EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

door
EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

De Belgische beloften  begonnen afgelopen zondag in complete mineur aan hun EK in Italië. Tegen Polen was winst namelijk een must, maar gingen de jonge Duivels jammerlijk onderuit met 3-2. Met nog wedstrijden tegen Spanje en gastland Italië voor de boeg, leek kwalificatie dan ook al meteen ver weg.

Maar in voetbal moet uiteraard alles gespeeld worden, en waren de Belgen resoluut van plan om zich niet zomaar gewonnen te geven. Vanavond wachtte met Spanje de tweede tegenstander in de groepsfase. Winst was dus wel sowieso vereist, en om dat te bewerkstelligen voerde bondscoach Johan Walem drie wijzigingen door in zijn basiself. Jackers, De Norre en Leya Iseka verdwenen naar de bank. De Wolf, Bornauw en Bastien kwamen in de ploeg, wat zo ook enkele positiewissels teweegbracht.



De wedstrijd leek alvast goed te beginnen voor de Duivels, want Lukebakio zette al na 6 minuten de 0-1 op het bord. De speler van Dusseldorf stond echter offside, waardoor dit vroege feestje niet doorging. In tegendeel, amper een minuut later telde het doelpunt aan de overkant wél. Dani Olmo werkte fraai af: 1-0.

Een serieuze uppercut toch wel voor de Belgen, die zich de moed echter niet in de schoenen lieten zinken. Dat resulteerde in de niet onverdiende gelijkmaker van Bornauw, na fraai werk van Cools: 1-1. Net na het halfuur zorgde doelman De Wolf er met een knappe redding ook voor dat die score zo bleef tot aan de rust.

Beide ploegen moesten dus in de tweede helft op zoek naar een doelpunt, maar desondanks bleef de wedstrijd gezapig. Niet verwonderlijk, gezien de plaatselijke temperatuur van 32° celsius. Ook dat de Spanjaarden uiteindelijk de bovenhand haalden, hoeft niet te verbazen. Echter hielden de jonge Duivels, en dan vooral De Wolf, goed stand. Niet dat de Spaanse jonkies kans na kans kregen, maar de Belgen mochten zich toch lange tijd gelukkig prijzen dat het 1-1 bleef.

In het laatste kwartier kwamen de Belgen er enkele keren goed uit, en verdienden ze zelfs mogelijk een winnende treffer. Die viel een minuut voor tijd echter zeer pijnlijk nog aan de overkant, Fornals tekende voor de 2-1 eindstand. De Belgische beloften zijn dus zo na twee wedstrijden al uitgeschakeld op het EK, en boeken zo ook geen ticket voor de Olympische Spelen.

Scoreverloop:

7' Olmo (1-0)
24' Bornauw (1-1)
89' Fornals (2-1)

Had je er meer van verwacht?

Meest recent

'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

4
4
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

39
39
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

21
21
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

32
32
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

107
107
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

111
111
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

290
290
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

39
39
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

84
84
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

34
34
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

285
285
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

153
153
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

92
92
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

73
73
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

376
376
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

412
412
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

194
194
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

112
112
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

405
405
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

495
495
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

102
102
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

102
102
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

322
322
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

615
615
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

266
266

Meer sportnieuws