TRANSFERUURTJE: 'Club verhoogt bod, RSCA grijpt naast publiekslieveling'

335 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club verhoogt bod, RSCA grijpt naast publiekslieveling'

Het seizoen 2018-2019 zit erop en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge werd de voorbije dagen nadrukkelijk gelinkt aan Jean Butez en de vice-kampioen geeft niet op in de strijd om de doelman van Moeskroen. Blauw-Zwart zou één van de komende dagen terugkeren met een verhoogd bod. Op Le Canonnier gaan ze er ondertussen van uit dat Butez zeker zal vertrekken.



Ook Nana Ampomah lijkt de overstap naar het Jan Breydelstadion te gaan maken. De flankaanvaller zou Club verkiezen boven Standard en Antwerp omdat hij er opnieuw met Philippe Clement zal samenwerken. Club moet wel nog een akkoord zien te vinden met Waasland-Beveren.

Ook Silas Wamangituka blijft een optie voor Club, de 19-jarige aanvaller van Paris FC zou de vervanger van Wesley kunnen worden. Maar dan zal Club wel zijn transferrecord moeten breken, want de jongeling moet maar liefst 7 miljoen euro kosten.



De kassa zal in Brugge mogelijk ook weer rinkelen, want er wordt serieus aan de mouw getrokken van Marvelous NakambaWatford, Newcastle United, Atalanta en Aston Villa zouden de Zimbabwaan op het oog hebben. Er wordt zelfs gewag gemaakt van een transfersom van 22 miljoen euro, maar dat lijkt overdreven. Hoe dan ook zal Club door het opbod misschien wel de nodige miljoenen mogen incasseren.

Anderlecht mikt deze zomer op enkele grote namen en daarbij viel plots ook die van Lucas Biglia. De gewezen publiekslieveling mag deze zomer vertrekken bij AC Milan. Een terugkeer naar het Astridpark komt er echter niet, want de Argentijn wil nog een laatste grote contract versieren in Mexico of de MLS.



De kans dat Vedat Muriqi komt, lijkt dan weer veel groter. Anderlecht heeft volgens de makelaar van de spits zelfs al een offiiceel bod neergelegd bij Rizespor, dat daar wel nog geen beslissing over genomen heeft. Ook vanuit Duitsland en Frankrijk is er interesse voor de Kosovaar.

Ondertussen lijkt de uittocht bij RSCA eindelijk ingezet. Dennis Appiah zou definitief naar FC Nantes trekken en ook voor Ognjen Vranjes zou er een oplossing gevonden zijn. Michael Verschueren verklaarde in de Griekse pers dat de Bosniër donderdag normaal gezien tekent bij AEK Athene.



Bij Standard werken ze dezer dagen volop aan de definitieve komst van Zinho Vanheusden, maar er zou nog een Belgische club zou zich nog in de strijd mengen. Volgens Italiaanse bronnen ligt ook Antwerp op de loer om de verdediger weg te kapen mocht Standard geen akkoord vinden met Internazionale

BUITENLAND

Het lijkt er sterk op dat Romelu Lukaku deze zomer zal vertrekken bij Manchester United, maar de Rode Duivel is van plan om dat in stijl te doen. In tegenstelling tot Paul Pogba zou hij niet van plan zijn om een transfer te forceren. Hij zal geen druk zetten op de club en de uitkomst van de onderhandelingen met Internazionale sereen aanvaarden.



In januari verruilde Lovre Kalinic AA Gent voor Aston Villa, maar de gewezen Doelman van het Jaar verzeilde daar al snel op de bank. Ondertussen zou de Kroaat al te horen gekregen hebben dat hij na amper een halfjaar de club weer mag verlaten.

FC Barcelona kreeg een flinke klap door de pijnlijke manier waarop het dit seizoen uitgeschakeld werd in de Champions League en dat zou ervoor zorgen dat de kern in Camp Nou een stevige facelift zou gaan krijgen. Er zouden vier nieuwe spelers op komst zijn: Junior Firpo (Real Betis) en Matthijs de Ligt (Ajax) moeten de verdediging versterken, André Onana of Pau Lopez moet de nieuwe tweede doelman worden en tenslotte moet er ook nog een topaanvaller bij. Daarvoor is Antoine Griezmann nog steeds een optie.



Juventus heeft nog eens een koopje gedaan op de transfermarkt. Middenvelder Adrien Rabiot zou immers op het punt staan om voor vijf jaar te tekenen in Turijn. De Fransman komt transfervrij over van Paris Saint-Germain, waar hij weigerde bij te tekenen. Als gevolg daarvan bracht hij het voorbije halfjaar door in de B-kern.

LEES OOK: Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Moet Club zijn transferrecord deze zomer verbreken?

Meest recent

Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

212
212
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

106
106
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

32
32
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

80
80
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

98
98
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

446
446
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

209
209
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

63
63
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

174
174
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

94
94
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

363
363
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

79
79
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

39
39
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

574
574
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

617
617
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

114
114
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

292
292
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

192
192
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

108
108
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

178
178
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

343
343
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

316
316
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

121
121

Meer sportnieuws