Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

door
Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

De Belgische beloften kregen de afgelopen weken al de nodige kritiek en werden al ten onrechte vergeleken met Eden Hazard & co. Een gouden generatie vergelijken met een andere generatie is appelen met peren vergelijken. Toch zijn er wel degelijk spelers die een toekomst hebben bij de Rode Duivels. Een overzicht.


Grootste kanshebbers:
Zinho Vanheusden en Landry Dimata worden sowieso Rode Duivel, als ze geen spectaculaire dip kennen de komende jaren. Daarnaast zijn er ook nog Dodi Lukebakio en Orel Mangala, die toonden dat ze zeer veel potentieel hebben. Als ze zo blijven verder groeien, lijken zij ook grote kanshebbers om op korte termijn international bij de grote jongens te zijn. Voor Mangala is het wel belangrijk dat hij op het hoogste niveau speelt en daardoor lijkt hij beter Stuttgart te verlaten. Yari Verschaeren is nog een toptalent, dat binnen een aantal jaren wel eens een kanshebber kan zijn. Siebe Schrijvers zet zeer veel stappen voorwaarts en heeft alles om komend seizoen een sterspeler te zijn in de Jupiler Pro League. Een speler die het pure talent heeft om Rode Duivel te worden.


Mangala was de beste Belg op het EK.
Maken op de langere termijn kans:
Sebastiaan Bornauw kende een goed eerste jaar bij Anderlecht en deed het goed tegen Spanje. De verdediger is geen absoluut toptalent à la Vincent Kompany, maar een carrière zoals Nicolas Lombaerts of zelfs Jan Vertonghen zou wel eens mogelijk kunnen zijn. Sterk, krachtig en relatief snel. Een speler die, als hij de nodige stappen vooruit zet de komende maanden en jaren, zeker de potentie heeft om Rode Duivel te worden. Zeker omdat er achteraan na het EK wel de nodige Belgen gaan stoppen met de nationale ploeg.

Bryan Heynen is ook zo een talent, maar hij is misschien wel één van de grootste teleurstellingen van het EK. De speler draaide goed mee bij een goed draaiend Genk en van hem zal er dit seizoen meer verwacht worden. Benieuwd welke stappen hij zal zetten, maar met Youri Tielemans en Dennis Praet is de concurrentie op zijn plaats momenteel voorlopig te groot. Toch een speler om in de gaten te houden.


Bornauw heeft veel talent, maar moet nog veel stappen zetten.
Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Wout Faes en Isaac Mbenza zijn spelers die een kans maken, maar momenteel ontbreekt er nog te veel om in aanmerking te komen. Zij zijn een groot vraagteken. Amuzu verliest in de laatste twintig meter van het veld het overzicht en het valt af te wachten of hij dat nog kan verbeteren. Faes is fysiek sterk, maar uitvoetballend moet het beter en Mbenza speelde dan wel in de Premier League, maar hij haalt op dit moment zeker het niveau niet van een Lukebakio. Saelemaekers moet zich richten op een carrière als rechtsachter en dan kan hij kans maken, als flankaanvaller lijkt hij geen internationale carrière te moeten ambiëren. Met zijn loopvermogen en techniek lijkt hij wat op Thomas Meunier, maar verdedigend is er nog bijzonder veel werk aan.

Maken amper tot geen kans:
Dion Cools, Elias Cobbaut, Samuel Bastien, Aaron Leya Iseka, Alexis De Sart, Jens Teunckens, Stephane Omeonga, Alexis De Sart, Jur Schryvers, Dries Wouters, Ricky Bushiri, Nordin Jackers, Ortwin De Wolf en Casper De Norre lijken op dit moment geen kandidaten voor de Rode Duivels te zijn. Zij zullen de komende jaren nog veel stappen voorwaarts moeten zetten om nog maar in aanmerking te komen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Zal Mangala na het EK 2020 Rode Duivel worden?

Meest recent

Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

8
8
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

13
13
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

41
41
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

21
21
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

45
45
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

31
31
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

135
135
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

272
272
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

33
33
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

153
153
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

31
31
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

86
86
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

88
88
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

489
489
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

237
237
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

174
174
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

149
149
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

321
321
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

91
91
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

252
252
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

36
36
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

96
96
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

147
147

Meer sportnieuws