Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

1507
Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

De laatste titel van Standard dateert alweer van tien jaar geleden. De daaropvolgende seizoenen wisselden de Rouches periodes van hoogconjunctuur af met tegenvallende prestaties. Nochtans heeft Standard alles wat een Belgische topclub nodig heeft. Vurige fans, een imponerend stadion, een grote clubgeschiedenis en een grote aantrekkingskracht. Maar toch hinkt Standard sportief en financieel achterop tegenover andere Belgische topclubs. De uitgaande miljoenentransfer van Moussa Djenepo kan de club daarbij helpen.


BOUWWERF



Het Standard-verhaal is er altijd al een geweest van vallen en opstaan. Telkens wanneer een competitief elftal werd samengesteld vertrekken de grootste sterkhouders al na een korte periode. Ook al behoort Standard qua reputatie nog steeds tot de Belgische top, de Rouches moeten steeds de economische realiteit ondergaan. Standard verloor eerder al Razvan Marin aan Ajax, en nu verlaat ook Moussa Djenepo het Luikse schip. Aan de transfer van Marin hield Standard een knappe som van 12,5 miljoen over. In 2017 telde de club nog 4,8 miljoen euro neer voor de Roemeen, waarmee de Rouches een nettowinst van 7,7 miljoen euro boeken.

De recente knaltransfer van Moussa Djenepo bracht Standard zelfs nog meer op. Venanzi & Co. betaalden slechts 50.000 euro aan het Senegalese Yeelen, terwijl de winger naar verluidt 15 miljoen euro met 5 miljoen euro aan bonussen opbracht. Daarmee verovert Djenepo de tweede plaats in de duurste verkopen ooit bij Standard. Maar de exodus der Standard-sterkhouders lijkt nog niet te gaan stoppen. Guillermo Ochoa, Zinho Vanheusden, Konstantinos Laifis, Gojko Cimirot, Paul-José Mpoku en Mehdi Carcela waren vorig seizoen nog dragende krachten, maar hun toekomst op Sclessin oogt door verschillende redenen nog onzeker. Dan staat er terug een stevige basis om mee te werken, maar moet Michel Preud'homme in juli weeral heropbouwen. Maar dankzij de grote financiële middelen door de transfers van Marin en Djenepo kan Standard terug stappen zetten.

DE NIEUWE STANDAARD

Het vertrek van Marin en Djenepo zijn grote sportieve verliezen, maar paradoxaal genoeg zal het club ook helpen om verder te groeien. De grootste uitgaande transfers zijn (met uitzondering van Marin en Djenepo) al van meerdere jaren geleden. Van Marouane Fellaini (21,5 miljoen), Axel Witsel (9 miljoen), Imoh Ezekiel (8 miljoen), Dieumerci Mbokani (7 miljoen), Eliaquim Mangala (6,75 miljoen) en Steven Defour (6 miljoen). Tot zelfs Daniël Van Buyten (11,5 miljoen) en Emile Mpenza (8,5 miljoen). De enige grote uitgaande transfer onder het bewind van Venanzi was voorheen die van Edmilson Junior (6 miljoen).



De lucratieve transfers van Marin en Djenepo stuwen ook het uitgaande transferplafond bij Standard naar boven. De voorbije jaren waren uitgaande bedragen hoger dan 10 miljoen euro uitzonderlijk, in de toekomst zal nu telkens boven die grens gemikt worden. En zeker als Marin en Djenepo zullen slagen bij Ajax en Southampton, dan zal de reputatie van Standard in het buitenland daarmee ook gevoelig toenemen. Maar om zo'n groot mogelijke nettowinsten te behalen zal Standard nog meer afhankelijk worden van een goede scouting. Voormalig technisch directeur Olivier Renard leverde uitstekend werk in Luik, en bracht meerdere goedkope spelers aan die hun marktwaarde zagen stijgen.

TERUG NAAR DE TOP



De laatste jaren hinkte Standard op alle vlakken mijlenver achterop Club Brugge, en nu dreigt ook KRC Genk de Rouches in te halen. Zowel Club als Genk leveren een stabiel en rationeel beleid, op sportief als financieel vlak. De vetpotten van de Champions League lonken naar beide clubs waardoor ze nog meer stappen kunnen gaan zetten. Daarnaast wordt het een hete zomer in Brugge en Genk. Wesley vertrok voor 25 miljoen euro naar Aston Villa, bij Genk staan voor Ruslan Malinovskyi, Leandro Trossard en Sander Berge nog miljoenendeals te wachten. De achterstand van Standard op Club en zelfs Genk kan op deze manier binnen enkele jaren onoverbrugbaar worden. Voor Standard wordt het opnieuw bouwen, maar meer dan ooit moet de Luikse bouwwerf wel zijn vaste bestemming kennen. De ontvangen miljoenen moeten nu wijs en verstandig geïnvesteerd worden om opnieuw aan te knopen met de Belgische top. 

LEES OOK: Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Zal Standard weldra terug aanpikken met de Belgische top?

Meest recent

Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

22
22
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

13
13
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

42
42
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

38
38
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

29
29
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

202
202
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

30
30
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

55
55
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

30
30
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

144
144
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

44
44
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

69
69
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

24
24
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

71
71
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

80
80
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

52
52
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

161
161
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

296
296
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

108
108
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

338
338
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

219
219
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

163
163
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

77
77
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

77
77
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

182
182

Meer sportnieuws