De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

1625
De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert volbrachten al deel 1 van hun missie bij Club Brugge. Het ambitieuze duo leidde Club Brugge terug naar de Belgische top en de Europese subtop. Het was een werk van lange adem maar Verhaeghe en Mannaert gaven uiteindelijk toch thuis. Nu wordt het zaak om hun prominente plaats in België vast te houden en ook in Europa standvastig te presteren. Naast sportieve resultaten moet Club Brugge ook meer werk maken van de jeugddoorstroming, in die optiek werd voor Philippe Clement als nieuwe hoofdtrainer gekozen. 

DE DROOM VAN MANNAERT



CEO Mannaert gaf tijdens de aanstelling van Clement aan dat de nieuwe hoofdtrainer extra aandacht zal moeten geven aan de U18 en U21. Het ultieme doel van Mannaert is van Club Brugge een echte opleidingsclub te maken, met talentvolle spelers die de basis vormen. Het eerste wapenfeit van de jeugdige revolte in het Jan Breydelstadion is al bekend. De talentvolle doelman Nick Shinton (18) werd gepromoveerd tot derde keeper in het eerste elftal. Hij zal in de Jupiler Pro League hoogstwaarschijnlijk geen speelminuten maken, maar in de wachtkamer staat nog genoeg jong geweld te drummen.

Zo mogen Siemen Voet (19), Charles De Ketelaere (18), Ignace Van der Brempt (17), Maxim De Cuyper (18), Mathias De Wolf (17), Eric Appiah (18) en Brendan Schoonbaert (19) zich in de voorbereiding bewijzen aan trainer Clement. Deze jongeren kunnen al proeven van het grote werk maar in de wachtkamer staan er nog enkele talenten te popelen om hun kwaliteiten aan te tonen. Zo worden Nathan Fuakala (18) en Lars Dendoncker (18 en broer van Leander) omschreven als aanstormende talenten in het Jan Breydelstadion. Beide spelers moeten echter nog wat geduld aan de dag leggen om zich waar te maken in het eerste elftal.

BRUGSE BELOFTEN



Onder Ivan Leko kregen verschillende jeugdtalenten hun kans in het eerste elftal. Brandon Baiye was daar een van. Als moderne nummer zes toonde Baiye vlagen van zijn grote talent, en in de jeugdopleiding werd hij bewierookt als een grote belofte. Leko gunde de verdedigende middenvelder twee invalbeurten tegen KAS Eupen en Standard (Super Cup), kort op elkaar in de maand juli. Baiye weigerde echter zijn aflopende contract te verlengen op Jan Breydel en bijgevolg verdween hij naar het achterplan. Ondertussen zou hij al medische tests afgelegd hebben bij NAC Breda. Met Clement als nieuwe beheerder zal Baiye misschien toch een verlengd verblijf overwegen bij Club Brugge?



Naast Baiye gunde Leko nog enkele jonge spelers hun kans in het eerste elftal van Club Brugge. De ruwe diamant Loïs Openda (19) werd vorig seizoen al veel gebruikt in de competitie en zelfs in de Champions League. Hij wordt bijgevolg niet meer beschouwd als een belofte, maar wel als een speler die op korte termijn zijn meerwaarde kan aantonen. De andere raspaardjes Cyril Ngonge (19) en Noah Fadiga (19) zullen zich normaliter ook mogen bewijzen aan Clement, nadat zij eerder hun kans kregen onder Leko.

ACHTERSTAND OP ANDERLECHT EN GENK



Op vlak van jeugdopleiding staat Club Brugge nog enkele stappen achter RSC Anderlecht en KRC Genk. Naast hun indrukwekkende jeugd- en oefencomplexen geven deze clubs veelbelovende jeugdproducten snel en veel kansen. Denk bij Anderlecht maar aan Jérémy Doku, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Francis Amuzu en Albert Sambi-Lokonga. De Belgische recordkampioen leverde eerder al grote namen af zoals Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Youri Tielemans, Leander Dendoncker, en Yari Verschaeren wordt de volgende in dat rijtje.

Bij Genk maakten volgende jeugdspelers de laatste jaren hun debuut in de eerste ploeg: Dries Wouters, Nordin Jackers, Brian Heynen, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Steven Defour, Siebe Schrijvers en Rubin Seigers. Ook Leandro Trossard genoot het laatste deel van zijn formatie bij de Limburgers. Club Brugge heeft op jeugdvlak nog geen gelijkaardige referenties zoals Genk en Anderlecht, al helpen Björn Engels en Brandon Mechele de Brugse jeugdopleiding aan een degelijke reputatie. Maar het grootste talent bij Club Brugge moet er nog aankomen.

ERIC APPIAH: THE NEXT BEST THING

Eric Appiah (18) tekende eind mei nog maar een verlengd contract bij Club, en hem wordt een erg grote toekomst voorspeld. Alleen al zijn profiel doet Club wegdromen van een grootse doorbraak. Dit keer geen verdediger à la Engels of Mechele, maar wel een zuivere offensieve speler die zowel links, rechts als centraal in de aanval uit de voeten kan. De sterke punten van Appiah zijn snelheid en diepgang, gezegend met een behoorlijke techniek.

Tijdens het befaamde Viareggio-toernooi in Italië toonde Appiah al meermaals zijn grote klasse en talent aan. Daar blonk hij uit met 3 doelpunten in 6 wedstrijden. Daarnaast bewees Appiah zijn aanvallende polyvalentie door ook op de rechterflank goed te presteren. Het klinkt allemaal erg veelbelovend maar zoals bij (bijna) elke achttienjarige is er nog wat schaafwerk nodig. Aan Clement om het beste uit Appiah te halen. Te beginnen met zijn eerste seizoensvoorbereiding bij de A-kern van Blauw-Zwart.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

Zal Club Brugge RC Genk en Anderlecht kunnen bijbenen op vlak van jeugdopleiding?

Meest recent

Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

0
0
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

19
19
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

65
65
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

41
41
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

21
21
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

40
40
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

89
89
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

36
36
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

61
61
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

118
118
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

91
91
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

34
34
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

60
60
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

51
51
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

124
124
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

91
91
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

53
53
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

32
32
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

180
180
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

110
110
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

492
492
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

179
179
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

46
46
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

69
69
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

56
56

Meer sportnieuws