Martinez schrok bij aanstelling als bondscoach: "Vond ik storend"

612 stemmen
Martinez schrok bij aanstelling als bondscoach:

De Belgische beloften-selectie gaat zondag van start op het EK U21, Polen vormt dan de eerst tegenstander van dienst. En in de tribunes wordt alvast hoog bezoek verwacht. Zo wil bondscoach Roberto Martinez zoveel mogelijk wedstrijden van de mini-Duivels live bijwonen.


Want vanaf september mogen een aantal beloften zich opmaken voor hun eerste selectie bij de grote jongens. Van die doorstroming was tot dusver geen sprake, maar daar had Martinez ook zijn redenen voor. "Simpel. De focus lag niet op 'presteren'. Zelfontwikkeling, dat was de prioriteit voor de vorige generaties. Ik vond dat best wel storend. Toen ik in 2016 arriveerde, was het voor mij direct duidelijk dat de beloftenploeg in dat domein vooruitgang moest boeken - het was het meest individuele elftal van België. Net om die reden was er geen enkele speler die me prikkelde om hem bij de A-kern te integreren", vertelt de Spanjaard in Het Laatste Nieuws.

Maar onder meer door impuls van Johan Walem is er de voorbije jaren heel wat veranderd binnen de beloftenselectie. Al had Martinez daar ook zijn invloed op. "Voor mij als technisch directeur moet het vanaf de U21 om 'winnen' gaan - dat maakt het onderscheid tussen een goeie speler en een geweldige speler. We gaan niet naar Italië om er zomaar bij te zijn. De A-ploeg is nummer één op de wereldranglijst, dat zorgt voor een status. Die moeten we respecteren."

LEES OOK: Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Martinez moet vaker kansen geven aan jongeren ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

11
11
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

78
78
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

77
77
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

73
73
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

257
257
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

151
151
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

140
140
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

338
338
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

581
581
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3394
3394
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

62
62
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

73
73
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

218
218
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

176
176
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

105
105
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws