KV Mechelen haalt eerste slag thuis bij het BAS

door
KV Mechelen haalt eerste slag thuis bij het BAS

Op 25 en 26 juni behandelt het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) het beroep van KV Mechelen, Lokeren en Tubeke tegen de uitspraak van de Geschillencommissie in Operatie Propere Handen. Bij KV Mechelen willen ze daarmee absoluut degradatie vermijden en daarvoor gebruikt de club alle mogelijke middelen. 

Zo weet Gazet van Antwerpen dat nu ook de supporters van Malinwa zich in de procedure gaan moeien. Zij willen Herman Huygens, de voorzitter van het BAS, gaan wraken. Ze trekken zijn onpartijdigheid in twijfel omdat Huygens in 2012 nog lid was van de Geschillencommissie en lid is van­ het Instituut voor Beroepsjuristen, dat het advocatenkantoor van de KBVB als partner heeft. 

Omdat de KBVB ook één van de belanghebbenden in deze zaak is, twijfelen ze bij KVM dus aan de onafhankelijkheid van Huygens. De fans zouden dan ook aangeven dat ze de zaak niet nog verder willen vertragen, maar dat ze deze feiten niet konden laten passeren.

UPDATE 18/06
Het lijkt erop dat KV Mechelen zijn slag thuisgehaald heeft. Het Nieuwsblad geeft immers aan dat de voorzitter van het BAS gewraakt is. De komende week zal er dus een nieuwe voorzitter gezocht moeten worden voor het proces, dat zoals eerder gezegd op 25 en 26 juni gevoerd zal worden. In de daaropvolgende dagen moet een definitieve uitspraak volgen.


LEES OOK: 'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

Zal dat een invloed hebben op het proces?

Meest recent

Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

6
6
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

14
14
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

148
148
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

17
17
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

179
179
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

134
134
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

210
210
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

144
144
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

192
192
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

741
741
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

144
144
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

656
656
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

440
440
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

454
454
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

246
246
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

320
320
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

652
652
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

732
732
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

548
548
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

279
279
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

556
556
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

541
541
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

459
459
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

563
563

Meer sportnieuws