Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

1633
Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

Aston Villa voor 25 miljoen. Club Brugge pokerde, speelde het opbod van de geïnteresseerden aan tafel tegen elkaar uit en ging all-in voor een Belgisch transferrecord. Blauw-Zwart kreeg wat het wilde. Wesley Moraes ook, want de Braziliaan droomde al langer van de Premier League. Als hij het daar nu kan waarmaken komt de volgende droom in het vizier: een plaats bij de Goddelijke Kanaries.


De 22-jarige spits hoopt stiekem al een tijdje op een selectie voor de nationale ploeg van Brazilië. Eerder dit jaar kreeg hij namelijk nog informeel de vraag of hij zich wou laten naturaliseren tot Belg en zich ter beschikking stellen van Roberto Martinez en de Rode Duivels. Wesley legde de kans om het nummer één op de FIFA-ranking te vervoegen echter zonder verpinken naast zich neer. Misschien dat hij met goede prestaties in de play-offs wel dezelfde vraag zou krijgen van bondscoach Tite, zo redeneerde de jonge beer.

Braziliaanse weelde
Helaas, de Seleção gaat in eigen land zonder Wesley op zoek naar de negende eindzege in de Copa America. Niet dat de afwezigheid van de ex-spits van Club Brugge in zijn thuisland veel harten zal beroeren. Met Marcelo, David Luiz, Fabinho, Lucas Moura en Douglas Costa ontbreken er heel wat grotere namen in de Braziliaanse kern, terwijl ook Willian pas in allerijl ter vervanging van de geblesseerde Neymar werd opgeroepen. Dat ook Wesley Moraes over het hoofd werd gezien is dan uiteraard slechts bijzaak.

Voorin heeft Tite zelfs na het jammerlijke uitvallen van zijn absolute sterspeler dan ook nog steeds genoeg keuze te over. Behalve Willian selecteerde de Braziliaanse bondscoach in zijn voorhoede Everton (Gremio), David Neres (Ajax) Richarlison (Everton), Roberto Firmino (Liverpool) en Gabriel Jesus (Manchester City). Net als Neymar zijn die eerste drie van nature eerder flankspelers die wel hun streng kunnen trekken wanneer ze centraal in de aanval worden uitgespeeld. Firmino en Jesus zijn dan weer wel echte spitsen.



Alhoewel, zo diep in de punt is het tweetal meestal ook niet terug te vinden. Jesus wijkt graag uit naar de flanken en is niet het type om constant oorlog te maken met robuuste verdedigers. Firmino staat op dat vlak meer zijn mannetje, maar zakt bij Liverpool dan weer vaak ver terug om ruimte te creëren voor de snelle Mohamed Salah en Sadio Mané. Hoewel het duo ontegensprekelijk op een hoger niveau acteert dan Wesley, kan geen van hen dus dezelfde kwaliteiten voorleggen als de nieuwbakken spits van Aston Villa.

Geen breekijzer
De voorkeur op een van deze twee zal de duurste transfer ooit uit de Jupiler Pro League niet snel krijgen, en gezien hun jonge leeftijd zullen beiden ook wel nog even meedraaien. Het valt echter op dat de selectie van Tite opnieuw geen breekijzer bevat. Manchester City en Barcelona doen het zonder, en er was een tijd dat ook de Goddelijke Kanaries hier geen nood aan hadden. Recente blamages illustreerden echter dat zelfs Brazilië niet langer zomaar kan rekenen op de traditionele dominantie om elke match te winnen.

Een extra offensieve troef lijken de Brazilianen, zeker gezien de vele blessures van Neymar tijdens grote toernooien, dus wel te kunnen gebruiken. In plaats van nog maar eens een winger – in het eerdere lijstje werd Philippe Coutinho, op papier een middenvelder, zelfs nog niet eens meegerekend – kan een stormram of aanspeelpunt voorin in heel wat scenario’s waarschijnlijk dan ook beter van pas komen. Met zijn gevarieerde arsenaal aan kwaliteiten zou Wesley beide rollen in één klap kunnen vervullen.



De ex-spits van Club Brugge meet met zijn 191 centimeter niet alleen groter dan alle huidige veldspelers bij de Seleção, maar beschikt daarbij ook over een fysieke kracht die niemand in de kern van vandaag in de schaal kan werpen. Met zijn bovengemiddelde snelheid, diepgang en techniek voor een targetman is Wesley bovendien een nachtmerrie voor elke verdediger. De jongeling zou zo een extra dimensie kunnen toevoegen aan het team van Tite, dat intussen toch 'al' sinds 2007 geen prijs meer gewonnen heeft.

Voorbeelden en kansen
De recentste teleurstelling, met name de WK-uitschakeling door de Rode Duivels, zette de bondscoach bovendien aan tot een verjongingskuur. Het verklaart waarom een heleboel van de eerder vermelde routiniers de Copa America dit jaar thuis vanop de bank gadeslaan. De jonge Wesley past dan ook prima in die filosofie en zou aldus snel opgepikt kunnen worden. Club Brugge was nog net te low profile, maar de selectie van iemand als Neres bewijst dat Tite verder kijkt dan de Europese toppers en de eigen competitie alleen.

