Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

door
Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

Aston Villa voor 25 miljoen. Club Brugge pokerde, speelde het opbod van de geïnteresseerden aan tafel tegen elkaar uit en ging all-in voor een Belgisch transferrecord. Blauw-Zwart kreeg wat het wilde. Wesley Moraes ook, want de Braziliaan droomde al langer van de Premier League. Als hij het daar nu kan waarmaken komt de volgende droom in het vizier: een plaats bij de Goddelijke Kanaries.


De 22-jarige spits hoopt stiekem al een tijdje op een selectie voor de nationale ploeg van Brazilië. Eerder dit jaar kreeg hij namelijk nog informeel de vraag of hij zich wou laten naturaliseren tot Belg en zich ter beschikking stellen van Roberto Martinez en de Rode Duivels. Wesley legde de kans om het nummer één op de FIFA-ranking te vervoegen echter zonder verpinken naast zich neer. Misschien dat hij met goede prestaties in de play-offs wel dezelfde vraag zou krijgen van bondscoach Tite, zo redeneerde de jonge beer.

Braziliaanse weelde
Helaas, de Seleção gaat in eigen land zonder Wesley op zoek naar de negende eindzege in de Copa America. Niet dat de afwezigheid van de ex-spits van Club Brugge in zijn thuisland veel harten zal beroeren. Met Marcelo, David Luiz, Fabinho, Lucas Moura en Douglas Costa ontbreken er heel wat grotere namen in de Braziliaanse kern, terwijl ook Willian pas in allerijl ter vervanging van de geblesseerde Neymar werd opgeroepen. Dat ook Wesley Moraes over het hoofd werd gezien is dan uiteraard slechts bijzaak.

Voorin heeft Tite zelfs na het jammerlijke uitvallen van zijn absolute sterspeler dan ook nog steeds genoeg keuze te over. Behalve Willian selecteerde de Braziliaanse bondscoach in zijn voorhoede Everton (Gremio), David Neres (Ajax) Richarlison (Everton), Roberto Firmino (Liverpool) en Gabriel Jesus (Manchester City). Net als Neymar zijn die eerste drie van nature eerder flankspelers die wel hun streng kunnen trekken wanneer ze centraal in de aanval worden uitgespeeld. Firmino en Jesus zijn dan weer wel echte spitsen.



Alhoewel, zo diep in de punt is het tweetal meestal ook niet terug te vinden. Jesus wijkt graag uit naar de flanken en is niet het type om constant oorlog te maken met robuuste verdedigers. Firmino staat op dat vlak meer zijn mannetje, maar zakt bij Liverpool dan weer vaak ver terug om ruimte te creëren voor de snelle Mohamed Salah en Sadio Mané. Hoewel het duo ontegensprekelijk op een hoger niveau acteert dan Wesley, kan geen van hen dus dezelfde kwaliteiten voorleggen als de nieuwbakken spits van Aston Villa.

Geen breekijzer
De voorkeur op een van deze twee zal de duurste transfer ooit uit de Jupiler Pro League niet snel krijgen, en gezien hun jonge leeftijd zullen beiden ook wel nog even meedraaien. Het valt echter op dat de selectie van Tite opnieuw geen breekijzer bevat. Manchester City en Barcelona doen het zonder, en er was een tijd dat ook de Goddelijke Kanaries hier geen nood aan hadden. Recente blamages illustreerden echter dat zelfs Brazilië niet langer zomaar kan rekenen op de traditionele dominantie om elke match te winnen.

Een extra offensieve troef lijken de Brazilianen, zeker gezien de vele blessures van Neymar tijdens grote toernooien, dus wel te kunnen gebruiken. In plaats van nog maar eens een winger – in het eerdere lijstje werd Philippe Coutinho, op papier een middenvelder, zelfs nog niet eens meegerekend – kan een stormram of aanspeelpunt voorin in heel wat scenario’s waarschijnlijk dan ook beter van pas komen. Met zijn gevarieerde arsenaal aan kwaliteiten zou Wesley beide rollen in één klap kunnen vervullen.



De ex-spits van Club Brugge meet met zijn 191 centimeter niet alleen groter dan alle huidige veldspelers bij de Seleção, maar beschikt daarbij ook over een fysieke kracht die niemand in de kern van vandaag in de schaal kan werpen. Met zijn bovengemiddelde snelheid, diepgang en techniek voor een targetman is Wesley bovendien een nachtmerrie voor elke verdediger. De jongeling zou zo een extra dimensie kunnen toevoegen aan het team van Tite, dat intussen toch 'al' sinds 2007 geen prijs meer gewonnen heeft.

Voorbeelden en kansen
De recentste teleurstelling, met name de WK-uitschakeling door de Rode Duivels, zette de bondscoach bovendien aan tot een verjongingskuur. Het verklaart waarom een heleboel van de eerder vermelde routiniers de Copa America dit jaar thuis vanop de bank gadeslaan. De jonge Wesley past dan ook prima in die filosofie en zou aldus snel opgepikt kunnen worden. Club Brugge was nog net te low profile, maar de selectie van iemand als Neres bewijst dat Tite verder kijkt dan de Europese toppers en de eigen competitie alleen.

Ook het parcours van Richarlison kan gelden als een voorbeeld. Diens eerste seizoen in Engeland bij Watford leverde hem nog geen caps op, maar een transfer en goede start bij Everton later maakt hij vast onderdeel uit van de Braziliaanse kern. Mogelijk moet Wesley dus nog even geduld oefenen, al komt hij de Premier League toch ook met meer allure binnen dan de aanvaller die rechtstreeks overkwam vanuit Fluminense. Een aantal beresterke prestaties kunnen zo misschien al snel volstaan om de ban te breken.



Hoewel een basisplaats dus zelfs bij een succesvol debuut in de Premier League iets te hoog gegrepen lijkt, kan een plekje in de Braziliaanse selectie er wel eens sneller inzitten dan gedacht. Natuurlijk moet Wesley dan eerst nog bevestigen dat hij het stapje omhoog aankan. Als duurste aanwinst in de geschiedenis zal de Braziliaan bij Aston Villa echter voldoende kansen krijgen. Als hij die grijpt volgt er vroeg of laat ongetwijfeld ook eentje bij de Goddelijke Kanaries. En zien we Wesley wie weet wel terug op het WK 2022 in Qatar.

LEES OOK: Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Maakt Wesley volgens u kans op een plaats bij Brazilië?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

32
32
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

141
141
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

65
65
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

45
45
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

171
171
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

350
350
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

133
133
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

155
155
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

143
143
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

475
475
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

166
166
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

97
97
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

657
657
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

193
193
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

49
49
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

909
909
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

163
163
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

296
296
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

548
548
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

855
855
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

1007
1007
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

235
235
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

61
61

Meer sportnieuws