TRANSFERUURTJE: 'Club verhoogt bod, RSCA grijpt naast publiekslieveling'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club verhoogt bod, RSCA grijpt naast publiekslieveling'

Het seizoen 2018-2019 zit erop en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge werd de voorbije dagen nadrukkelijk gelinkt aan Jean Butez en de vice-kampioen geeft niet op in de strijd om de doelman van Moeskroen. Blauw-Zwart zou één van de komende dagen terugkeren met een verhoogd bod. Op Le Canonnier gaan ze er ondertussen van uit dat Butez zeker zal vertrekken.



Ook Nana Ampomah lijkt de overstap naar het Jan Breydelstadion te gaan maken. De flankaanvaller zou Club verkiezen boven Standard en Antwerp omdat hij er opnieuw met Philippe Clement zal samenwerken. Club moet wel nog een akkoord zien te vinden met Waasland-Beveren.

Ook Silas Wamangituka blijft een optie voor Club, de 19-jarige aanvaller van Paris FC zou de vervanger van Wesley kunnen worden. Maar dan zal Club wel zijn transferrecord moeten breken, want de jongeling moet maar liefst 7 miljoen euro kosten.



De kassa zal in Brugge mogelijk ook weer rinkelen, want er wordt serieus aan de mouw getrokken van Marvelous NakambaWatford, Newcastle United, Atalanta en Aston Villa zouden de Zimbabwaan op het oog hebben. Er wordt zelfs gewag gemaakt van een transfersom van 22 miljoen euro, maar dat lijkt overdreven. Hoe dan ook zal Club door het opbod misschien wel de nodige miljoenen mogen incasseren.

Anderlecht mikt deze zomer op enkele grote namen en daarbij viel plots ook die van Lucas Biglia. De gewezen publiekslieveling mag deze zomer vertrekken bij AC Milan. Een terugkeer naar het Astridpark komt er echter niet, want de Argentijn wil nog een laatste grote contract versieren in Mexico of de MLS.



De kans dat Vedat Muriqi komt, lijkt dan weer veel groter. Anderlecht heeft volgens de makelaar van de spits zelfs al een offiiceel bod neergelegd bij Rizespor, dat daar wel nog geen beslissing over genomen heeft. Ook vanuit Duitsland en Frankrijk is er interesse voor de Kosovaar.

Ondertussen lijkt de uittocht bij RSCA eindelijk ingezet. Dennis Appiah zou definitief naar FC Nantes trekken en ook voor Ognjen Vranjes zou er een oplossing gevonden zijn. Michael Verschueren verklaarde in de Griekse pers dat de Bosniër donderdag normaal gezien tekent bij AEK Athene.



Bij Standard werken ze dezer dagen volop aan de definitieve komst van Zinho Vanheusden, maar er zou nog een Belgische club zou zich nog in de strijd mengen. Volgens Italiaanse bronnen ligt ook Antwerp op de loer om de verdediger weg te kapen mocht Standard geen akkoord vinden met Internazionale

BUITENLAND

Het lijkt er sterk op dat Romelu Lukaku deze zomer zal vertrekken bij Manchester United, maar de Rode Duivel is van plan om dat in stijl te doen. In tegenstelling tot Paul Pogba zou hij niet van plan zijn om een transfer te forceren. Hij zal geen druk zetten op de club en de uitkomst van de onderhandelingen met Internazionale sereen aanvaarden.



In januari verruilde Lovre Kalinic AA Gent voor Aston Villa, maar de gewezen Doelman van het Jaar verzeilde daar al snel op de bank. Ondertussen zou de Kroaat al te horen gekregen hebben dat hij na amper een halfjaar de club weer mag verlaten.

FC Barcelona kreeg een flinke klap door de pijnlijke manier waarop het dit seizoen uitgeschakeld werd in de Champions League en dat zou ervoor zorgen dat de kern in Camp Nou een stevige facelift zou gaan krijgen. Er zouden vier nieuwe spelers op komst zijn: Junior Firpo (Real Betis) en Matthijs de Ligt (Ajax) moeten de verdediging versterken, André Onana of Pau Lopez moet de nieuwe tweede doelman worden en tenslotte moet er ook nog een topaanvaller bij. Daarvoor is Antoine Griezmann nog steeds een optie.



Juventus heeft nog eens een koopje gedaan op de transfermarkt. Middenvelder Adrien Rabiot zou immers op het punt staan om voor vijf jaar te tekenen in Turijn. De Fransman komt transfervrij over van Paris Saint-Germain, waar hij weigerde bij te tekenen. Als gevolg daarvan bracht hij het voorbije halfjaar door in de B-kern.

LEES OOK: Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Moet Club zijn transferrecord deze zomer verbreken?

Meest recent

Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

45
45
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

20
20
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

200
200
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

15
15
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

272
272
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

104
104
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

205
205
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

364
364
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

249
249
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

261
261
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

452
452
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

490
490
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

273
273
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

236
236
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

294
294
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

152
152
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

324
324
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

81
81
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

234
234
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

387
387
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

306
306
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

311
311
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

407
407
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

373
373

Meer sportnieuws