TRANSFERUURTJE: 'Club verhoogt bod, RSCA grijpt naast publiekslieveling'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verhoogt bod, RSCA grijpt naast publiekslieveling'

Het seizoen 2018-2019 zit erop en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge werd de voorbije dagen nadrukkelijk gelinkt aan Jean Butez en de vice-kampioen geeft niet op in de strijd om de doelman van Moeskroen. Blauw-Zwart zou één van de komende dagen terugkeren met een verhoogd bod. Op Le Canonnier gaan ze er ondertussen van uit dat Butez zeker zal vertrekken.



Ook Nana Ampomah lijkt de overstap naar het Jan Breydelstadion te gaan maken. De flankaanvaller zou Club verkiezen boven Standard en Antwerp omdat hij er opnieuw met Philippe Clement zal samenwerken. Club moet wel nog een akkoord zien te vinden met Waasland-Beveren.

Ook Silas Wamangituka blijft een optie voor Club, de 19-jarige aanvaller van Paris FC zou de vervanger van Wesley kunnen worden. Maar dan zal Club wel zijn transferrecord moeten breken, want de jongeling moet maar liefst 7 miljoen euro kosten.



De kassa zal in Brugge mogelijk ook weer rinkelen, want er wordt serieus aan de mouw getrokken van Marvelous NakambaWatford, Newcastle United, Atalanta en Aston Villa zouden de Zimbabwaan op het oog hebben. Er wordt zelfs gewag gemaakt van een transfersom van 22 miljoen euro, maar dat lijkt overdreven. Hoe dan ook zal Club door het opbod misschien wel de nodige miljoenen mogen incasseren.

Anderlecht mikt deze zomer op enkele grote namen en daarbij viel plots ook die van Lucas Biglia. De gewezen publiekslieveling mag deze zomer vertrekken bij AC Milan. Een terugkeer naar het Astridpark komt er echter niet, want de Argentijn wil nog een laatste grote contract versieren in Mexico of de MLS.



De kans dat Vedat Muriqi komt, lijkt dan weer veel groter. Anderlecht heeft volgens de makelaar van de spits zelfs al een offiiceel bod neergelegd bij Rizespor, dat daar wel nog geen beslissing over genomen heeft. Ook vanuit Duitsland en Frankrijk is er interesse voor de Kosovaar.

Ondertussen lijkt de uittocht bij RSCA eindelijk ingezet. Dennis Appiah zou definitief naar FC Nantes trekken en ook voor Ognjen Vranjes zou er een oplossing gevonden zijn. Michael Verschueren verklaarde in de Griekse pers dat de Bosniër donderdag normaal gezien tekent bij AEK Athene.



Bij Standard werken ze dezer dagen volop aan de definitieve komst van Zinho Vanheusden, maar er zou nog een Belgische club zou zich nog in de strijd mengen. Volgens Italiaanse bronnen ligt ook Antwerp op de loer om de verdediger weg te kapen mocht Standard geen akkoord vinden met Internazionale

BUITENLAND

Het lijkt er sterk op dat Romelu Lukaku deze zomer zal vertrekken bij Manchester United, maar de Rode Duivel is van plan om dat in stijl te doen. In tegenstelling tot Paul Pogba zou hij niet van plan zijn om een transfer te forceren. Hij zal geen druk zetten op de club en de uitkomst van de onderhandelingen met Internazionale sereen aanvaarden.



In januari verruilde Lovre Kalinic AA Gent voor Aston Villa, maar de gewezen Doelman van het Jaar verzeilde daar al snel op de bank. Ondertussen zou de Kroaat al te horen gekregen hebben dat hij na amper een halfjaar de club weer mag verlaten.

FC Barcelona kreeg een flinke klap door de pijnlijke manier waarop het dit seizoen uitgeschakeld werd in de Champions League en dat zou ervoor zorgen dat de kern in Camp Nou een stevige facelift zou gaan krijgen. Er zouden vier nieuwe spelers op komst zijn: Junior Firpo (Real Betis) en Matthijs de Ligt (Ajax) moeten de verdediging versterken, André Onana of Pau Lopez moet de nieuwe tweede doelman worden en tenslotte moet er ook nog een topaanvaller bij. Daarvoor is Antoine Griezmann nog steeds een optie.



Juventus heeft nog eens een koopje gedaan op de transfermarkt. Middenvelder Adrien Rabiot zou immers op het punt staan om voor vijf jaar te tekenen in Turijn. De Fransman komt transfervrij over van Paris Saint-Germain, waar hij weigerde bij te tekenen. Als gevolg daarvan bracht hij het voorbije halfjaar door in de B-kern.

LEES OOK: Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

Moet Club zijn transferrecord deze zomer verbreken?

Meest recent

'Transferfiasco Anderlecht: bliksemvertrek in januari'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een waslijst aan nieuwe spelers in huis. Een aantal daarvan ...

35
35
'Barcelona grijpt in: drietal moet opzouten'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

26
26
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

50
50
Club dankt Hayen genadeloos af: Sonck haalt fors uit

De spectaculaire trainerswissel bij Club Brugge heeft heel wat stof doen opwaaien. Analist Wesley ...

359
359
'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

KRC Genk heeft andermaal een rotweek achter de rug: het sneuvelde in de beker en verloor vervolgens ...

283
283
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan ...

483
483
‘Club Brugge davert al: Leko-bom kan elk moment ontploffen’

De terugkeer van Ivan Leko naar Club Brugge voelt voor niemand als een gewone trainerswissel. Meteen ...

511
511
'Salah-explosie leidt tot spraakmakende transfer'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

159
159
'Hete winter Renard: transferplannen Anderlecht onthuld'

Terwijl de spelers zich klaarstomen voor de laatste wedstrijden van 2025, bereidt de sportieve ...

262
262
'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Ivan Leko is de nieuwe hoofdcoach van Club Brugge. De Kroatische trainer werd maandag tot ieders ...

635
635
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als ...

991
991
Liverpool-oorlog ontploft: Slot verwoest Salah volledig

Het is oorlog bij Liverpool. Na het 3-3 gelijkspel tegen Leeds United haalde sterspeler Mohamed ...

147
147
STVV moet vrezen: smaakmaker weg in januari?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. De Truienaars leveren al vele ...

114
114
'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

295
295
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

75
75
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

278
278
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

99
99
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

965
965
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

533
533
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

233
233
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1741
1741
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

559
559
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

356
356
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

1155
1155
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

3414
3414

Meer sportnieuws