Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

door
Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

De voorbije jaren was Real Madrid relatief stil op de transfermarkt, maar na een absoluut snertseizoen zet De Koninklijke nu alle zeilen bij om volgend jaar weer beter te doen. Die inspanningen zorgen er voor dat het inkomende transferrecord in het Estadio Santiago Bernabéu nu al verbroken werd.


In 2009 moesten Kaka (65 miljoen), Karim Benzema (35 miljoen), Xabi Alonso (34,5 miljoen) en vooral Cristiano Ronaldo (96 miljoen) een nieuw tijdperk van Galacticos inluiden in de Spaanse hoofdstad. Samen met een aantal mindere goden brachten deze toppers, die overkwamen van ploegen als AC Milan, Olympique Lyon, Liverpool en Manchester United, het totale uitgegeven budget die zomer op een huisrecord van goed 258 miljoen euro.

Dat bedrag werd nog voor de mercato goed en wel is losgebarsten nu al met bijna vijftig miljoen overschreden. Nieuwe aanwinsten als Rodrygo (45 miljoen), Ferland Mendy (48 miljoen), Eder Militao (50 miljoen) en Luka Jovic (60 miljoen) zorgden samen reeds voor een uitgave van meer dan 200 miljoen. Hét kroonjuweel van de Madrileense koopwoede is uiteraard echter Eden Hazard, wiens transfersom via bonussen normaal gezien nog zal oplopen tot 140 miljoen.

Daarmee is de honger van Los Blancos nog steeds niet gestild, want ook targets als Paul Pogba, Christian Eriksen en Kylian Mbappé staan nog op het verlanglijstje. Indien Zinédine Zidane krijgt wat hij wilt zou het record van 2009 voor je het weet dan ook zomaar nog eventjes verdubbeld kunnen worden. Wie weet wordt Hazard zelfs al sneller dan verwacht onttroond als duurste speler in de clubgeschiedenis. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

LEES OOK: 'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Als Real nog één iemand kon halen, wie zou u in hun plaats dan kiezen?

Meest recent

'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

3
3
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

47
47
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

41
41
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

90
90
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

194
194
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

63
63
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

124
124
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

312
312
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

116
116
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

508
508
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

248
248
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

72
72
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

244
244
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

201
201
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

266
266
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

184
184
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

456
456
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

408
408
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

258
258
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

62
62
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

129
129
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

179
179
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

75
75
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

342
342
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

207
207

Meer sportnieuws