Ook het parcours van Richarlison kan gelden als een voorbeeld. Diens eerste seizoen in Engeland bij Watford leverde hem nog geen caps op, maar een transfer en goede start bij Everton later maakt hij vast onderdeel uit van de Braziliaanse kern. Mogelijk moet Wesley dus nog even geduld oefenen, al komt hij de Premier League toch ook met meer allure binnen dan de aanvaller die rechtstreeks overkwam vanuit Fluminense. Een aantal beresterke prestaties kunnen zo misschien al snel volstaan om de ban te breken.



Hoewel een basisplaats dus zelfs bij een succesvol debuut in de Premier League iets te hoog gegrepen lijkt, kan een plekje in de Braziliaanse selectie er wel eens sneller inzitten dan gedacht. Natuurlijk moet Wesley dan eerst nog bevestigen dat hij het stapje omhoog aankan. Als duurste aanwinst in de geschiedenis zal de Braziliaan bij Aston Villa echter voldoende kansen krijgen. Als hij die grijpt volgt er vroeg of laat ongetwijfeld ook eentje bij de Goddelijke Kanaries. En zien we Wesley wie weet wel terug op het WK 2022 in Qatar.

LEES OOK: Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

Maakt Wesley volgens u kans op een plaats bij Brazilië?

Meest recent

'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

10
10
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

66
66
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

76
76
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

84
84
'Bologna heeft beet met tweede Belgische aanwinst'

Samuel Mbangula staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De Belgische aanvaller verlaat ...

18
18
Ruben Van Gucht maakt brandhout van Miss België-circus

Ruben Van Gucht haalt stevig uit naar de mensen die volgens hem misbruik maken van zijn relatie met ...

93
93
Sibierski aan zet: twéé extra spelers nodig op cruciale posities

Anderlecht kreeg een tikje van Union SG. Paars-Wit toonde weliswaar beterschap inzake doelgevaar, ...

307
307
'Genk vangt zeer straf bedrag met doorverkooppercentages'

Het lijkt voor KRC Genk een zeer lucratieve transferzomer te gaan worden. In de laatste dagen van de ...

180
180
Verrassende transfer in de maak voor Vermeeren?

Op zijn 21ste lijkt Arthur Vermeeren stilaan op een kruispunt in zijn carrière te staan. ...

167
167
'Done deal El Ouahdi: deze exacte som vangt Genk'

Het is nog een zeer bewogen einde van de zomermercato voor Genk. Dat stelde zondag nog Benjamin ...

180
180
Anderlecht kondigt definitief vertrek van flop aan

Anderlecht staat nog voor enkele zeer drukke dagen. Sportief directeur Antoine Sibierski is nog op ...

194
194
'Sensatietransfer Brughmans: alle details bekend'

Het slot van de mercato brengt bij KRC Genk nog een enorme verrassing. Terwijl de ogen veelal ...

463
463
'Knaltransfer Fofana: drie clubs in de running'

Voor Malick Fofana lijkt er in het slot van de mercato nog een transfer op komst te zijn. De ...

114
114
'Mbangula versiert op de valreep nog transfer'

De voorbije jaren maakten heel wat Belgische talenten een veelbelovend debuut, maar dat kreeg lang ...

44
44
'Twee vliegen in één klap: Standard loost overbodig duo'

Standard is goed aan het seizoen begonnen en is na vier speeldagen nog steeds ongeslagen. Met een ...

175
175
'Grote drukte Anderlecht: ook Stroeykens vertrekt nog'

Het slot van de mercato belooft nog zeer druk te worden voor Anderlecht. Dat maakt volop werk van de ...

703
703
TRANSFERUURTJE: 'Topbod op Vermant, transferbom bij Genk'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

319
319
‘Anderlecht zoekt oplossing: drie clubs strijden om Bertaccini’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Adriano Bertaccini. Onder Vitor Bruno is de ...

351
351
‘Brughmans richting Liverpool: Genk vangt wéér recordbedrag’

Het gaat plots snel voor Lucca Brughmans. De 18-jarige doelman brak vorig seizoen pas door bij KRC ...

409
409
'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

Westerlo heeft een nieuwe versterking beet, dat vernam onze redactie via buitenlandse bronnen. De ...

93
93
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

189
189
Vandenbempt bijzonder hard voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Een zeer verdiende zege, maar de score was inzake ...

374
374
'Westerlo en Fenerbahçe op zucht van akkoord'

Bij KVC Westerlo gaat een van de jonge talenten mogelijk nog een toptransfer versieren. ...

72
72
Lommel SK baalt: "Jammer dat hij vertrekt"

Lommel SK is zeer goed begonnen aan het seizoen en boekte een zeven op twaalf. De club zag dit ...

72
72
'Anderlecht biedt tot 6 miljoen voor twee spelers'

RSC Anderlecht roert zich nadrukkelijk op de transfermarkt. De Brusselaars hebben een betere ploeg ...

722
722

Meer sportnieuws