De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

door
De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert volbrachten al deel 1 van hun missie bij Club Brugge. Het ambitieuze duo leidde Club Brugge terug naar de Belgische top en de Europese subtop. Het was een werk van lange adem maar Verhaeghe en Mannaert gaven uiteindelijk toch thuis. Nu wordt het zaak om hun prominente plaats in België vast te houden en ook in Europa standvastig te presteren. Naast sportieve resultaten moet Club Brugge ook meer werk maken van de jeugddoorstroming, in die optiek werd voor Philippe Clement als nieuwe hoofdtrainer gekozen. 

DE DROOM VAN MANNAERT



CEO Mannaert gaf tijdens de aanstelling van Clement aan dat de nieuwe hoofdtrainer extra aandacht zal moeten geven aan de U18 en U21. Het ultieme doel van Mannaert is van Club Brugge een echte opleidingsclub te maken, met talentvolle spelers die de basis vormen. Het eerste wapenfeit van de jeugdige revolte in het Jan Breydelstadion is al bekend. De talentvolle doelman Nick Shinton (18) werd gepromoveerd tot derde keeper in het eerste elftal. Hij zal in de Jupiler Pro League hoogstwaarschijnlijk geen speelminuten maken, maar in de wachtkamer staat nog genoeg jong geweld te drummen.

Zo mogen Siemen Voet (19), Charles De Ketelaere (18), Ignace Van der Brempt (17), Maxim De Cuyper (18), Mathias De Wolf (17), Eric Appiah (18) en Brendan Schoonbaert (19) zich in de voorbereiding bewijzen aan trainer Clement. Deze jongeren kunnen al proeven van het grote werk maar in de wachtkamer staan er nog enkele talenten te popelen om hun kwaliteiten aan te tonen. Zo worden Nathan Fuakala (18) en Lars Dendoncker (18 en broer van Leander) omschreven als aanstormende talenten in het Jan Breydelstadion. Beide spelers moeten echter nog wat geduld aan de dag leggen om zich waar te maken in het eerste elftal.

BRUGSE BELOFTEN



Onder Ivan Leko kregen verschillende jeugdtalenten hun kans in het eerste elftal. Brandon Baiye was daar een van. Als moderne nummer zes toonde Baiye vlagen van zijn grote talent, en in de jeugdopleiding werd hij bewierookt als een grote belofte. Leko gunde de verdedigende middenvelder twee invalbeurten tegen KAS Eupen en Standard (Super Cup), kort op elkaar in de maand juli. Baiye weigerde echter zijn aflopende contract te verlengen op Jan Breydel en bijgevolg verdween hij naar het achterplan. Ondertussen zou hij al medische tests afgelegd hebben bij NAC Breda. Met Clement als nieuwe beheerder zal Baiye misschien toch een verlengd verblijf overwegen bij Club Brugge?



Naast Baiye gunde Leko nog enkele jonge spelers hun kans in het eerste elftal van Club Brugge. De ruwe diamant Loïs Openda (19) werd vorig seizoen al veel gebruikt in de competitie en zelfs in de Champions League. Hij wordt bijgevolg niet meer beschouwd als een belofte, maar wel als een speler die op korte termijn zijn meerwaarde kan aantonen. De andere raspaardjes Cyril Ngonge (19) en Noah Fadiga (19) zullen zich normaliter ook mogen bewijzen aan Clement, nadat zij eerder hun kans kregen onder Leko.

ACHTERSTAND OP ANDERLECHT EN GENK



Op vlak van jeugdopleiding staat Club Brugge nog enkele stappen achter RSC Anderlecht en KRC Genk. Naast hun indrukwekkende jeugd- en oefencomplexen geven deze clubs veelbelovende jeugdproducten snel en veel kansen. Denk bij Anderlecht maar aan Jérémy Doku, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Francis Amuzu en Albert Sambi-Lokonga. De Belgische recordkampioen leverde eerder al grote namen af zoals Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Youri Tielemans, Leander Dendoncker, en Yari Verschaeren wordt de volgende in dat rijtje.

Bij Genk maakten volgende jeugdspelers de laatste jaren hun debuut in de eerste ploeg: Dries Wouters, Nordin Jackers, Brian Heynen, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Steven Defour, Siebe Schrijvers en Rubin Seigers. Ook Leandro Trossard genoot het laatste deel van zijn formatie bij de Limburgers. Club Brugge heeft op jeugdvlak nog geen gelijkaardige referenties zoals Genk en Anderlecht, al helpen Björn Engels en Brandon Mechele de Brugse jeugdopleiding aan een degelijke reputatie. Maar het grootste talent bij Club Brugge moet er nog aankomen.

ERIC APPIAH: THE NEXT BEST THING

Eric Appiah (18) tekende eind mei nog maar een verlengd contract bij Club, en hem wordt een erg grote toekomst voorspeld. Alleen al zijn profiel doet Club wegdromen van een grootse doorbraak. Dit keer geen verdediger à la Engels of Mechele, maar wel een zuivere offensieve speler die zowel links, rechts als centraal in de aanval uit de voeten kan. De sterke punten van Appiah zijn snelheid en diepgang, gezegend met een behoorlijke techniek.

Tijdens het befaamde Viareggio-toernooi in Italië toonde Appiah al meermaals zijn grote klasse en talent aan. Daar blonk hij uit met 3 doelpunten in 6 wedstrijden. Daarnaast bewees Appiah zijn aanvallende polyvalentie door ook op de rechterflank goed te presteren. Het klinkt allemaal erg veelbelovend maar zoals bij (bijna) elke achttienjarige is er nog wat schaafwerk nodig. Aan Clement om het beste uit Appiah te halen. Te beginnen met zijn eerste seizoensvoorbereiding bij de A-kern van Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Zal Club Brugge RC Genk en Anderlecht kunnen bijbenen op vlak van jeugdopleiding?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

84
84
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

130
130
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

115
115
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

159
159
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

63
63
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

17
17
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

65
65
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

99
99
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

145
145
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

148
148
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

141
141
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

385
385
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

103
103
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

63
63
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

210
210
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

236
236
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

319
319
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

461
461

Meer sportnieuws