KV Mechelen haalt eerste slag thuis bij het BAS

door
KV Mechelen haalt eerste slag thuis bij het BAS

Op 25 en 26 juni behandelt het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) het beroep van KV Mechelen, Lokeren en Tubeke tegen de uitspraak van de Geschillencommissie in Operatie Propere Handen. Bij KV Mechelen willen ze daarmee absoluut degradatie vermijden en daarvoor gebruikt de club alle mogelijke middelen. 

Zo weet Gazet van Antwerpen dat nu ook de supporters van Malinwa zich in de procedure gaan moeien. Zij willen Herman Huygens, de voorzitter van het BAS, gaan wraken. Ze trekken zijn onpartijdigheid in twijfel omdat Huygens in 2012 nog lid was van de Geschillencommissie en lid is van­ het Instituut voor Beroepsjuristen, dat het advocatenkantoor van de KBVB als partner heeft. 

Omdat de KBVB ook één van de belanghebbenden in deze zaak is, twijfelen ze bij KVM dus aan de onafhankelijkheid van Huygens. De fans zouden dan ook aangeven dat ze de zaak niet nog verder willen vertragen, maar dat ze deze feiten niet konden laten passeren.

UPDATE 18/06
Het lijkt erop dat KV Mechelen zijn slag thuisgehaald heeft. Het Nieuwsblad geeft immers aan dat de voorzitter van het BAS gewraakt is. De komende week zal er dus een nieuwe voorzitter gezocht moeten worden voor het proces, dat zoals eerder gezegd op 25 en 26 juni gevoerd zal worden. In de daaropvolgende dagen moet een definitieve uitspraak volgen.


LEES OOK: Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Zal dat een invloed hebben op het proces?

Meest recent

Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

10
10
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

18
18
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

6
6
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

107
107
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

44
44
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

294
294
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

34
34
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

776
776
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

86
86
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

101
101
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

306
306
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

159
159
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

649
649
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

59
59
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

51
51
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

53
53
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

345
345
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

180
180
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

439
439
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

229
229
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

267
267
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

85
85
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

315
315
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

315
315
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

360
360

Meer sportnieuws