Vandenbempt verrast: "Hij is topkandidaat als nieuwe voorzitter"

410 stemmen
Vandenbempt verrast:

Omdat de houdbaarheidsdatum van Gerard Linard al enkele jaren overschreden was, wordt er aanstaande zaterdag een nieuwe voorzitter voor de voetbalbond gekozen. Gilbert Timmermans en Philippe Godin, vertegenwoordigers van de respectievelijk Vlaamse en Waalse amateurclubs, zijn de officiële kandidaten. Al krijgen zij nu een belangrijke uitdager.


Analist/commentator Peter Vandenbempt volgt het dossier van dichtbij. En hij stelt dat Charleroi-manager Mehdi Bayat momenteel de grootste kanshebber is. Die wordt blijkbaar door de profclubs naar voren geschoven. "De Franstaligen binnen de Voetbalbond willen absoluut opnieuw een Franstalige voorzitter als tegengewicht voor de intussen zeer Vlaamse top van de bond, met nagenoeg allemaal Vlamingen in leidinggevende functies. En de profclubs willen na het vertrek van Bart Verhaeghe een zwaargewicht uit de eigen gelederen als voorzitter, onder meer om toe te zien op de verdere professionalisering van de bond", klinkt het bij Sporza.

Maar Bayat heeft nog meer troeven achter de hand om de verkiezing naar zich toe te trekken. "Bayat kan rekenen op de steun van afscheidnemend voorzitter Linard, die zijn invloed bij de Waalse amateurs wil aanwenden om Bayat in het zadel te krijgen. Linard kwam 2 jaar geleden aan de macht met de steun van de profclubs die François De Keersmaecker wegwilden. Een wederdienst moet dus kunnen. Minpunt voor Bayat: net als Linard spreekt hij geen Nederlands en hij is voorzitter van een club", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

Bayat zou een geschikte bondsvoorzitter zijn ...

Meest recent

Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

17
17
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

26
26
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

87
87
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

18
18
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

101
101
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

203
203
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

268
268
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

264
264
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

100
100
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

104
104
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

182
182
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

291
291
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

116
116
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

286
286
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

358
358
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

207
207

Meer sportnieuws