Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

door
Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

De Belgische beloften kregen de afgelopen weken al de nodige kritiek en werden al ten onrechte vergeleken met Eden Hazard & co. Een gouden generatie vergelijken met een andere generatie is appelen met peren vergelijken. Toch zijn er wel degelijk spelers die een toekomst hebben bij de Rode Duivels. Een overzicht.


Grootste kanshebbers:
Zinho Vanheusden en Landry Dimata worden sowieso Rode Duivel, als ze geen spectaculaire dip kennen de komende jaren. Daarnaast zijn er ook nog Dodi Lukebakio en Orel Mangala, die toonden dat ze zeer veel potentieel hebben. Als ze zo blijven verder groeien, lijken zij ook grote kanshebbers om op korte termijn international bij de grote jongens te zijn. Voor Mangala is het wel belangrijk dat hij op het hoogste niveau speelt en daardoor lijkt hij beter Stuttgart te verlaten. Yari Verschaeren is nog een toptalent, dat binnen een aantal jaren wel eens een kanshebber kan zijn. Siebe Schrijvers zet zeer veel stappen voorwaarts en heeft alles om komend seizoen een sterspeler te zijn in de Jupiler Pro League. Een speler die het pure talent heeft om Rode Duivel te worden.


Mangala was de beste Belg op het EK.
Maken op de langere termijn kans:
Sebastiaan Bornauw kende een goed eerste jaar bij Anderlecht en deed het goed tegen Spanje. De verdediger is geen absoluut toptalent à la Vincent Kompany, maar een carrière zoals Nicolas Lombaerts of zelfs Jan Vertonghen zou wel eens mogelijk kunnen zijn. Sterk, krachtig en relatief snel. Een speler die, als hij de nodige stappen vooruit zet de komende maanden en jaren, zeker de potentie heeft om Rode Duivel te worden. Zeker omdat er achteraan na het EK wel de nodige Belgen gaan stoppen met de nationale ploeg.

Bryan Heynen is ook zo een talent, maar hij is misschien wel één van de grootste teleurstellingen van het EK. De speler draaide goed mee bij een goed draaiend Genk en van hem zal er dit seizoen meer verwacht worden. Benieuwd welke stappen hij zal zetten, maar met Youri Tielemans en Dennis Praet is de concurrentie op zijn plaats momenteel voorlopig te groot. Toch een speler om in de gaten te houden.


Bornauw heeft veel talent, maar moet nog veel stappen zetten.
Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Wout Faes en Isaac Mbenza zijn spelers die een kans maken, maar momenteel ontbreekt er nog te veel om in aanmerking te komen. Zij zijn een groot vraagteken. Amuzu verliest in de laatste twintig meter van het veld het overzicht en het valt af te wachten of hij dat nog kan verbeteren. Faes is fysiek sterk, maar uitvoetballend moet het beter en Mbenza speelde dan wel in de Premier League, maar hij haalt op dit moment zeker het niveau niet van een Lukebakio. Saelemaekers moet zich richten op een carrière als rechtsachter en dan kan hij kans maken, als flankaanvaller lijkt hij geen internationale carrière te moeten ambiëren. Met zijn loopvermogen en techniek lijkt hij wat op Thomas Meunier, maar verdedigend is er nog bijzonder veel werk aan.

Maken amper tot geen kans:
Dion Cools, Elias Cobbaut, Samuel Bastien, Aaron Leya Iseka, Alexis De Sart, Jens Teunckens, Stephane Omeonga, Alexis De Sart, Jur Schryvers, Dries Wouters, Ricky Bushiri, Nordin Jackers, Ortwin De Wolf en Casper De Norre lijken op dit moment geen kandidaten voor de Rode Duivels te zijn. Zij zullen de komende jaren nog veel stappen voorwaarts moeten zetten om nog maar in aanmerking te komen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Zal Mangala na het EK 2020 Rode Duivel worden?

Meest recent

'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

3
3
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

12
12
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

54
54
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

16
16
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

18
18
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

262
262
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

117
117
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

154
154
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

150
150
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

408
408
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

208
208
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

145
145
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

69
69
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

147
147
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

206
206
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

443
443
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

311
311
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

119
119
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

193
193
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

672
672
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

359
359
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

489
489
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

303
303
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

128
128
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

820
820

Meer sportnieuws