Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

door
Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

De Belgische beloften zijn zeer slecht aan het EK U21 begonnen. Tegen Polen, dat als de minste ploeg in de groep werd aanzien, werd met 3-2 verloren. De jonge Belgen zullen moeten gaan stunten tegen Italië en Spanje om nog kans te maken op de volgende ronde.


Het eerste kwartier verliep, door de hitte, aan een gezapig tempo en er was amper gevaar. Orel Mangala - de beste Belg -  probeerde het dan maar eens vanop afstand en hij trof met zijn heerlijke knal de paam. Pech voor de jonge Belgen. Zij geraakten op toerental, want ook Siebe Schrijvers kreeg een kans en zette de Poolse doelman Grabara - die interesse geniet vanuit België - aan het werk. Een minuut later was het wel raak toen Isaac Mbenza goed voorzette en Aaron Leya Iseka de 0-1 in doel tikte.


Iseka bracht België op 0-1.
België had altijd op 0-2 moeten staan na 21 minuten, want Schrijvers kwam alleen voor doel. De Club Brugge-aanvaller punterde de bal ver naast. Na 25 minuten kwam Polen echter op gelijke hoogte na een afstandsschot van Zurkowski en Nordin Jackers ging niet vrijuit, want de bal was zeker niet onstopbaar. Ondanks nog een aantal mogelijkheden, was het 1-1 bij de rust en dat was zeer gevleid voor de Polen.


België ging toch met 3-2 ten onder.
Na de rust gingen de Belgen op zoek naar een nieuwe voorsprong, maar Polen sloeg toe op een hoekschop en Bielik sloeg toe: 2-1. Walem reageerde door Yari Verschaeren in te brengen voor Iseka. België probeerde de bakens te verzetten, maar dat lukte niet.

Defensief bleven de Belgen blunderen en Cobbaut liet zich veel te makkelijk opzij zetten, wat ook bij Anderlecht regelmatig gebeurde, en daardoor kreeg Szymanski de bal en die knalde hard in doel: 3-1 en boeken toe voor de Belgen. Schrijvers kreeg nog een uitgelezen kans op 3-2, maar hij had te veel tijd nodig. Dion Cools wist de daaropvolgende hoekschop wel binnen te koppen: 3-2. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

0-1 (16') Aaron Leya Iseka
1-1 (25') Szymon Zurkowski
2-1 (52') Krystian Bielik
3-1 (79')
Sebastian Szymanski
3-2 (83') Dion Cools

LEES OOK: Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

Verdiende nederlaag?

Meest recent

Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

0
0
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

4
4
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

43
43
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

59
59
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

37
37
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

171
171
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

116
116
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

140
140
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

102
102
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

121
121
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

120
120
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

52
52
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

46
46
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

67
67
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

449
449
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

127
127
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

132
132
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

204
204
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

38
38
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

276
276
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

61
61
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

257
257
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

104
104

Meer sportnieuws