EXCLUSIEF Meekers: "Hebben bod van zes miljoen op Tomiyasu geweigerd"

283 stemmen
EXCLUSIEF Meekers:

STVV is aan het nieuwe seizoen begonnen en deed dat met zeer veel jonge spelers. Aanwinsten Mathieu Troonbeeckx en de jonge Bosniër Tarik Baltik (die weldra tekent) tekenden ook present. Marc Brys was er uiteraard ook en de coach van de Kanaries wacht op versterking. Voetbalnieuws sprak met voorzitter David Meekers over de ambities van de club en over de in- en uitgaande transfers bij STVV.


STVV wil de goede prestaties van vorig seizoen, toen het pas op de laatste speeldag naast Play-Off I greep, herhalen. "We gaan proberen zo goed te doen als vorig jaar en de linkerkolom van de rangschikking is onze ambitie. Op korte termijn willen we een zo sterk mogelijk team op de been te brengen. We zijn druk bezig met een aantal in- en uitgaande transfers en we hopen binnen een paar weken de kern gevormd te hebben."


STVV begon vandaag aan het seizoen 2019/2020.
Takehiro Tomiyasu wordt hardnekkig aan Bologna gelinkt. De kans is zeer groot dat de Japanner komend seizoen in de Serie A zal spelen, want de interesse is groot. "We hebben een bod van zes miljoen euro van Bologna ontvangen, maar we gaan Tomiyasu zeker niet voor dat bedrag van de hand doen en er is dus zeker geen akkoord. Er zijn meerdere Italiaanse clubs die interesse hebben in hem en onze CEO, meneer Tateishi, plant deze week een trip naar Italië en hij gaat er een viertal clubs bezoeken. Bologna is daar bij."

Diagne
Modou Diagne werd al even aangekondigd als de nieuwe verdediger, maar er zijn wat moeilijkheden opgedoken. "Die jongen heeft medische testen afgelegd. Diagne is nog altijd hier en we onderhandelen nog verder met hem, dus het kan nog altijd dat hij Kanarie zal worden. Er was een princiepsakkoord en hij is dan de medische testen komen afleggen, maar er zijn dan van zijn kant uit nieuwe onderhandelingen opgestart, ondanks het princiepsakkoord. De kans bestaat dat hij tekent, maar dat is nog geen feit en de komende dagen zal daar duidelijkheid over komen."


Marc Brys wacht nog op de nodige versterkingen.
Bij STVV zijn er ook een pak spelers die hun laatste contractjaar ingaan en daar zitten toch kleppers bij als Pol Garcia Tena, Yohan Boli, Alexis De Sart en Jorge Teixeira, maar ook jongens als Lucas Pirard (gewild door Waasland-Beveren), Alexandre De Bruyn en Samuel Asamoah.

"We gaan deze mercato afwachten en zien welke bewegingen er zijn geweest. Op 1 september kunnen we pas een goed beeld vormen over de spelersgroep en dan kunnen we over die jongens beslissingen nemen. We gaan dan speler per speler bekijken en evalueren hoe wij hun toekomst bij STVV zien."

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

🚀

Zal STVV 10 miljoen euro kunnen ontvangen voor Tomiyasu?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

189
189
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

76
76
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

156
156
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

142
142
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

309
309
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

658
658
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

289
289
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

578
578
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

778
778
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws