Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

door
Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

De voorbije jaren was Real Madrid relatief stil op de transfermarkt, maar na een absoluut snertseizoen zet De Koninklijke nu alle zeilen bij om volgend jaar weer beter te doen. Die inspanningen zorgen er voor dat het inkomende transferrecord in het Estadio Santiago Bernabéu nu al verbroken werd.


In 2009 moesten Kaka (65 miljoen), Karim Benzema (35 miljoen), Xabi Alonso (34,5 miljoen) en vooral Cristiano Ronaldo (96 miljoen) een nieuw tijdperk van Galacticos inluiden in de Spaanse hoofdstad. Samen met een aantal mindere goden brachten deze toppers, die overkwamen van ploegen als AC Milan, Olympique Lyon, Liverpool en Manchester United, het totale uitgegeven budget die zomer op een huisrecord van goed 258 miljoen euro.

Dat bedrag werd nog voor de mercato goed en wel is losgebarsten nu al met bijna vijftig miljoen overschreden. Nieuwe aanwinsten als Rodrygo (45 miljoen), Ferland Mendy (48 miljoen), Eder Militao (50 miljoen) en Luka Jovic (60 miljoen) zorgden samen reeds voor een uitgave van meer dan 200 miljoen. Hét kroonjuweel van de Madrileense koopwoede is uiteraard echter Eden Hazard, wiens transfersom via bonussen normaal gezien nog zal oplopen tot 140 miljoen.

Daarmee is de honger van Los Blancos nog steeds niet gestild, want ook targets als Paul Pogba, Christian Eriksen en Kylian Mbappé staan nog op het verlanglijstje. Indien Zinédine Zidane krijgt wat hij wilt zou het record van 2009 voor je het weet dan ook zomaar nog eventjes verdubbeld kunnen worden. Wie weet wordt Hazard zelfs al sneller dan verwacht onttroond als duurste speler in de clubgeschiedenis. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

LEES OOK: 'Real Madrid haalt uit: eerste topaanwinst al bepaald'

Als Real nog één iemand kon halen, wie zou u in hun plaats dan kiezen?

Meest recent

Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

8
8
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

59
59
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

61
61
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

59
59
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

67
67
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

68
68
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

275
275
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

63
63
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

264
264
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

105
105
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

44
44
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

65
65
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

365
365
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

142
142
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

409
409
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

485
485
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

326
326
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

128
128
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

136
136
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

202
202
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

359
359
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

327
327
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

295
295
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

915
915

Meer sportnieuws