Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

1633
Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

Aston Villa voor 25 miljoen. Club Brugge pokerde, speelde het opbod van de geïnteresseerden aan tafel tegen elkaar uit en ging all-in voor een Belgisch transferrecord. Blauw-Zwart kreeg wat het wilde. Wesley Moraes ook, want de Braziliaan droomde al langer van de Premier League. Als hij het daar nu kan waarmaken komt de volgende droom in het vizier: een plaats bij de Goddelijke Kanaries.


De 22-jarige spits hoopt stiekem al een tijdje op een selectie voor de nationale ploeg van Brazilië. Eerder dit jaar kreeg hij namelijk nog informeel de vraag of hij zich wou laten naturaliseren tot Belg en zich ter beschikking stellen van Roberto Martinez en de Rode Duivels. Wesley legde de kans om het nummer één op de FIFA-ranking te vervoegen echter zonder verpinken naast zich neer. Misschien dat hij met goede prestaties in de play-offs wel dezelfde vraag zou krijgen van bondscoach Tite, zo redeneerde de jonge beer.

Braziliaanse weelde
Helaas, de Seleção gaat in eigen land zonder Wesley op zoek naar de negende eindzege in de Copa America. Niet dat de afwezigheid van de ex-spits van Club Brugge in zijn thuisland veel harten zal beroeren. Met Marcelo, David Luiz, Fabinho, Lucas Moura en Douglas Costa ontbreken er heel wat grotere namen in de Braziliaanse kern, terwijl ook Willian pas in allerijl ter vervanging van de geblesseerde Neymar werd opgeroepen. Dat ook Wesley Moraes over het hoofd werd gezien is dan uiteraard slechts bijzaak.

Voorin heeft Tite zelfs na het jammerlijke uitvallen van zijn absolute sterspeler dan ook nog steeds genoeg keuze te over. Behalve Willian selecteerde de Braziliaanse bondscoach in zijn voorhoede Everton (Gremio), David Neres (Ajax) Richarlison (Everton), Roberto Firmino (Liverpool) en Gabriel Jesus (Manchester City). Net als Neymar zijn die eerste drie van nature eerder flankspelers die wel hun streng kunnen trekken wanneer ze centraal in de aanval worden uitgespeeld. Firmino en Jesus zijn dan weer wel echte spitsen.



Alhoewel, zo diep in de punt is het tweetal meestal ook niet terug te vinden. Jesus wijkt graag uit naar de flanken en is niet het type om constant oorlog te maken met robuuste verdedigers. Firmino staat op dat vlak meer zijn mannetje, maar zakt bij Liverpool dan weer vaak ver terug om ruimte te creëren voor de snelle Mohamed Salah en Sadio Mané. Hoewel het duo ontegensprekelijk op een hoger niveau acteert dan Wesley, kan geen van hen dus dezelfde kwaliteiten voorleggen als de nieuwbakken spits van Aston Villa.

Geen breekijzer
De voorkeur op een van deze twee zal de duurste transfer ooit uit de Jupiler Pro League niet snel krijgen, en gezien hun jonge leeftijd zullen beiden ook wel nog even meedraaien. Het valt echter op dat de selectie van Tite opnieuw geen breekijzer bevat. Manchester City en Barcelona doen het zonder, en er was een tijd dat ook de Goddelijke Kanaries hier geen nood aan hadden. Recente blamages illustreerden echter dat zelfs Brazilië niet langer zomaar kan rekenen op de traditionele dominantie om elke match te winnen.

Een extra offensieve troef lijken de Brazilianen, zeker gezien de vele blessures van Neymar tijdens grote toernooien, dus wel te kunnen gebruiken. In plaats van nog maar eens een winger – in het eerdere lijstje werd Philippe Coutinho, op papier een middenvelder, zelfs nog niet eens meegerekend – kan een stormram of aanspeelpunt voorin in heel wat scenario’s waarschijnlijk dan ook beter van pas komen. Met zijn gevarieerde arsenaal aan kwaliteiten zou Wesley beide rollen in één klap kunnen vervullen.



De ex-spits van Club Brugge meet met zijn 191 centimeter niet alleen groter dan alle huidige veldspelers bij de Seleção, maar beschikt daarbij ook over een fysieke kracht die niemand in de kern van vandaag in de schaal kan werpen. Met zijn bovengemiddelde snelheid, diepgang en techniek voor een targetman is Wesley bovendien een nachtmerrie voor elke verdediger. De jongeling zou zo een extra dimensie kunnen toevoegen aan het team van Tite, dat intussen toch 'al' sinds 2007 geen prijs meer gewonnen heeft.

Voorbeelden en kansen
De recentste teleurstelling, met name de WK-uitschakeling door de Rode Duivels, zette de bondscoach bovendien aan tot een verjongingskuur. Het verklaart waarom een heleboel van de eerder vermelde routiniers de Copa America dit jaar thuis vanop de bank gadeslaan. De jonge Wesley past dan ook prima in die filosofie en zou aldus snel opgepikt kunnen worden. Club Brugge was nog net te low profile, maar de selectie van iemand als Neres bewijst dat Tite verder kijkt dan de Europese toppers en de eigen competitie alleen.

Ook het parcours van Richarlison kan gelden als een voorbeeld. Diens eerste seizoen in Engeland bij Watford leverde hem nog geen caps op, maar een transfer en goede start bij Everton later maakt hij vast onderdeel uit van de Braziliaanse kern. Mogelijk moet Wesley dus nog even geduld oefenen, al komt hij de Premier League toch ook met meer allure binnen dan de aanvaller die rechtstreeks overkwam vanuit Fluminense. Een aantal beresterke prestaties kunnen zo misschien al snel volstaan om de ban te breken.



Hoewel een basisplaats dus zelfs bij een succesvol debuut in de Premier League iets te hoog gegrepen lijkt, kan een plekje in de Braziliaanse selectie er wel eens sneller inzitten dan gedacht. Natuurlijk moet Wesley dan eerst nog bevestigen dat hij het stapje omhoog aankan. Als duurste aanwinst in de geschiedenis zal de Braziliaan bij Aston Villa echter voldoende kansen krijgen. Als hij die grijpt volgt er vroeg of laat ongetwijfeld ook eentje bij de Goddelijke Kanaries. En zien we Wesley wie weet wel terug op het WK 2022 in Qatar.

LEES OOK: Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Maakt Wesley volgens u kans op een plaats bij Brazilië?

Meest recent

Kompany in zevende hemel: radicale uitspraak Kane

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

5
5
Garcia opent boekje over dé wissel: "Dit zei Courtois me"

In een uitgebreid interview met het Waalse SudPresse heeft Rudi Garcia een eerste keer gereageerd op ...

101
101
Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

348
348
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

121
121
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

576
576
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

317
317
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

619
619
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

214
214
Grote doorbraak bij AA Gent? "Enorme vertrouwensboost"

AA Gent is met een foutloze 6 op 6 aan de competitie begonnen. Zondagnamiddag werd ook La ...

391
391
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

574
574
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

168
168
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

568
568
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

240
240
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

739
739
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

830
830
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

92
92
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

519
519
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

204
204
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1512
1512
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

104
104
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

643
643
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

967
967
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

1073
1073
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

1159
1159
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

444
444

Meer sportnieuws