Vandenbempt verrast: "Hij is topkandidaat als nieuwe voorzitter"

door
Vandenbempt verrast:

Omdat de houdbaarheidsdatum van Gerard Linard al enkele jaren overschreden was, wordt er aanstaande zaterdag een nieuwe voorzitter voor de voetbalbond gekozen. Gilbert Timmermans en Philippe Godin, vertegenwoordigers van de respectievelijk Vlaamse en Waalse amateurclubs, zijn de officiële kandidaten. Al krijgen zij nu een belangrijke uitdager.


Analist/commentator Peter Vandenbempt volgt het dossier van dichtbij. En hij stelt dat Charleroi-manager Mehdi Bayat momenteel de grootste kanshebber is. Die wordt blijkbaar door de profclubs naar voren geschoven. "De Franstaligen binnen de Voetbalbond willen absoluut opnieuw een Franstalige voorzitter als tegengewicht voor de intussen zeer Vlaamse top van de bond, met nagenoeg allemaal Vlamingen in leidinggevende functies. En de profclubs willen na het vertrek van Bart Verhaeghe een zwaargewicht uit de eigen gelederen als voorzitter, onder meer om toe te zien op de verdere professionalisering van de bond", klinkt het bij Sporza.

Maar Bayat heeft nog meer troeven achter de hand om de verkiezing naar zich toe te trekken. "Bayat kan rekenen op de steun van afscheidnemend voorzitter Linard, die zijn invloed bij de Waalse amateurs wil aanwenden om Bayat in het zadel te krijgen. Linard kwam 2 jaar geleden aan de macht met de steun van de profclubs die François De Keersmaecker wegwilden. Een wederdienst moet dus kunnen. Minpunt voor Bayat: net als Linard spreekt hij geen Nederlands en hij is voorzitter van een club", aldus Vandenbempt.

LEES OOK: Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Bayat zou een geschikte bondsvoorzitter zijn ...

Meest recent

Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Naast Transfermarkt is ook databureau CIES met marktwaarden bezig. Het statistiekenbureau nam de ...

1
1
'Standard schiet in actie en doet bod op oude bekende'

Standard ging de winterstop in als de verrassende nummer zes in de rangschikking, maar de Rouches ...

17
17
'OHL heeft nieuwe miljoenentransfer in het vizier'

OH Leuven presteerde de voorbije seizoenen wisselvallig, maar wist wel enkele lucratieve uitgaande ...

20
20
'Anderlecht baalt: Ajax plukt weer talent weg'

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Dat bleek ook nog eens tijdens de winterstage, ...

99
99
'Genk blijft in spanning over vertrek sterkhouder'

KRC Genk heeft na de winterstop nog heel wat werk om in de top zes te raken, want de Limburgers ...

64
64
Leko spreekt klare taal over nieuwe spits bij Club

Het belooft bij Club Brugge nog een spannende wintermercato te gaan worden. Ze willen dit seizoen ...

294
294
'Anderlecht steekt transfer voorlopig in koelkast'

Het blijft voorlopig wachten tot er wat beweegt op transfervlak bij Anderlecht. Paars-Wit zit in de ...

178
178
Lokeren baalt na vertrek, Lommel stalt miljoenenaankoop

Sporting Lokeren zit met ontevreden spelers. Radja Nainggolan wil naar Patro Eisden, maar de club ...

87
87
RSCA compleet verrast: "Dacht aan terugkeer naar Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken er in 2025 heel wat smaakmakers. De kern is anno 2026 zeker niet beter ...

387
387
Vossen lucht zijn hart en neemt drastische beslissing

Bij Zulte Waregem gaat het al een tijdje over Jelle Vossen. De ex-Rode Duivel komt dit seizoen ...

438
438
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

81
81
'Club Brugge verrast en mikt op oude JPL-bekende'

Club Brugge wil zich deze mercato stevig versterken. De Bruggelingen gaan voor een flankaanvaller en ...

395
395
De Bruyne geschokt: Napoli zet alles op scherp

Hij kwam naar Napels om nog één keer écht te voetballen. Om te winnen, te ...

318
318
'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

65
65
Union SG aan de bak: Hubert 'bidt' voor deze toptransfer

Union SG kreeg al terecht veel lof voor zijn transfers, maar het afgelopen jaar sloegen ze ook de ...

67
67
Messi geeft heel verrassend toekomstplan prijs

Lionel Messi is nog steeds voortreffelijk bezig bij Inter Miami. De Argentijn is niet zinnens om ...

46
46
Standard in dubio: cashen of nieuw contract?

Bij Standard willen ze in 2026 eindelijk weer eens de top zes halen. De Rouches zullen dan beter ...

142
142
Anderlecht met zorgen: brengt onverwachte pion soelaas?

RSC Anderlecht is 2026 begonnen met een 2-1-nederlaag tegen St. Gallen. Besnik Hasi trekt met veel ...

283
283
Hasi klopt op tafel bij Renard: "Dat heeft geen enkele zin"

RSC Anderlecht heeft zijn oefenkamp in Spanje met een flinke domper moeten afsluiten. In de ...

344
344
Domper Hayen: meubelstuk per direct weg bij KRC Genk

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

226
226
Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Het ontslag van coach Ruben Amorim heeft voorlopig weinig zoden aan de dijk gebracht bij Manchester ...

56
56
'STVV beslist over toptransfer gegeerde Ito'

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

470
470
Man City blijft op de dool: Arsenal lacht tanden bloot

In de Engelse Premier League kan leider Arsenal FC, dat donderdag titelverdediger Livepool FC ...

50
50
Barça toont geen genade: met forfait-zege naar finale

De top van het Spaanse voetbal is momenteel verzameld in Saudi-Arabië, waar gestreden wordt om ...

68
68
'Renard aan de bak: Anderlecht vindt nieuwe flankaanvaller'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste officieuze match van 2026 verloren en ging woensdag met 1-2 ...

341
341

Meer sportnieuws