Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

1507
Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

De laatste titel van Standard dateert alweer van tien jaar geleden. De daaropvolgende seizoenen wisselden de Rouches periodes van hoogconjunctuur af met tegenvallende prestaties. Nochtans heeft Standard alles wat een Belgische topclub nodig heeft. Vurige fans, een imponerend stadion, een grote clubgeschiedenis en een grote aantrekkingskracht. Maar toch hinkt Standard sportief en financieel achterop tegenover andere Belgische topclubs. De uitgaande miljoenentransfer van Moussa Djenepo kan de club daarbij helpen.


BOUWWERF



Het Standard-verhaal is er altijd al een geweest van vallen en opstaan. Telkens wanneer een competitief elftal werd samengesteld vertrekken de grootste sterkhouders al na een korte periode. Ook al behoort Standard qua reputatie nog steeds tot de Belgische top, de Rouches moeten steeds de economische realiteit ondergaan. Standard verloor eerder al Razvan Marin aan Ajax, en nu verlaat ook Moussa Djenepo het Luikse schip. Aan de transfer van Marin hield Standard een knappe som van 12,5 miljoen over. In 2017 telde de club nog 4,8 miljoen euro neer voor de Roemeen, waarmee de Rouches een nettowinst van 7,7 miljoen euro boeken.

De recente knaltransfer van Moussa Djenepo bracht Standard zelfs nog meer op. Venanzi & Co. betaalden slechts 50.000 euro aan het Senegalese Yeelen, terwijl de winger naar verluidt 15 miljoen euro met 5 miljoen euro aan bonussen opbracht. Daarmee verovert Djenepo de tweede plaats in de duurste verkopen ooit bij Standard. Maar de exodus der Standard-sterkhouders lijkt nog niet te gaan stoppen. Guillermo Ochoa, Zinho Vanheusden, Konstantinos Laifis, Gojko Cimirot, Paul-José Mpoku en Mehdi Carcela waren vorig seizoen nog dragende krachten, maar hun toekomst op Sclessin oogt door verschillende redenen nog onzeker. Dan staat er terug een stevige basis om mee te werken, maar moet Michel Preud'homme in juli weeral heropbouwen. Maar dankzij de grote financiële middelen door de transfers van Marin en Djenepo kan Standard terug stappen zetten.

DE NIEUWE STANDAARD

Het vertrek van Marin en Djenepo zijn grote sportieve verliezen, maar paradoxaal genoeg zal het club ook helpen om verder te groeien. De grootste uitgaande transfers zijn (met uitzondering van Marin en Djenepo) al van meerdere jaren geleden. Van Marouane Fellaini (21,5 miljoen), Axel Witsel (9 miljoen), Imoh Ezekiel (8 miljoen), Dieumerci Mbokani (7 miljoen), Eliaquim Mangala (6,75 miljoen) en Steven Defour (6 miljoen). Tot zelfs Daniël Van Buyten (11,5 miljoen) en Emile Mpenza (8,5 miljoen). De enige grote uitgaande transfer onder het bewind van Venanzi was voorheen die van Edmilson Junior (6 miljoen).



De lucratieve transfers van Marin en Djenepo stuwen ook het uitgaande transferplafond bij Standard naar boven. De voorbije jaren waren uitgaande bedragen hoger dan 10 miljoen euro uitzonderlijk, in de toekomst zal nu telkens boven die grens gemikt worden. En zeker als Marin en Djenepo zullen slagen bij Ajax en Southampton, dan zal de reputatie van Standard in het buitenland daarmee ook gevoelig toenemen. Maar om zo'n groot mogelijke nettowinsten te behalen zal Standard nog meer afhankelijk worden van een goede scouting. Voormalig technisch directeur Olivier Renard leverde uitstekend werk in Luik, en bracht meerdere goedkope spelers aan die hun marktwaarde zagen stijgen.

TERUG NAAR DE TOP



De laatste jaren hinkte Standard op alle vlakken mijlenver achterop Club Brugge, en nu dreigt ook KRC Genk de Rouches in te halen. Zowel Club als Genk leveren een stabiel en rationeel beleid, op sportief als financieel vlak. De vetpotten van de Champions League lonken naar beide clubs waardoor ze nog meer stappen kunnen gaan zetten. Daarnaast wordt het een hete zomer in Brugge en Genk. Wesley vertrok voor 25 miljoen euro naar Aston Villa, bij Genk staan voor Ruslan Malinovskyi, Leandro Trossard en Sander Berge nog miljoenendeals te wachten. De achterstand van Standard op Club en zelfs Genk kan op deze manier binnen enkele jaren onoverbrugbaar worden. Voor Standard wordt het opnieuw bouwen, maar meer dan ooit moet de Luikse bouwwerf wel zijn vaste bestemming kennen. De ontvangen miljoenen moeten nu wijs en verstandig geïnvesteerd worden om opnieuw aan te knopen met de Belgische top. 

LEES OOK: Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Zal Standard weldra terug aanpikken met de Belgische top?

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

27
27
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

144
144
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

150
150
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

113
113
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

192
192
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

459
459
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

69
69
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

260
260
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

515
515
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

175
175
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

442
442
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

116
116
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

404
404
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

344
344
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

87
87
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

408
408
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

383
383
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

521
521
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

97
97
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

285
285
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

352
352
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

240
240
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

170
170
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

224
224
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

214
214

Meer sportnieuws