Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

door
Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

De voorbije jaren was Real Madrid relatief stil op de transfermarkt, maar na een absoluut snertseizoen zet De Koninklijke nu alle zeilen bij om volgend jaar weer beter te doen. Die inspanningen zorgen er voor dat het inkomende transferrecord in het Estadio Santiago Bernabéu nu al verbroken werd.


In 2009 moesten Kaka (65 miljoen), Karim Benzema (35 miljoen), Xabi Alonso (34,5 miljoen) en vooral Cristiano Ronaldo (96 miljoen) een nieuw tijdperk van Galacticos inluiden in de Spaanse hoofdstad. Samen met een aantal mindere goden brachten deze toppers, die overkwamen van ploegen als AC Milan, Olympique Lyon, Liverpool en Manchester United, het totale uitgegeven budget die zomer op een huisrecord van goed 258 miljoen euro.

Dat bedrag werd nog voor de mercato goed en wel is losgebarsten nu al met bijna vijftig miljoen overschreden. Nieuwe aanwinsten als Rodrygo (45 miljoen), Ferland Mendy (48 miljoen), Eder Militao (50 miljoen) en Luka Jovic (60 miljoen) zorgden samen reeds voor een uitgave van meer dan 200 miljoen. Hét kroonjuweel van de Madrileense koopwoede is uiteraard echter Eden Hazard, wiens transfersom via bonussen normaal gezien nog zal oplopen tot 140 miljoen.

Daarmee is de honger van Los Blancos nog steeds niet gestild, want ook targets als Paul Pogba, Christian Eriksen en Kylian Mbappé staan nog op het verlanglijstje. Indien Zinédine Zidane krijgt wat hij wilt zou het record van 2009 voor je het weet dan ook zomaar nog eventjes verdubbeld kunnen worden. Wie weet wordt Hazard zelfs al sneller dan verwacht onttroond als duurste speler in de clubgeschiedenis. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

LEES OOK: 'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Als Real nog één iemand kon halen, wie zou u in hun plaats dan kiezen?

Meest recent

'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

5
5
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

14
14
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

31
31
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

15
15
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

351
351
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

33
33
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

257
257
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

111
111
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

320
320
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

103
103
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

154
154
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

63
63
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

246
246
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

200
200
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

145
145
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

734
734
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

324
324
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

352
352
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

900
900
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

661
661
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

424
424
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

319
319
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

918
918
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

227
227

Meer sportnieuws