EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

door
EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

De Belgische beloften  begonnen afgelopen zondag in complete mineur aan hun EK in Italië. Tegen Polen was winst namelijk een must, maar gingen de jonge Duivels jammerlijk onderuit met 3-2. Met nog wedstrijden tegen Spanje en gastland Italië voor de boeg, leek kwalificatie dan ook al meteen ver weg.

Maar in voetbal moet uiteraard alles gespeeld worden, en waren de Belgen resoluut van plan om zich niet zomaar gewonnen te geven. Vanavond wachtte met Spanje de tweede tegenstander in de groepsfase. Winst was dus wel sowieso vereist, en om dat te bewerkstelligen voerde bondscoach Johan Walem drie wijzigingen door in zijn basiself. Jackers, De Norre en Leya Iseka verdwenen naar de bank. De Wolf, Bornauw en Bastien kwamen in de ploeg, wat zo ook enkele positiewissels teweegbracht.



De wedstrijd leek alvast goed te beginnen voor de Duivels, want Lukebakio zette al na 6 minuten de 0-1 op het bord. De speler van Dusseldorf stond echter offside, waardoor dit vroege feestje niet doorging. In tegendeel, amper een minuut later telde het doelpunt aan de overkant wél. Dani Olmo werkte fraai af: 1-0.

Een serieuze uppercut toch wel voor de Belgen, die zich de moed echter niet in de schoenen lieten zinken. Dat resulteerde in de niet onverdiende gelijkmaker van Bornauw, na fraai werk van Cools: 1-1. Net na het halfuur zorgde doelman De Wolf er met een knappe redding ook voor dat die score zo bleef tot aan de rust.

Beide ploegen moesten dus in de tweede helft op zoek naar een doelpunt, maar desondanks bleef de wedstrijd gezapig. Niet verwonderlijk, gezien de plaatselijke temperatuur van 32° celsius. Ook dat de Spanjaarden uiteindelijk de bovenhand haalden, hoeft niet te verbazen. Echter hielden de jonge Duivels, en dan vooral De Wolf, goed stand. Niet dat de Spaanse jonkies kans na kans kregen, maar de Belgen mochten zich toch lange tijd gelukkig prijzen dat het 1-1 bleef.

In het laatste kwartier kwamen de Belgen er enkele keren goed uit, en verdienden ze zelfs mogelijk een winnende treffer. Die viel een minuut voor tijd echter zeer pijnlijk nog aan de overkant, Fornals tekende voor de 2-1 eindstand. De Belgische beloften zijn dus zo na twee wedstrijden al uitgeschakeld op het EK, en boeken zo ook geen ticket voor de Olympische Spelen.

Scoreverloop:

7' Olmo (1-0)
24' Bornauw (1-1)
89' Fornals (2-1)

Had je er meer van verwacht?

Meest recent

'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

127
127
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

598
598
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

290
290
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

481
481
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

201
201
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

348
348
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

788
788
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

399
399
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

443
443
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

82
82
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

53
53
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

327
327
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

122
122
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

102
102
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

89
89
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

466
466
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

64
64
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

939
939
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

128
128
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

136
136
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

451
451
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

214
214
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

774
774
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

82
82

Meer sportnieuws