EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

door
EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

De Belgische beloften  begonnen afgelopen zondag in complete mineur aan hun EK in Italië. Tegen Polen was winst namelijk een must, maar gingen de jonge Duivels jammerlijk onderuit met 3-2. Met nog wedstrijden tegen Spanje en gastland Italië voor de boeg, leek kwalificatie dan ook al meteen ver weg.

Maar in voetbal moet uiteraard alles gespeeld worden, en waren de Belgen resoluut van plan om zich niet zomaar gewonnen te geven. Vanavond wachtte met Spanje de tweede tegenstander in de groepsfase. Winst was dus wel sowieso vereist, en om dat te bewerkstelligen voerde bondscoach Johan Walem drie wijzigingen door in zijn basiself. Jackers, De Norre en Leya Iseka verdwenen naar de bank. De Wolf, Bornauw en Bastien kwamen in de ploeg, wat zo ook enkele positiewissels teweegbracht.



De wedstrijd leek alvast goed te beginnen voor de Duivels, want Lukebakio zette al na 6 minuten de 0-1 op het bord. De speler van Dusseldorf stond echter offside, waardoor dit vroege feestje niet doorging. In tegendeel, amper een minuut later telde het doelpunt aan de overkant wél. Dani Olmo werkte fraai af: 1-0.

Een serieuze uppercut toch wel voor de Belgen, die zich de moed echter niet in de schoenen lieten zinken. Dat resulteerde in de niet onverdiende gelijkmaker van Bornauw, na fraai werk van Cools: 1-1. Net na het halfuur zorgde doelman De Wolf er met een knappe redding ook voor dat die score zo bleef tot aan de rust.

Beide ploegen moesten dus in de tweede helft op zoek naar een doelpunt, maar desondanks bleef de wedstrijd gezapig. Niet verwonderlijk, gezien de plaatselijke temperatuur van 32° celsius. Ook dat de Spanjaarden uiteindelijk de bovenhand haalden, hoeft niet te verbazen. Echter hielden de jonge Duivels, en dan vooral De Wolf, goed stand. Niet dat de Spaanse jonkies kans na kans kregen, maar de Belgen mochten zich toch lange tijd gelukkig prijzen dat het 1-1 bleef.

In het laatste kwartier kwamen de Belgen er enkele keren goed uit, en verdienden ze zelfs mogelijk een winnende treffer. Die viel een minuut voor tijd echter zeer pijnlijk nog aan de overkant, Fornals tekende voor de 2-1 eindstand. De Belgische beloften zijn dus zo na twee wedstrijden al uitgeschakeld op het EK, en boeken zo ook geen ticket voor de Olympische Spelen.

Scoreverloop:

7' Olmo (1-0)
24' Bornauw (1-1)
89' Fornals (2-1)

Had je er meer van verwacht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

81
81
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

0
0
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

4
4
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

12
12
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

36
36
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

89
89
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

65
65
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

45
45
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

119
119
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

300
300
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

54
54
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

269
269
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

70
70
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

64
64
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

422
422
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

98
98
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

188
188
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

147
147
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

734
734
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

452
452
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

541
541
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

262
262
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

231
231
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

251
251
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

243
243
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

68
68

Meer sportnieuws