Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

1507
Hoe Standard de orde aan de Belgische top wil gaan verstoren

De laatste titel van Standard dateert alweer van tien jaar geleden. De daaropvolgende seizoenen wisselden de Rouches periodes van hoogconjunctuur af met tegenvallende prestaties. Nochtans heeft Standard alles wat een Belgische topclub nodig heeft. Vurige fans, een imponerend stadion, een grote clubgeschiedenis en een grote aantrekkingskracht. Maar toch hinkt Standard sportief en financieel achterop tegenover andere Belgische topclubs. De uitgaande miljoenentransfer van Moussa Djenepo kan de club daarbij helpen.


BOUWWERF



Het Standard-verhaal is er altijd al een geweest van vallen en opstaan. Telkens wanneer een competitief elftal werd samengesteld vertrekken de grootste sterkhouders al na een korte periode. Ook al behoort Standard qua reputatie nog steeds tot de Belgische top, de Rouches moeten steeds de economische realiteit ondergaan. Standard verloor eerder al Razvan Marin aan Ajax, en nu verlaat ook Moussa Djenepo het Luikse schip. Aan de transfer van Marin hield Standard een knappe som van 12,5 miljoen over. In 2017 telde de club nog 4,8 miljoen euro neer voor de Roemeen, waarmee de Rouches een nettowinst van 7,7 miljoen euro boeken.

De recente knaltransfer van Moussa Djenepo bracht Standard zelfs nog meer op. Venanzi & Co. betaalden slechts 50.000 euro aan het Senegalese Yeelen, terwijl de winger naar verluidt 15 miljoen euro met 5 miljoen euro aan bonussen opbracht. Daarmee verovert Djenepo de tweede plaats in de duurste verkopen ooit bij Standard. Maar de exodus der Standard-sterkhouders lijkt nog niet te gaan stoppen. Guillermo Ochoa, Zinho Vanheusden, Konstantinos Laifis, Gojko Cimirot, Paul-José Mpoku en Mehdi Carcela waren vorig seizoen nog dragende krachten, maar hun toekomst op Sclessin oogt door verschillende redenen nog onzeker. Dan staat er terug een stevige basis om mee te werken, maar moet Michel Preud'homme in juli weeral heropbouwen. Maar dankzij de grote financiële middelen door de transfers van Marin en Djenepo kan Standard terug stappen zetten.

DE NIEUWE STANDAARD

Het vertrek van Marin en Djenepo zijn grote sportieve verliezen, maar paradoxaal genoeg zal het club ook helpen om verder te groeien. De grootste uitgaande transfers zijn (met uitzondering van Marin en Djenepo) al van meerdere jaren geleden. Van Marouane Fellaini (21,5 miljoen), Axel Witsel (9 miljoen), Imoh Ezekiel (8 miljoen), Dieumerci Mbokani (7 miljoen), Eliaquim Mangala (6,75 miljoen) en Steven Defour (6 miljoen). Tot zelfs Daniël Van Buyten (11,5 miljoen) en Emile Mpenza (8,5 miljoen). De enige grote uitgaande transfer onder het bewind van Venanzi was voorheen die van Edmilson Junior (6 miljoen).



De lucratieve transfers van Marin en Djenepo stuwen ook het uitgaande transferplafond bij Standard naar boven. De voorbije jaren waren uitgaande bedragen hoger dan 10 miljoen euro uitzonderlijk, in de toekomst zal nu telkens boven die grens gemikt worden. En zeker als Marin en Djenepo zullen slagen bij Ajax en Southampton, dan zal de reputatie van Standard in het buitenland daarmee ook gevoelig toenemen. Maar om zo'n groot mogelijke nettowinsten te behalen zal Standard nog meer afhankelijk worden van een goede scouting. Voormalig technisch directeur Olivier Renard leverde uitstekend werk in Luik, en bracht meerdere goedkope spelers aan die hun marktwaarde zagen stijgen.

TERUG NAAR DE TOP



De laatste jaren hinkte Standard op alle vlakken mijlenver achterop Club Brugge, en nu dreigt ook KRC Genk de Rouches in te halen. Zowel Club als Genk leveren een stabiel en rationeel beleid, op sportief als financieel vlak. De vetpotten van de Champions League lonken naar beide clubs waardoor ze nog meer stappen kunnen gaan zetten. Daarnaast wordt het een hete zomer in Brugge en Genk. Wesley vertrok voor 25 miljoen euro naar Aston Villa, bij Genk staan voor Ruslan Malinovskyi, Leandro Trossard en Sander Berge nog miljoenendeals te wachten. De achterstand van Standard op Club en zelfs Genk kan op deze manier binnen enkele jaren onoverbrugbaar worden. Voor Standard wordt het opnieuw bouwen, maar meer dan ooit moet de Luikse bouwwerf wel zijn vaste bestemming kennen. De ontvangen miljoenen moeten nu wijs en verstandig geïnvesteerd worden om opnieuw aan te knopen met de Belgische top. 

LEES OOK: 'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Zal Standard weldra terug aanpikken met de Belgische top?

Meest recent

'Vuurwerk bij Antwerp: drie aanwinsten in pijplijn'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

5
5
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) op til?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

53
53
'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

134
134
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

262
262
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

240
240
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

381
381
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

92
92
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

582
582
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

99
99
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

647
647
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

739
739
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1027
1027
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

604
604
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

337
337
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

286
286
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

809
809
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

759
759
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

312
312
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

84
84
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

392
392
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

305
305
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

70
70
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

263
263
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

244
244

Meer sportnieuws