Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

636 stemmen
Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

De Belgische beloften kregen de afgelopen weken al de nodige kritiek en werden al ten onrechte vergeleken met Eden Hazard & co. Een gouden generatie vergelijken met een andere generatie is appelen met peren vergelijken. Toch zijn er wel degelijk spelers die een toekomst hebben bij de Rode Duivels. Een overzicht.


Grootste kanshebbers:
Zinho Vanheusden en Landry Dimata worden sowieso Rode Duivel, als ze geen spectaculaire dip kennen de komende jaren. Daarnaast zijn er ook nog Dodi Lukebakio en Orel Mangala, die toonden dat ze zeer veel potentieel hebben. Als ze zo blijven verder groeien, lijken zij ook grote kanshebbers om op korte termijn international bij de grote jongens te zijn. Voor Mangala is het wel belangrijk dat hij op het hoogste niveau speelt en daardoor lijkt hij beter Stuttgart te verlaten. Yari Verschaeren is nog een toptalent, dat binnen een aantal jaren wel eens een kanshebber kan zijn. Siebe Schrijvers zet zeer veel stappen voorwaarts en heeft alles om komend seizoen een sterspeler te zijn in de Jupiler Pro League. Een speler die het pure talent heeft om Rode Duivel te worden.


Mangala was de beste Belg op het EK.
Maken op de langere termijn kans:
Sebastiaan Bornauw kende een goed eerste jaar bij Anderlecht en deed het goed tegen Spanje. De verdediger is geen absoluut toptalent à la Vincent Kompany, maar een carrière zoals Nicolas Lombaerts of zelfs Jan Vertonghen zou wel eens mogelijk kunnen zijn. Sterk, krachtig en relatief snel. Een speler die, als hij de nodige stappen vooruit zet de komende maanden en jaren, zeker de potentie heeft om Rode Duivel te worden. Zeker omdat er achteraan na het EK wel de nodige Belgen gaan stoppen met de nationale ploeg.

Bryan Heynen is ook zo een talent, maar hij is misschien wel één van de grootste teleurstellingen van het EK. De speler draaide goed mee bij een goed draaiend Genk en van hem zal er dit seizoen meer verwacht worden. Benieuwd welke stappen hij zal zetten, maar met Youri Tielemans en Dennis Praet is de concurrentie op zijn plaats momenteel voorlopig te groot. Toch een speler om in de gaten te houden.


Bornauw heeft veel talent, maar moet nog veel stappen zetten.
Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Wout Faes en Isaac Mbenza zijn spelers die een kans maken, maar momenteel ontbreekt er nog te veel om in aanmerking te komen. Zij zijn een groot vraagteken. Amuzu verliest in de laatste twintig meter van het veld het overzicht en het valt af te wachten of hij dat nog kan verbeteren. Faes is fysiek sterk, maar uitvoetballend moet het beter en Mbenza speelde dan wel in de Premier League, maar hij haalt op dit moment zeker het niveau niet van een Lukebakio. Saelemaekers moet zich richten op een carrière als rechtsachter en dan kan hij kans maken, als flankaanvaller lijkt hij geen internationale carrière te moeten ambiëren. Met zijn loopvermogen en techniek lijkt hij wat op Thomas Meunier, maar verdedigend is er nog bijzonder veel werk aan.

Maken amper tot geen kans:
Dion Cools, Elias Cobbaut, Samuel Bastien, Aaron Leya Iseka, Alexis De Sart, Jens Teunckens, Stephane Omeonga, Alexis De Sart, Jur Schryvers, Dries Wouters, Ricky Bushiri, Nordin Jackers, Ortwin De Wolf en Casper De Norre lijken op dit moment geen kandidaten voor de Rode Duivels te zijn. Zij zullen de komende jaren nog veel stappen voorwaarts moeten zetten om nog maar in aanmerking te komen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Zal Mangala na het EK 2020 Rode Duivel worden?

Meest recent

"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

80
80
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

4
4
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

27
27
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

51
51
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

215
215
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

179
179
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

177
177
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

528
528
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

218
218
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

460
460
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

35
35
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

91
91
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

122
122
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

26
26
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

590
590
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

215
215
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

309
309
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

95
95
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

146
146

Meer sportnieuws