Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

324 stemmen
Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

De Belgische beloften zijn zeer slecht aan het EK U21 begonnen. Tegen Polen, dat als de minste ploeg in de groep werd aanzien, werd met 3-2 verloren. De jonge Belgen zullen moeten gaan stunten tegen Italië en Spanje om nog kans te maken op de volgende ronde.


Het eerste kwartier verliep, door de hitte, aan een gezapig tempo en er was amper gevaar. Orel Mangala - de beste Belg -  probeerde het dan maar eens vanop afstand en hij trof met zijn heerlijke knal de paam. Pech voor de jonge Belgen. Zij geraakten op toerental, want ook Siebe Schrijvers kreeg een kans en zette de Poolse doelman Grabara - die interesse geniet vanuit België - aan het werk. Een minuut later was het wel raak toen Isaac Mbenza goed voorzette en Aaron Leya Iseka de 0-1 in doel tikte.


Iseka bracht België op 0-1.
België had altijd op 0-2 moeten staan na 21 minuten, want Schrijvers kwam alleen voor doel. De Club Brugge-aanvaller punterde de bal ver naast. Na 25 minuten kwam Polen echter op gelijke hoogte na een afstandsschot van Zurkowski en Nordin Jackers ging niet vrijuit, want de bal was zeker niet onstopbaar. Ondanks nog een aantal mogelijkheden, was het 1-1 bij de rust en dat was zeer gevleid voor de Polen.


België ging toch met 3-2 ten onder.
Na de rust gingen de Belgen op zoek naar een nieuwe voorsprong, maar Polen sloeg toe op een hoekschop en Bielik sloeg toe: 2-1. Walem reageerde door Yari Verschaeren in te brengen voor Iseka. België probeerde de bakens te verzetten, maar dat lukte niet.

Defensief bleven de Belgen blunderen en Cobbaut liet zich veel te makkelijk opzij zetten, wat ook bij Anderlecht regelmatig gebeurde, en daardoor kreeg Szymanski de bal en die knalde hard in doel: 3-1 en boeken toe voor de Belgen. Schrijvers kreeg nog een uitgelezen kans op 3-2, maar hij had te veel tijd nodig. Dion Cools wist de daaropvolgende hoekschop wel binnen te koppen: 3-2. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

0-1 (16') Aaron Leya Iseka
1-1 (25') Szymon Zurkowski
2-1 (52') Krystian Bielik
3-1 (79')
Sebastian Szymanski
3-2 (83') Dion Cools

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Verdiende nederlaag?

Meest recent

Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

25
25
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

86
86
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

121
121
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

89
89
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

634
634
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

141
141
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

283
283
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

309
309
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

153
153
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

396
396
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

302
302
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

468
468
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

454
454
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

103
103
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

215
215
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

141
141
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

96
96
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

212
212
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

340
340
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

474
474
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

206
206
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

651
651
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

457
457
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

290
290

Meer sportnieuws