EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

233 stemmen
EK Belgische U21 voorbij na pijnlijke nederlaag tegen Spanje

De Belgische beloften  begonnen afgelopen zondag in complete mineur aan hun EK in Italië. Tegen Polen was winst namelijk een must, maar gingen de jonge Duivels jammerlijk onderuit met 3-2. Met nog wedstrijden tegen Spanje en gastland Italië voor de boeg, leek kwalificatie dan ook al meteen ver weg.

Maar in voetbal moet uiteraard alles gespeeld worden, en waren de Belgen resoluut van plan om zich niet zomaar gewonnen te geven. Vanavond wachtte met Spanje de tweede tegenstander in de groepsfase. Winst was dus wel sowieso vereist, en om dat te bewerkstelligen voerde bondscoach Johan Walem drie wijzigingen door in zijn basiself. Jackers, De Norre en Leya Iseka verdwenen naar de bank. De Wolf, Bornauw en Bastien kwamen in de ploeg, wat zo ook enkele positiewissels teweegbracht.



De wedstrijd leek alvast goed te beginnen voor de Duivels, want Lukebakio zette al na 6 minuten de 0-1 op het bord. De speler van Dusseldorf stond echter offside, waardoor dit vroege feestje niet doorging. In tegendeel, amper een minuut later telde het doelpunt aan de overkant wél. Dani Olmo werkte fraai af: 1-0.

Een serieuze uppercut toch wel voor de Belgen, die zich de moed echter niet in de schoenen lieten zinken. Dat resulteerde in de niet onverdiende gelijkmaker van Bornauw, na fraai werk van Cools: 1-1. Net na het halfuur zorgde doelman De Wolf er met een knappe redding ook voor dat die score zo bleef tot aan de rust.

Beide ploegen moesten dus in de tweede helft op zoek naar een doelpunt, maar desondanks bleef de wedstrijd gezapig. Niet verwonderlijk, gezien de plaatselijke temperatuur van 32° celsius. Ook dat de Spanjaarden uiteindelijk de bovenhand haalden, hoeft niet te verbazen. Echter hielden de jonge Duivels, en dan vooral De Wolf, goed stand. Niet dat de Spaanse jonkies kans na kans kregen, maar de Belgen mochten zich toch lange tijd gelukkig prijzen dat het 1-1 bleef.

In het laatste kwartier kwamen de Belgen er enkele keren goed uit, en verdienden ze zelfs mogelijk een winnende treffer. Die viel een minuut voor tijd echter zeer pijnlijk nog aan de overkant, Fornals tekende voor de 2-1 eindstand. De Belgische beloften zijn dus zo na twee wedstrijden al uitgeschakeld op het EK, en boeken zo ook geen ticket voor de Olympische Spelen.

Scoreverloop:

7' Olmo (1-0)
24' Bornauw (1-1)
89' Fornals (2-1)

Had je er meer van verwacht?

Meest recent

Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

0
0
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

23
23
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

63
63
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

96
96
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

86
86
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

23
23
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

78
78
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

92
92
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

84
84
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

191
191
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

140
140
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

304
304
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

359
359
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

341
341
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

64
64
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

62
62
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

317
317
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

195
195

Meer sportnieuws