Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

door
Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

De Belgische beloften zijn zeer slecht aan het EK U21 begonnen. Tegen Polen, dat als de minste ploeg in de groep werd aanzien, werd met 3-2 verloren. De jonge Belgen zullen moeten gaan stunten tegen Italië en Spanje om nog kans te maken op de volgende ronde.


Het eerste kwartier verliep, door de hitte, aan een gezapig tempo en er was amper gevaar. Orel Mangala - de beste Belg -  probeerde het dan maar eens vanop afstand en hij trof met zijn heerlijke knal de paam. Pech voor de jonge Belgen. Zij geraakten op toerental, want ook Siebe Schrijvers kreeg een kans en zette de Poolse doelman Grabara - die interesse geniet vanuit België - aan het werk. Een minuut later was het wel raak toen Isaac Mbenza goed voorzette en Aaron Leya Iseka de 0-1 in doel tikte.


Iseka bracht België op 0-1.
België had altijd op 0-2 moeten staan na 21 minuten, want Schrijvers kwam alleen voor doel. De Club Brugge-aanvaller punterde de bal ver naast. Na 25 minuten kwam Polen echter op gelijke hoogte na een afstandsschot van Zurkowski en Nordin Jackers ging niet vrijuit, want de bal was zeker niet onstopbaar. Ondanks nog een aantal mogelijkheden, was het 1-1 bij de rust en dat was zeer gevleid voor de Polen.


België ging toch met 3-2 ten onder.
Na de rust gingen de Belgen op zoek naar een nieuwe voorsprong, maar Polen sloeg toe op een hoekschop en Bielik sloeg toe: 2-1. Walem reageerde door Yari Verschaeren in te brengen voor Iseka. België probeerde de bakens te verzetten, maar dat lukte niet.

Defensief bleven de Belgen blunderen en Cobbaut liet zich veel te makkelijk opzij zetten, wat ook bij Anderlecht regelmatig gebeurde, en daardoor kreeg Szymanski de bal en die knalde hard in doel: 3-1 en boeken toe voor de Belgen. Schrijvers kreeg nog een uitgelezen kans op 3-2, maar hij had te veel tijd nodig. Dion Cools wist de daaropvolgende hoekschop wel binnen te koppen: 3-2. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

0-1 (16') Aaron Leya Iseka
1-1 (25') Szymon Zurkowski
2-1 (52') Krystian Bielik
3-1 (79')
Sebastian Szymanski
3-2 (83') Dion Cools

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Verdiende nederlaag?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

24
24
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

57
57
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

30
30
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

45
45
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

53
53
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

121
121
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

83
83
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

73
73
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

92
92
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

48
48
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

243
243
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

279
279
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

133
133
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

79
79
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

45
45
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

306
306
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

92
92
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

124
124
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

351
351
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

185
185
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

210
210
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

115
115
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

449
449
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws