Vandenbempt verrast: "Hij is topkandidaat als nieuwe voorzitter"

410 stemmen
Vandenbempt verrast:

Omdat de houdbaarheidsdatum van Gerard Linard al enkele jaren overschreden was, wordt er aanstaande zaterdag een nieuwe voorzitter voor de voetbalbond gekozen. Gilbert Timmermans en Philippe Godin, vertegenwoordigers van de respectievelijk Vlaamse en Waalse amateurclubs, zijn de officiële kandidaten. Al krijgen zij nu een belangrijke uitdager.


Analist/commentator Peter Vandenbempt volgt het dossier van dichtbij. En hij stelt dat Charleroi-manager Mehdi Bayat momenteel de grootste kanshebber is. Die wordt blijkbaar door de profclubs naar voren geschoven. "De Franstaligen binnen de Voetbalbond willen absoluut opnieuw een Franstalige voorzitter als tegengewicht voor de intussen zeer Vlaamse top van de bond, met nagenoeg allemaal Vlamingen in leidinggevende functies. En de profclubs willen na het vertrek van Bart Verhaeghe een zwaargewicht uit de eigen gelederen als voorzitter, onder meer om toe te zien op de verdere professionalisering van de bond", klinkt het bij Sporza.

Maar Bayat heeft nog meer troeven achter de hand om de verkiezing naar zich toe te trekken. "Bayat kan rekenen op de steun van afscheidnemend voorzitter Linard, die zijn invloed bij de Waalse amateurs wil aanwenden om Bayat in het zadel te krijgen. Linard kwam 2 jaar geleden aan de macht met de steun van de profclubs die François De Keersmaecker wegwilden. Een wederdienst moet dus kunnen. Minpunt voor Bayat: net als Linard spreekt hij geen Nederlands en hij is voorzitter van een club", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Bayat zou een geschikte bondsvoorzitter zijn ...

Meest recent

Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

5
5
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

6
6
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

19
19
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

60
60
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

25
25
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

46
46
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

42
42
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

54
54
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

68
68
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

103
103
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

307
307
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

83
83
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

187
187
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

144
144
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

82
82
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

477
477
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

403
403
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

128
128
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

408
408
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

302
302
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

287
287
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

538
538
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

209
209
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

96
96

Meer sportnieuws