Vandenbempt verrast: "Hij is topkandidaat als nieuwe voorzitter"

door
Vandenbempt verrast:

Omdat de houdbaarheidsdatum van Gerard Linard al enkele jaren overschreden was, wordt er aanstaande zaterdag een nieuwe voorzitter voor de voetbalbond gekozen. Gilbert Timmermans en Philippe Godin, vertegenwoordigers van de respectievelijk Vlaamse en Waalse amateurclubs, zijn de officiële kandidaten. Al krijgen zij nu een belangrijke uitdager.


Analist/commentator Peter Vandenbempt volgt het dossier van dichtbij. En hij stelt dat Charleroi-manager Mehdi Bayat momenteel de grootste kanshebber is. Die wordt blijkbaar door de profclubs naar voren geschoven. "De Franstaligen binnen de Voetbalbond willen absoluut opnieuw een Franstalige voorzitter als tegengewicht voor de intussen zeer Vlaamse top van de bond, met nagenoeg allemaal Vlamingen in leidinggevende functies. En de profclubs willen na het vertrek van Bart Verhaeghe een zwaargewicht uit de eigen gelederen als voorzitter, onder meer om toe te zien op de verdere professionalisering van de bond", klinkt het bij Sporza.

Maar Bayat heeft nog meer troeven achter de hand om de verkiezing naar zich toe te trekken. "Bayat kan rekenen op de steun van afscheidnemend voorzitter Linard, die zijn invloed bij de Waalse amateurs wil aanwenden om Bayat in het zadel te krijgen. Linard kwam 2 jaar geleden aan de macht met de steun van de profclubs die François De Keersmaecker wegwilden. Een wederdienst moet dus kunnen. Minpunt voor Bayat: net als Linard spreekt hij geen Nederlands en hij is voorzitter van een club", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

Bayat zou een geschikte bondsvoorzitter zijn ...

Meest recent

'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

2
2
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

14
14
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

19
19
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

180
180
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

71
71
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

231
231
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

268
268
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

147
147
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

236
236
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

66
66
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

48
48
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

79
79
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

747
747
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

148
148
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

433
433
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

300
300
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

102
102
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

156
156
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

250
250
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

130
130
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

590
590
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

236
236
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

311
311
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

127
127

Meer sportnieuws