Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

1633
Adeus Wesley, en tot in Qatar: zwaait Club een Goddelijke Kanarie uit?

Aston Villa voor 25 miljoen. Club Brugge pokerde, speelde het opbod van de geïnteresseerden aan tafel tegen elkaar uit en ging all-in voor een Belgisch transferrecord. Blauw-Zwart kreeg wat het wilde. Wesley Moraes ook, want de Braziliaan droomde al langer van de Premier League. Als hij het daar nu kan waarmaken komt de volgende droom in het vizier: een plaats bij de Goddelijke Kanaries.


De 22-jarige spits hoopt stiekem al een tijdje op een selectie voor de nationale ploeg van Brazilië. Eerder dit jaar kreeg hij namelijk nog informeel de vraag of hij zich wou laten naturaliseren tot Belg en zich ter beschikking stellen van Roberto Martinez en de Rode Duivels. Wesley legde de kans om het nummer één op de FIFA-ranking te vervoegen echter zonder verpinken naast zich neer. Misschien dat hij met goede prestaties in de play-offs wel dezelfde vraag zou krijgen van bondscoach Tite, zo redeneerde de jonge beer.

Braziliaanse weelde
Helaas, de Seleção gaat in eigen land zonder Wesley op zoek naar de negende eindzege in de Copa America. Niet dat de afwezigheid van de ex-spits van Club Brugge in zijn thuisland veel harten zal beroeren. Met Marcelo, David Luiz, Fabinho, Lucas Moura en Douglas Costa ontbreken er heel wat grotere namen in de Braziliaanse kern, terwijl ook Willian pas in allerijl ter vervanging van de geblesseerde Neymar werd opgeroepen. Dat ook Wesley Moraes over het hoofd werd gezien is dan uiteraard slechts bijzaak.

Voorin heeft Tite zelfs na het jammerlijke uitvallen van zijn absolute sterspeler dan ook nog steeds genoeg keuze te over. Behalve Willian selecteerde de Braziliaanse bondscoach in zijn voorhoede Everton (Gremio), David Neres (Ajax) Richarlison (Everton), Roberto Firmino (Liverpool) en Gabriel Jesus (Manchester City). Net als Neymar zijn die eerste drie van nature eerder flankspelers die wel hun streng kunnen trekken wanneer ze centraal in de aanval worden uitgespeeld. Firmino en Jesus zijn dan weer wel echte spitsen.



Alhoewel, zo diep in de punt is het tweetal meestal ook niet terug te vinden. Jesus wijkt graag uit naar de flanken en is niet het type om constant oorlog te maken met robuuste verdedigers. Firmino staat op dat vlak meer zijn mannetje, maar zakt bij Liverpool dan weer vaak ver terug om ruimte te creëren voor de snelle Mohamed Salah en Sadio Mané. Hoewel het duo ontegensprekelijk op een hoger niveau acteert dan Wesley, kan geen van hen dus dezelfde kwaliteiten voorleggen als de nieuwbakken spits van Aston Villa.

Geen breekijzer
De voorkeur op een van deze twee zal de duurste transfer ooit uit de Jupiler Pro League niet snel krijgen, en gezien hun jonge leeftijd zullen beiden ook wel nog even meedraaien. Het valt echter op dat de selectie van Tite opnieuw geen breekijzer bevat. Manchester City en Barcelona doen het zonder, en er was een tijd dat ook de Goddelijke Kanaries hier geen nood aan hadden. Recente blamages illustreerden echter dat zelfs Brazilië niet langer zomaar kan rekenen op de traditionele dominantie om elke match te winnen.

Een extra offensieve troef lijken de Brazilianen, zeker gezien de vele blessures van Neymar tijdens grote toernooien, dus wel te kunnen gebruiken. In plaats van nog maar eens een winger – in het eerdere lijstje werd Philippe Coutinho, op papier een middenvelder, zelfs nog niet eens meegerekend – kan een stormram of aanspeelpunt voorin in heel wat scenario’s waarschijnlijk dan ook beter van pas komen. Met zijn gevarieerde arsenaal aan kwaliteiten zou Wesley beide rollen in één klap kunnen vervullen.



De ex-spits van Club Brugge meet met zijn 191 centimeter niet alleen groter dan alle huidige veldspelers bij de Seleção, maar beschikt daarbij ook over een fysieke kracht die niemand in de kern van vandaag in de schaal kan werpen. Met zijn bovengemiddelde snelheid, diepgang en techniek voor een targetman is Wesley bovendien een nachtmerrie voor elke verdediger. De jongeling zou zo een extra dimensie kunnen toevoegen aan het team van Tite, dat intussen toch 'al' sinds 2007 geen prijs meer gewonnen heeft.

Voorbeelden en kansen
De recentste teleurstelling, met name de WK-uitschakeling door de Rode Duivels, zette de bondscoach bovendien aan tot een verjongingskuur. Het verklaart waarom een heleboel van de eerder vermelde routiniers de Copa America dit jaar thuis vanop de bank gadeslaan. De jonge Wesley past dan ook prima in die filosofie en zou aldus snel opgepikt kunnen worden. Club Brugge was nog net te low profile, maar de selectie van iemand als Neres bewijst dat Tite verder kijkt dan de Europese toppers en de eigen competitie alleen.

Ook het parcours van Richarlison kan gelden als een voorbeeld. Diens eerste seizoen in Engeland bij Watford leverde hem nog geen caps op, maar een transfer en goede start bij Everton later maakt hij vast onderdeel uit van de Braziliaanse kern. Mogelijk moet Wesley dus nog even geduld oefenen, al komt hij de Premier League toch ook met meer allure binnen dan de aanvaller die rechtstreeks overkwam vanuit Fluminense. Een aantal beresterke prestaties kunnen zo misschien al snel volstaan om de ban te breken.



Hoewel een basisplaats dus zelfs bij een succesvol debuut in de Premier League iets te hoog gegrepen lijkt, kan een plekje in de Braziliaanse selectie er wel eens sneller inzitten dan gedacht. Natuurlijk moet Wesley dan eerst nog bevestigen dat hij het stapje omhoog aankan. Als duurste aanwinst in de geschiedenis zal de Braziliaan bij Aston Villa echter voldoende kansen krijgen. Als hij die grijpt volgt er vroeg of laat ongetwijfeld ook eentje bij de Goddelijke Kanaries. En zien we Wesley wie weet wel terug op het WK 2022 in Qatar.

Maakt Wesley volgens u kans op een plaats bij Brazilië?

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

34
34
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

23
23
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

22
22
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

63
63
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

29
29
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

82
82
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

77
77
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

85
85
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

61
61
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

139
139
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

195
195
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

513
513
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

35
35
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

94
94
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

344
344
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

11
11
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

110
110
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

142
142
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

128
128
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

242
242
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

169
169
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

44
44
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

649
649
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

39
39
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws