Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

387 stemmen
Real Madrid en Hazard verbreken recordzomer van 2009

De voorbije jaren was Real Madrid relatief stil op de transfermarkt, maar na een absoluut snertseizoen zet De Koninklijke nu alle zeilen bij om volgend jaar weer beter te doen. Die inspanningen zorgen er voor dat het inkomende transferrecord in het Estadio Santiago Bernabéu nu al verbroken werd.


In 2009 moesten Kaka (65 miljoen), Karim Benzema (35 miljoen), Xabi Alonso (34,5 miljoen) en vooral Cristiano Ronaldo (96 miljoen) een nieuw tijdperk van Galacticos inluiden in de Spaanse hoofdstad. Samen met een aantal mindere goden brachten deze toppers, die overkwamen van ploegen als AC Milan, Olympique Lyon, Liverpool en Manchester United, het totale uitgegeven budget die zomer op een huisrecord van goed 258 miljoen euro.

Dat bedrag werd nog voor de mercato goed en wel is losgebarsten nu al met bijna vijftig miljoen overschreden. Nieuwe aanwinsten als Rodrygo (45 miljoen), Ferland Mendy (48 miljoen), Eder Militao (50 miljoen) en Luka Jovic (60 miljoen) zorgden samen reeds voor een uitgave van meer dan 200 miljoen. Hét kroonjuweel van de Madrileense koopwoede is uiteraard echter Eden Hazard, wiens transfersom via bonussen normaal gezien nog zal oplopen tot 140 miljoen.

Daarmee is de honger van Los Blancos nog steeds niet gestild, want ook targets als Paul Pogba, Christian Eriksen en Kylian Mbappé staan nog op het verlanglijstje. Indien Zinédine Zidane krijgt wat hij wilt zou het record van 2009 voor je het weet dan ook zomaar nog eventjes verdubbeld kunnen worden. Wie weet wordt Hazard zelfs al sneller dan verwacht onttroond als duurste speler in de clubgeschiedenis. Wordt ongetwijfeld nog vervolgd.

LEES OOK: 'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Als Real nog één iemand kon halen, wie zou u in hun plaats dan kiezen?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

23
23
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

71
71
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

374
374
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

34
34
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

44
44
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

295
295
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

411
411
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

495
495
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

824
824
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

520
520
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

147
147
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

398
398
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

714
714
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

303
303
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

502
502
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

231
231
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

105
105
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws