Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

door
Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

Aston Villa voor 25 miljoen. Club Brugge pokerde, speelde het opbod van de geïnteresseerden aan tafel tegen elkaar uit en ging all-in voor een Belgisch transferrecord. Blauw-Zwart kreeg wat het wilde. Wesley Moraes ook, want de Braziliaan droomde al langer van de Premier League. Als hij het daar nu kan waarmaken komt de volgende droom in het vizier: een plaats bij de Goddelijke Kanaries.


De 22-jarige spits hoopt stiekem al een tijdje op een selectie voor de nationale ploeg van Brazilië. Eerder dit jaar kreeg hij namelijk nog informeel de vraag of hij zich wou laten naturaliseren tot Belg en zich ter beschikking stellen van Roberto Martinez en de Rode Duivels. Wesley legde de kans om het nummer één op de FIFA-ranking te vervoegen echter zonder verpinken naast zich neer. Misschien dat hij met goede prestaties in de play-offs wel dezelfde vraag zou krijgen van bondscoach Tite, zo redeneerde de jonge beer.

Braziliaanse weelde
Helaas, de Seleção gaat in eigen land zonder Wesley op zoek naar de negende eindzege in de Copa America. Niet dat de afwezigheid van de ex-spits van Club Brugge in zijn thuisland veel harten zal beroeren. Met Marcelo, David Luiz, Fabinho, Lucas Moura en Douglas Costa ontbreken er heel wat grotere namen in de Braziliaanse kern, terwijl ook Willian pas in allerijl ter vervanging van de geblesseerde Neymar werd opgeroepen. Dat ook Wesley Moraes over het hoofd werd gezien is dan uiteraard slechts bijzaak.

Voorin heeft Tite zelfs na het jammerlijke uitvallen van zijn absolute sterspeler dan ook nog steeds genoeg keuze te over. Behalve Willian selecteerde de Braziliaanse bondscoach in zijn voorhoede Everton (Gremio), David Neres (Ajax) Richarlison (Everton), Roberto Firmino (Liverpool) en Gabriel Jesus (Manchester City). Net als Neymar zijn die eerste drie van nature eerder flankspelers die wel hun streng kunnen trekken wanneer ze centraal in de aanval worden uitgespeeld. Firmino en Jesus zijn dan weer wel echte spitsen.



Alhoewel, zo diep in de punt is het tweetal meestal ook niet terug te vinden. Jesus wijkt graag uit naar de flanken en is niet het type om constant oorlog te maken met robuuste verdedigers. Firmino staat op dat vlak meer zijn mannetje, maar zakt bij Liverpool dan weer vaak ver terug om ruimte te creëren voor de snelle Mohamed Salah en Sadio Mané. Hoewel het duo ontegensprekelijk op een hoger niveau acteert dan Wesley, kan geen van hen dus dezelfde kwaliteiten voorleggen als de nieuwbakken spits van Aston Villa.

Geen breekijzer
De voorkeur op een van deze twee zal de duurste transfer ooit uit de Jupiler Pro League niet snel krijgen, en gezien hun jonge leeftijd zullen beiden ook wel nog even meedraaien. Het valt echter op dat de selectie van Tite opnieuw geen breekijzer bevat. Manchester City en Barcelona doen het zonder, en er was een tijd dat ook de Goddelijke Kanaries hier geen nood aan hadden. Recente blamages illustreerden echter dat zelfs Brazilië niet langer zomaar kan rekenen op de traditionele dominantie om elke match te winnen.

Een extra offensieve troef lijken de Brazilianen, zeker gezien de vele blessures van Neymar tijdens grote toernooien, dus wel te kunnen gebruiken. In plaats van nog maar eens een winger – in het eerdere lijstje werd Philippe Coutinho, op papier een middenvelder, zelfs nog niet eens meegerekend – kan een stormram of aanspeelpunt voorin in heel wat scenario’s waarschijnlijk dan ook beter van pas komen. Met zijn gevarieerde arsenaal aan kwaliteiten zou Wesley beide rollen in één klap kunnen vervullen.



De ex-spits van Club Brugge meet met zijn 191 centimeter niet alleen groter dan alle huidige veldspelers bij de Seleção, maar beschikt daarbij ook over een fysieke kracht die niemand in de kern van vandaag in de schaal kan werpen. Met zijn bovengemiddelde snelheid, diepgang en techniek voor een targetman is Wesley bovendien een nachtmerrie voor elke verdediger. De jongeling zou zo een extra dimensie kunnen toevoegen aan het team van Tite, dat intussen toch 'al' sinds 2007 geen prijs meer gewonnen heeft.

Voorbeelden en kansen
De recentste teleurstelling, met name de WK-uitschakeling door de Rode Duivels, zette de bondscoach bovendien aan tot een verjongingskuur. Het verklaart waarom een heleboel van de eerder vermelde routiniers de Copa America dit jaar thuis vanop de bank gadeslaan. De jonge Wesley past dan ook prima in die filosofie en zou aldus snel opgepikt kunnen worden. Club Brugge was nog net te low profile, maar de selectie van iemand als Neres bewijst dat Tite verder kijkt dan de Europese toppers en de eigen competitie alleen.

Ook het parcours van Richarlison kan gelden als een voorbeeld. Diens eerste seizoen in Engeland bij Watford leverde hem nog geen caps op, maar een transfer en goede start bij Everton later maakt hij vast onderdeel uit van de Braziliaanse kern. Mogelijk moet Wesley dus nog even geduld oefenen, al komt hij de Premier League toch ook met meer allure binnen dan de aanvaller die rechtstreeks overkwam vanuit Fluminense. Een aantal beresterke prestaties kunnen zo misschien al snel volstaan om de ban te breken.



Hoewel een basisplaats dus zelfs bij een succesvol debuut in de Premier League iets te hoog gegrepen lijkt, kan een plekje in de Braziliaanse selectie er wel eens sneller inzitten dan gedacht. Natuurlijk moet Wesley dan eerst nog bevestigen dat hij het stapje omhoog aankan. Als duurste aanwinst in de geschiedenis zal de Braziliaan bij Aston Villa echter voldoende kansen krijgen. Als hij die grijpt volgt er vroeg of laat ongetwijfeld ook eentje bij de Goddelijke Kanaries. En zien we Wesley wie weet wel terug op het WK 2022 in Qatar.

LEES OOK: Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Maakt Wesley volgens u kans op een plaats bij Brazilië?

Meest recent

‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

106
106
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

315
315
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

281
281
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

82
82
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

126
126
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

165
165
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

199
199
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

78
78
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

217
217
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

548
548
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

62
62
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

225
225
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

385
385
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

117
117
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

89
89
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

411
411
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

79
79
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

223
223
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

668
668
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

150
150
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

335
335
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

476
476
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

492
492

Meer sportnieuws