De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

1625 stemmen
De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert volbrachten al deel 1 van hun missie bij Club Brugge. Het ambitieuze duo leidde Club Brugge terug naar de Belgische top en de Europese subtop. Het was een werk van lange adem maar Verhaeghe en Mannaert gaven uiteindelijk toch thuis. Nu wordt het zaak om hun prominente plaats in België vast te houden en ook in Europa standvastig te presteren. Naast sportieve resultaten moet Club Brugge ook meer werk maken van de jeugddoorstroming, in die optiek werd voor Philippe Clement als nieuwe hoofdtrainer gekozen. 

DE DROOM VAN MANNAERT



CEO Mannaert gaf tijdens de aanstelling van Clement aan dat de nieuwe hoofdtrainer extra aandacht zal moeten geven aan de U18 en U21. Het ultieme doel van Mannaert is van Club Brugge een echte opleidingsclub te maken, met talentvolle spelers die de basis vormen. Het eerste wapenfeit van de jeugdige revolte in het Jan Breydelstadion is al bekend. De talentvolle doelman Nick Shinton (18) werd gepromoveerd tot derde keeper in het eerste elftal. Hij zal in de Jupiler Pro League hoogstwaarschijnlijk geen speelminuten maken, maar in de wachtkamer staat nog genoeg jong geweld te drummen.

Zo mogen Siemen Voet (19), Charles De Ketelaere (18), Ignace Van der Brempt (17), Maxim De Cuyper (18), Mathias De Wolf (17), Eric Appiah (18) en Brendan Schoonbaert (19) zich in de voorbereiding bewijzen aan trainer Clement. Deze jongeren kunnen al proeven van het grote werk maar in de wachtkamer staan er nog enkele talenten te popelen om hun kwaliteiten aan te tonen. Zo worden Nathan Fuakala (18) en Lars Dendoncker (18 en broer van Leander) omschreven als aanstormende talenten in het Jan Breydelstadion. Beide spelers moeten echter nog wat geduld aan de dag leggen om zich waar te maken in het eerste elftal.

BRUGSE BELOFTEN



Onder Ivan Leko kregen verschillende jeugdtalenten hun kans in het eerste elftal. Brandon Baiye was daar een van. Als moderne nummer zes toonde Baiye vlagen van zijn grote talent, en in de jeugdopleiding werd hij bewierookt als een grote belofte. Leko gunde de verdedigende middenvelder twee invalbeurten tegen KAS Eupen en Standard (Super Cup), kort op elkaar in de maand juli. Baiye weigerde echter zijn aflopende contract te verlengen op Jan Breydel en bijgevolg verdween hij naar het achterplan. Ondertussen zou hij al medische tests afgelegd hebben bij NAC Breda. Met Clement als nieuwe beheerder zal Baiye misschien toch een verlengd verblijf overwegen bij Club Brugge?



Naast Baiye gunde Leko nog enkele jonge spelers hun kans in het eerste elftal van Club Brugge. De ruwe diamant Loïs Openda (19) werd vorig seizoen al veel gebruikt in de competitie en zelfs in de Champions League. Hij wordt bijgevolg niet meer beschouwd als een belofte, maar wel als een speler die op korte termijn zijn meerwaarde kan aantonen. De andere raspaardjes Cyril Ngonge (19) en Noah Fadiga (19) zullen zich normaliter ook mogen bewijzen aan Clement, nadat zij eerder hun kans kregen onder Leko.

ACHTERSTAND OP ANDERLECHT EN GENK



Op vlak van jeugdopleiding staat Club Brugge nog enkele stappen achter RSC Anderlecht en KRC Genk. Naast hun indrukwekkende jeugd- en oefencomplexen geven deze clubs veelbelovende jeugdproducten snel en veel kansen. Denk bij Anderlecht maar aan Jérémy Doku, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Francis Amuzu en Albert Sambi-Lokonga. De Belgische recordkampioen leverde eerder al grote namen af zoals Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Youri Tielemans, Leander Dendoncker, en Yari Verschaeren wordt de volgende in dat rijtje.

Bij Genk maakten volgende jeugdspelers de laatste jaren hun debuut in de eerste ploeg: Dries Wouters, Nordin Jackers, Brian Heynen, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Steven Defour, Siebe Schrijvers en Rubin Seigers. Ook Leandro Trossard genoot het laatste deel van zijn formatie bij de Limburgers. Club Brugge heeft op jeugdvlak nog geen gelijkaardige referenties zoals Genk en Anderlecht, al helpen Björn Engels en Brandon Mechele de Brugse jeugdopleiding aan een degelijke reputatie. Maar het grootste talent bij Club Brugge moet er nog aankomen.

ERIC APPIAH: THE NEXT BEST THING

Eric Appiah (18) tekende eind mei nog maar een verlengd contract bij Club, en hem wordt een erg grote toekomst voorspeld. Alleen al zijn profiel doet Club wegdromen van een grootse doorbraak. Dit keer geen verdediger à la Engels of Mechele, maar wel een zuivere offensieve speler die zowel links, rechts als centraal in de aanval uit de voeten kan. De sterke punten van Appiah zijn snelheid en diepgang, gezegend met een behoorlijke techniek.

Tijdens het befaamde Viareggio-toernooi in Italië toonde Appiah al meermaals zijn grote klasse en talent aan. Daar blonk hij uit met 3 doelpunten in 6 wedstrijden. Daarnaast bewees Appiah zijn aanvallende polyvalentie door ook op de rechterflank goed te presteren. Het klinkt allemaal erg veelbelovend maar zoals bij (bijna) elke achttienjarige is er nog wat schaafwerk nodig. Aan Clement om het beste uit Appiah te halen. Te beginnen met zijn eerste seizoensvoorbereiding bij de A-kern van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

Zal Club Brugge RC Genk en Anderlecht kunnen bijbenen op vlak van jeugdopleiding?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

38
38
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

71
71
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

14
14
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

337
337
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

206
206
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

361
361
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

446
446
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

119
119
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

657
657
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

253
253
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

507
507
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

236
236
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

288
288
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

145
145
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

463
463
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

446
446
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

88
88
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

63
63
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

837
837
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

361
361
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

564
564
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

182
182
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

161
161
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

855
855

Meer sportnieuws