Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

636 stemmen
Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

De Belgische beloften kregen de afgelopen weken al de nodige kritiek en werden al ten onrechte vergeleken met Eden Hazard & co. Een gouden generatie vergelijken met een andere generatie is appelen met peren vergelijken. Toch zijn er wel degelijk spelers die een toekomst hebben bij de Rode Duivels. Een overzicht.


Grootste kanshebbers:
Zinho Vanheusden en Landry Dimata worden sowieso Rode Duivel, als ze geen spectaculaire dip kennen de komende jaren. Daarnaast zijn er ook nog Dodi Lukebakio en Orel Mangala, die toonden dat ze zeer veel potentieel hebben. Als ze zo blijven verder groeien, lijken zij ook grote kanshebbers om op korte termijn international bij de grote jongens te zijn. Voor Mangala is het wel belangrijk dat hij op het hoogste niveau speelt en daardoor lijkt hij beter Stuttgart te verlaten. Yari Verschaeren is nog een toptalent, dat binnen een aantal jaren wel eens een kanshebber kan zijn. Siebe Schrijvers zet zeer veel stappen voorwaarts en heeft alles om komend seizoen een sterspeler te zijn in de Jupiler Pro League. Een speler die het pure talent heeft om Rode Duivel te worden.


Mangala was de beste Belg op het EK.
Maken op de langere termijn kans:
Sebastiaan Bornauw kende een goed eerste jaar bij Anderlecht en deed het goed tegen Spanje. De verdediger is geen absoluut toptalent à la Vincent Kompany, maar een carrière zoals Nicolas Lombaerts of zelfs Jan Vertonghen zou wel eens mogelijk kunnen zijn. Sterk, krachtig en relatief snel. Een speler die, als hij de nodige stappen vooruit zet de komende maanden en jaren, zeker de potentie heeft om Rode Duivel te worden. Zeker omdat er achteraan na het EK wel de nodige Belgen gaan stoppen met de nationale ploeg.

Bryan Heynen is ook zo een talent, maar hij is misschien wel één van de grootste teleurstellingen van het EK. De speler draaide goed mee bij een goed draaiend Genk en van hem zal er dit seizoen meer verwacht worden. Benieuwd welke stappen hij zal zetten, maar met Youri Tielemans en Dennis Praet is de concurrentie op zijn plaats momenteel voorlopig te groot. Toch een speler om in de gaten te houden.


Bornauw heeft veel talent, maar moet nog veel stappen zetten.
Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Wout Faes en Isaac Mbenza zijn spelers die een kans maken, maar momenteel ontbreekt er nog te veel om in aanmerking te komen. Zij zijn een groot vraagteken. Amuzu verliest in de laatste twintig meter van het veld het overzicht en het valt af te wachten of hij dat nog kan verbeteren. Faes is fysiek sterk, maar uitvoetballend moet het beter en Mbenza speelde dan wel in de Premier League, maar hij haalt op dit moment zeker het niveau niet van een Lukebakio. Saelemaekers moet zich richten op een carrière als rechtsachter en dan kan hij kans maken, als flankaanvaller lijkt hij geen internationale carrière te moeten ambiëren. Met zijn loopvermogen en techniek lijkt hij wat op Thomas Meunier, maar verdedigend is er nog bijzonder veel werk aan.

Maken amper tot geen kans:
Dion Cools, Elias Cobbaut, Samuel Bastien, Aaron Leya Iseka, Alexis De Sart, Jens Teunckens, Stephane Omeonga, Alexis De Sart, Jur Schryvers, Dries Wouters, Ricky Bushiri, Nordin Jackers, Ortwin De Wolf en Casper De Norre lijken op dit moment geen kandidaten voor de Rode Duivels te zijn. Zij zullen de komende jaren nog veel stappen voorwaarts moeten zetten om nog maar in aanmerking te komen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Zal Mangala na het EK 2020 Rode Duivel worden?

Meest recent

Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

3
3
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

27
27
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

16
16
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

11
11
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

78
78
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

114
114
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

136
136
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

89
89
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

27
27
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

94
94
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

101
101
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

93
93
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

115
115
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

208
208
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

40
40
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

152
152
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

330
330
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

380
380
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

358
358
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

67
67
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

65
65
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

349
349
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

115
115
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

131
131

Meer sportnieuws