Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

door
Balans Belgische beloften: Zes spelers mogen zeker dromen van Rode Duivels

De Belgische beloften kregen de afgelopen weken al de nodige kritiek en werden al ten onrechte vergeleken met Eden Hazard & co. Een gouden generatie vergelijken met een andere generatie is appelen met peren vergelijken. Toch zijn er wel degelijk spelers die een toekomst hebben bij de Rode Duivels. Een overzicht.


Grootste kanshebbers:
Zinho Vanheusden en Landry Dimata worden sowieso Rode Duivel, als ze geen spectaculaire dip kennen de komende jaren. Daarnaast zijn er ook nog Dodi Lukebakio en Orel Mangala, die toonden dat ze zeer veel potentieel hebben. Als ze zo blijven verder groeien, lijken zij ook grote kanshebbers om op korte termijn international bij de grote jongens te zijn. Voor Mangala is het wel belangrijk dat hij op het hoogste niveau speelt en daardoor lijkt hij beter Stuttgart te verlaten. Yari Verschaeren is nog een toptalent, dat binnen een aantal jaren wel eens een kanshebber kan zijn. Siebe Schrijvers zet zeer veel stappen voorwaarts en heeft alles om komend seizoen een sterspeler te zijn in de Jupiler Pro League. Een speler die het pure talent heeft om Rode Duivel te worden.


Mangala was de beste Belg op het EK.
Maken op de langere termijn kans:
Sebastiaan Bornauw kende een goed eerste jaar bij Anderlecht en deed het goed tegen Spanje. De verdediger is geen absoluut toptalent à la Vincent Kompany, maar een carrière zoals Nicolas Lombaerts of zelfs Jan Vertonghen zou wel eens mogelijk kunnen zijn. Sterk, krachtig en relatief snel. Een speler die, als hij de nodige stappen vooruit zet de komende maanden en jaren, zeker de potentie heeft om Rode Duivel te worden. Zeker omdat er achteraan na het EK wel de nodige Belgen gaan stoppen met de nationale ploeg.

Bryan Heynen is ook zo een talent, maar hij is misschien wel één van de grootste teleurstellingen van het EK. De speler draaide goed mee bij een goed draaiend Genk en van hem zal er dit seizoen meer verwacht worden. Benieuwd welke stappen hij zal zetten, maar met Youri Tielemans en Dennis Praet is de concurrentie op zijn plaats momenteel voorlopig te groot. Toch een speler om in de gaten te houden.


Bornauw heeft veel talent, maar moet nog veel stappen zetten.
Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Wout Faes en Isaac Mbenza zijn spelers die een kans maken, maar momenteel ontbreekt er nog te veel om in aanmerking te komen. Zij zijn een groot vraagteken. Amuzu verliest in de laatste twintig meter van het veld het overzicht en het valt af te wachten of hij dat nog kan verbeteren. Faes is fysiek sterk, maar uitvoetballend moet het beter en Mbenza speelde dan wel in de Premier League, maar hij haalt op dit moment zeker het niveau niet van een Lukebakio. Saelemaekers moet zich richten op een carrière als rechtsachter en dan kan hij kans maken, als flankaanvaller lijkt hij geen internationale carrière te moeten ambiëren. Met zijn loopvermogen en techniek lijkt hij wat op Thomas Meunier, maar verdedigend is er nog bijzonder veel werk aan.

Maken amper tot geen kans:
Dion Cools, Elias Cobbaut, Samuel Bastien, Aaron Leya Iseka, Alexis De Sart, Jens Teunckens, Stephane Omeonga, Alexis De Sart, Jur Schryvers, Dries Wouters, Ricky Bushiri, Nordin Jackers, Ortwin De Wolf en Casper De Norre lijken op dit moment geen kandidaten voor de Rode Duivels te zijn. Zij zullen de komende jaren nog veel stappen voorwaarts moeten zetten om nog maar in aanmerking te komen voor de nationale ploeg.

LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Zal Mangala na het EK 2020 Rode Duivel worden?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

22
22
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

40
40
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

164
164
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

261
261
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

132
132
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

314
314
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

363
363
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

606
606
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

404
404
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

93
93
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

194
194
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

130
130
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

439
439
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

678
678
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

187
187
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

556
556
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

548
548

Meer sportnieuws