EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

door
EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

De Belgische beloften  begonnen afgelopen zondag in complete mineur aan hun EK in Italië. Tegen Polen was winst namelijk een must, maar gingen de jonge Duivels jammerlijk onderuit met 3-2. Met nog wedstrijden tegen Spanje en gastland Italië voor de boeg, leek kwalificatie dan ook al meteen ver weg.

Maar in voetbal moet uiteraard alles gespeeld worden, en waren de Belgen resoluut van plan om zich niet zomaar gewonnen te geven. Vanavond wachtte met Spanje de tweede tegenstander in de groepsfase. Winst was dus wel sowieso vereist, en om dat te bewerkstelligen voerde bondscoach Johan Walem drie wijzigingen door in zijn basiself. Jackers, De Norre en Leya Iseka verdwenen naar de bank. De Wolf, Bornauw en Bastien kwamen in de ploeg, wat zo ook enkele positiewissels teweegbracht.



De wedstrijd leek alvast goed te beginnen voor de Duivels, want Lukebakio zette al na 6 minuten de 0-1 op het bord. De speler van Dusseldorf stond echter offside, waardoor dit vroege feestje niet doorging. In tegendeel, amper een minuut later telde het doelpunt aan de overkant wél. Dani Olmo werkte fraai af: 1-0.

Een serieuze uppercut toch wel voor de Belgen, die zich de moed echter niet in de schoenen lieten zinken. Dat resulteerde in de niet onverdiende gelijkmaker van Bornauw, na fraai werk van Cools: 1-1. Net na het halfuur zorgde doelman De Wolf er met een knappe redding ook voor dat die score zo bleef tot aan de rust.

Beide ploegen moesten dus in de tweede helft op zoek naar een doelpunt, maar desondanks bleef de wedstrijd gezapig. Niet verwonderlijk, gezien de plaatselijke temperatuur van 32° celsius. Ook dat de Spanjaarden uiteindelijk de bovenhand haalden, hoeft niet te verbazen. Echter hielden de jonge Duivels, en dan vooral De Wolf, goed stand. Niet dat de Spaanse jonkies kans na kans kregen, maar de Belgen mochten zich toch lange tijd gelukkig prijzen dat het 1-1 bleef.

In het laatste kwartier kwamen de Belgen er enkele keren goed uit, en verdienden ze zelfs mogelijk een winnende treffer. Die viel een minuut voor tijd echter zeer pijnlijk nog aan de overkant, Fornals tekende voor de 2-1 eindstand. De Belgische beloften zijn dus zo na twee wedstrijden al uitgeschakeld op het EK, en boeken zo ook geen ticket voor de Olympische Spelen.

Scoreverloop:

7' Olmo (1-0)
24' Bornauw (1-1)
89' Fornals (2-1)

Had je er meer van verwacht?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

23
23
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

41
41
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

23
23
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

173
173
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

272
272
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

35
35
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

135
135
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

318
318
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

368
368
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

617
617
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

199
199
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

551
551

Meer sportnieuws