "Onaanvaardbaar"

In 2023 loodste Hugo Broos Zuid-Afrika nog naar een bronzen plak op de Africa Cup, maar die ...

138
138
'Proto moet Anderlecht aan volgende aanwinst helpen'

Het belooft bij Anderlecht nog een zeer drukke wintermercato te worden. Zowel aan inkomende als ...

299
299
'Kogel door de kerk: sterkhouder verlaat Genk'

KRC Genk wil in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie absoluut nog een ticket voor ...

237
237

Meer sportnieuws