Antwoord op Koeman: drie Nederlanders halen basiself Rode Duivels

3489 stemmen
Antwoord op Koeman: drie Nederlanders halen basiself Rode Duivels

"België is niet beter dan wij". Met één simpele quote haalde Ronald Koeman, bondscoach van Nederland, zich de woede van onze natie op zijn hals. Het idee dat Oranje, de voorbije jaren uitblinker in afwezigheid op de grote toernooien, beter is dan de nummer één op de FIFA-ranking wekte dan ook het nodige hoongelach op. Maar zit er ook waarheid in zijn redenering?


Op het eerste zicht is de uitspraak van Koeman makkelijk te ontkrachten. Waar Nederland zich niet wist te kwalificeren voor het WK in Rusland sleepten de Rode Duivels het brons in de wacht, en ook de zestiende plaats van onze noorderburen op de wereldranglijst staat in schril contrast met de status van België als lijstaanvoerder. Na de finaleplaats in de Nations League en de stunt van Ajax in de Champions League leeft de oranje hoop na enkele donkere jaren echter weer op als nooit tevoren.

Met een nucleus van jonge talenten en enkele ervaren rotten, aangevoerd door rots in de branding Virgil van Dijk, hoopt Nederland snel weer de aansluiting te vinden met de Europese top. Volgens de bondscoach bestaat die uitsluitend uit Frankrijk, Engeland, Duitsland, Spanje en Portugal en moet zijn team dus nu al niet meer onderdoen voor de Rode Duivels. Als dat zou kloppen zouden een heleboel internationals van Oranje ook de basiself van Roberto Martinez moeten halen. Wij maakten alvast even de oefening.

Doel – Thibaut Courtois
Tussen de palen haalt Thibaut Courtois het overtuigend van Jasper Cillessen. Hoewel de Nederlander een prima doelman is was het na zijn transfer van Ajax naar Barcelona al onmiddellijk duidelijk dat hij slechts als tweede optie achter de Duitser Marc-André ter Stegen was binnengehaald. In drie seizoenen in Camp Nou kwam Cillessen dan ook niet verder dan 32 optredens, waarvan het merendeel in de Copa del Rey. Daarin slikte de 48-voudig international 25 tegendoelpunten en hield hij veertien keer de nul.



Hoewel Courtois in zijn eerste seizoen in Madrid aanvankelijk meer moeite dan verwacht kende om de concurrentiestrijd met Keylor Navas te winnen stond zijn beoogde status als titularis nooit ter discussie. In totaal speelde onze landgenoot zelfs al drie wedstrijden meer voor Real dan Cillessen voor Barcelona. Ook het palmares van Courtois, Gouden Handschoen op het WK in Rusland en Wereldkeeper van het Jaar 2018, oogt heel wat indrukwekkender dan dat van zijn Nederlandse tegenpool. Een logische keuze, dus. 

Verdediging – Alderweireld, van Dijk, de Ligt
Gezien het overschot aan centrale verdedigers van wereldniveau bij beide landen is deze beslissing heel wat lastiger. Hoewel we het moeilijk hebben om de drie defensieleiders van de twee Champions League-finalisten over het hoofd te zien kan het uitzonderlijk talent van Matthijs de Ligt niet genegeerd worden. De Ajax-sensatie dwingt ons er dan ook toe om Jan Vertonghen een rijtje te doen opschuiven, waardoor diens maatje bij Tottenham Toby Alderweireld als enige Belg van het vaste defensieve drietal overblijft. 



Virgil van Dijk krijgt namelijk ook de voorkeur op Vincent Kompany als middelste pion van het trio achterin. De reus van Liverpool steekt momenteel Sergio Ramos naar de kroon als beste verdediger ter wereld en is volgens velen zelfs een grote kanshebber op de Gouden Bal. Kompany liet vooral aan het einde van het seizoen dan weer zien zich wel nog steeds te kunnen meten met de primussen van de klas, maar na zijn stap terug van Manchester City naar Anderlecht is het logisch dat hij plaats moet ruimen voor van Dijk.
Middenveld 
– Meunier, Witsel, de Jong, Vertonghen
Op de rechterkant is Thomas Meunier een sinecure, aangezien de Nederlandse flanken aanvallender dan wel defensiever ingesteld zijn. Met Timothy Castagne komt hier de grootste bedreiging eigenlijk nog uit eigen rang. Aan de overkant posteren we dus Vertonghen. De recordinternational is van nature uiteraard een centrale verdediger, maar als vleugelback dwong hij wel zowat op zijn eentje de CL-kwalificatie van Tottenham tegen Borussia Dortmund af. Thorgan Hazard, volgend jaar actief bij Die Borussen, valt af. 



Diens toekomstige ploegmaat behoudt dan weer wel zijn plekje als verkeersleider op het middenveld, al krijgt Axel Witsel daar een nieuwe partner aan zich gekoppeld. Frenkie de Jong moet net als de Ligt na zijn doorbraak bij Ajax zijn kunstjes nog bevestigen op een hoger niveau, maar er bestaat weinig twijfel over dat de topaanwinst van Barcelona die klus volgend jaar wel zal klaren. De Jong neemt zo de plaats in van Youri Tielemans, al zouden de twee youngsters samen ook best eens een leuk duo kunnen vormen.

Aanval – De Bruyne, Lukaku, Hazard
Wie zich al ontsteld afvroeg of Kevin De Bruyne over het hoofd werd gezien kan nu weer opgelucht adem halen. Hoewel hij ook op het middenveld bij de besten ter wereld hoort zien wij de oogappel van Pep Guardiola het liefst in een meer vooruitgeschoven rol fungeren. Daar neemt De Bruyne als rechtsvoor de positie van Dries Mertens over, zoals dat in de recente partij tegen Schotland reeds het geval was. Ryan Babel, Steven Bergwijn en Quincy Promes schuiven we zo eveneens zonder verpinken aan de kant. 



Over de laatste twee plekjes bestaat al even weinig discussie. Memphis Depay is nog net het vermelden waard, maar ook hij vormt eigenlijk geen bedreiging voor Romelu Lukaku en Eden Hazard. Met zijn 48 doelpunten voor de Rode Duivels evenaart Lukaku nu al bijna Robin van Persie, topschutter van Oranje. Aan Hazard hoeven we dan weer weinig woorden vuil te maken. De nieuwe ster van Real Madrid is zonder twijfel de beste voetballer van het hele pak en zou ook in een gemixt elftal de absolute blikvanger blijven.

Conclusie
Een samengestelde ploeg der Lage Landen zou in tegenstelling tot wat Koeman beweert vandaag dus nog steeds grotendeels uit Rode Duivels bestaan. Slechts drie spelers van Oranje halen de basisploeg, waarvan de sterkhouders toch ook onze landgenoten blijven. Toch heeft Nederland duidelijk een inhaalbeweging ingezet en zou het gat in de komende jaren wel eens overbrugd kunnen worden. Vandaag mogen onze noorderburen ons echter nog gewoon rekenen tot die Europese toplanden die ze in het vizier hebben. 

LEES OOK: "Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Akkoord met dit elftal?

Meest recent

Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

0
0
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

39
39
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

26
26
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

139
139
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

16
16
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

345
345
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

77
77
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

525
525
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

321
321
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

413
413
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

436
436
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

74
74
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

712
712
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

349
349
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

1056
1056
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

222
222
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1157
1157
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

482
482
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

209
209
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1363
1363
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

526
526
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1395
1395
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

187
187
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

684
684

Meer sportnieuws