De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

1625
De Brugse briljanten van Clement: met eigen jeugd naar de top

Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert volbrachten al deel 1 van hun missie bij Club Brugge. Het ambitieuze duo leidde Club Brugge terug naar de Belgische top en de Europese subtop. Het was een werk van lange adem maar Verhaeghe en Mannaert gaven uiteindelijk toch thuis. Nu wordt het zaak om hun prominente plaats in België vast te houden en ook in Europa standvastig te presteren. Naast sportieve resultaten moet Club Brugge ook meer werk maken van de jeugddoorstroming, in die optiek werd voor Philippe Clement als nieuwe hoofdtrainer gekozen. 

DE DROOM VAN MANNAERT



CEO Mannaert gaf tijdens de aanstelling van Clement aan dat de nieuwe hoofdtrainer extra aandacht zal moeten geven aan de U18 en U21. Het ultieme doel van Mannaert is van Club Brugge een echte opleidingsclub te maken, met talentvolle spelers die de basis vormen. Het eerste wapenfeit van de jeugdige revolte in het Jan Breydelstadion is al bekend. De talentvolle doelman Nick Shinton (18) werd gepromoveerd tot derde keeper in het eerste elftal. Hij zal in de Jupiler Pro League hoogstwaarschijnlijk geen speelminuten maken, maar in de wachtkamer staat nog genoeg jong geweld te drummen.

Zo mogen Siemen Voet (19), Charles De Ketelaere (18), Ignace Van der Brempt (17), Maxim De Cuyper (18), Mathias De Wolf (17), Eric Appiah (18) en Brendan Schoonbaert (19) zich in de voorbereiding bewijzen aan trainer Clement. Deze jongeren kunnen al proeven van het grote werk maar in de wachtkamer staan er nog enkele talenten te popelen om hun kwaliteiten aan te tonen. Zo worden Nathan Fuakala (18) en Lars Dendoncker (18 en broer van Leander) omschreven als aanstormende talenten in het Jan Breydelstadion. Beide spelers moeten echter nog wat geduld aan de dag leggen om zich waar te maken in het eerste elftal.

BRUGSE BELOFTEN



Onder Ivan Leko kregen verschillende jeugdtalenten hun kans in het eerste elftal. Brandon Baiye was daar een van. Als moderne nummer zes toonde Baiye vlagen van zijn grote talent, en in de jeugdopleiding werd hij bewierookt als een grote belofte. Leko gunde de verdedigende middenvelder twee invalbeurten tegen KAS Eupen en Standard (Super Cup), kort op elkaar in de maand juli. Baiye weigerde echter zijn aflopende contract te verlengen op Jan Breydel en bijgevolg verdween hij naar het achterplan. Ondertussen zou hij al medische tests afgelegd hebben bij NAC Breda. Met Clement als nieuwe beheerder zal Baiye misschien toch een verlengd verblijf overwegen bij Club Brugge?



Naast Baiye gunde Leko nog enkele jonge spelers hun kans in het eerste elftal van Club Brugge. De ruwe diamant Loïs Openda (19) werd vorig seizoen al veel gebruikt in de competitie en zelfs in de Champions League. Hij wordt bijgevolg niet meer beschouwd als een belofte, maar wel als een speler die op korte termijn zijn meerwaarde kan aantonen. De andere raspaardjes Cyril Ngonge (19) en Noah Fadiga (19) zullen zich normaliter ook mogen bewijzen aan Clement, nadat zij eerder hun kans kregen onder Leko.

ACHTERSTAND OP ANDERLECHT EN GENK



Op vlak van jeugdopleiding staat Club Brugge nog enkele stappen achter RSC Anderlecht en KRC Genk. Naast hun indrukwekkende jeugd- en oefencomplexen geven deze clubs veelbelovende jeugdproducten snel en veel kansen. Denk bij Anderlecht maar aan Jérémy Doku, Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Francis Amuzu en Albert Sambi-Lokonga. De Belgische recordkampioen leverde eerder al grote namen af zoals Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Youri Tielemans, Leander Dendoncker, en Yari Verschaeren wordt de volgende in dat rijtje.

Bij Genk maakten volgende jeugdspelers de laatste jaren hun debuut in de eerste ploeg: Dries Wouters, Nordin Jackers, Brian Heynen, Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Steven Defour, Siebe Schrijvers en Rubin Seigers. Ook Leandro Trossard genoot het laatste deel van zijn formatie bij de Limburgers. Club Brugge heeft op jeugdvlak nog geen gelijkaardige referenties zoals Genk en Anderlecht, al helpen Björn Engels en Brandon Mechele de Brugse jeugdopleiding aan een degelijke reputatie. Maar het grootste talent bij Club Brugge moet er nog aankomen.

ERIC APPIAH: THE NEXT BEST THING

Eric Appiah (18) tekende eind mei nog maar een verlengd contract bij Club, en hem wordt een erg grote toekomst voorspeld. Alleen al zijn profiel doet Club wegdromen van een grootse doorbraak. Dit keer geen verdediger à la Engels of Mechele, maar wel een zuivere offensieve speler die zowel links, rechts als centraal in de aanval uit de voeten kan. De sterke punten van Appiah zijn snelheid en diepgang, gezegend met een behoorlijke techniek.

Tijdens het befaamde Viareggio-toernooi in Italië toonde Appiah al meermaals zijn grote klasse en talent aan. Daar blonk hij uit met 3 doelpunten in 6 wedstrijden. Daarnaast bewees Appiah zijn aanvallende polyvalentie door ook op de rechterflank goed te presteren. Het klinkt allemaal erg veelbelovend maar zoals bij (bijna) elke achttienjarige is er nog wat schaafwerk nodig. Aan Clement om het beste uit Appiah te halen. Te beginnen met zijn eerste seizoensvoorbereiding bij de A-kern van Blauw-Zwart.

LEES OOK: Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

Zal Club Brugge RC Genk en Anderlecht kunnen bijbenen op vlak van jeugdopleiding?

Meest recent

Mbappé veroorzaakt rel in Frankrijk: gespot in nachtclub

Kylian Mbappé viel bij Frankrijk geblesseerd uit en de aanvaller heeft het kamp van Zinedine ...

6
6
Turkse heksenketel op Sclessin? Stad Luik grijpt in

Sclessin is het podium voor de clash tussen België en Turkije vanavond. In de Nations League ...

31
31
Real Madrid levert “zwaar bewijs” omkoopschandaal Barça

De rivaliteit tussen Real Madrid en FC Barcelona wordt nog eens extra op scherp gezet. Eind deze ...

41
41
'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Bij KRC Genk blijft de eigen jeugdopleiding de grootste goudmijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar ...

77
77
'Mourinho en Perez botsen meteen over deze transfers'

Bij Real Madrid grepen ze afgelopen zomer stevig in na twee seizoenen zonder prijs. José ...

26
26
Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

40
40
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

41
41
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

146
146
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

267
267
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

77
77
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

58
58
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

131
131
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

127
127
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

173
173
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

782
782
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

84
84
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

66
66
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

105
105
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

159
159
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

148
148
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

80
80
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

589
589
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

99
99

Meer sportnieuws