Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

door
Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

De voorbije jaren was Real Madrid relatief stil op de transfermarkt, maar na een absoluut snertseizoen zet De Koninklijke nu alle zeilen bij om volgend jaar weer beter te doen. Die inspanningen zorgen er voor dat het inkomende transferrecord in het Estadio Santiago Bernabéu nu al verbroken werd.


In 2009 moesten Kaka (65 miljoen), Karim Benzema (35 miljoen), Xabi Alonso (34,5 miljoen) en vooral Cristiano Ronaldo (96 miljoen) een nieuw tijdperk van Galacticos inluiden in de Spaanse hoofdstad. Samen met een aantal mindere goden brachten deze toppers, die overkwamen van ploegen als AC Milan, Olympique Lyon, Liverpool en Manchester United, het totale uitgegeven budget die zomer op een huisrecord van goed 258 miljoen euro.

Dat bedrag werd nog voor de mercato goed en wel is losgebarsten nu al met bijna vijftig miljoen overschreden. Nieuwe aanwinsten als Rodrygo (45 miljoen), Ferland Mendy (48 miljoen), Eder Militao (50 miljoen) en Luka Jovic (60 miljoen) zorgden samen reeds voor een uitgave van meer dan 200 miljoen. Hét kroonjuweel van de Madrileense koopwoede is uiteraard echter Eden Hazard, wiens transfersom via bonussen normaal gezien nog zal oplopen tot 140 miljoen.

Daarmee is de honger van Los Blancos nog steeds niet gestild, want ook targets als Paul Pogba, Christian Eriksen en Kylian Mbappé staan nog op het verlanglijstje. Indien Zinédine Zidane krijgt wat hij wilt zou het record van 2009 voor je het weet dan ook zomaar nog eventjes verdubbeld kunnen worden. Wie weet wordt Hazard zelfs al sneller dan verwacht onttroond als duurste speler in de clubgeschiedenis. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

LEES OOK: Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Als Real nog één iemand kon halen, wie zou u in hun plaats dan kiezen?

Meest recent

'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

0
0
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

13
13
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

15
15
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

71
71
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

14
14
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

130
130
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

455
455
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

222
222
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

62
62
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

125
125
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

75
75
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

64
64
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

41
41
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

217
217
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

221
221
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

288
288
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

319
319
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

203
203
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

57
57
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

141
141
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

438
438
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

151
151
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

111
111
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

680
680

Meer sportnieuws