Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

324 stemmen
Belgische beloften starten dramatisch aan EK met nederlaag tegen Polen

De Belgische beloften zijn zeer slecht aan het EK U21 begonnen. Tegen Polen, dat als de minste ploeg in de groep werd aanzien, werd met 3-2 verloren. De jonge Belgen zullen moeten gaan stunten tegen Italië en Spanje om nog kans te maken op de volgende ronde.


Het eerste kwartier verliep, door de hitte, aan een gezapig tempo en er was amper gevaar. Orel Mangala - de beste Belg -  probeerde het dan maar eens vanop afstand en hij trof met zijn heerlijke knal de paam. Pech voor de jonge Belgen. Zij geraakten op toerental, want ook Siebe Schrijvers kreeg een kans en zette de Poolse doelman Grabara - die interesse geniet vanuit België - aan het werk. Een minuut later was het wel raak toen Isaac Mbenza goed voorzette en Aaron Leya Iseka de 0-1 in doel tikte.


Iseka bracht België op 0-1.
België had altijd op 0-2 moeten staan na 21 minuten, want Schrijvers kwam alleen voor doel. De Club Brugge-aanvaller punterde de bal ver naast. Na 25 minuten kwam Polen echter op gelijke hoogte na een afstandsschot van Zurkowski en Nordin Jackers ging niet vrijuit, want de bal was zeker niet onstopbaar. Ondanks nog een aantal mogelijkheden, was het 1-1 bij de rust en dat was zeer gevleid voor de Polen.


België ging toch met 3-2 ten onder.
Na de rust gingen de Belgen op zoek naar een nieuwe voorsprong, maar Polen sloeg toe op een hoekschop en Bielik sloeg toe: 2-1. Walem reageerde door Yari Verschaeren in te brengen voor Iseka. België probeerde de bakens te verzetten, maar dat lukte niet.

Defensief bleven de Belgen blunderen en Cobbaut liet zich veel te makkelijk opzij zetten, wat ook bij Anderlecht regelmatig gebeurde, en daardoor kreeg Szymanski de bal en die knalde hard in doel: 3-1 en boeken toe voor de Belgen. Schrijvers kreeg nog een uitgelezen kans op 3-2, maar hij had te veel tijd nodig. Dion Cools wist de daaropvolgende hoekschop wel binnen te koppen: 3-2. Daar bleef het ook bij.

Scoreverloop:

0-1 (16') Aaron Leya Iseka
1-1 (25') Szymon Zurkowski
2-1 (52') Krystian Bielik
3-1 (79')
Sebastian Szymanski
3-2 (83') Dion Cools

LEES OOK: Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

Verdiende nederlaag?

Meest recent

Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

5
5
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

57
57
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

28
28
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

46
46
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

118
118
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

56
56
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

125
125
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

326
326
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

111
111
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

81
81
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

88
88
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

191
191
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

189
189
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

91
91
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

199
199
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

228
228
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

96
96
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

55
55
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

78
78
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

425
425
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

461
461
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

258
258
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

277
277
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

309
309

Meer sportnieuws